Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

Oszaleje! Poszłam prywatnie na usg główki bo się denerwowałam. Muszę po miesiącu powtórzyć to usg. Rejestrować się można wyłącznie w pierwszy dzień miesiąca. Dzwonię dzisiaj, a babka mi mówi, że mnie nie zarejestruje, bo lekarz wyraził zgodę na usg dzieci tylko do 4 miesiąca!!!! Bo idzie na urlop i mam dzwonić we wrześniu. No i znowu trzeba prywatnie, kurde, jak tak to niech mi nie pobierają składek z wypłaty, bo drugie tyle wydaje chodząc prywatnie 😞((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Dorota a kiedy wam pasuje? Boszkowo nie jest tak daleko, wiec chyba bedzie ok..Pogadam z Krzyskiem i zapytam sie jak tam z czasem stoi...bo poki co zachorowal po sobotnim wyjsciu i w nocy mial 39.5 stopnia goraczki, wiec pewnie bedzie w weekend nadrabial swoje zaleglosci..
MandraSala co do surowych jablek to ja pare razy dawalam malej i nic jej nie bylo..Moja mama i babcia tez tak dawaly..No i pediatra mowila, ze spokojnie jeszcze mozna surowa brzoskwinie lub marchew dawac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerda napisał(a):
Co do naszego Partyczkowego Mama: znam swoje dziecko i wiem też, co oznaczają jego różnorakie marudzenie, płacz... , no i "mamowanie". Być może nie zdaje sobie sprawy, ze ja to Mama jako Mama, ale na pewno wiąże fakt, ze w ten sposób mnie przywołuje, dlatego też to bardzo niemiłe i nieładne, by wyrażać swoją dezaprobatę wobec naszej malej/wielkiej radości!(

