Skocz do zawartości

Czerwiec 2010 | Forum dla mam


Maria_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ja kupuje Bebiko w Biedronce, zawsze większą paczkę 500 g za ok. 19,00 zł. A tę promocję 2 opak. za ok. 23 zł widziałam w gazetce, ale nie rzuciła mi się w oczy, może nie zauważyłam. Jak wyczaję to pewenie skorzystam zawsze to troszkę więcej mleka. Niebawem będziemy przerzucać się na Bebiko 4.

Alicja, super prezent na Dzień Mamy dostałaś od Mariki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hejka jakoś czasu brak ostatnio żeby zaglądnąć igula mi sie smaarkać zaczęła i pokasływała w nocy czekamy na rozwój sytuacji ale bez lekarza się nie obejdzie raczej

na budowie robota pełną parą mamy już ogrzewanie posadzki teraz tynkują z zewnątrz a w środku facet gładź kładzie już kończy w sumie i będzie płytki kładł a ja już meble do kuchni zamawiałam dziś mam iść na wycene aż się boje ile mi powie za te moje wymysły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka 🙂

Kwasku Dawid tez po swojemu nawija a po za mama, tata, baba, nie, za wiele nie mowi ale jak wracam z pracy to nawija i opowiada co robil caly dzien z takim pezkonaniem ze szok i z gestami czyli kiwaniem glowka, mimika twarzy itp. ja oczywiscie slucham ale za huk nie rozumiem 😁

Anulka ja tez kupuje bebiko to wikesze w biedronce.

Co do aut to anwet mi nie mowcie Dawid ma chopla normalnie. Pisalas Anulka jak Olcia w aucie sie zabawiala...wiesz co ja mialam w wawie u tesciow? Staly dwa auta na podworku (nasze i tesciow) ale oczywiscie Dawid oblegal nasze...kluczyki caly czas w reku otwieranie drzwi (przy pomocy doroslego bo samemu tez bylo mu ciesko). Wsiadal zamykal drzwi no i oczywiscie jak Olcia za kierownice za waje od biegow, wlaczanie awaryjnych itp. jak mu sie nudzilo to robil rundke po wszystkich siedzeniach 😉 😉 😉

Sylwia super ze robota wre na budowie ani sie obejrzysz jak sie wprowadzicei 🙂

Moja Kamiska wyjezdza 14 czerwca z tata do Tunezji a na ten czas przyjezdzaja moi teciowie na Dawida urodziny 🙂

a tak wogole to Dawid ma chopla na punkcie rodzicow zwlaszcza ostatnio taty. Jak wracam do domu to caly czas pokazuje mi domofon i telefon i wola tata, Mirek roznie wraca to i tak mu mowie ze tatus zaraz przyjdzie, jak nie przychodzi za szybko to musze zadzwonic do niego i gadaja tak przez telefon az wroci (najczesciej jest juz w drodze do domu), cale szczescie ze mam darmowe do menzastego 😁

co myslicie o takiej zabawce?http://www.citeam.pl/oferty/okazje-allegro/3-gry-planszowe-dla-dzieci?utm_source=citeam-newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=newsletter-2012-05-25-okazje-allegro-8827&e=c&uid=629870&nid=8827&t=167658313c75b0e644026919b82f511775bdba1c&utm_term=
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej ja tez kupuje to bebiko, chciałam wziasc 4 ale nie było ostatnio, daje mu tez raz dziennie mleko z kartonika 1,5% na razie mu słuzy...zaraz zje Kubus co nieco i pojdzie spac a ja fotelik chce jego wyprac bo zwymiotował na niego w aucie, pewnie mleko mi sie zwarzyło bo przed wyjazdem pił i niedobrze mu sie zrobiło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
spóźnione zyczenia dla Agniesi. Wszystkiego najlepszego , dużo zdrówka i uśmiechu na twarzy 😘 😘 😘 Buziaczki

