Skocz do zawartości

Stycznióweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 25,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kasia_m

    2553

  • kolo177_m

    2993

  • HONORATKA_m

    2177

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
najlepsze jest to ze jak wstałam teraz w nocy go karmic to on sobie siedział po turecku i zaglądał na tv bo zapomniałam wyłączyc i zasnęłam. a on cwaniak sobie oglądał hehe. jak to super wygląda jak taki maluszek juz sam siedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia napisał(a):
dziewczyny kupujecie spacerówke czy będziecie miały tą z wózka które macie?


Asiu posiadam dwa wózki jeden od kuzynki z Waliii taki http://allegro.pl/swietny-wozek-nosidelko-gondola-mothercare-z-uk-i1726129528.html niesamowicie wielki i ciężki

oraz ten http://allegro.pl/wozek-chicco-trio-enjoy-3-w-1-i1737998154.html który jest obecnie najczęściej używany i miejści nam się bez problemu do samochodu oraz jest leciutki a tomega plus.

Bartek postanowił nie spać wiec i ja mam szlaban na spanie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asia napisał(a):
dziewczyny kupujecie spacerówke czy będziecie miały tą z wózka które macie?

Ja musiałam kupić jakiś lżejszy i łatwy do przewożenia
http://allegro.pl/wozek-active-2011-espiro-folia-pokrowiec-wys-0zl-i1725282248.html
Jest fajny, na razie jestem zadowolona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia napisał(a):
Buziaki dla Tosi 😘dużo zdrówka 😘Kamilka widocznie Majeczka tyle potrzebuje jakby nie chciała to by nie ciągnęła cycusia 🙂przecież na siłe jej nie pchasz 😉Justa moja też tak je podobnie do Miłoszka i nie wyobrażam sobie żeby nie jadła 5 godz w dzień oczywiście 🙂no może z czasem jak będzie starsza 😉moja je tak ok 8-ej mleko ok 10-tej jogurcik albo deserek mleczny ok 12.30-13-tej zupka z mięskiem lub obiadek
(duża miseczka)ok15-15.3o kaszka ok100ml ok 18-tej owoce (albo obiadek jak jest głodna)i ok 20.30 mleko 🙂 i nad ranem mleko 🙂


Ale nie wszystkie dzieci lubią jeść co chwilę, ulewanie co napisała Justyna jest od 2 rzeczy albo od przekarmiania co w tym przypadku jest bardzo prawdopodobne albo od tego co ma moja czyli ten lekki refluks. Miłosz chyba od urodzenia nie rzyga, więc pozostaje opcja nr 1. Poza tym nie zjada pełnych porcji czyli tutaj też jest fakt przejedzenia.Nic się nie dzieje jak dziecko nie zje 4-5godz. tylko bardziej zgłodnieje i więcej zje a żołądek może odpocząć 🙂 Tylko, że często się myli głód z tym, że mu nudno itd. ja już wiem kiedy moja jest głodna bo zaczyna wkładać ręce do buzi i głośno mlaska. A dopóki tego nie robi lub nie mija 4godz. to nic nie dostanie, bo wiem, że i tak nie zje 😜 ale ona tak od małego je i je tak jak piszą w poradniku, że 5 porcji na dobę 🙂 tylko po zupce i jogurcie czasami dostaje po 3h, bo to jest wodniste i mało treściwe to szybciej głodnieje.

I odnoszę się tutaj do mleka modyf. a nie do piersi 😁

I zaczyna znowu mieć wstręt do kaszki, jak ostatnio wszystko zwymiotowała wczoraj płakała z głodu zrobiłam jej kaszkę i mimo to, że była głodna zaczęła jeszcze bardziej płakać, zjadła może z 30ml i miała szała to wylałam kaszkę zrobiłam od nowa samo mleko i wypiła 🤨 ona okropna jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do ciuchów, bo kiedyś o tym pisałyście to fakt, ciągle kupuję małej, a sobie raz na ruski rok 🙂 nic w szafie prawie fajnego nie mam. Śmieszne, ale prawdziwe. Za bardzo mała mnie absorbuje.. no i dla niej jest tyyyyle ładnych ciuszków, że żal nie kupić 🙂 Teraz się czaję na jeden zakup,. jak kupię to się pochwalę 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kamila1 napisał(a):
to moja je:
4 cyc
6 cyc
8 cyc
10 cyc
12 cyc
13 obiadek z kaszą
15 cyc
16/17 owoc
18 cyc
19.30 kaszka z sokiem
20.30 cyc
o matko, dopiero teraz widzę ile tych cyców mam 😮 🙃 może dlatego ona nie może nigdy zjeść do końca obiadku czy pozostałych pokarmów....ale ssie góra 5 min, to raczej jakby piła
ehh no muszę to przemyśleć 😎

