Skocz do zawartości

Grudzien 2010 | Forum dla mam


kasiak_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89_m

    1188

  • SylwiaC_m

    1379

  • naylaaa_m

    1441

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Kafi, zdrówka dla Majeczki! 😉
Dla naszych Kaś wszystkiego naj !! 😉
Odnośnie Czity czytałam na brzuchu bo z przyzwyczajenia tam się rzuciłam hehe, poza tym zostaje tam póki co na Kaliszu 🙂
Nina, doskonale rozumiem Twoją rozterkę... 🤔 Wiem jak ja to przeżywałam ale nie chciałam karmić rocznego malucha. Nie mówię jednak komuś że robi to za długo czy za krótko- to sprawa indywidualna, matka jest matką i ona o tym decyduje a jak ktoś się wpier***to niech wypierd****, powinnaś być dumna z tego że karmisz dziecko tak długo bo teraz norma to chyba 2 lub max 3 miesiące. Ja karmiłam małą 7 miesięcy i też jestem z tego dumna, jak również z tego, że szybko udało mi się ją odstawić. Wiadomo sentyment zostaje... wiele razy podczas odstawiania płakałam i chciałam wrócić do karmienia ale wiedziałam że jak nie teraz to nigdy także i dla Ciebie przyjdzie moment 🙂 Ja miałam wrażenie że tez nie jestem gotowa ale pomyślałam o przyszłości mojej i Gabi- że później będzie trudniej... Ale to tez od dziecka zależy 🙂 My stopniowo uczyliśmy picia z butelki, najpierw zabawa, smyranie po dziąsłach, wypróbowaliśmy chyba butelki wszystkich firm hehe aż w końcu po 2 miesiącach kupiłam butelkę austriackiej firmy MAM i mała jakoś zaczęła zaciągać i poszło... Było ciężko wieczorem bo w dzień spoko. Temat rzeka hehe, zresztą pamiętasz jak Ci pisałam jaka załamana byłam 🤨 Chciałam też uniknąć tego jak np już bym odstawiła dziecko już takie świadome żeby nie miało takiego drygu że szuka cyca pod bluzką bo w różnych sytuacjach byłoby to dla mnie krępujące. No to się rozpisałam haha 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aaaa i dzięki dziewczyny za porady odnośnie dywanu tzn prania hehe, ja mam wszędzie panele aczkolwiek przy sofie mam taki niski stolik z Ikei i pod nim chcę dywan, a może raczej dywanik bo on za duży to nie jest. Ja lubię dywany bo kojarzą mi się z ciepłem a tak jak same panele to łyso hehe. Wydaje mi się, że to tez trochę smaku dodaje w zależności jak jest pokój/ mieszkanie urządzony/e 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A zdjęcia dam jak zrobię bo jeszcze kuchnia nie skończona 🙂 Może filmik nagram...Hmm, tylko to dla mnie bardziej skomplikowane wrzucanie później tego w neta. Obiecuję że nad tym popracuję 🙂 Gabi zna kolejne słowo, tym razem wyraźnie mówi: "tam". Kurde, muszę Wam ją nagrać bo mam wrażenie że nikt mi nie wierzy... No ale to tak ciężko akurat ją nagrać w momencie kiedy z laski swojej coś powie heh. Mój wujek mówi że ani mężem ani dzieckiem się nie pochwalisz 🙃 Nie do końca to zrozumiałam muszę przyznać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naylaaa napisał(a):
Iza opowiedz nam coś o swojej córeczce i pokaż zdjęcie 😁