I zgadzam sie z Toba 🙂 Ja tez znam swoje dziecko i wiem kiedy co robi. I faktycznie moze nie wie, ze ja to faktycznie Mama, ale normalnie mnie tak wczoraj zawolala...Ja czesto do niej mowie,ze mama zrobi to i tamto...
poza tym z tym, moj kuzyn jak mial 6 miesiecy mowil juz mama, tata, baba..i to swiadomie, bo wtedy kiedy te osoby widzial..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tez sie witam po niekoniecznie ciekawej nocy 😉Pobudki 3 na karmieni,4 placz przez zabki,6 na dobre i drzemna od 8-8:30...Cholerne zabki!Kto to widzial,zeby tak sie male dziecko meczylo 😞 😞Niusia co do stroju,to tak jak Misia ci nie pomoge,bo nie mam w tej kwestii pojecia 😁 A co do przetworow,to ja nie bede robic,bo narazie mloda sloiczki dostaje,a zaleca sie,zeby roczne dziecko jadlo juz w zasadzie to co rodzice...Chociaz my tak zdrowo jadamy,ze mala i tak bedzie duzo sloiczkow jeszcze jesc 😉 😉Tyle,ze u nas one grosze kosztuja 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam! Dziewczyny od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem nowego wózka dla Grzesia. Ten co mamy jest bardzo ciężki i nie ma skrętnych przednich kół przez co ciężko się prowadzi. Myślałam już nad parasolką, bo w opisie niektórych jest napisane, że nadają się od urodzenia. Czytałam wiele opinii i najbardziej podoba mi się Maclaren Techno XT. Monika to Ty chyba kiedyś pisałaś, że myślisz o takim wózku. Ja niestety w moim mieście nie mam możliwości zobaczenia takiego wózka "na żywo" ale może Ty go widziałaś i możesz mi coś o nim powiedzieć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale mialam nadrabiania i juz nie pamietam co mialam napisac wiec skupie sie na tym co pamietam
Gerda ale fajowo maly mowi "mama", Marta gratulacje dla Majeczki rowniez za "mama" i rozumiem co czulas slyszac to pierwszy raz (nawet jesli to bylo nieswiadome) bo ja jak mojej Korni pierwszy raz przez przypadek tak wyszlo to myslalam ze padne, i teraz jak jej tak to sie zdarzy to rozklejem sie bo juz nie moge sie doczekac świadomego mama!!!
A swoja droga to maluchy sa bardzo inteligentne i wlasnie po przez powtarzanie schematu ucza sie np jak noworodek raz czy drugi zapalacze i mama od razu leci zeby sprawdzic co sie stalo to moze jeszcze nie zalapac ale jak o raz enty zaplacze i mama przyjdzie to za ktoreyms tam razem zalapie ze wystarczy tylko plaknac a mama juz jest. Tak samo z braniem na rece po kilku kilkunastu razach maluch wie ze jak zapalcze to biora go na rece i potem jak sie go odlkada to placz. Przed tym ostrzegal mnie moj rehabilitant bo powiedzial ze Korni jest bardzo swiadoma spolecznie (tak to okreslil) i trzeba bardzo uwazac co sie roi zeby nie wymuszla placzem. I w podobnym schemacie dzieci ucza sie mowic, ale to jeszcze daleka droga!! Nie mniej jednak slodko jest slyszec jak udaje im sie skladac "mamma" czy "lallaa"
Szarla ja jak poszlam z malą na rehabilitacje to mi wlasnie rehabilitant kazal tak prostowac malej paluszki i widze ze juz zaczyna sama je ukladac tak ze ma otwrata dlon a nie scisnieta w ppiastke! Ponoc ma to za zadanie zeby maluch szybciej nauczul sie prawidlowo podpierac a w dalszym etapie pomoc w raczkowaniu!! A i jesli moge prosic o przeslanie mi tych info o robieniu przetworow to bym byla wdzieczna. mozesz przeslac na brzuszkowego maila!
Dzis jak z mala cwiczylam to ogarnal mnie taki szal radosci ze az zaczelam piszczec. Bo co jakis czas sprawdzam (wykonujac te badania ktore robila doktor na wizycie) czy juz jest postep z ta prawa strona i do dzis nie bylo a rano patrze a moja mala juz zrobila prawidlowo i prawa i lewa strone!!! Jestem mega szczesliwa. Choc jeszcze sprawdze za jakis czas bo moze to bylo tylko przypadkowo, ale nie wazne!!!!
Ale sie rozpisalam!!! Sorki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja mam wózek Baby Design Travel i jak na razie jestem mega zadowolona 🙂 wózek jest tani, a bardzo fajny.
U nas noc taka sobie. Zanim się położyłam o 1.30 to młody się na karmienie obudził. Tak jak zwykle zjadał i spał dalej, tak wczoraj zaczął płakać, więc zabrałam go do nas do łóżka... i wszystko mnie dziś boli, bo znowu spałam w pałąk wygięta między Antkiem i kocurem :P od 6 już pobudka, a o spaniu nie ma mowy 😞 ehhhh...
Antek dziś postanowił zająć się kotem. Złapał go za skórę i zaczął ciągnąć... a kot nic, siedzi i patrzy. Potem już delikatniej podrapał go po grzbiecie to kocur z zadowolenia ogon podniósł. Strasznie lubię patrzeć na nich 🙂
Moniś, gdyby nie cena to też bym wolała słoiczki :P jednak wolę gotować trochę inne dania 😁
My z M też ostatnio za zdrowo nie jemy... non stop pizza, słone przekąski, ciastka, czekolada, piwo (ja karmi) i lody w dużej ilości... ehhh... postanowiłam, że dziś ostatni dzień, bo szkoda do kosza wywalać, ale od jutra trzeba się zabrać za siebie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Misia cos dla Ciebie http://allegro.pl/milupa-kaszka-mleczna-czekoladowa-od-6-m-z-niemiec-i1724400860.html

