Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Evek powiem Ci, ze ja mam podobnie, bo mnie z kolei rodzice namawiaja na powrot do Stanow..Oczywiscie na poczatku mowilam, ze nie bede wracac, a teraz jak jestem juz w PL ponad 2 lata zaczynam tesknic za California, stylem zycia, swietna pogoda, ludzmi, ogolnie za wszystkim...A jak bylam tam to tesknilam za Polska i powiem Ci tak, ze wszedzie jest dobrze tam gdzie nas nie ma 🙂

Joanna a mi zawsze sie marzyla starsza siostra...wydawaloby sie, ze jest madrzejsza, wszystko wie lepiej itd, a rzeczywistosc jest calkiem inna i widac to na waszym przkladzie. Moze jak bedziecie starsze to relacje beda lepsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Marta napisał(a):
Evek powiem Ci, ze ja mam podobnie, bo mnie z kolei rodzice namawiaja na powrot do Stanow..Oczywiscie na poczatku mowilam, ze nie bede wracac, a teraz jak jestem juz w PL ponad 2 lata zaczynam tesknic za California, stylem zycia, swietna pogoda, ludzmi, ogolnie za wszystkim...A jak bylam tam to tesknilam za Polska i powiem Ci tak, ze wszedzie jest dobrze tam gdzie nas nie ma 🙂

Joanna a mi zawsze sie marzyla starsza siostra...wydawaloby sie, ze jest madrzejsza, wszystko wie lepiej itd, a rzeczywistosc jest calkiem inna i widac to na waszym przkladzie. Moze jak bedziecie starsze to relacje beda lepsze.


Cały czas mam taką nadzieję, bo powoli się zmienia, odkąd ma córeczkę (1,5 roku) trochę zmądrzała, jednak nadal kłamie strasznie :/ i jak tu z nią szczerze porozmawiać?? No coż zobaczymy co będzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joanna faktycznie do Zielonej Gory blisko 🙂
Do Krakowa i Katowic tez...Ostatanio jechalismy 2,5 godziny do Konsulatu..
A jak Nanusia bedzie w maju to musimy sie wszystkie spotkac. W koncu taka okazja nie wiadomo kiedy sie powtorzy,

