Skocz do zawartości

Czerwiec 2010 | Forum dla mam


Maria_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Z Olą był początek 8 tc, dokładnie 7 tc 1 dzień, teraz będzie prawie 7 tc. Przyznam, że siedzę jak na szpilkach i jeszcze przeziębienie przyplątało się, katar i kaszel, a już dawno mnie nic nie dopadało. Niby mądrzejsza o wszystkie poprzednie doświadczenia, ale przyznam, że martwię się czy przez te przeziębienie będzie ok. Nigdy nie zapomnę jak krowa z dyżurnej przychodni nastraszyła mnie, że przez chorobę może być nie w porządku, a to był już właściwie 13 tc. W każdym razie raczę się mlekiem z miodem i czosnkiem, a jutro nastawię syrop z cebuli, zresztą Ola też coś pokasłuje i pociąga nosem, ale u niej nie wiadomo czy alergia czy infekcja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Tadaaammm...będę drugi raz mamą 😁 Fasolka ma 5 mm i lekko widać było bijące serduszko, 7 tc. Za 2 tyg. mam następną wizytę - 6.03, wtedy gin dokładnie określi wiek ciąży i dostanę skierowanie na badania. Nowy doktor sympatyczny i wydaje się rzeczowy, wypytał mnie o poprzednią ciążę, jak przebiegła i jaki był poród. Jutro zaniosę zaświadczenie z dobrą nowiną do pracy...mam nadzieję, że nie wygonią mnie na L4, bo chcę jeszcze popracować z miesiąc lub 2, jak będę nadal dobrze czuła się, bo sądzę, że przy pracy w trybie stojącym z dużym brzuchem już nie będzie fajnie.

No właśnie co z Angelą? Zuziek, a patrzyłaś czy na brzuszku w jej m-cu coś pisała albo coś wiedzą? Chyba zaraz tam zajrzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moje gratulacje :* już czytałam na mamusiach październikowych 🙂 czailam się tam od rana 🙂 mnie też pytała i położona i lekarz o pierwszą ciążę i czy mam wypis w domu ze szpitala i wyniki gr. Krwi żeby wpisać do karty ciąży bo po co robić badanie jak krew się nie zmienia 😉

A na wątku marcowym wogóle cicho... Nie wiem co jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zuziek, bardzo dziękuję :*

Tak myślę, że chyba dziś Olci powiemy, że będzie miała rodzeństwo. Zdjęcia fasolki nie dostałam, ale wyciągnę fasolkę Olcię i na tym przykładzie powiemy, żeby wiedziała jaka to jeszcze tycia istotka.

Jeszcze nie zajrzałam na marcówki, ale jak piszesz, że pustki to dziwna, my to pod koniec musiałyśmy nadrabiać po kilka stron, jak nie więcej.
Wysłałam smsa do Angeli, ale nie dostałam potwierdzenia, że doszedł, nie wiem czy ma inny nr czy jest poza zasięgiem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja Zuzi fajnie tlumaczylam na zdjęciach z neta w googlach wpisywalam tydzień ciąży i wyskakiwaly obrazki w dzidzia w brzuszku tak obrazowo udało mi się jej to pokazać żeby wyobrazila sobie dobrze 🙂 najgorsze co zrobiłam to to że powiedziałam x której strony dzidzia wychodzi... 🤪 już tematu nie poruszam bo mloda myśli że dziecko wysram... 😁 a u Angeli na wątku słabo z frekwencja od początku zobacz sobie ile mają wpisów a ile np. Sierpniowki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W pracy zareagowano w porządku - pogratulowano. Powiedziałam, że na razie nie ma przeciwskazań, więc mogę pracować. Na razie wie kierownik zmiany, który zajmuje się kadrami i dyrektor oraz jedna dziewczyna z biura (jej mama zajmowała się przez tydzień Olą, przed moim urlopem, jak żłobek miał lipcową przerwę wakacyjną w 2012).

Wczoraj poinformowaliśmy Olę i pokazałam na stronie brzuszka, jak maleństwo wygląda. Bardzo interesuje się, że dzidzi jest w brzuszku, kiedy będzie, czy dzidzia będzie mogła spać w jej pokoju, ona wyniesie tablice, żeby jej łóżeczko stało obok jej łóżka. Najfajniejsze z pytań było czy dzidzia w brzuszku ma pieluszkę i zapytała czy połknęłam dzidzię, każąc mi otworzyć buzię z nadzieją, że ją zobaczyć hehe 😁 Wygląda na, że cieszy. Może pominę informację w jaki sposób się urodzi. Przyznam się, że uśmiałam czytając o wysraniu dziecka, ale lepiej będzie jak Ola nie będzie miała podobnego skojarzenia jak Zuzia, bo pewnie tak samo pomyślałaby 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja robiłam Zuzi taki kinderbal w zeszłym roku była 6dzieci bardzo fajnie było i w sumie wyniosło mnie jakoś 250zl wiesz balony czapeczki lody frytki nagetsy tort itp... Rodzice zostawili dzieciaki a ja zabawy malowanie itp. 😉 w tym roku też jest plan tylkoze wtedy to wszystkie dzieci znałam hehe no i będę w 8 miesiącu 😁 chyba będę musiała pomyśleć o jakiś salach zabaw z animatorem... Bo nie wiem czy dam radę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja lubię organizować takie zabawy 😉 ale zdecydowanie będzie to trudne w 8 miesiącu hehe a u nas jest dużo takich miejsc 🙂 ciekawe jak ceny :/

Jak samopoczucie? 🙂 mnie zaczęły doskwierać plecy i brzuch macica się rozciąga 😁 za to nie mam zakazu seksu i chętnie z tego korzystam 😉 bo przy Zuzi mi się wogóle nie chciało a i tak nie mogłam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jutro jade ostatni raz do ginekologa i bede znała konkretny dzień cesarki,wiec jutro bede wiedziała,no chyba ze mały bedzie chciał wyjsc jeszce szybciej 😉 a cuje sie dobrze,tylko mam dosc juz chodzenia w ciazy,bo ani nic do ubrania ani seksu,bo zaraz mam skurcze przepowiadające a mnie to wkurza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ooo i sie nam zaraz Angela rozpakuje!!!

No my poraz kolejny rozmawialismy i biore ostatnie opakowanie, niech sie dzieje wola nieba 😉

Maxymek nie bedzie jedynakiem 😉 za daleko od polski jestesmy rodziny kuzynow itd, nie chcemy zeby byl sam a i my marzymy zeby potem odiwedzalo nas naszych dwoje dzieci a nie tylko jedno.. no na razie na tak 😉 akcja w wakacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...