hahaha no przecież u mnie jest to samo
z tym że ok 9 je 60ml kaszki ok 14 60ml deserku owocowego i ok 16 zupkę też max 60ml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
Kamila1 napisał(a):
to moja je:
4 cyc
6 cyc
8 cyc
10 cyc
12 cyc
13 obiadek z kaszą
15 cyc
16/17 owoc
18 cyc
19.30 kaszka z sokiem
20.30 cyc
o matko, dopiero teraz widzę ile tych cyców mam 😮 🙃 może dlatego ona nie może nigdy zjeść do końca obiadku czy pozostałych pokarmów....ale ssie góra 5 min, to raczej jakby piła
ehh no muszę to przemyśleć 😎

hahaha no przecież u mnie jest to samo
z tym że ok 9 je 60ml kaszki ok 14 60ml deserku owocowego i ok 16 zupkę też max 60ml


Widocznie one piją mało, ale często. Moja podobnie w sumie, ale mleko modyf. jest bardziej treściwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry 🙂 Zapraszam na kawusię bo ja po takiej nocce raczej nie szczególnej (Malunia jęczała sbie:angry 🙂


Blue napisał(a):
I jak zwykle sama jestem 😉 Kamila niedługo nasze paskudy skończą 7mieś. wyobrażasz to sobie?? 🙂
Lagoonka idzie to przeżyć wbrew pozorom hehhe


Asia napisał(a):
dziewczyny kupujecie spacerówke czy będziecie miały tą z wózka które macie?
podoba mi się ta co mam z wózka a że jej nie noszę bo zostaje na klatce więc nie potrzebna mi lżejsza i chyba zostanie ta


Asia napisał(a):
a ja po ciężkim dniu marudzenia Soni non stop 😠już mam naprawde dość 😠jest nieznośna 😠
Asiu to minie. Naprawdę! Miesiąc temu miałam dokładnie to samo. Już wysiadałam i przeszło choć musiałam nieco pomóc. Przestałam brać na ręce. Siadałam koło niej i po woli się odsuwałam. Po kilku dniach miałam spokó bo na nowo nauczyła się bawić i sama siedzieć w kojcu lub leżaczku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justa napisał(a):
I dlatego Blue od dziś dostaje mniej 🙂. Pamiętam jak go dokarmiałam butlą jak był jeszcze tylko na cycku i zamiast 90ml, zaczęłam mu robić 120 ml i zaczął ulewać. Wróciliśmy do jednej butli 90ml i przestał. Niby tylko 30 ml a jaka różnica


No bo przecież dajesz jeszcze swoje to się nie ma co dziwić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
ja muszę koniecznie z tym miesiącu pokupować sobie ciuchy bo szafa świeci pustkami mam jedne długie spodnie może ze 3 pary takich 3/4 i ze 4 bluzki
a przecież trzeba chodzić będzie w czymś do pracy a nie się wstydzić każdego dnia ☺️