A co do wit.d to nasza pediatra mowi,zeby dawac codziennie..I chyba do 18 miesiaca, ale nie jestem pewna.
Tez uciekam, bo maz wola 🙂 Pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A tak jeszcze słówko odnośnie US,Marta my już nie mamy powrotu,ale nie wiem czy wiesz wróciło losowanie zielonych kart dla polaków.Wyśle wnioski i nawet kiedy ułożymy sobie już tu życie i nawet jeśli nam sie powiedzie, zawsze mamy droge otwartą tym bardziej że mały ma obywatelstwo,może kiedyś zechce tam leciec,zwiedzić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi ten szwankuje ,
ja też jak słyszałam otych lodach to mnie jakoś otrzepało,ja mroziłam mleko i czasami dalej tak robię a, potem zuzi na nim kaszę manne robie,kiedyś karmienie innych dzieci swoim mlekiem nazywało się instytucja mamki,jak urodziłam Michała to jedna kobieta na sali dokarmiała inne dziecko,bo jego matka nie miała,
Evek nie wiedziałam ze był jakis wniosek o dot banku mleka,widzę że Ty ze swoją mama też nie masz łatwo,ja już nie raz obiecywałam sobie że nie będę się przejmować innmi ale jakoś nie potrafię,w dodatku mam tak że jak podejmuję jakąś decyzję ważną to myślę co na to moja mama,i czasami wydaje mi się że lepiej byłoby dla nas gdybyśmy mieszkały z dala od siebie,a co do Lenki to właśnie teżpomyślałam o tych którzy mają małe dzieci i sa sami np,na emigracji,tak jak Ty czy Nanusia,moja siostra chyba poprostu to wykorzystuje nie wiem czy świadomie czy nie,ale ja zawsze byłam taka ze w każdym urzedzie wszystko załatwiałam ,a za nią tzeba było załatwiać ,tacy to mają w zyciu łatwiej chyba,No i mała chyba rzeczywiście ma kolki.Tylko przykre to ,bo nawt teraz moja siostra dzwoni żeby się poskarżyć jak jej to zle ,a o to cu u mnie i Zuzi to nawet nie zapyta,przepraszam ale jestem zła. 😠
W konsulacie zalatwiliśmy tylko cześć tzn konsul podpisał nam upoważnienie do załatwienia sprawy przez ambasade w Chicago bąz MSZ w Warszawie.
Mamusie dobrej nocki Wam życzę 🙂jestem juz zmęczona za dużo jak na jeden dzień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie 🙂
Kolejny dzien pracy za nami 😉 i byl duzo leprzy niz poprzedni. Jak M mial ja na szelkach to mu zasnela jak nigy po 10 a zawsze spi dopiero kolo 13. Wiec wlozylam ja do lerzaczka i pospala kolo 1,5 h wiec spokojnie moglam cos zrobic. Zobaczymy moze nie bedzie tak zle i bedziemy tak jezdzic. Co do tesciowej to fakt nie chce tego niepotrzebnego stresu, ale jakby ona pilnowala to wiem, ze nic zlego by sie jej nie stalo- bo widze, ze kocha ja bardzo i boi sie o nia, uwaza itp A obcym to nie ufam wogle juz bardziej by zlobek wchodzil w gre bo tam przynajmniej jako tako patrza na rece. Narazie jest jak jest, a dalej zobaczymy.
Co do mamy to moja jest przekochana teskni za mna i wiem, ze chciala by mnie miec przy sobie (wiem jak chciala miec corke) Mam 2 starszych braci kolo 30 ja jestem ten rodzynek moja mama urodzila mnie jak miala 32 lata- udalo sie byla cora, ale uciekla bardzo wczesnie. Ale powiem wam, ze nigdy nie stawala mi na drodze. Szanowala moja decyzje i robi to do teraz. Kiedys nawet mi powiedziala, ze jakby sie rozchorowala i np jkaby umaral 😞 to zebym nie wazyla sie przyjezdzac. ehhh Ale ja i tak bym przyjechala. Takze jest kochana, fakt, ze ma 4 wnukow w Pl takze ma co robic, ale za Alunia teskni niezmiernie. Jednak jak ma cie corke to dla kobiety jest inaczej. Mam 2 barci, ale z nimi nie mialam nigdy kontaktu bo zawsze bylam "gowniara" hehe dopiero jak wyjezdzalam zacza zacierac sie powolutku wiek. Takze mozna powiedziec, ze slabo sie znamy. Takze ja prawie tez jak jedynaczka z tym, ze zawsze wszystkim musialam sie dzielic i u nas w rodzinie bylo ciezko z pieniedzmi wiec ciuchy czasami odziedziczalam po braciach 😉 troche, ze mnie chlopiara byla nawet w szkole zawsze lepiej rozumialam sie z chlopakami. Osobiscie chce miec jeszcze jedno dziecko, ale to napewno za pare lat. Tak jak Sobolinek nie chce zeby ala zyla w cieniu rodzenstwa!
Marta co do karmienia to moja ALa tez zjada po 180 ml sciagnietego mleczka z piersi kolo 19 i potem jeszcze 140 ml kolo 23 i potem dopiero rano cyc. Takze wydaje mi sie ze Maja nic juz prawie nie je z tej twojej cycusi 😞 nie przejmuj sie i tak dlugo karmisz 🙂 powinnas czoc sie spelniona.