Haliszczanka ja kupiłam i nawet juz w nim na spacerze raz byłam jak mi kółko w tej duzej ciężkiej teutoni poszło, całkiem fajny lekki i zgrabny, ale złamala mi sie parasolka w uchwucie na wietrze zamierzam właśnie reklamowac chociaz to byla ewidentnie nasza wina, koleżankce dwa razy złamala się pałąk przedni ale bez problemu w reklamacji wymienili na nowy a gwarancja jest dożywotnia 🙂 ogolnie ten wózek kupuje bardzo duzo ludzi wiec chyba dobry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monis u Was sloiczki tanie wiec pewnie nie ma sie nad czym zastanawiac u Nas to juz co innego zreszta sama widzialas, jak ostatnio liczylam ile trzeba by bylo wydac na same slioczki w miesiacu to mi wyszlo ze okolo 100 zl tylko za obiadki a gdzie deserki!!! Takze ja bede obiadki robic sama a deserki to sie zobaczy pewnie jabluszko czy brzoskwinke sama ale reszte to pewnie bede kupowac!!!
A apropo gotowania. Wczoraj bylismy u tesciow i jak pamietacie tesciowa miala zrobic dla malej zupke, tzn ugotowac marchwke i ziemniaczka tak na dobry poczatek. No i po kosciele przeszlysmy z Korni i daje jej ta zmiksowana zupke jadla az jej sie uszy trzesly, nawet smacznie pachniala. Zjadla ok 100 ml takiej zupki. No i juz jak umylam wszystko to tesciowa z tekstem ze dodala jeszcze kaszki manny troszke piertuszki (natki) i odrobine soli do samku!!!!!
Uwierzycie!!!! Normalnie az mnie zatkalo zrobilam sie cala czerwona ze zlosci!!! Ale juz maz sie zajal rozmowa z nia bo ja to bym chyba zabila!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Misia ja mialam dzis podobna noc mala rozwalona na cale lozko a ja zwinieta w precel. Wzielam mala do siebie bo bardzo niespokojnie spala a ja mialam taki bol glowy ze nie chcialo mi sie co chwila do niej podnosic. a u mnie spala spokojnie!!
Fajnie ze Twoj kotek nie ucieka! Moj pies jak mala go ostatnio przez zupelny przypadek zlapala za ogon to tylko go podkulil i uciekl pod lozko!!!
Biedaczek bedzie mial ciezkie zycie z nia! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Misia napisał(a):
Jeśli chodzi o kaszkę to szczerze mówiąc nie zastanawiałam się, ale poszukałam i znalazłam taką z bobovity http://www.bobovita.pl/nasze_produkty/produkty_wg_kategorii/kaszki/KASZKA/459
to jest kaszka manna bezmleczna i błyskawiczna, więc można zrobić ją i na tym przecierze jarzynowym i na mleku mamy bez gotowania. Podpytam dokładniej bratową jak wprowadzała pokarm swojej małej, bo też 6 miesięcy karmiła wyłącznie piersią 🙂


Misia ale jeszcze raz pytanie odnośnie kaszy manny - kuie taką zwykłą dla dorosłych - nie chce tych owocowych. Jak ją ugotować? Na wodzie? W tym artykule na babyonline napisali:
Dziecko karmione piersią
- karmienie piersią na żądanie,
- 1 x dziennie pół łyżeczki rozgotowanej kaszki manny (2–3 g) w 100 ml przecieru jarzynowego
Ważna rada. Kaszkę mannę (inną kaszkę lub kleik glutenowy) podawaj stopniowo w pokarmie mamy lub w zupce jarzynowej.
Rozumiem że mam na wodzie rozgotowac kasze mannę odcedzić i dodać do mojego mleka lub do przecieru jerzynowego, tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Haliszczanka Mclaren techno chcialam kupic na poczatku,jak jeszcze w ciazy bylam,bo rozklada sie na plasko.No,ale wtedy i tak silvercros wygral 😁 Nie powiem,techno jest bardzo fajny,ale jako spacerowke chce kupic jego mniejszy odpowiednik-mclaren quest sport.Jest sporo mniejszy od techno i wazy tylko 5,2 kg.
http://maclaren.pl/product_info.php?products_id=333
Edytko ja sie nie dziwie,ze sie na tesciowo wkurzylas.Pietruszke jeszcze zrozumie,ale sol dla takiego malego dziecka?Szalona jest ta kobieta...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
szarla napisał(a):
MandraSala napisał(a):


Szarla ale ty to ładujesz do woroczeków do lodu (chyba troszke ciężko takie gęste) czy do takich plastikowych otwartych pudełeczek na kostki?


Nie, kupiłam w Auchan pojemniki do lodu. Ale niezamykane. Na allegro są lepsze:
http://allegro.pl/plast-team-foremka-do-lodu-z-pokrywka-12-kostek-i1719914292.html

Natomiast woreczki do lodu by się sprawdziły, bo to aż tak gęste nie jest, dlatego rozcieńcza to się tą wodą w której się gotuje warzywka. Dzieci nie mogą dostawać zbitej papki.

