Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
A ja pije juz 3 piwko 😁 😁 Do pracy wracam w listopadzie,ale nie dla kasy,tylko dlatego,ze sie z dziewczynami tam zzylam.Ale wroce tylko na soboty,no moze od czasu do czasu w niedziele,bo wtedy fajna ekipa jest 🙂Tu jest nieco inaczej,bo dopoki mala 3 lat nie bedzie miala,to moge z nia spokojnie w domu siedziec,a panstwo mi bedzie do wszystkiego doplacac.W sumie to nawet w tej chwili siedzac z nia w domu dostaje wiecej,niz jakbym pracowala 😉Taki maly paradoks....W Polsce dziecko to luksus.Jak ostatnio ceny zobaczylam,to myslalam,ze padne.Duzo drozej niz tu,a zarobki nizsze.Dlatego my juz podjelismy dawno temu decyzje,ze tu zostajemy,bo moze kokosow nie zarabiamy,ale wystarcza nam to na spokojne zycie i wypady na wakacje 😁 😁 A i prawo tu jest takie,ze do 3 roku zycia malej zdecyduje sie do pracy wrocic,to pracodawca musi mnie przyjac na takich warunkach i w takich godzinach jak mi pasuje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Monisia pozazdrościć. Z drugiej strony nie wiadomo czy z Anglii nie zrobi się kiedyś druga Grecja.
Chociaż uważam że w Polsce wiele rzeczy powinno się zmienić, a nie tylko dostosowywanie prawa do "bogatych" i obdarowywanie służb mundurowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MonisiaD napisał(a):
A i prawo tu jest takie,ze do 3 roku zycia malej zdecyduje sie do pracy wrocic,to pracodawca musi mnie przyjac na takich warunkach i w takich godzinach jak mi pasuje 😁


U Nas tez muszą na to samo stanowisko, lub podobne z tą samą pensją przyjąć i matka musi wyrazić zgodę na nadgodziny, delegacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
niunia26 napisał(a):
MonisiaD napisał(a):
A ja pije juz 3 piwko 😁 😁


Ja cztery i pół ;-), ale Ja alkoholik jestem, więc nie ma co porównywać 🤪 🤪 🤪

Ja tez jestem alkoholik 🤪 🤪 🤪 🤪 3 w domu,2 na miescie i kolejne otwieram 😁 😁 Ale 2 na miescie to fruli,one maja 4,1% 😉I w domu tez 2 fruli zaliczylam,duza stelle 0,66 i nastepna otworzylam 😉Niusia cos czuje,ze powinnysmy sie razem napic 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MonisiaD napisał(a):
niunia26 napisał(a):
MonisiaD napisał(a):
A ja pije juz 3 piwko 😁 😁


Ja cztery i pół ;-), ale Ja alkoholik jestem, więc nie ma co porównywać 🤪 🤪 🤪

Ja tez jestem alkoholik 🤪 🤪 🤪 🤪 3 w domu,2 na miescie i kolejne otwieram 😁 😁 Ale 2 na miescie to fruli,one maja 4,1% 😉I w domu tez 2 fruli zaliczylam,duza stelle 0,66 i nastepna otworzylam 😉Niusia cos czuje,ze powinnysmy sie razem napic 😁


