Skocz do zawartości

Czerwiec 2010 | Forum dla mam


Maria_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
U Olgi w przedszkolu na szczęście nic nie słyszałam ani nic nie mówiono, a we wtorek było zebranie dla rodziców. Ale mąż mówił, że w przedszkolu w Gdyni, gdzie chodzi córka jego koleżanki z pracy, wszawica pojawiła się.

Madalena, trzymam kciuki za test i najlepiej byłoby wrzucić na luz, ale przypuszczam, że jak my dłużej staralibyśmy się, to pewnie po jakimś czasie też zaczęłabym bardzo przeżywać. Widocznie my kobiety tak mamy, bo ze 2 moje znajome bardzo długo starały się, ale udało się jedna ma 2 letniego synka, druga ma 2 córeczki 5 i 2 lata. Życzę pozytywnego nastawienia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Doberek ;*

trzymam kciuki za test Madalena 😉 ja to nie wiem co to czekanie na pozytywny test u mnie dwa testy i tylko formalność... dwie ciążę dwie wpadki... jedne tak by chciały drugie zaś nie... no cóż ja się już pogodziłam że muszę się po tej ciąży baaaaaardzo dobrze zabezpieczać... :P

ja też słyszałam o tych robakach i cholera nie mam pojęcia w jaki sposób można je wykryć tzn jakie są objawy... 🤨 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maria napisał(a):
Hej ja juz w domku i lepiej sie czuje ale w szpitalu po cesarce nie za bardzo,juz wole naturalny 😉 a tak to mały spi juz 2 godzinki i pewnie niedługo wstanie 😉 na razie jest ok,pokarmu przybywa coraz wiecej 😉


super Angela ;* ja nie miałam cc. ale też wole naturalny 😜 hehe jeszcze raz gratuluje ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maria napisał(a):
Hej ja juz w domku i lepiej sie czuje ale w szpitalu po cesarce nie za bardzo,juz wole naturalny 😉 a tak to mały spi juz 2 godzinki i pewnie niedługo wstanie 😉 na razie jest ok,pokarmu przybywa coraz wiecej 😉


Dobrze, że jesteście w domku 🙂 Cesarka to jednak operacja, więc inaczej będzie niż naturalny. Życzę szybkiego powrotu do formy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No ja tez nie miał cc ale jest za naturalnym.

Angela również gratuluje , widziałam na FB ślicznego masz synka i chyba znów geny taty przeważyły. To teraz jeszcze dziewczynka he he he

Ja czekam do czwartku czy bedzie okres czy nie , ale bym chciała 2 kreski na tescie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i czar prysł dostałm okres 😠 😠 😠 😞 😞 😞

A tak miałam nadzieje. Za to jutro mam wizytę u lekarza bo mnie rozłożyło. Musze isc do laryngologa bo cos jest nie tak krew z nosa mi sie leje , węzły chłonne szyjne bolą już 2 tyg wiec coś jest nie tak.

Wogule to muszę na diecie być a nie zbyt mi to wychodzi miałam zapalenie żołądka i muszę uważać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oj to szkoda,ze Okres Maalena i koniecznie idz do lekarza,a moze to przemeczenie.A Igor tez chyba bedzie podobny do męża,ale z czasem sie okaże 😉 ja tez miałam cos z zoładkiem....nieciekawie.A dzieci spią,a Igor duzo czasu spedza przy piersi,to czuje ze mam mało pokarmu,a chyba na noc dostanie z butelki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zuziek, ogólnie czuję się ok., ale nadal senność i zmęczenie górą. Wielki apetyt już zmniejszył się, a i na słodkie nie mam już takiej ochoty jak na początku. Muszę zobaczyć co z moją wagą, bo nie działa i nie wiem czy zepsuta czy tylko baterie są do wymiany. Już wskoczyłam w spodnie ciążowe, bo mam tylko jedną parę spodni, które jeszcze mnie nie cisną, niestety pozostałe tak. Jednego dnia przemęczyłam się i chodziłam z odpiętym guzikiem. I niecierpliwie czekam na tę przełożoną wizytę, staram się nie martwić, ale czasem nawiedzają mnie myśleniówy czy jest ok. a na moim forum na razie nie wieje optymizmem, bo dwie dziewczyny straciły fasolki i na razie temat kręci się wokół tego. Reszta tak jak ja czeka na ponowne wizyty i tez głowi się jak tam jest z maleństwem.