Malamyszko super, ze Michas ok.
Alwo ja tez ostatnio mialam mega dola, ale z czasem wszystko przechodzi.
Zuza widzisz jak to jest ty latalas pomagalas siostrze, jeszcze teraz wasza mama, a jej ciagle zle i nie dobrze. A ty badz z siebie dumna poprostu, ze dalas sobie sama rade- przynajmniej masz satysfakcje 🙂
Joasiu dobrze, ze Blaneczka juz lepiej ze zdrowkiem no i fajnie ze 4 dni wolne w koncu odpoczniesz. Powiem ci ze podziwiam cie !!!!!!! Tyle czasu w pracy, tez jestes sama ciagle bez meza bez rodziny. Super sobie poradzilas z tym wszystkim ostatnio- jestes silna babka 🙂 tak trzymaj !!!!
Evek wiesz co ja mysle na temat twojego powrotu i tego wszystkiego. I zrozum swoja mame mi jest bardzo przykro, ze Ala nie bedzie miala normalnej babci przy sobie i rodziny i kuzynow!!! Ale to jest tak ja Marta napisala wszedzie dobrze tam gdzie nas nie ma!! bedzie dobrze kochana 🙂
O i dajcie znac jak te puzzle wam sie podobaja no i jak maluszkom. Moja Alunia bardzo sie nimi podrajcowala heheh
Mam do was pytanie jak jest u was z tym okresem po porodzie szczegolnie u mam po cesarce??? Ja mam juz od 23 sierpnia ciagle krwawienie z plamieniem na zmiane i to taka ciemna krew !!!! 😞 😞 dziewczyny juz mam tego dosyc jest 7 miesiecy po porodzie a to dalej takie pokrecone. Wiecie ile juz kasy wydalam na podpaski itp 😲 masakra jakas!!! No i czy dalej macie kreske na brzuchu ??? BO u mnie wciaz jest 😲
Nic uciekam sie polozyc.
buziaki 😘
o i co do spotkania to koniecznie musimy cos zorganizowac, ale bedzie fajnie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nanusia, ja już jestem na tabletkach anty, które miałam przed ciążą. Wcześniej było ok, a teraz mam wieczne plamienia i chyba będę musiała je zmienić. Teraz aktualnie mam okres - nie jestem więc w ciąży !!!!!!!!!!!!!!!!!! Ale się cieszę.
A co do kreski na brzuchu, to ja wciąż mam ale już jest taka jasna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka 🙂
Mialam wczoraj wpasc ale po sprzataniu padlam jak kawka 🙂
Piszecie o rodzenstwu to powiem wam ze dzis robilam test ciazowy akurat bo nie mam okresu 34 dzien i wlasnie wrocilam od ginekologa.
Ja nie karmilam piersia wiec dostalam okres 6 tygodni po porodzie i od tego czasu przerobilam juz 5 roznych tabl. anty i ostatnie doprowadzily do tego ze caly miesiac plamilam i gin mi je odstawil i przepisal takie bez estrogenow bo widocznie nie toleruje tego typu hormonu i tak czekam na okres 34 dzien. Jestem po badaniu i gin nie stwierdzil ciazy i kazal czekac jeszcze do 3 tyg znowu zrobic test i zjawic sie u niego. Ja plamilam strasznie dziwnie w ostatnich 3 mc ciagle mi wracal okres co 2 tyg co 4 dni> Taka popierolka dlatego boje sie ze przez te przeskoki w tabletkach znowu zostane mama.
Moja szwagierka wlasnie rodzi dostalam w tym momencie eska 🤪 To czeka nas dzis niespodzianka bo nie wie co ma bo maluszek taki uparty byl ze nie pokazal co tam chowa 😁
Jesli chodzi o temat porodu bo widze ze wspomnialyscie to ja nie wspominam go zle. Rodzilam z wszystkim 4 godz, maly wyskoczyl jak z procy jednym parcie i boli tez nie mialam jakis bolesnych ale cala historia jak rodzilam tez jest powalajaca bo przy porodzie to byla sytulacja ze buchlam smiechem 😁 Jak znajde czas to wam go opisze 😉
Nic mykam zrobic obiad i lecimy do tescia bo jego pupilka rodzi a on sam i panikuje 😜
Do wieczorka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej wszystkim 🙂
nanusia-puzzle sa super 🙂 Szymcio smiesznie na nie zareagowal z 10 minut wpatrywal sie w nie heheh 🙂
Jesli chodzi o okres to u mnie jest tak jak przed ciaza co 28 dni,ale krwawienie mam 6-7 dni !!!! masakra jakas,nigdy tak nie bylo.
I kreseczka tez wciaz jest co prawda coraz bladsza,ale jest 🙂
Pisalas o tym ze szkoda Ci ze Alusia nie bedzie miala babci przy sobie,fakt jest to przykre,rozumiem ale wiesz kwestia kuzynostwa czy ciotek,wujkow hmm teraz wiem ze to nie jest takie kolorowe!!,kiedys jak bylam mlodsza wydawalo mi sie inaczej,ze rodzina to cala w komplecie,szczesliwa-moze sa takie ale u mnie czasami jest tak ze z nimi dobrze ale tylko na zdjeciach.