Oj tak tak tak tak tak, szkoda, że to będą Święta jak przyjedziesz, bo bym do Was wypad na weekend zrobiła, może Misia by mnie przekimała ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja moglabym mala do polskiego zlobka oddac od pon do piatku za 100f tygodniowo,wiec moglabym na caly etat wrocic i pol wyplaty i tak by mi zostawalo,ale po co?Skoro siedzac w domu dostane to samo i moge z mloda pobyc.Tym bardziej,ze nie wiadomo,czy kiedys bedziemy mogli miec drugie dziecko,wiec szkoda mi to zmarnowac.Wiem,ze pewnie jakbym w Polsce byla,to jeszcze bym sobie na dziecko nie pozwolila,bo najzwyczajniej w swiecie nie byloby mnie na nie stac 😞Kurde paczka pampersow 60zl?obiadek sloiczek 4 zl?Pojebalo ich???Sorki,ale az sie we mnie gotuje,jak pomysle,co tam sie dzieje.Powinni zrobic tak jak tu jest..I oni sie dziwia,ze w Polsce jest niz demograficzny?To niech ulatwia zycie matkom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monisia dlatego w Polsce kupuje się dada z biedronki za 27 zł i słoiczki w promocjach :PP. Albo tak jak ja sama gotuje 🙂. Idę mleko ściągnąć, bo piersi jak skała, bo małą rano karmiłam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewuszki jak radzilyscie wrocilismy do 6 posiłków - Fasolkowi sie to bardzo spodobało hihi - powiedzialam zeby podziekowal brzuszkowym zCiociom 🙂 dzieki ze rade - mam nadzieje ze to nocne karmienie wyjdzie mu w najbliższym czasie samo z przyzwyczajenia bo zdarza sie ostatnio w przerozmaitych porach od północy po 6 nad ranem ostatniej nocy tak bylo a wczesniej zawsze około 2-3 w nocy 🙂

Monisia nie rób ze mnie klawisza albo jakiegoś kapo!!! Ja Fasolkowi niczego nie narzucam - tak jak napisałam najpierw sledzilam kilka dni jego upodobania potem ulozylam zgodnie z nimi harmonogram plus dopasowalam drzemki i ilosc jedzenia do Fasolka upodoban a takze jego wieku zgodnie z książką. Poza tym nie stoje nad nim z zegarkiem w ręku i jak wybije 12:30 to krzycze OBIAD!!! Te pory sa lekko ruchome do pół godziny w jedna lub drugą stronę a Fasolek z tym rytmem się ładnie zgadza. Poza tym cały czas go obserwuje i sprawdzam czy tak mu sie podoba. Od początku nie bylam zwolennikiem karmienia na żądanie i karmiłam zgodnie z łatwym planem co 2,5 - 3 h lub dłużej jeśli nie poprosił dzieki czemu mogłam zapanowac nad porządkiem dnia zaplanowac obiad wyjscie porządki lekarzy prace itp i Fasolek czuł sie z tym bardzo dobrze. Teraz postanowiłam ustabilizowac mu równiez sen i obojgu nam sie tak żyje łatwiej - Fasolek juz dobrze zna swoje pory jedzenia i budzenia zwykle jak ide go obudzic to jest t trakcie prebudzania lub juz sobie radosnie patrzy na misie a ja jestem happy bo przesypiam w koncu nocki. Dzis znowu zasnął jak aniolek, nakarmiony pousmiechal sie do mamy potem słodko pogugał cichutko jak myszka coraz ciszej i usnął z misiem i kołysanką - nie wyglądał na nieszczęśliwe dziecko raczej, budzi się również z usmiechem na twarzy zawsze i spokojnie czeka na swoje jedzonko. Karmienie piersia wymaga stalego bycia przy dziecku, poza nielicznymi wyjątkami nie mogę go zostawic u Babci czy Mackowi bo nikt go za mnie nie karmi - gdyby nie harmonogram nie mogłabym sie z domu ruszyc od Fasolka na krok. Współczuje Ci przeprawy z ząbkowaniem u nas na razie Aleks potwornie się slini i wkłada sobie wszystko co popadnie do buzi najchetniej gumowe miękkie piszczałki - pediatra stwierdziła wczoraj ze to pierwsze objawy zapowiadające ząbkowanie które zwykle pojawiają sie na 2-3 miesiące wcześniej ale na razie przebiega to bezbolesnie, zobaczymy jak dalej bedzie. Podobno są specjalne zele chłodzące które bardzo łagodzą obolałe dziąsełka, moze spróbuj.