hmmm...od czego tu zaczac
Jakbym miala dac jej drugi raz imie, to nazywala by sie- Energia....codziennie ma po 3-4 nowe guzy na czole,,,,od dwoch tygodni mi chodzi,a wlasciwie to zaczyna juz biegac,bo dla niej wszystko dzieje sie zbyt wolno, sama za soba nie nadarza 🙂
Urodzila sie przez CC , bo mi sie nie obrocila w brzuchu,,,wolala mnie kopac po pecherzu jak po zebrach ..po porodzie jak mi ja pokazali ,pierwsze co puscila mi prawe oczko 🙂
jest strasznie uparta i jak nie idzie po jej mysli, to sie fajnie zlosci zaciskajac piastki ...
z racji tego, ze mamy psa-jamnika kocha wszystkie pieski, prawie sika na ich widok glosno piszczac z radosci .... Najlepszy jej przyjaciel-nasz pies oczywiscie-razem sie bawia, zabierajac sobie nawzajem zabawki i sie gonia, a pozniej sobie podrzucaja je, zeby znowu sie gonic.....jej ulubiony chodzik -pchacz , to pies 😁 i kartony wszelkiego rodzaju ....
ostatnio ma ciezkie noce przez zabki,ale przetrwamy to 🙂
do tej pory mi nie chorowala , byla dwa razytylko lekko podziebiona ,,,moze dzieki temu, ze do 9,5 miesiaca byla na cycu i pozwalam jej wszystko jesc z podlogi co tylko zechce 😁 😁 (wiadomo, procz jakis niebezpiecznych rzeczy)
jeszcze miesiac temu eazyla mi 12,5kg ...Michellinka kochana,,,miala mase slodkich waleczkow ....zaczynaja jej zanikac ,,,,wyciaga sie i zgubila juz 0.5kg ...robi sie zgrabna dziewczynka ze slodka drobna pupcia 😁
Mowi mama, tata, kooootek,pieeeesek , nie, tak i po niemiecku-ja i nein 🙂 +gaworzy po swojemu
rany,,,moglabym pisac o niej i pisac ....... reszte wyjdzie w rozmowach 🙂
(zdjecie dorzuce pozniej ) 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/10/9b7deccf5a.jpg/][IMG]http://img10.imageshack.us/img10/4734/9b7deccf5a.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

takie miala slodkie waleczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to jedno z aktualniejszych

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/268/dsc07894n.jpg/][IMG]http://img268.imageshack.us/img268/1807/dsc07894n.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wlasnie na innym watku rozwinal sie temat stroju dla dzieci na swieta.
macie juz cos upatrzonego? chcecie cos "wybitnie" swiatecznego, czy zupelnie bez znaczenia?
ja wiem tylko tyle, ze roczek, czyli wigilia bedzie w ukrainskim stroju narodowym, ale chcialabym np. na pierwszy dzien swiat "mikolajkowa" sukienke. tylko nie wiem, czy szukac rozmiaru 9-12, czy 12-18 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaaaa, zapomnialam wam napisac, ze mialam problem wywiezc mala z pl 🙃 🙃
na odprawie, tej juz ostatniej gdzie przez bramki sie przechodzi zapytali sie czy to moje dziecko, czy mam jej akt urodzenia (oczywiscie nie mialam) , odpytywali z daty i miejsca urodzenia, drugiego imienia.... masakra 😮 😮
wylatywalysmy z uk i nie bylo problemu a pl 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduje się i ja dziś 🙂
Iza twoja Klarcia ma śliczne oczka 🙂 uwielbiam brązowe duże oczy u dzieci 🙂 fajnie że napisałaś co nieco o sobie 😉
Co da karmienia to się nie wypowiem bo wiadomo inaczej o odstawieniu myśli matka która nie karmi,inaczej która wolała odstawić wcześniej a jeszcze j inaczej która karmi...
wg.mnie siedze w domu,nie mam żadnych obowiązków typu praca to moge tą pierś dziecku podać w domu nikt nie widzi,a na ulicy to ch... komu do tego ile dziecko ma,ja planuje na 100% do półtora roku ją karmić a co dalej wyjdzie w praniu,możliwe że i sama odrzuci później pierś 😉
Ja Oliwke karmilam piersią 2 tyg i nie żałuje wcale tego że była na mleku modyfikowanym,mogłam wyjśc z domu,mogłam podrzucić ją do babci,mogłam jeść co chciałam nie martwiąc się o kolki...
chociaż przy Majce to same wiecie że miniatura wszystko żarła łącznie z kapustą cytrusami i dziecku nic nie było od samego początku 🤪
powiem tyle Ninka nie słuchaj żadnych rad ani za ani przeciw,posłuchaj samej siebie i rób to z czym ci dobrze pieprzą* zdanie innych na ten temat bo to twój synek,wasza intymność ,wasza miłość i tylko wasza prywatna relacja ssaczek kontra mamusi pierś 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasiak napisał(a):
wlasnie na innym watku rozwinal sie temat stroju dla dzieci na swieta.
macie juz cos upatrzonego? chcecie cos "wybitnie" swiatecznego, czy zupelnie bez znaczenia?
ja wiem tylko tyle, ze roczek, czyli wigilia bedzie w ukrainskim stroju narodowym, ale chcialabym np. na pierwszy dzien swiat "mikolajkowa" sukienke. tylko nie wiem, czy szukac rozmiaru 9-12, czy 12-18 🥴

