Skocz do zawartości

Czerwiec 2010 | Forum dla mam


Maria_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ja byłam z Kubusiem u kuzynki co ma 2 córeczki, jedna 2 lata ponad a druga 8 mies, mały fajnie sie bawił, bo na dworzu pada. Na 19 idzie spac, bo mało dziś coś spał. Moze tez zapodam linka do sukni slubnej i klikajcie na Lubię to;D
http://allegro.pl/piekna-suknia-slubna-estelle-roz-40-42-polecam-i1690294823.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobra jest, mlodemu lepiej zjadl znowu ryzu z bananowo jablko zbozem, dogryzl teraz kanapka z almette i bawi sie spokojnie. jezzzuuu zaczyna mi wstawac juz nie tylko przy kanpapie czy malym stoliku, pod sciana w morde jeza.... nie no masakra....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja dawałam Kubusiowi kaszke na wode, która dodaje sie do mleka, banana mozna dawac, mleko wykluczone, bo spowoduje wieksza biegunke, Kubus był w szpitalu i przez to wiem, mozna dawacv słabą czarna cherbate z glukoza jka by nie chciała pic, pewnie na żeby ta biegunka u Kubusi było 4 dni czy 5, po tym jak był w szpitalu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ala nie bardzo moge Ci pomoc, bo Julka nie wymiotowala do tej pory, chyba, ze z przejedzenia.Ale wydaje mi sie, ze mozesz jej dawac wszystko co do tej pory, tylko uwazac zeby to nie bylo jedzenie obciazajace brzuszek. Dodatkowo mozesz zapodac małej priobiotyki np. Acidolac na pewno nie zaszkodzi, a troche podreperuje brzuszek Mariki. A ma apetyt?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Jesteśmy jeszcze, prawdopodobnie pojedziemy jutro na noc, czekamy aż się trochę pogoda przetrze bo w ulewie i tak byśmy tam użyli jak pies w studni, tym bardziej że zanim się zorganizuje jakoś przestrzeń w tym pokoju, najlepiej byłoby Staśka wyprowadzić na spacer.

Alicja, jak Staś wymiotował to lekarka kazała mu dawać tylko cyca przez dobę a potem spróbować z jakąś marchewką, ryżem, kaszą i stopniowo wracać do normalnej diety.

Wiecie co? Jak mi opowiada ta moja kuzynka jaki teraz ma Sajgon z dwójką dzieci to mi się odechciewa drugiego z taką małą różnicą wieku (2 lata). Ten starszy już nie śsie cyca od ponad półtora roku a teraz koniecznie chce się podłączyć do drugiego jak kuzynka karmi młodszego. Jest mega zazdrosny i najchętniej by tego młodszego czymś zdzielił. W zasadzie to ciągle muszą go od niego odciągać bo tylko czyha na okazję. A przygotowali go wydawałoby się bardzo dobrze na przyjście brata, nie jest zaniedbany etc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Alicja, a często Marika wymiotuje? Jak długo po jedzeniu?
Tak jak pisze Waja, najlepiej podawać to samo, co zwykle, ale bez rzeczy ciężkostawnych czy "niepewnych". Jogurty, mleko, kaszki, kanapeczki z jakąś chudą wędliną. Dużo płynów niech pije - wody, soczków (jabłkowy jest taki "najbezpieczniejszy").
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ann, z dziećmi różnie bywa. Moja przyjaciółka ma dwie córeczki - jedna ma 2 lata, a druga 1,5 miesiąca. I ta starsza w ogóle (nic a nic!) zazdrosna nie jest. Jedyny "problem" jest taki, że gdy ta mniejsza płacze, to ta większa też zaczyna płakać.
Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę tzw. bunt dwulatka, no ale jak widać na przykładzie mojej przyjaciółki, to i buntu można uniknąć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja kuzynka tez ma w takim wieku dzieci, ze chlopczyk ma 3 lata a dziewczynka w wieku naszych dzieciaków.I tez byl problem przy karmieniu piersia, bo jak matka karmila Malą to Leon tez koniecznie chciał akurat w tym momencie sie przytulic, ona mowila mu,zeby poczekal chwilke i wtedy byl bunt.I kolezanka psycholozka jej poradzila, zeby nie zbywala go w tym momencie, kiedy on chce sie przytulic tylko wtedy go wlasnie przytulila jednoczesnie karmniac.Nie wiem czy dobrze to wytlumaczylam, mam nadzieje, ze wiecie o co mi chodzi 🙂

