Skocz do zawartości

Czerwiec 2010 | Forum dla mam


Maria_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dziewczyny wrzucam obiecany przepis na gofry 🙂 ok. 10 szt. (małych gofrów)

1/2kg mąki
1/2 szkl. cukru pudru
2 jajka
1/3 szkl. oleju
2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 cukier waniliowy
2 szkl. mleka

Do wysokiego naczynia dodać mąkę, cukier, cukier waniliowy, proszek, jajka i mleko. Ucierać aż masa osiągnie konsstencję śmietany. W razie konieczności dodać więcej mleka. Dodać olej i dalej miksować.

Gofrownica musi być bardzo mocno nagrzana. Posmarować blaszki olejem i piec. Studzić w pozycji pionowej (nie pytajcie dlaczego bo nie wiem, a tak było w przepisie 🙂 )

Marysia jest mega marudna a ja jakoś z żadną robotą nie mogę się wyrobić:/ a za chwilę ma przyjechać szwagierka.

Anulka, ja miałam szukać spokojniejszek pracy w biurze ale na chęciach się skończyło. A namolni nauczyciele to nie taki duży problem 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madalena sorki ze sie wtrace ale weszlam do was przez przypadek i przeczytalam o gryzieniu mamy taki sam problem normalnie idento juz niewiem co mam z nim zrobic ostatnio mnie tak uzarl ze mialam fioletowe slady zebow przez 3 dni... juz mi brak sil do niego.... 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nie zdałam egzaminu na mieście przy dupereli, napisze pozniej dokłądnie na czym, bo zaraz kapie Kubusia i musze sie pochwalić,że juz sam chodzi;D az sama nie moge uwierzyc 😉 i nie pare kroczków, tylko wszedzie, ale super, skonczył sie luzik, ale nic super wygląda jak chodzi, najlepsze,że tata tego doczekał przed wyjazdem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
Angela to super ze maly zaczol chodzic ja tez sie doczekac nie moge 😁 no trudno mowi sie do 3 razy sztuka wiec pewnie sie uda nastepnym razem
My juz spakowani, duzo tego sie nazbieralo no ale jakos musimy sie pomiescic i o 12 w nocy wyruszamy nad morze, pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewwczęta

ja JAK ZWYKLE OSTATNIA i ztyrana jeszcze jutro do południa i fajrant

mężulo usypia małą a ja mam chęć na piwko dzisiaj

z tym forum u mnie to był raczej jednorazowy wybryk bo nigdy się tym nie interesował a z drugiej strony to może lepiej że to przeczytał (choć pewności nie mam) teraz jest do rany przyłóż a ja tak na dystans jeszcze troszke

gratulacje dla Kubusia

a nam idą górne 2 już białe widać dziś zauważyłam a dolnych ani widu ani słychu a to chyba dolne powinny iść najpierw nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Myślimy, że nasze maluszki są jeszcze takie nieporadne, ale one chłoną jak gąbka, coraz więcej rozumieją. Olcia dzisiaj, jak kończył się Bob budowniczy to zawołała mnie, pokazała na tv i zaczęła mówić BOP 😁 a jak wrócilyśmy ze spaceru to pokazła najpierw na łazienkę, na umywalkę - wyszło na to, że ona też musi umyć rączki 🙂

Madalena, Irka na gryzienie chyba nie ma rady, bo można zwracać uwagę - raz poskutkuje a raz nie, kiedyś z tego wyrosną. Moja Ola gryzie falami - są okresy spokoju i są gryzienia - mała gryzie przeważnie mnie.

Alicja, miłego pobytu nad morzem 🙂

Angela, do 3 razy sztuka, może następnym razem uda się. Gratulacje dla Kubusia 🙂 A mój leniwiec nie chce sam pełną parą ruszyć, ale kiedyś przyjdzie na Olinkę pora.

Sylwia, może mąż czytał Twojego posta może nie, najważniejsze, że zaczął się choć trochę starać, oby tak zostało a nie było chwilowe.