U nas odpieluchowanie poszło szybko i jak narzaie od 2 dni Piotrus wogule sie nie zmoczył, nie było żadnej wpadki. Dzemka popołudniowa kończy sie z suchym pampersem 🤪 i co mnie dziwi pampers z nocy jest suchutki 🤪 🤪 🤪
Do spania daje mu pampersy na wszelki wypadek a przez dzien chodzi w majteczkach.
Myślałam ze będzie trudniej a tu po 2 dniach załapał o co chodzi. Normalnie jestem dumna z mojego Piotrusia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka 🙂
Nie wiem w co mam rece wlozyc, bo jutro ta impreza. Robie na obiad poledwiczki w miodzie i torcik truskawkowy, plus ciasto z rabarbarem. Bedzie u nas nocowal szwagier, wiec pewnie odezwe sie do Was kolo poniedzialku 🙂
Milego dnia dziewczyny i przyjemnego weekendu :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No no nasze dzieciaki to automaniaki hehe

Sylwia, usunęłam suwaczek, bo i tak nie mobilizował, jako tako odchudzony i wyrzeźbiony brzuszek po A6W i pewnych ograniczeniach obrusł znowu tłuszczykiem, wagowo nie utyłam tragicznie waha się pomiedzy 70-73 kg, ale nie spadłam poniżej 70 kg. Jak ponownie wezmę się za siebie i zacznę uzyskiwać efekty to dam znać.

Kurcze my robimy imprezkę urodzinową w następną niedzielę, ale zapraszamy tylko na ciacho, kawę i herbatkę, bo w zeszłym roku przygotowaliśmy jedzonko na kolację m.in. kurczak to po ciachu nikt już nie chciał, więc mieliśmy na następne dni obiady. W planach mam zrobić tort - jasny biszkopt przełożony 2 warstwami kremu z bitej śmietany z owocami - jedna brzoskwinie, druga truskawki, tort pokryję śmietankowym kremem maślanym, na wierzch położę opłatek z Hello Kitty - już kupiłam, oprócz tego może zrobię sernik na zimno i jabłecznik, do tego owoce lub słodycze lub jak będzie gorąco to lody.

Dobrej nocy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anulka a może na dukana się skusisz? polecam bo warto ja już mam prawie -14 kg z oszukiwaniem pewnie gdybym nie grzeszyłą już dawno bym cel osiągnęła a teraz aż miło gdzie nie pójde to każdy łał ile schudłaś super wyglądasz itd itp ale ja bym chciała jeszcze do 60 zbić wage a już czereśnie się rumienią u sąsiada i nie wiem czy wytrzymam bez nich no i truskawki a na dukanie nie ma owoców dopiero w 3 fazie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sylwia, nie, na dukana nie skuszę się. Diety nie są moją mocną strona, u mnie wystarczy eliminacja słodyczy, słodkich i gazowanych napojów, najlepiej nie pojadanie wieczorne i regularne posiłki itp., a także ćwiczenia. Niestety ostatnim czasem sobie wszystko odpuściłam, za dużo też chleba wpierdzielałam, miałam smaka jak nie na Sprite'a to na Fantę, na wieczór jakieś prażynki czy krakersy. Nic nie stałoby się jakby zjadła jednogo czy dwa, ale oczywiście smakuje to opróżniałam z mężem paczkę do spółki.

I oczywiście gratuluję zgubienia już tylu kg, a do 60 na pewno uda się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doberek dziewczyny ;*

wpadłam się pochwalić że od 1 czerwca zmieniam prace 😉 NARESZCIE 🙂
wkońcu się wyrwe z tego baru... 🤢 bede pracować w sklepie SMYK na pewno mamusie znacie ten sklep 😉 wczoraj byłam na rozmowie 😉 byłam przekonana że jestem ostatnią kandydatką którą by przyjęli 😜 a tu psikus 😉 było dość sporo kandydatek więc czuje się wyróżniona 😜 teraz tylko wykazać się trzeba 😉 hihihi jestem mega szczęśliwa że w końcu coś się ruszyło co do pracy... już powoli miałam załamke że nie potrafie nic złapać...! a kasa potrzebna...

