Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
MandraSala znalazłam kilka kaszek dla dzieci bez mleka, ale są to kaszki ryżowe lub kukurydziane, wszystkie bezglutenowe, a z tego co wiem chodzi o to, żeby ten gluten wprowadzić dziecku... dlatego sądzę, że to zwykłą mannę dawać trzeba i tyle. Jak coś to linki do tych kaszek co znalazłam:
http://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/nestle/produkty/kaszki/ctl/product/mid/1290/productid/160.aspx
http://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/nestle/produkty/kleiki/ctl/product/mid/1289/productid/159.aspx
http://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/nestle/produkty/kleiki/ctl/product/mid/1289/productid/158.aspx
http://www.bobovita.pl/nasze_produkty/produkty_wg_kategorii/kaszki/KASZKA/39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Oj Monika jak Ciebie czytam to aż drżę na samą myśl o tym paskudnym ząbkowaniu. Ale ile to może trwać zanim się ząbek wyrżnie? To znaczy wiem, że ślinienie się i wkładanie rączek do buźki to na dłuugo przed ale chodzi mi tu o te bardziej uporczywe dolegliwości i ból.
Mam jeszcze do Was pytanie odnośnie podawania kaszek mleczno-ryżowych. Mam z bobovity i one są na modyfikowanym nr 2 Bebiko i czy myślicie, że mogę małemu od razu zrobić i podać pełną porcję zamiast jego mleka, czy też radzicie wprowadzać najpierw w małych ilościach? A jak Wasze dzieci reagowały na taką kaszkę? Wiem, że u Tuśki Alanek wymiotował, a pozostałe dzieciaczki?
No i jeszcze mam pytanie do Moniki odnośnie tego wózka silvercross. Czy Ty masz tej firmy spacerówkę, czy wózek głęboki? Widziałam, że w Polsce też są dostępne produkty tej firmy. Polecasz je?
MandraSala no ja wiem właśnie, że dużo osób te maclareny kupuje i opinie są dobre. Z tego co się orientowałam, to te techno sprzedawane są bez pałąka z przodu, który można dokupić za dodatkowe 100 zł. Martwią mnie tylko te małe kółka w parasolkach. Czy da się tym jeździć po trochę gorszym terenie?
Ale się napisałam, pewnie bez ładu i składu, ale sie spieszę, bo mały marudny trzeba go kłaść spać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no haliszczanka ja dałam troszeczkę ogólnie to chyba z 6łyżeczek i młody tak zareagował 😞 z tym, że mama gdzieś czytała, że te co są co trzeba modyfikowane zrobić i dodać do tego kaszkę..to można tą kaszkę rozrobić w wodzie, a później dodać swoje mleko..jest rzadsza, ale może nie będzie takiej reakcji jak była po tamtej.. ale to sprawdzę z rana może jutro..pierw muszę swoje mleko odciągnąć.. Misia a co ile Ty zazwyczaj dajesz pierś? Bo jak ja słyszę, że raczej o stałych porach i około 5razy daje osoba która karmi piersią to się przeraziłam, bo Alan częściej na pewno je! Może dlatego tyle waży? 🤢 tylko że on je często, a mniej no i mleko ma też jako picie, a nie tylko jedzenie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurcze dziewczyny Grzesio zrobił przed chwilą taką rzadką kupkę. Kolor i zapach jak zwykle, tyle tylko, że bardzo rzadka. Dodam, że po 1 takich rzadkich kupek nie miał chyba od kiedy skończył 2 tygodnie, a po 2 dziś z samego rana zrobił już gęstą normalną kupę. Nic mu dziś ani wczoraj nowego nie podawałam do jedzenia ani picia. Mały jest pogodny i wydaje się, że nic mu nie jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tusia ja nie powiem Ci dokładnie ile razy w ciągu dnia karmię piersią, bo nie liczę. Ale na pewno częściej niż 5 razy. Poza tym Antoś je bardzo często, czasem nawet co godzinkę mu się zdarzy, a czasem przez 4 godziny nie je. Zresztą on je bardzo krótko, czasem to nawet 5 minut nie mija i już jest tylko zabawa cycem. Mniej więcej to jest tak, że koło 6 jak się budzi to dostaje cyca, potem leży koło mnie w łóżku, a ja śpię, więc nie wiem czy on tam czegoś nie majstruje przy cycach czy też śpi. Potem koło 7.30-8 znowu jest jedzonko... wieczorem karmię go tak po 19.00 przed kąpielą, o 20 ma kąpiel i potem znowu karmienie przed snem. Potem w nocy koło 2. Więc jak widzisz już jest 5 karmień. A od 8 do 19 to jeszcze mnóstwo razy go karmię 🙂) jak mu tylko pasuje 🙂 więc nie martw się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do stroju Niusia to zgadzam się z Samantką że jeśli dasz do tego ciemną biżutrię jak butki plus może torebeczkę czy żakiecik też ciemne to będzie super...a nie pasowałyby butki jakbyś tylko jedne butki czarne założyła i nic więcej bo wyglądałoby jakbyś przypadkowo założyła je po pijaku 😉
A ja rozumiem o co Misi chodzi z tą "mamą" tylko to ostra dziewczyna jest i ostro napisała swoje zdanie 😉-to Misia chyba tak jak na początku maleństwa zaczynały wydawać dzwięki a my pisałyśmy -gaworzenie 🙂ale Gerdzie i Marcie też się nie dziwię ja też się cieszę z każdego postępu małego bo go kocham i tak mamy wszystkie i przecież wszystkim się tu dzielimy na forum-od tego zresztą to forum mamy 🙂Właśnie Edytka dobrze to napisała że z tym mówieniem to jak z płaczem dziecko też powtarza jakieś czynności podpatruje nasze reakcje 🙂I świadome czy nie to jednak przyjemne 🙂
Edytko może nie taki zły był mój pomysł na wydrukowanie listy kilku dań które teściowa może gotować i z czego może wtedy uniknęłabyś takich niespodzianek...
Moniś jak fajnie mała zajada ciasteczko 🙂-ja już się nie mogę doczekać jak Olek wysmaruje się czekoladą.
Salamandra są dla dzieci zwykłe kasze manny-mi lekarz mówiła że mogę małemu podać i zrobić na 100ml wody jedną łyżeczkę kaszki a do tego starte jabłko...mój teraz zjada codziennie rano mleko z kleikiem ryżowym z 210ml wody-żarłok.Wiem że można posadzić w doniczkach ale kiedy to wyrośnie i w sumie skąd wziąść nasionka bo z marketu to chyba też nie bardzo 😮
Salamandra ja już dostaję szału z tym karmieniem bo znów się trzeba w to wdrożyć-jak dawać co dawać jak przyrządzać jak przechowywać 🤢-eh znów trudne początki...
Misiu dlaczego nowalijki najgorsze?
Samantka nemo to amfiprion 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U mnie z karmieniem podobnie jak u Misi, na pewno więcej niż 5 razy 🙂
A mam pytanie. Kupiłam kleik ryżowy i chcę małemu zrobić na moim mleku. Jak zrobię tak jak jest w przepisie na opakowaniu to nie będzie za gęste żeby podać butlą (mam smoczek do kaszek)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Misia napisał(a):
MandraSala ja to teraz już nie wiem. Ostatnio gotowałam taki przecier jarzynowy dla swojej babci i zrobiłam to tak, że wsypałam kaszkę normalnie do zupy zanim wszystko zmiksowałam. A jak już się kaszka ugotowała to zmiksowałam wszystko: warzywa, wywar, mięso i kaszkę (bo akurat z piersią z kuraka robiłam). Szczerze to pycha to wyszło. A jeśli nie ma zwykłej manny wśród tych dla dzieci to wrzucę taką normalną i tyle.