Zuziaku, u Ciebie też trzymam kciuki, aby Adam dostał na miejscu pracę, żeby Wam układało się i żeby więcej czasu poświęcał Zuzce, jeżeli nie chce być w jakimś sensie obcą osobą dla niej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sylwia, nie ma reguły, różnie dzieci ząbkują.
Alicja, szerokiej drogi! Daj znać jak dojedziecie 🙂
Madalena, największą karą dla Piotrusia chyba będzie zabronienie bawienia się z kuzynką tuż po ugryzieniu jej (nie 5 minut później, tylko od razu "Piotruś, nie!" i wyniesienie go do drugiego pokoju). A kuzynce też trzeba byłoby wytłumaczyć, że na siłę nic robić nie powinna 🙂
Angela, gratki dla Kubusia 🙂
Ann wraca albo dziś albo jutro 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kwasiek_ napisał(a):

Madalena, największą karą dla Piotrusia chyba będzie zabronienie bawienia się z kuzynką tuż po ugryzieniu jej (nie 5 minut później, tylko od razu "Piotruś, nie!" i wyniesienie go do drugiego pokoju). A kuzynce też trzeba byłoby wytłumaczyć, że na siłę nic robić nie powinna 🙂


Dzisiaj własnie była taka sytułacja ze jak ja ugryz to ona od razu wyszła z płaczem a ja mu zaczełam tłumaczyc ze żle zrobił a on wtedy straszne zaczał plakac i wołał "Kati, Kati "
a ja mu ze Kasia se z nim nie bedzie bawic bo jej zrobil ała a on jeszcze bardziej płakał a ja poszłam robic dalej swoje a on został dalej i płkał az sie nie uspokoił.

Z tym ze za 2 godziny znów ja ugryzł i ma odbite jego zabki na ręce.


Gratulacje dla Kubusia


Anulka nsze dzieci są już madre i potrafią dac znac o co im chodzi. Teraz może bedzie łatwiej jak sygnalizuja co potrzebuja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sylwia85 napisał(a):

a nam idą górne 2 już białe widać dziś zauważyłam a dolnych ani widu ani słychu a to chyba dolne powinny iść najpierw nie?


z kolejnością to róznie bywa Piotrus miał najpier dolne 1, potem górne jedynki, górne 2, dolne 2, górne 3, górne 4, dolne 4 a trójek dolnych nie ma wogóle.
Piotrusiowi wpierw wychodziły górne ( prócz jedynek)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madalena, no to chyba musicie się do gryzienia przyzwyczaić i mieć nadzieję, że samo mu przejdzie 🙂
No i wszystkiego najlepszego! 🙂 🙂

a po spotkaniu super, tylko krótko 😉 no ale Aga była już zmęczona, mąż się spieszył na tą imprezę, a nasza gospodyni-ciężarówka zaczęła się gorzej czuć (37 tydzień, wczoraj na ktg wyszły jej skurcze), więc tak czy siak trzeba było się zmywać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂
NO NADROBILAM.....

Komsi ale sie Maxym zalawil 😞 moj Dawid tez cos lekko pokasluje i nosem pociaga ale narazie nie szlismy do lekarza...

u Was kryzysy a u mnie ostatnio odpukac jest dobrze...ale jak Kwasiek pisala najlepsza jest rozmowa niz milczenie bo jak sie poklocisz to i swoje wykrzyczysz a tak problemy tylko w glowach narastaja...

my mamy juz dwie gorne jedyneczki i az cale 4 zebiska w sumie 😜 😁

Gratulacje dla KUbusia 😉

co do gryzienia...to jest sposob rozladowywania emocji i to niekoniecznie negatywnych i raczej nic z tym nie zrobicie poprostu trzeba przeczekac i cierpliwie tlumaczyc ale absolutnie nie karac bo czesto wlansie ugryzienie czy uszczypniecie jest przejawem milosci i pozytywnych przezyc tyle ze w taki a nie inny sposob wyrazone, nie martwcie sie dzieciaczki z tego wyrosna 🙂 - ale filozof z emnie 😉 ogladalam program o tym i stad wiem 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
bry, z cortem lepiej. kaszel tylko o czasu do czasu. rzadko. katar od rana nic nie ma... wiec moze juz bedzie ok. zrzeda tylko jest wyje mi w siedzonku obok, ypu aaaa aaa aaa i patrzy na mnie... albo od rana tylk omama mama mama mama ... na to ja slucham a on mama... i tak z 5 minut 😉 kinol pojechal do pracy na 9 wiec bedzie ok 16 😉 niech pracuje pracuje 😉

Laafik wecome back 😉 to choc u CIebie sie wyprostowalo. NO ja ostatino w e wtroek wykrzyczalm sie na kindzie, potem telefon i ok. ale tak jak mowisz jak sie nie rozgadasz to ciezko, tylko ze u nas np. ja sie nagadam nagadam kindzio zrozumie i ja tez go wyslucham, i ja sie probuje zmienic cos lepiej a ten jakby amnezje mial. i a piac od nowa polska ludowa 😉

Milego weekendu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />

o to sobi nalozylam na biale no no ciekawa jestem... dobrze ze sobie w london czape smerfa kupilam 😉 w razie co 😉 no i dobrze ze teraz to robie nie wieczorem...jak sklepyjuz zamkniete 😉do pon musialaby czekac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...