miłego dnia buziaki ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej. Ja akurt sma siedze, jestesmy po obiadku...jeszcze kilka takich samotynych wekendów i maz wróci 😉 dziś tez pracuje.Miłego dnia. Anulka w poprzednim poście napisałam na temat suwaczka a chodziło o avatarek fajny 😉
Gratulacje Zuziek 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My po komunii mojej kuzynki. Ola szczęśliwa, bo były dzieci, z którymi super bawiła się.Kupiliśmy wreszcie album "1000 cudów świata" i kartkę stosowną do okazji.

Zuziaku, gratuluję, ale fajnie, że w Smyku dostałaś pracę 🙂 Cieszę, że udało się coś zmienić, bo wiem jak to jest mieć dołek z powodu pracy, bo sama czasem mam, pracowałam już w banku, ubezpieczeniach, a wylądowałam w kinie i nie mogę się wyrwać, a już niebawem skończę 31 lat, a mam wrażenie, że moje miejsce pracy i biegnący czas działa na moją niekorzyść.Jednak całyczas mam nadzieję, że wreszcie zmieni się coś na lepsze.

Angela, domyśliłam się, że przejęzyczyłaś sie i chodzi o avatarek, bo żadnego nowego suwaczka nie dodawałam. Nie obejrzysz się, a już mężuś będzie z Wami.

Kwaśku, jak imprezka urodzinkowa się udała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zuziaku 🙂 To jest super wiadomość 🙂 Zawsze mi się wydawało że tego typu sklepy to jest bardzo fajne miejsce pracy dla kogoś kto lubi dzieci i zawsze mam wrażenie, że osoby pracujące tam lubią swoją pracę 🙂

A ja padam na nos, Stasiek daje do pieca jak dawno już nie dawał. Aż zaczynam się zastanawiać, czy to nie jakaś alergia np. na mleko krowie które mu dajemy teraz codziennie w formie owsianki. Ryczy potwornie z każdego najgłupszego powodu (najczęstsze są dwa: że mu się nie udaje zrobić ze swoimi samochodami czegoś co nie jest możliwe do zrobienia albo... że mama zjadła coś czym pierwotnie wzgardził ale okazuje się że chciał żeby było jego). Normalnie o te dwie rzeczy mamy teraz histerie takie z waleniem głową o podłogę albo okładaniem się po głowie jakimiś zabawkami. Mam już coraz mniej cierpliwości żeby to znosić ze spokojem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ania jak czytam co ten twój stasieniek wyprawia to igusia przy nim to aniołek he he wytrwałości i cierpliwości życzę