Madalena, szkoda, że nie udało się 😞 Nadal trzymam kciuki za następny raz, a nuż uda się. A teraz wykuruj się - zdrówka życzę i wrzucić na luz ze staraniem, żebyś tak nie zmartwiała się i czerpała radość z pożycia.

Ostatnio tak średnio zaglądam na neta, a jak zaglądam to zbytnio nie udzielam się, naprawdę mam lenia, ale weszłam na fb zobaczyć Igorka 🙂 Angela, śliczny synuś, faktycznie podobny do Kubusia i tatusia 🙂

W ogóle mam w planach pracować do około połowy kwietnia, zobaczymy na kiedy gin wyznaczy mi kolejna wizytę po tej 20.03, chyba że wystawi mi L4 pomiędzy wizytami, to wtedy z chęcią pójdę od 1.04.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anulka widziałam u was czasem was czytam ale musisz być dobrej myśli u ciebie nic się nie dzieje... ;* ja też szybko poszłam na L4 bo męczył mnie pierwszy trymestr potem wszystko przeszło i lenie się tylko w domu :P ale teraz im brzuch większy to jakoś mniej już tęsknie za nią 🙂

Madalena
wielka szkoda 😞 następnym razem się uda :*

Angela może przez to że cc. miałaś laktacja jeszcze się nie pobudziła do końca...?

a u mnie dziś rano pobudka oddelegowałam Zuzie do przedszkola potem zrobiłam sobie paznokcie 😜 bardzo mi się podobają i poprawiły mi humorek 😉 o takie

zaraz zbieram się za sprzątanie z wczoraj został gulasz więc dogotuje makaronu i obiad gotowy 😉 a potem czekając na 16stą bede oglądać "pamiętniki wampirów" ostatnio wkręciłam się przez siostre kończe 4sezon i zaczynam 5 :P a popołudnie z córką Wojtka i moją pewnie spędzimy nadworze 😉 ehhh... cudnie :P 2 trymestr daje siłę :P na pewno 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Śliczne paznokcie Zuziek,no moze przez cc ale wazne ze mleko jest,przystawiam go na żądanie i coraz lepiej leci a pozatym obiad dzisiaj zrobiłam,to jakos ogarniam,najgorsze ze Kubus sie nie słucha i zrobił sie nienosny,zle reaguje na obecną sytuacje,ale zadrosny nie jest,bo głaszcze Igorka itd,tylko pewnie chce zwrócic na siebie uwage,bo teraz wiecej przy Igorku,ale jak zaczniemy chodzic na spacerki,to bedzie lepiej,nie bedzie tylko w domu,a maz wraca niedługo to zabierze go na spacer,bo siedzi tylko w domku biedny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzisiaj z rana gryze... :[ 😠 i Wojtek i Zuzia mnie dziś wyprowadzili z równowagi nie bede pisać dlaczego...
plan do 16 leże plackiem nic nie robie... taki protest...

ah i połowa za mną... 20 tydzień...