Dzisiaj z mezem mielismy swoj pierwszy sukces wychowawczy i doslowonie pekamy z dumy 😉Jula chciala nas sterroryzowac, ale sie nie dalismy wytrzymalismy jej placz, jeki i inne wymysly ona sie uspokoila po jakims czasie i bylo gitesowo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aj Sorki Alicja, zle przeczytałam, no Kubus tez wymiotował, ale tak strasznie,że wszystko było od wymiocin, ale razem z biegunka sie złączyło, no i taka diete miał, do dawaj jej warzywa, najlepiej marchewke, jabłko, banana, kaszi i tak jak radizły dziewczyny, ale wtedy kiedy Mała ma ochote, bo jak nie chce to nie zmuszaj, bo bedzie gorzej, jak bedzie chciała to zle cos.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
O to fajnie Komsi, ja zaprosiłam dziś kolezanke do mnie ale nie przyjdzie, bo zle sie poczuła amiałaysmy winko sobie popic, no zostało mi wypicie w samotnosci;/ maz wraca do 21, bo mamy i tak razem wezwanie do urzedu pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olcia dzisiaj pierwszy raz zjadła rybkę (pieczoną w ziołach), trochę kapustki kiszonej do ziemniaczków, tak dziecku smakowało, że wręczyła mi pusty talerzyk, pokazała na niego i powiedziała DA, a że została już tylko rybka to dałam jej jeszcze trochę. Pierwszy raz prosiła o dokładkę 🙂

W związku z rybką mam pytanko do Was - czy można podać dziecku na drugi dzień podgrzaną, dzień wcześniej upieczoną rybę, przechowaną w lodówce? Może dziwne pytanie, ale jak pochwaliłam się przez telefon mamie, że Olci rybka smakowała, to ona powiedziała żeby nie dawać jutro Oli łososia, bo jest za mała na odgrzewaną rybę - i tu dopadł mnie zonk, mama jest mega przewrażliwiona i zastanawiam jak to jest z rybą.

Wogle dziwna sprawa Oli nie smakują ogórki kiszone, a kapustkę kiszoną pocisnęła raz dwa.

Alicja, Ola jak miała jelitówkę, zwymiotowała ze 2 razy i lekarka kazał dawać jej wszystko to co je tylko, że w mniejszych ilościach niż normalnie dostaje, ale wtedy akurat nie miała apetytu, jadła jedynie kaszkę ryżową zwykłą na wodzie i wisiała wtedy na piersi, bo jeszcze wtedy karmiłam.

Ann, a rodzice jakoś przygotowali synka lub poswięcają mu tak samo uwagę? Moim zdaniem trzeba w miarę możliwości traktować pierwsze dziecko tak samo, nawet jak któraś z Was pisała, że jak karmi się dziecko to starsze. U mojej przyjaciółki są prawie 4 lata różnicy i córeczka nie jest zazdrosna, traktują ją tak samo, od początku brała udział w przewijaniu,ubieraniu braciszka podając pieluszki, ubranka, w różnych zabawach itp.

Kwaśku, super, że mężowi podoba się w nowej pracy i oby tak dalej 🙂

Komsi, fajne fotki na fb, Maxymek był mega uradowany z prezentów urodzinowych 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Julka tez mi wczoraj zjadla rybke i bardzo jej zasmakowala, ale pozniej cos nie wyrazna byla.ja bym dala rybe, oczywiscie najpierw sama bym ja sprobowala czy nic jej sie w nocy nie przytrafilo,jakby byla ok to bym dala 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzieki dziewczyny za podpowiedzi.. ona w sumie tylko rano zwymiotowala i pozniej po obiedzie i wiecej odpukac nie.. zjadla przed 20 mleczko z kasza i jest spokoj ladnie spi wiec nie widze jakis niepokojen.
Komsi moze byc mnie zaakceptowala na fb? jak cos dziewuchy to tez jestem na fb Alicja Brodnicka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...