igula już nawija całymi zdaniami dziś np pojechaliśmy do mojej mamy i zaczeła ją zaczepiać a ona
acia lusia usie bukiki czyli babcia rusza igusi buciki albo
dziadziuś oć usi siadaj buju buju czyli dziadziuś chodź do igusi siadaj na chuśtawce itp normalnie idzie się dogadać najbardziej nam się chce śmiać jak jej się pytam czy coś chce nie ważne co a ona odpowiada "nie ciego?" bo zawsze jak mówiła nie to pytałam dlaczego i teraz sama się od razu pyta ciego
siku chwilowo odpuściliśmy bo pogoda do dupy i jeszcze się smarka a cały dzień na dworze to nie chce żeby się przeziębiła smoczek ograniczyliśmy na maksa na razie jest tylko i wyłącznie do usypiania bo jak jej zabrałam 1,5 godz się darła i o spaniu nie było mowy i wymiękłam bo paczki musiałam zrobić i u mnie jest ten ból że jak ona śpi to ja pracuje a jak nie śpi to jest problem a teraz 2 firma to juz wogule kocioł będzie więc chwilowa porażka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Mamusie 🙂
Sylwia, to teraz coraz rzadziej bedziesz do nas zagladac 🙂 powodzenia w rozwoju firmy zycze 🙂
Zuziaku, gratuluje zmiany pracy raz jeszcze i trzymam kciuki, zebys byla zadowolona 🙂 🙂
Ann walenie glowa przechodzi 🙂 pamietasz, jak pisalam, ze mam ten problem z Agnieszka? O wszystko potrafila zrobic awanture: ze na mleko musi poczekac 5 sekund, ze zabawka sama do niej przyjsc nie chce itp. itd. Kazdy mi radzil ignorowac takie zachowania. No ok, o ile mozna zignorowac walenie glowa w podloge albo plaska sciane, o tyle ciezko zignorwac chec walenia glowa o futryne drzwi albo kant mebli 🙃 Ale zaserwowala sobie Mloda kilka porzadnych siniakow, po jakims czasie robila zamach glowa i zatrzymywala ta glowe jakis centymetr od przeszkody, a po jakims czasie calkowicie z tego wyrosla. Teraz urzadza nam najwieksze awantury o przebieranie sie - krzyki, wrzaski, bicie, uciekanie, wiec przebieranie jej jest bardzo problematyczne. Ale pocieszam sie, ze z tego tez wyrosnie 🙂 kiedys 🙂

Anulka, pytalas o impreze. Udala sie, nawet bardzo 🙂 bylo 10 doroslych i 2 dzieci, impreza bezalkoholowa na szczescie, wiec nikt mnie nie wkurzal 😉 Wszystko gosciom smakowalo. Agnieszka dostala psa na biegunach, odkurzacz, klocki, lalke, stolik i krzeselka, farbki, kredki, slodycze, jakies ubranka i pare innych zabawek, tak wiec teraz absolutnie nam sie nie nudzi 🙂 teraz spi, jak wstanie, to obiecalam jej malowanie farbkami - mam gdzies jakies kawalki brystolu, zrobimy kartki z odbitymi raczkami dla babc i dziadkow i powysylamy w swiat 🙂

milego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zuziek gratuluje nowej pracy. 🙂
Sylwia życzę powodzenia w prowadzeniu własnej działalności. 🙂
Ann Piotrus tez ryzczy z byle powodu ale ja to ignoruje bo jak bym leciała na każde jego zawołanie to bym chyba zwariowała. Popłacze pomarudzi i mu przechodzi, natomiast jak zacznę z nim w tym momenie dyskutować to jest większy szał. z tym ze On sobie krzywdy nie robi.

My juz nie uzywamy pampersów. Dajemu mu na wszelki wypadek do spania ale jak narazie jest pusty. Czasem sie obudzi około 3 w nocy i woła skiku ale sporadycznie. Tak cała noc spi bez wstawania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Z tego co czytam to widzę, że obecnie nie tylko moja Ola ma buntowniczy charakter.

U nas na szczęście nie ma jak u Ann uderzania głową o coś, ale płacze jak musi na coś chwilę poczekać, nie jest po jej myśli np. dzisiaj jak przebierałam się w domowe ciuchy, na krótko przed małej kąpielą, ona w ryk najpierw, bo pomyślała że chcę jej zająć wannę - już chciała do niej wchodzić, tłumaczę, że teraz nie będę kąpać się i że niedługo Ola pójdzie się kąpać pobiegła do łazienki i wygląda z niej, mówię, że za chwilę wykąpiemy ją i znowu ryk. Przytuliłam i zaczęłam tłumaczyć, że mama dotrzymuje słowa, że zaraz będzie kąpać się itp. i było ok. Czasem zaczyna płakć jak powiem do niej podniesionym głosem lub krzyknę, ale wtedy naprawdę przegina lub przez swoje pomysły mogłaby coś sobie zrobić. Najpierw podchodzę spokojnie do sprawy, ale za którymś razem jak nie dociera i robi nadal swoje albo całyczas szczypie, wymachuje rączką to wreszcie trzeba trochę zmienić ton, wtedy jest jakaś reakcja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Z tego co czytam to widzę, że obecnie nie tylko moja Ola ma buntowniczy charakter.