Ta ja mam taki zwyczaj, że nigdy nie ubieram tej samej rzeczy 2 dni pod rząd, więc wiesz.. a teraz to też mam pustki.. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka 😉)
Cos ostatnio nawet czasu nie mam żeby zagladnać ale teraz mam wolna chwilke bo mała sie bawi w łóżeczku... Wczoraj byłam sie zarejestrowac w PUP ehh te babki juz wolniej nie moga tam pracowac.... Były 3 osoby przede mnąa weszłam dopiero po 1h://...
Dzisiaj ide do fryzjera zmienić kolorek włosków 😉)Chociaż coś dla siebie zrobie 😉)
Ja mam narazie ten wózek od spacerówki... Mamy taki..http://allegro.pl/x-lander-nowy-gwarancja-i1729944417.html i póki co to jestem z niego zadowolona z przewożeniem tez nie ma problemu wiec póki co tonie zmieniam go ale tez myle o wózku typu parasolka ale to gdzieś za rok dopiero o ile sie nam przyda 😉)
Mojej cos sie godziny jedzenia rozregulowały wstaje o 7 mleko 10kaszka 12 obiadek 15mleko i o 18 jak ma ochote to owoc a jak nie to dopiero koło 20 mleko i lulu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anusia0608 napisał(a):
hejka 😉)
Cos ostatnio nawet czasu nie mam żeby zagladnać ale teraz mam wolna chwilke bo mała sie bawi w łóżeczku... Wczoraj byłam sie zarejestrowac w PUP ehh te babki juz wolniej nie moga tam pracowac.... Były 3 osoby przede mnąa weszłam dopiero po 1h://...
Dzisiaj ide do fryzjera zmienić kolorek włosków 😉)Chociaż coś dla siebie zrobie 😉)
Ja mam narazie ten wózek od spacerówki... Mamy taki..http://allegro.pl/x-lander-nowy-gwarancja-i1729944417.html i póki co to jestem z niego zadowolona z przewożeniem tez nie ma problemu wiec póki co tonie zmieniam go ale tez myle o wózku typu parasolka ale to gdzieś za rok dopiero o ile sie nam przyda 😉)
Mojej cos sie godziny jedzenia rozregulowały wstaje o 7 mleko 10kaszka 12 obiadek 15mleko i o 18 jak ma ochote to owoc a jak nie to dopiero koło 20 mleko i lulu


To też je skromnie hehe 🙂 ja na razie wózka nie zmieniam, choć mój do malutkich nie należy, na zimę będzie ok. 🙂 a po zimie kupię malutką spacerówkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna super, że już jesteś 🙂 opowiadaj co Majka już umie, bo moja nadal nie chce siedzieć nawet nie próbuje 🤪 w ogóle ją to nie interesuje tylko by leżała na brzuchu i trenowała nogi, stoi ciągle na kolanach, podnosi się na stopach tak jakby miała pompki ćwiczyć 😁 z wyprostowanymi rękami.

I oszukała mnie dzisiaj nad ranem.. bo od prawie 2mieś. ciągle ją przewracam w łóżku i dzisiaj mi się nie chciało i dałam jej tylko smoczek a ona na brzuchu leżała i dalej marudziła to stw, że jednak ją przewrócę odwracam się a ten pasożyt kłamliwy jeden już na plecach leżał a potem się spojrzała na mnie i na bok przewróciła i z powrotem na brzuch 😠 tak to dziecko mnie wykorzystuje mimo, że umie się przewracać to tego nie robi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do spacerówki to ja będę na razie używała tej z kompletu z gondolą bo szkoda mi kasy
mam już do niej zimowy śpiwór i ochraniacz poza tym uwielbiam moją terenówkę (tak go nazywamy bo ma super amortyzację)
nowy wózek podejrzewam kupić na wiosnę lub lato a póki co jeździmy ciągle w gondoli 😆

a co do poduszek to ja nie używam i jeszcze z rok mam zamiar nie dawać jej poduchy
tak doradził ortopeda gdy byłyśmy na kontroli jakiś czas temu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
co do spacerówki to ja będę na razie używała tej z kompletu z gondolą bo szkoda mi kasy
mam już do niej zimowy śpiwór i ochraniacz poza tym uwielbiam moją terenówkę (tak go nazywamy bo ma super amortyzację)
nowy wózek podejrzewam kupić na wiosnę lub lato a póki co jeździmy ciągle w gondoli 😆

a co do poduszek to ja nie używam i jeszcze z rok mam zamiar nie dawać jej poduchy
tak doradził ortopeda gdy byłyśmy na kontroli jakiś czas temu