mania
to chyba jestes druga na forum co do podejrzen zwiazanych z kolejna ciaza.A wlasnie co u Edzi?? Edziu odezwij sie,jak u Ciebie .

ech zmykam Szymcio dzis straszna marudka :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
doberek mamusie!
ostatnio jakoś mało czasu mam na pisanie, bo wieczorem postanowilismy z D że nie będziemy siedzieć na kompie bo za mało czasu ze sobą wzajemnie spędzamy.

wybaczcie ale nie dałam rady nadrobić wszystkiego

Co do moich podejżeń ciążowych to dalej czekam bo @ mam dostać 27 tak że w ten dzień chcę zrobić test, już coraz bardziej oswajam się z tą myślą ale dalej mnie przeraża (pociesz mnie tylko myśl że dla maluszka wszystko już będzie) tak bardzo bym tego nie chciała po ślubię (w czerwcu) tak ale teraz chciała bym się właśnie tym zająć, ale co będzie to będzie... szczerze boję się zrobić test 😜

a co do ślubu w tym tygodniu jedziemy rezerwować salę 😁 i muszę się pochwalić że znalazłam sukienkę na allegro za 525zł nową szytą na miarę, więc na tym zaoszczędzę 😁
Do końca roku czeka nas jeszcze małe zawirowanie bo chcemy zmienić mieszkanie i wykupić bo to w który mieszkamy dostaliśmy więc nie jest tak jak byśmy chcieli klatka jest okropna a o piwnicach nie wspomnę a jak wykupimy to koszt remontu kamienicy nas zrujnuje chyba więc wolimy już w coś swojego zainwestować 🙂

widzę temat pościeli dla maluszków poruszony jak też kupowałam w całym komplecie i tak jak u was u nas się nie sprawdza kołderka leży na podłodze a podusia w wózku była, małego przykrywam normalnym dużym kocem w poszewce i tak mu się najlepiej śpi bo może się opatulić

A muszę się pochwalić pisałam już kiedyś że będę ciocią (mają termin styczeń/luty tak jak my 😁) i wkońcu w rodzinie będzie dziewczynka!! ale mój brat się cieszył ja zresztą też bo wkońcu koło wieszaczków z sukieneczkami nie będę przechodzić obojętnie! 😁

puzzli piankowych też właśnie szukam, więc dziękuję za linki sobolinku 🙂

co do banków mleka jak dla mnie świetny pomysł i też o tym słyszałam, ale lody... ble, swoją drogą teściu opowidał mi kiedyś historię że jakiś tam facet pił przez większość życia pół szklanki takiego mleka codziennie i nigdy, nigdy na nic nie chorował 😜

Nanusiu ślicznie Alunia wyglądała na chrzcie! 🙂

A co do spotkania to świetny pomysł tylko ciekawe co nasi panowie na to hehehe a tak swoją drogą to miały byśmy przez dwa dni małe przedszkole! 😁 😁

Evek świetny filmik widać że Szymcio zadowolony z nowej zdobyczy upolowanej przez mamusie hehe 😜 a i muszę ci powiedzieć że mały to kopia Ciebie, cudowny słodziaczek! 🙂
właśnie... co z twoim konkursem bebiko daj link żebyśmy mogły głosować 🙂

swoją drogą chciała bym żeby Piotruś jeszcze chciał tak poleżeć a ten malutki szaleniec po całym domu zasuwa jak mały samochodzik a najlepsze jak muszę coś zrobić a on mojej nogi się uwiesi hehe kiedyś powiem D żeby to nagrał 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
julik napisał(a):
Edzia to pewnie nie masz ani chwili spokoju, łobuziaka trzeba pilnować na każdym kroku ale przynajmniej wesoło 😁


dzisiaj miałam śmieszną sytuację jak myłam naczynia, cały czas wisiał mi na nodze więc kilka razy odnosiłam go do pokoju chwilę zajmował się zabawkami i przychodził ponownie do mnie i któryś raz jak przyszedł ja patrze a on klęczy rączki miał złożone jak do modlitwy i takim rozżalonym głosem ma ma ma ma, mój mały kochany cudaczek jak zobaczył że się śmieje to i on się zaczął śmiać heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...