ja chyba sukieneczke jakąś ubiore 🙂
chyba że do świąt znajde coś w jakimś markecie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mini,,,dziekuje,,, 🙂 Klarcia ma bardzo ciemno zielone oczka-poki co 🙂

a co do karmienia,masz racjekazda matka karmi jak dlugo chce i jak moze ....
ja karmilam 9,5 miesiaca...wczesniej wychodzilam z zalozenia, ze bede karmic pelny rok i basta,,,
nie mialam problemu poza domem.... karmilam na lawce w parku w czasie deszczyku i wiatru-bo musialam( mala oslonilam dookoloa kocem), karmilam w centrach handlowych miedzy regalami na skombinowanym krzesle, w sklepie budowlanym na wiadrach farb i w resteuracjach,,,nie mailam z tym problemu i sie nie wstydzilam,,,,ta co sie wstydzi jest glupia- dziecko jest glodne wiec, trzeba je nakarmic ...wiadomo nie swiecilam cycami , zawsze delikatnie przysloniety mialam biust pieluszka ....
a skonczylam karmic, bo noce staly sie koszmarne...doszlo do tego, ze mala budzila mi sie co 30-40 min nawet na cycka,,,, odkladalam ja do lozeczka i nie zdazylam nawet ze strachu usnac, ze Klarcia sie obudzi..... maz w ciagu dnia od wczesnego rana do poznego wieczora poza domem...wiec sama bylam dnie i noce z mala i chodzilam z niedospania jak cien,nie jak polcien 🙂 ..... w nocy karmiac mala usypialam z nia na rekach i sie przestraszylam, ze w koncu usne i mi mala wypadnie z rak,,,postawilam wiec na butelke i na nocne dyzury meza 🙂 do tej pory on pelni przy malej nocna zmiane,a ja sie wysypiam, zebym miala sile na dzien...bo wierzcie mi,,,,Klarcia w dzien daje niezle w kosc hahaha 😁 bez diet i przy codziennym jedzeniu czekolady spadlam juz o 1kg nizej jak przed ciaza wazylam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasiak napisał(a):
jasne, dziewczyny, karmcie ile sie da, jesli wam to pasuje. najwazniejsze jest to, aby wam i waszym dzieciom to pasowalo. moja znajoma karmila do 3 lat, ale to juz chyba troszke za duzo.
nasze dzieciaczki sa jeszcze takie malutkie 😘 😘 😘


malutkie tak 🙂 ,ale jakie wielkie kupy robia 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasiak napisał(a):
jasne, dziewczyny, karmcie ile sie da, jesli wam to pasuje. najwazniejsze jest to, aby wam i waszym dzieciom to pasowalo. moja znajoma karmila do 3 lat, ale to juz chyba troszke za duzo.
nasze dzieciaczki sa jeszcze takie malutkie 😘 😘 😘