U nas na szczęście nie ma jak u Ann uderzania głową o coś, ale płacze jak musi na coś chwilę poczekać, nie jest po jej myśli np. dzisiaj jak przebierałam się w domowe ciuchy, na krótko przed małej kąpielą, ona w ryk najpierw, bo pomyślała że chcę jej zająć wannę - już chciała do niej wchodzić, tłumaczę, że teraz nie będę kąpać się i że niedługo Ola pójdzie się kąpać pobiegła do łazienki i wygląda z niej, mówię, że za chwilę wykąpiemy ją i znowu ryk. Przytuliłam i zaczęłam tłumaczyć, że mama dotrzymuje słowa, że zaraz będzie kąpać się itp. i było ok. Czasem zaczyna płakć jak powiem do niej podniesionym głosem lub krzyknę, ale wtedy naprawdę przegina lub przez swoje pomysły mogłaby coś sobie zrobić. Najpierw podchodzę spokojnie do sprawy, ale za którymś razem jak nie dociera i robi nadal swoje albo całyczas szczypie, wymachuje rączką to wreszcie trzeba trochę zmienić ton, wtedy jest jakaś reakcja.

Madalena, gratuluje odpieluchowania, a noc na wszelkie W warto jeszcze zakładać pieluszkę, nawet jak w nocy zawoła siusiu. Z czasem z tej pieluszki zrezygnujecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Z tego co czytam to widzę, że obecnie nie tylko moja Ola ma buntowniczy charakter.

U nas na szczęście nie ma jak u Ann uderzania głową o coś, ale płacze jak musi na coś chwilę poczekać, nie jest po jej myśli np. dzisiaj jak przebierałam się w domowe ciuchy, na krótko przed małej kąpielą, ona w ryk najpierw, bo pomyślała że chcę jej zająć wannę - już chciała do niej wchodzić, tłumaczę, że teraz nie będę kąpać się i że niedługo Ola pójdzie się kąpać pobiegła do łazienki i wygląda z niej, mówię, że za chwilę wykąpiemy ją i znowu ryk. Przytuliłam i zaczęłam tłumaczyć, że mama dotrzymuje słowa, że zaraz będzie kąpać się itp. i było ok. Czasem zaczyna płakć jak powiem do niej podniesionym głosem lub krzyknę, ale wtedy naprawdę przegina lub przez swoje pomysły mogłaby coś sobie zrobić. Najpierw podchodzę spokojnie do sprawy, ale za którymś razem jak nie dociera i robi nadal swoje albo całyczas szczypie, wymachuje rączką to wreszcie trzeba trochę zmienić ton, wtedy jest jakaś reakcja.

Madalena, gratuluje odpieluchowania, a noc na wszelkie W warto jeszcze zakładać pieluszkę, nawet jak w nocy zawoła siusiu. Z czasem z tej pieluszki zrezygnujecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej. Ja dziś wziełam Kubusia na próbę do Kościoła, ale nie nadaje sie chyba, bo chciał wszedzie wejsc 😉 Kubus tez ma charakterek, wszystko musi miec bo inaczej płacz, ale nie narzekam, nic nie mówi, tylko tam po swojemu i martwie sie troszkę, ale chyba czas jeszcze ma co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Angela, na razie nie masz co martwić się, że Kubuś mało mówi, każde dziecko zacznie mówić wtedy gdy będzie na to gotowe. Wydaje mi się, że to tak jak z siadaniem, wstawaniem i chodzeniem, niektóre z naszych maluchów zaczynały szybciej inne później. Na wszystko przyjdzie czas.

Idę spać - dobrej nocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...