Skocz do zawartości

Stycznióweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 25,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kasia_m

    2553

  • kolo177_m

    2993

  • HONORATKA_m

    2177

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Asia napisał(a):
nusia27 napisał(a):
Asia u nas tez 4 bez problemu wyszly a z trojkami masakra... moze rzeczywiscie Sonia nerwy ma na zeby dlatego jest nieznosna
wiesz co może i masz racje...
ale zębów ani widu ani słychu 🥴

U nas czwórki też bez problemu, nawet nie wiedziałam kiedy
Asiu masz rację, te nasze dzieciaki to podobne charakterki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Justa napisał(a):
Asia napisał(a):
nusia27 napisał(a):
Asia u nas tez 4 bez problemu wyszly a z trojkami masakra... moze rzeczywiscie Sonia nerwy ma na zeby dlatego jest nieznosna
wiesz co może i masz racje...
ale zębów ani widu ani słychu 🥴

U nas czwórki też bez problemu, nawet nie wiedziałam kiedy
Asiu masz rację, te nasze dzieciaki to podobne charakterki 😉
😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas co płacz w nocy a raczej porządnie zawalona noc przez jej popłakiwanie to oznaka nowego ząbka. Co jakiś czas pojawia się kolejny.
Dziewczyny a jak u Was kwestia nocnika? Dla Majki to ciągle przedmiot do zabawy. I choć sama pokazuje na pieluchę jak ma mokro albo jak robi bądź zrobi kupę to posadzić ją na nocnik na dłużej niż ułamek sekndu to rzecz nie możliwa 😞 Jak to u Was wygląda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
JUSTYNA napisał(a):
U nas co płacz w nocy a raczej porządnie zawalona noc przez jej popłakiwanie to oznaka nowego ząbka. Co jakiś czas pojawia się kolejny.
Dziewczyny a jak u Was kwestia nocnika? Dla Majki to ciągle przedmiot do zabawy. I choć sama pokazuje na pieluchę jak ma mokro albo jak robi bądź zrobi kupę to posadzić ją na nocnik na dłużej niż ułamek sekndu to rzecz nie możliwa 😞 Jak to u Was wygląda?

u nas Anastazja normalnie woła siusiu
jak jesteśmy w domu do lata bez pieluchy z gołym tyłkiem lub w majtkach i siada sobie na nocnik gdy chce siku
z kupką podobnie
ale muszę ją pilnować żeby nie zrobiła w majtki hihihi
w nocy też bez pieluchy już od prawie miesiąca
rano wstaje i szybko siku na nocnik

ale wiecie jak to było
mała od dawna w tetrze w żłobku stąd taki postęp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nusia27 napisał(a):
Justyna u nas nocnik to przechowalnia wszystkiego co sie akurat malej pod reke nawinie 😜 a usiasc usiadzie ale od razu spierdziela z niego
dokladnie u nas tak samo siedzi na nocniku 5 sek.a potem wszystko tam wrzuca i wlazi do niego nogami 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas siadanie na nocnik wychodzi idealnie ale tylko kiedy pampers jest na pupci 🤪 😁 🤪 Jak ma usiąść gołym ciałkiem to zwiewa gdzie pieprz rośnie hehe
Z Lolkeim miałam tak samo 🥴 Wstyd się przyznać, ale miał dopiero 2,5 roku jak oswoił się z 'noniem' i pożegnaliśmy pampki 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Może i racja Nusia 😎
Jeju!!! Jaka Tośka dzisiaj niegrzeczna 😠 😠 😠 Normalnie mam dość!! A kłóci się, że hoho Ze wszystkimi i wszystkim 🤪 Cały czas słyszę Ją wrzeszczącą na mnie, Karola lub zabawki 🤪 😁 😁 Pipolec jeden!! 😁
Jak Wasze robaki śpią w nocy? Nam się ostatnio jakieś nocne wędrówki ludów porobiły 🤢 Od kilku nocy młoda śpi niespokojnie 🤔 Teraz się już tak nauczyła, że jak coś jest nie tak to sobie w nocy przychodzi do nas i kładzie się między nami bez słowa zasypiając 😮 Nie bardzo wiem jak to zmienić, a boję się, że tak Jej zostanie i już zawsze będziemy mieli 'pasażera na gapę' hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas od 4 nocy wrocila butla mleka o 3... mala siada w lozeczku wola mnie po imieniu. przed wczoraj spala normalnie, czyli do rana bez mleka a dzisiaj juz od drugiej sie przebudzala i marudzila
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HONORATKA napisał(a):
JUSTYNA napisał(a):
U nas co płacz w nocy a raczej porządnie zawalona noc przez jej popłakiwanie to oznaka nowego ząbka. Co jakiś czas pojawia się kolejny.
Dziewczyny a jak u Was kwestia nocnika? Dla Majki to ciągle przedmiot do zabawy. I choć sama pokazuje na pieluchę jak ma mokro albo jak robi bądź zrobi kupę to posadzić ją na nocnik na dłużej niż ułamek sekndu to rzecz nie możliwa 😞 Jak to u Was wygląda?