Kasiu do 3 lat napewno nie bo 3 lata ma Oliwka i nie wyobrażam sobie dac jej pierś 🤪
ha ha ha pamietam jak po urodzeniu Majki Oliwka płakała że chce cycusia to aż w szoku byłam "no gdzie takie duże dziecko i pierś" 😁
Iza ja Oliwke karmiłam ok 2 tyg.i gdy ktoś przyszedł uciekałam ze wstydem z dzieckiem w inny kąt na myśl że ktoś patrzy na moje piersi.... ☺️
nie wytrzymałam presji namawiania na karmienie Oliwki piersią,ja chciałam jeśc to co lubie,ostre,pieprzne...mąż zamiast pomagać to przychodził z pepsi i kebabem a ja miałam zupke jarzynową 😠
do tego doszły zmasakrowane sutki,krew leciała z mlekiem 😞 więc postawiłam na swoją wygode...
a Majke karmie gdzie się da,oczywiście w pełni dyskretnie 🙂
osłaniam pierś pieluszką,kocykiem,wyglada to tak jak bym po prostu tuliła dziecko 🙂
wg. mnie jeśli kogoś draźni widok matki karmiącej to niech patrzy gdzie indziej,czesto czytałam wypowiedzi inter. o karmieniu że to obrzydliwe itp.i to wg kobiet i mężczyzn....no ale jak świecą cyckami i gołą dupą kobiety to to jest ok.... a jak korzystają z biustu do innych celów nich reklama to już nie 😠
WIĘC JA AKURAT ROZUMIEM I MAMY BUTELKOWE I CYCOWE 😁 BO DO OBU GRUP NALEŻE 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izabela napisał(a):
kasiak napisał(a):
jasne, dziewczyny, karmcie ile sie da, jesli wam to pasuje. najwazniejsze jest to, aby wam i waszym dzieciom to pasowalo. moja znajoma karmila do 3 lat, ale to juz chyba troszke za duzo.
nasze dzieciaczki sa jeszcze takie malutkie 😘 😘 😘


malutkie tak 🙂 ,ale jakie wielkie kupy robia 🤪

Moja dziś zrobiła kupke jarzynową 😁
ja kroiłam do sałatki a ona smakowała,marchewke,pietruszke seler ziemniaczki....nawet por 🤪
przeżuwała i wypluwała 😁
jajko jadła i nawet na koniec ogórka kiszonego porwała 😁
mój od wczoraj mówi na Maje sałatka bo tylko groszku i przypraw itp zabrakło by sobie wymieszała 😁 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko Ignoranci, ludzie Zacofani i Debile uwazaja , ze karmienie dziecka publiczne jest obrzydliwe .
to najpikniejszy i najczulszy widok jaki moze byc,a kto tak nie uwaza , ma powazny problem ze swoja psycho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izabela napisał(a):
tylko Ignoranci, ludzie Zacofani i Debile uwazaja , ze karmienie dziecka publiczne jest obrzydliwe .
to najpikniejszy i najczulszy widok jaki moze byc,a kto tak nie uwaza , ma powazny problem ze swoja psycho

No a nie słyszałąś że ostatnio był konkurs mama karmiąca piersią zaraz wam dam link do zdjęć miały być w galeri a się nie zgodzono bo ludzi draźni ten widok 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mini23 napisał(a):
Izabela napisał(a):
kasiak napisał(a):
jasne, dziewczyny, karmcie ile sie da, jesli wam to pasuje. najwazniejsze jest to, aby wam i waszym dzieciom to pasowalo. moja znajoma karmila do 3 lat, ale to juz chyba troszke za duzo.
nasze dzieciaczki sa jeszcze takie malutkie 😘 😘 😘


malutkie tak 🙂 ,ale jakie wielkie kupy robia 🤪

Moja dziś zrobiła kupke jarzynową 😁
ja kroiłam do sałatki a ona smakowała,marchewke,pietruszke seler ziemniaczki....nawet por 🤪
przeżuwała i wypluwała 😁
jajko jadła i nawet na koniec ogórka kiszonego porwała 😁
mój od wczoraj mówi na Maje sałatka bo tylko groszku i przypraw itp zabrakło by sobie wymieszała 😁 🙃


a moja wsuwa teraz pomidora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...