Ja korzystam z tej książki, gotuję, ale podaję też małej kupione słoiczki, bo na początku miałam w planach kupić słoiczki, żeby później mieć słoiczki do mrożenia. Skusiłam się jednak na te foremki od lodów.


A tak sobie jeszcze pomyslałam, czy te woreczki lub pojemniczki do lodu spełniaja normy do przechowywania jedzenia tym bardziej dla maluszka - bo na woreczkach do przechowywania mleka jest taki specjalny dopisek ze spelnia normy i nie zawiera czegos tam. Wiesz, dzis producenci wykorzystują różne rzeczy w Chonach produkują ciuchy z używanych butelek plastikowych i my w tym chodzimy.... A plastik i folia to produkty recyclingowe jakby nie było....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
szarla napisał(a):
MandraSala napisał(a):


Szarla ale ty to ładujesz do woroczeków do lodu (chyba troszke ciężko takie gęste) czy do takich plastikowych otwartych pudełeczek na kostki?


Nie, kupiłam w Auchan pojemniki do lodu. Ale niezamykane. Na allegro są lepsze:
http://allegro.pl/plast-team-foremka-do-lodu-z-pokrywka-12-kostek-i1719914292.html

Natomiast woreczki do lodu by się sprawdziły, bo to aż tak gęste nie jest, dlatego rozcieńcza to się tą wodą w której się gotuje warzywka. Dzieci nie mogą dostawać zbitej papki.

Ja korzystam z tej książki, gotuję, ale podaję też małej kupione słoiczki, bo na początku miałam w planach kupić słoiczki, żeby później mieć słoiczki do mrożenia. Skusiłam się jednak na te foremki od lodów.


A tak sobie jeszcze pomyslałam, czy te woreczki lub pojemniczki do lodu spełniaja normy do przechowywania jedzenia tym bardziej dla maluszka - bo na woreczkach do przechowywania mleka jest taki specjalny dopisek ze spelnia normy i nie zawiera czegos tam. Wiesz, dzis producenci wykorzystują różne rzeczy w Chonach produkują ciuchy z używanych butelek plastikowych i my w tym chodzimy.... A plastik i folia to produkty recyclingowe jakby nie było....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny! ja próbowałam przeczytać co pisałyście, ale coo z tego jak myślałam na co mam odpisać, a teraz już nie pamiętam, bo z młodym na rękach czytałam wygłupiając się z nim;-) noc taka sobie.. pobudki o 23.00(leżał na brzuchu i nie umiał się obrócić, więc popłakiwał..dałam smoka i zasnął), 1.45(leżał na brzuchu i musiałam nakarmić), 4.10(karmienie:/), 5.00(wzięłam do siebie i zasnął)..pobudek od tej 5.00 nie wiem ile było, ale sporo..no i cyś musiał być.. a tak na dobre wstaliśmy o 10.20.. a ja czułam się masakrycznie niewyspana i czułam się, jakby była jakaś 8.00 😞
nie mam jak pisać, bo u mnie ryk się zaczął, bo na brzuchol się przewrócił i odwrócić się nie umie.. zajrzę później. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny!!! U mnie w końcu zaświeciło słońce!!! Alleluja mam ładną pogodę więc niedługo zmykam na dwór, tylko najpierw dam małej obiadek 🙂
Edytko, ja bym chyba teściową rozszarpała!!!
My dziisaj do 10h30 spałyśmy 🙂 🙂 Rano dawałam małej pierś więc nie musiałam wstawać robić butlę 🙂 I jako tak się wyspałam, chyba te żelazo pomaga i już nie chodze jak neptyk 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MandraSala ja to teraz już nie wiem. Ostatnio gotowałam taki przecier jarzynowy dla swojej babci i zrobiłam to tak, że wsypałam kaszkę normalnie do zupy zanim wszystko zmiksowałam. A jak już się kaszka ugotowała to zmiksowałam wszystko: warzywa, wywar, mięso i kaszkę (bo akurat z piersią z kuraka robiłam). Szczerze to pycha to wyszło. A jeśli nie ma zwykłej manny wśród tych dla dzieci to wrzucę taką normalną i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...