Kubuś również musi się za klimatyzować z nową sytuacją...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ehhh w końcu mi przeszło... 🤢 trzymały mnie nerwy cały dzień ale wyjaśniliśmy to sobie z Wojtkiem i już mi lepiej... i obiecał że już się to nie powtórzy...
była to akcja typu "powrót do przeszłości..." mimo że sprowokowała ją Zuzia to byłam zła ba wściekła na Wojtka bo zachował się jak Adam a niestety działa to na mnie jak płachta na byka... i chyba to jedyna rzecz która może mnie wytrącić z równowagi obojętnie czy to hormony czy nie...

odpoczywam ile mogę od jutra mam do wtorku wolne 🙃 Zuzia u taty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zdjęcia mojego Patryczka 😉 1. kręgosłup i żeberka 😉

2.serduszko 😉

3.siusiak (kto go znajdzie? :P)


wszystko jest ok pomiary wszystkie w normie 😉 wad nie widać pokazał nam znów siusiaka ale za to wstydził się buzi pokazać 😉 waży 398g duży chłopak 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zuziek, cudne foty, Patryczek chłop na schwał 🙂 Ja też chce zobaczyć moje maleństwo. Jeszcze 3 dni do wizyty.

Olcia złapała wraz z innymi dziećmi z grupy jakiegoś wirusa, bo gorączka i wymioty, na razie tylko raz zwymiotowała. Teściowa wcześniej ją odebrała, a jutro z nią zostanie. Może uda mi się umówić ją do lekarza. Żebym tylko nie podłapała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,ja na netka chwile,jade dzis z mezem do zusu i becikowe załatwic a moja mama dzis przyjezdza i zostanie do jutra albo do czwartku 😉 a tak to nawet sie wyspałam, dzien za dniem mi szybko mija...jak sie czujecie Kochane w ciazy? Ale ja sie ciesze ze mam to juz za soba,wazyłam sie i 6 kg mi zostało do zgubienia,wiec nie jest zle,bo z Kuba miałam 20 w takim czasie,wiec roznica ogromna,nie bede straszyc ludzi heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doberek 😉
Anulka uważaj na tego wirusa... i zdrówka dla Olci :*
Angela fajnie że mniej kg 😉 ja czuje że będzie więcej 😜 przy Zuzi miałam 10kg a jestem w połowie i mam już 5kg 😜 a gdzie tam waga dziecka 😜 i największy przyrost wagi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olcia idzie jutro do przedszkola, gorączka nie pojawiła się, wymiotów brak, innych niepokojących objawów nie ma, mała w swoim szaleńczym żywiole. Oczywiście pediatra, jak trzeba to na zwolnieniu, a do innej trudno się dostać. Zobaczymy może była to jakaś jednodniówka.

Angela, no tak sprawy urzędowe. Super, że wysypiasz się, czyli Igorek daje pospać, dużo razy budzi się w nocy, czy na ogół przesypia? A co do samopoczucia to czuję się ok, czekam tylko jak minął przypadłości I trymestru, jedno co mnie cieszy, to że zmniejszył mi się apetyt, bo jakbym z wielkim apetytem pociągnęłabym do końca ciąży to wolę nie myśleć jakbym wyglądała i ile miałabym do zrzucenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anulka dobrze że to tylko jednodniowe ;*

ja byłam dziś u mamy w szpitalu operacja przeszła pomyślnie bez komplikacji (najbardziej się martwiłam o serce bo mama ma słabe a operacja to operacja mimo że ginekologiczna...) leży dochodzi do siebie jutro już będzie mogła wstać i wyciągną z niej te wszystkie rurki... przyszła położna i akurat opowiadałam mamie o usg poniedziałkowym mówi że po pani nic nie widać :P a ja prosze poczekać podniosłam sweter a ona dobrze pani go maskuje... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zuziek, cieszę się, że operacja mamy udała się 🙂 Duuuuuuuuuuuużo zdróweczka dla Niej!!!
A powiedz jak 5 sezon Pamiętników wampirów? Ja byłam na bieżąco do i włącznie z 4, ale na 5 jakoś cały czas brak mi czasu, zresztą na jednej stronie z serialami mam limity, a nie będę bulić kasy, żeby móc obejrzeć cały, a na innej mają mega poślizgi, zresztą muszę sprawdzić jak jest teraz. A co lepsze mam od ok. 3 lat książki i utknęłam w I tomie Pamiętników... Może jak pójdę za jakiś czas na L4 to jakoś znajdę czas na oglądanie i czytanie.