u nas Anastazja normalnie woła siusiu
jak jesteśmy w domu do lata bez pieluchy z gołym tyłkiem lub w majtkach i siada sobie na nocnik gdy chce siku
z kupką podobnie
ale muszę ją pilnować żeby nie zrobiła w majtki hihihi
w nocy też bez pieluchy już od prawie miesiąca
rano wstaje i szybko siku na nocnik

ale wiecie jak to było
mała od dawna w tetrze w żłobku stąd taki postęp


no wlasnie - ja teraz wlasnie mysle, czy nie przejsc na tetre, zeby nauczyc oduczyc mala robienia w pieluche. mozesz mi cos polecic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hihi z tymi nocnikami śmiesznie, moja lubi siedzieć na nocniku i rano zawsze zrobi siusiu, a w dzień zależy jak leży, czasem sama przyniesie i zawoła że sisi chce, więc może jesteśmy na dobrej drodze. Ale bywa, że traktuje go jak krzesło do siedzenia przed tv 😉 kupe raz ucelowała...
tylko teraz nie wiem czy po zrobieniu siku zakładać jej pampka czy na same gacie...nie wiem jak lepiej żeby się przyzwyczajała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasiak napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
JUSTYNA napisał(a):
U nas co płacz w nocy a raczej porządnie zawalona noc przez jej popłakiwanie to oznaka nowego ząbka. Co jakiś czas pojawia się kolejny.
Dziewczyny a jak u Was kwestia nocnika? Dla Majki to ciągle przedmiot do zabawy. I choć sama pokazuje na pieluchę jak ma mokro albo jak robi bądź zrobi kupę to posadzić ją na nocnik na dłużej niż ułamek sekndu to rzecz nie możliwa 😞 Jak to u Was wygląda?

u nas Anastazja normalnie woła siusiu
jak jesteśmy w domu do lata bez pieluchy z gołym tyłkiem lub w majtkach i siada sobie na nocnik gdy chce siku
z kupką podobnie
ale muszę ją pilnować żeby nie zrobiła w majtki hihihi
w nocy też bez pieluchy już od prawie miesiąca
rano wstaje i szybko siku na nocnik

ale wiecie jak to było
mała od dawna w tetrze w żłobku stąd taki postęp


no wlasnie - ja teraz wlasnie mysle, czy nie przejsc na tetre, zeby nauczyc oduczyc mala robienia w pieluche. mozesz mi cos polecic?


Anastazja była tetrowana w żłobku
ale później zobaczyłam że bardzo służy to jej skórze na pupie i w okolicach intymnych zwłaszcza po zapaleniu pieluszkowym skóry które miała zimą

ja nie składałam pieluch jak kiedyś sie składało
tylko robiłam coś na wzór podpaski takiego prostokąta i wkładałam to w bodziaka bo tylko bodziak utrzymywał pieluchę na miejscu
nie ma co ukrywać początki były trudne pielucha była zmieniana a Anastazja w całości przebierana średnio co pół godziny
ale z czasem Anastazja sama z siebie (nie wołałam ciuś ciuś czy coś tam) zaczęła popłakiwać gdy sie zesiusiała bo wiadomo czasami sie udało zdążyć na nocnik a czasami komenda sisi z ust Anastazji padała w chwili sikania
teraz gdy jest ciepło kupiłam jej 20 par majtek
i po domu lata w gatkach i na to jakieś rajstopy czy spodnie już bez tetry i pieluchy
zesika się na podłogę średnio raz dziennie ale nie mam dywanów więc mi to nie szkodzi

uważam, że wiele zależy od dziecka
bo jednemu nie będzie przeszkadzała mokra i osikana pupa a inne zacznie zauważać dyskomfort
i ten moment jest chyba najlepszy żeby oduczać pampersa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
muszę wam się pożalić znów nie zdałam prawka
już 3 raz ehhh
teraz szybko muszę wyjeździć ten dodatkowy 5godzinny kurs żeby sie zapisać ponownie
głupie to trochę bo i tak przecież przed egzaminem każdy wykupuje jazdy
wiec teraz 5 a później przed egzaminem znowu z 3-5 i tak 500zł pójdzie w cholerę ehhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...