Dziewczyny pisałyście wcześniej ze wasze dzidzie po szczepionkach (tych skojarzonych przynajmniej) duzo więcej niz normalnie spaly w ciagu dnia i nocy, Fasolek również, bylismy na szczepionce wczoraj i dzis drugi dzien zmeczony i senny. Zaczynam podejrzewac ze Ci cwani producenci dodają do tych szczepionek cos na uspokojenie albo sen, wiecie cos na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MandraSala napisał(a):

Dziewczyny pisałyście wcześniej ze wasze dzidzie po szczepionkach (tych skojarzonych przynajmniej) duzo więcej niz normalnie spaly w ciagu dnia i nocy, Fasolek również, bylismy na szczepionce wczoraj i dzis drugi dzien zmeczony i senny. Zaczynam podejrzewac ze Ci cwani producenci dodają do tych szczepionek cos na uspokojenie albo sen, wiecie cos na ten temat?


Podejrzewam, że to raczej stres 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
niunia26 napisał(a):
MonisiaD napisał(a):
niunia26 napisał(a):
MonisiaD napisał(a):
A ja pije juz 3 piwko 😁 😁


Ja cztery i pół ;-), ale Ja alkoholik jestem, więc nie ma co porównywać 🤪 🤪 🤪

Ja tez jestem alkoholik 🤪 🤪 🤪 🤪 3 w domu,2 na miescie i kolejne otwieram 😁 😁 Ale 2 na miescie to fruli,one maja 4,1% 😉I w domu tez 2 fruli zaliczylam,duza stelle 0,66 i nastepna otworzylam 😉Niusia cos czuje,ze powinnysmy sie razem napic 😁


Oj tak tak tak tak tak, szkoda, że to będą Święta jak przyjedziesz, bo bym do Was wypad na weekend zrobiła, może Misia by mnie przekimała ;-)

Ja też tak czuję, że się powinnyśmy razem napić 🙂)) ja to nazywam tak ładnie: upodlić się :PPP hehe
A przekimać zawsze i wszędzie, znaczy u mnie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
niunia26 napisał(a):
A Ja i tak wiem, że za miesiąc Pawłowi się wszystko poprzestawia i nie ma sensu żadnego planu się trzymać, bo w żłobu mają swój harmonogram i muszę czy chcę czy nie się do niego dostosować tzn. Pawliś musi. Płakać mi się przy tym chce, ale tak muis być, bo w tym pojechanym kraju matki nie mogą zostać z dziećmi, tzn. większość matek, bo wszędzie brak kasy i jedna penja to za mało. Trzeba brać kredyty i spłacać je niewiadomo ile, bo pensje nie starczaja na podstawowe wydatki ;-( To to sie nakręciłam i mam wkurwa, sorki.


Niunia współczuję to moze go powolutku juz przyzwyczajaj do tego planu dnia jaki panuje w zlobku zeby nie miał tak brutalnie nagle wszystkiego zmienionego łącznie z otoczeniem i opieką. Zresztą Pawełek to dzielny chłopak najgrzeczniejszy na całym brzuszku naszym więc na pewno szybko sie dostosuje a nawet zakumpluje z koleżkami z sąsiednich łózeczek 🙂

babydream na razie kupuje tylko i wyłącznie podkłady do przebierania bo są duże i tanie. Ale chyba bym sie nie skłaniała ku taniemu jedzeniu dla bobasa - pieluchy dada platki tesco podklady babydream - spoko, ale jedzonko chyba bym kupowała raczej z wyzszej półki. Nie jestem tego pewno oczywiscie ale to moze byc jak z jedzeniem dla dorosłych - tanie to najgorsza chemia i najniższa jakośc - drogie -> jest szansa na odrobinę zdrowia i mniej chemii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niunia26 napisał(a):
A czy kupujecie słoiczki Baby Dream?