Za godzinę mam wizytę u gina. Trzymajcie kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3mam kciuki za wizyte 😉

jak doszłaś do 4 sezonu to na pewno wiesz że tam zawsze dużo się dzieje 😉 hehe i tak też jest w 5 😉 nie bede ci zdradzać co się dzieje sama zobaczysz 😉 jak bym miała książki to bym pewnie czytała do 16 hehe

lece do biedronki piękne słońce więc idę na nóżkach... dziś mam spagetti z wczoraj a zanim pójdę po Zuzie do przedszkola na pieke naleśników młoda zje i na gimnastyke lecimy 😉

wczoraj miałam napad lęku "powtórka z rozrywki zostane sama z dwójką dzieci" pokłuciłam się z Wojtkiem tzn. ja zaczęłam zupełnie bezsensu i na sam koniec powiedział "odkąd przyszłem z pracy nie chce mi się siedzieć w domu" ja "nikt cię tu nie trzyma na siłe" i wyszedł... dobrze że Zuza już spała bo dostałam ataku płaczu wręcz się dusiłam... aż zasnęłam z tego płaczu... Wojtek wrócił (nie wiem o której) ale wrócił i się położył koło mnie i mnie przytulił... ehhh ja głupia robie larmo a byle pierdołe... 😞 dziś go przeprosiłam za wczoraj (przychodzi mi to bardzo ciężko) i za moje paranoje które i tak znosi jak mało kto...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
I już po lekarzu, po zakupach, zrobiłam opłaty. U mnie dzisiaj wątróbeczka z cebulką na obiad + kapusta kiszona...mmmm+ ziemniaczki+ pieczone ćwiartki jabłek-jakoś tak lubimy.

Wielka ulga, że jest ok. 🙂 Maleństwo dobrze rozwija się, ma 37,6 mm, serduszko pięknie bije - słyszałam 😁 Za 2 tygodnie mam zrobić usg I trymestru z przeziornością karku i innymi pomiarami - niestety odpłatnie, bo dokładniej będzie wszystko widoczne, ale kij pieniądze, lepiej tak niż potem miałoby być coś nie halo. Lekarz mówi mi, że ciąża młodsza o tydzień. Mogłam dokładniej się dopytać, bo pomyślałam ok zamiast 10 tc, to jest 9, ale na usg 10 tydzień i 5 dzień. Za 3 tygodnie wizyta u moje gina z wynikami badań i usg. Dostałam skierowanie na morfologię, mocz, glukozę i toksoplazmozę IgG i IgM. Później będą kolejne badania. Przed samą wizytą mam podejść, żeby założono kartę ciąży, zważono i zmierzono ciśnienie.

Zawsze muszę edytować post, bo coś zapomnę napisać, a nie chce mi się na każdym z osobna 😉

Zuziek, nie wiem co mam doradzić, rozumiem strach i rozumiem hormony, ale staraj się wrzucić na luz, nie żyć przeszłością, tylko najlepiej teraźniejszością i ewentualnie niedaleką przyszłością. Nic nie zakładaj, że na pewno tak będzie, oczywiście trochę czujności powinno być. Wojtek to nie Adam, na pewno ma swoje, jak każdy facet, zresztą kobiety też mamy sporo za uszami 😉 Trzymaj się dzielnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anulka świetnie że wszystko dobrze 😉 ja nie byłam na prenatalnych miedzy 11 a 14 tygodniem... byłam tylko na połówkowych między 18 a 22 tygodniu też odpłatnie ale świetna sprawa 😉

wiem że muszę się pohamować bo Wojtek to nie Adam ale czasem strach bierze góre... 😞 gorzej że do tego dochodzą hormony... ale byle do porodu... potem nie bede mogła zrzucić na hormony... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...