Jestem tego samego zdania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a i miałam wam powiedzieć że po badaniu u okulisty dostałam niezły opiernicz że nie przyszłam w 3 miesiącu tylko teraz ☺️ 😞 ☺️
dr tłumaczyła że wiele zmian w gałkach ocznych robi się właśnie wtedy i łatwiej jest korygować ewentualne wady
wykryła u Anastazji lekką nadwzroczność (dalekowzroczność) ale powiedziała że gałka oczna jeszcze rośnie i może wszystko się naprostuje skoro nikt w rodzinie okularów nie nosi
kazała przyjść na kontrolę za ok rok gdy dziecko będzie już rozpoznawało kolory kształty i będzie umiało je nazwać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
a i miałam wam powiedzieć że po badaniu u okulisty dostałam niezły opiernicz że nie przyszłam w 3 miesiącu tylko teraz ☺️ 😞 ☺️
dr tłumaczyła że wiele zmian w gałkach ocznych robi się właśnie wtedy i łatwiej jest korygować ewentualne wady
wykryła u Anastazji lekką nadwzroczność (dalekowzroczność) ale powiedziała że gałka oczna jeszcze rośnie i może wszystko się naprostuje skoro nikt w rodzinie okularów nie nosi
kazała przyjść na kontrolę za ok rok gdy dziecko będzie już rozpoznawało kolory kształty i będzie umiało je nazwać


Nie martw się my mieliśmy miećkontrolę jak Bartek skończył 4tygodnie potem 3miesiące i 6miesięcy i mieliśmy tylko jedną wizytę jak mały miał 4miesiące bo kolejki jak nie wiem co są.
Tak samo teraz mamy do DSK jechać do gastro-alergologa z małym z tym chlustaniem refluksowym miała bycwizyta jak najszybciej bo mały spada na wadze to nas zapisał babsztyl wredny dopiero na 28października a sąsiadka miesiąc temu o znajomości miała wizyte po kilku dniach. I weźtu się nie wkurz jak nic nie jest sprawiedliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂 u mnie dalej męczarnia 😞nie mam już siły do tego dziecka 😠ja jestem chora na tę spacerówke ale mój mąż wczoraj podsumował mój wybór żebym sobie kupiła ciuchy za te pieniądze bo Sonia i tak nie będzie w niej siedzieć 😠 😠 😠http://allegro.pl/loola-up-bebe-confort-kolekcja-2010-nowosc-wys-0-i1737482701.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lagoona 😘 Jak miałam wczesniej jazdy z próbą siadania to teraz mam dokładnie te same nerwy tyle, że ze wstawaniem i próbą raczkowania (pozycja wyjściowa ładnie utrzymana tylko zsynchronizować nóg z rękami nie może 😜 no i buja się jeszcze). Nie usiedzi ani chwili jak dziecko normalne. Na leżąco to tylko spi 😠 No i ja jestem jej numerem jeden co męczy niemiłosiernie. Za to z jedzeniem jest póki co normalnie (ODPUKAĆ!). A jak Twoja Królewna z szamaniem? Widziałam, że kaszka znów jej się znudziła a reszta? Butla idzie czy tylko łyżka? Bo u nas udało się dzięki mojej wytrwałości i 2 razy idzie butla 🙂 U mnie z gaworzeniem słabo jest 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asia napisał(a):
hej 🙂 u mnie dalej męczarnia 😞nie mam już siły do tego dziecka 😠ja jestem chora na tę spacerówke ale mój mąż wczoraj podsumował mój wybór żebym sobie kupiła ciuchy za te pieniądze bo Sonia i tak nie będzie w niej siedzieć 😠 😠 😠http://allegro.pl/loola-up-bebe-confort-kolekcja-2010-nowosc-wys-0-i1737482701.html
Fajny wózeczek ale mój 2-funkcyjny wózek tyle nie kosztował więc nawet gdybym myślała o zmianie to na pewno na coś tańszego niestety. A Soni przejdzie tylko wytrwałości trzeba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asia napisał(a):
hej 🙂 u mnie dalej męczarnia 😞nie mam już siły do tego dziecka 😠ja jestem chora na tę spacerówke ale mój mąż wczoraj podsumował mój wybór żebym sobie kupiła ciuchy za te pieniądze bo Sonia i tak nie będzie w niej siedzieć 😠 😠 😠http://allegro.pl/loola-up-bebe-confort-kolekcja-2010-nowosc-wys-0-i1737482701.html

Asiu i tak lepiej zrób, a w razie czego kup tańsza spacerówkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...