Ja nie bo po 1. moja mama nakupowała mi masę słoiczków, w tym gerbera, ale trudno zjemy, po 2. sama gotuję, po 3. przez tą rehabilitację Amelcia jest raczej na mleku, bo łatwiej. Natpmiast ja jak na razie chwalę sobie produkty rossmannowskie i raczej kiedyś wypróbuję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
szarla napisał(a):
Monisia dlatego w Polsce kupuje się dada z biedronki za 27 zł i słoiczki w promocjach :PP. Albo tak jak ja sama gotuje 🙂. Idę mleko ściągnąć, bo piersi jak skała, bo małą rano karmiłam 😁

To my burżuje jesteśmy, bo pampersy non stop są... raz kupiłam dadę z biedronki i raz gagę z tesco i dla mnie masakra. Jeszcze Huggies'y mogą być. Ale co do obiadków to też będę gotować. Słoiczek deserku 4 pln, a obiadek 6-7 pln... przegięcie na maksa. Mój brat stwierdził, że wystarczy te kupne warzywa grubiej obrać, bo wszelkie nawozy to na zewnątrz. Zresztą w końcu i tak kiedyś trzeba będzie te z targu warzywa podawać. Ja niedługo uruchomię małą przetwórnię i powsadzam młodemu w słoiki jabłka, marchewkę, dynię. Akurat we wrześniu jak zacznę mu wprowadzać to będą tanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MandraSala napisał(a):
Zaczęłam od tego że zawsze wubudzam go o 8:00 rano lub jesli wdczesniej sie przebudzi to go nie rozbudzam nie wstaje tylko pozwalam zasnąc i dopiero o tej 8:00 budzę (równo zzawsze o 8:00)

MandraSala nie robie z ciebie zadnego kapo,ale sama tu napisalas,ze malego budzisz rowno o 8 i wg tego co dalej pisalas,wszystko ma miejsce o okreslonych godzinach,wiec jednak zegarek duza role w waszym zyciu odgrywa 😉.Naprawde szczerze ci zycze powodzenia z twoim planem,jak maly zacznie zabkowac,bo u nas nawet nurofen nie pomaga i moge sie zalozyc,ze ten idealny plan szlag wtedy trafi.Niestety z dziecmi juz tak jest.Nie mniej jednak zycze powodzenia,bo kazdy postepuje,jak uwaza.A forum ma to do siebie,ze kazdy ma prawo wyrazac na nim swoje zdanie i ja z tego prawa korzystam 🤪
Niusia nie probowalam tych sloiczkow,nawet nie wiem skad to jest 😜
Szarla ja tez na promocjach kupuje,tyle ze np ostatnio za pampersy3- 288sztuk zaplacilam 28f czyli jakies 120zl 😉 😉
Dobra uciekam spac,bo pewnie za jakies 2 godziny bedzie pobudka na karmienie i potem od 4 zel bedzie szedl w ruch.Dobranoc kochane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Misia napisał(a):
niunia26 napisał(a):
MonisiaD napisał(a):
niunia26 napisał(a):
MonisiaD napisał(a):
A ja pije juz 3 piwko 😁 😁


Ja cztery i pół ;-), ale Ja alkoholik jestem, więc nie ma co porównywać 🤪 🤪 🤪

Ja tez jestem alkoholik 🤪 🤪 🤪 🤪 3 w domu,2 na miescie i kolejne otwieram 😁 😁 Ale 2 na miescie to fruli,one maja 4,1% 😉I w domu tez 2 fruli zaliczylam,duza stelle 0,66 i nastepna otworzylam 😉Niusia cos czuje,ze powinnysmy sie razem napic 😁


Oj tak tak tak tak tak, szkoda, że to będą Święta jak przyjedziesz, bo bym do Was wypad na weekend zrobiła, może Misia by mnie przekimała ;-)

Ja też tak czuję, że się powinnyśmy razem napić 🙂)) ja to nazywam tak ładnie: upodlić się :PPP hehe
A przekimać zawsze i wszędzie, znaczy u mnie :P

Ja tez tak czuje,ale jeszcze Tuska moglaby sie doturlac 😁 To ja mala z Piotrkiem zostawie i tez sie u ciebie przekimam,razem z Niusia w lozku hihihi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...