No własnie tylko piszą żeby warzywa gotowac max 20 min zeby nie stracily wszystkich wartosci, ehhh juz sama nie wiem jak to zrobic zeby bylo najlepiej, chyba bede gotować oddzielni ena wodzie i dodawać potem do warzyw wszystko miksowac i rozcienczac woda z wywaru warzywnego a potem do tych plastikowych foremek na lód co Szarla polecila - juz kupilam na allegro 5 mam nadzieje ze na poczatek starczy a reszte w folie na lód 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oktawia a jaka to kaszka zwykla niemleczna dla dzieci - jaki producent i gdzie to kupujesz? bo nie możemy w necie nic znaleźć a nie chce później godziny zmarnować w hipermarkecie na czytaniu opakowan i w efekcie znowu nic nie znajdę 🙂
Acha i ponawiam pytanko Oktawia gdzie jest teraz ta promocja na Pampersy Sleep&Play? Używasz jeszcze rozmiar 3?

Haliszczanka co do wózka to ja nie wiem kupilam ale jeszcze nie miałam okazji wyrobic sobie zdania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oktawia ja już nie taka ostra... przy Antosiu to się ze mnie ciepła klucha zrobiła, która rozkleja się i płacze nad byle czym 🙂
A nowalijki podobno najgorsze, bo są najbardziej pryskane. Ale to już za nami.
Moniś poproszę jeszcze raz linka do filmiku z Julką, bo nie mogę znaleźć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Misia a moze taka zwykla ale ekologiczna bylaby dobra.... http://www.cotanio.pl/katalog/1687-Art_sypkie/1690-Kasza__ryz/430423-Kasza_Manna_Ekologiczna

Cholercia znowu powodzie i zalało moja neurolog bo nad Wisłą mieszka i przełozyła wizytę o tydzien i musze urlop zmienic.

A wlasnie ja tez jestem za spotkaniem z maluszkami i mamusiami 🙂 Tylko tak jak mówiłam zeby sie większość spotkala to trzeba by gdzies na srodku wiec kawal drogi z dzieckiem dla kazdego, dlatego proponuje cały weekend wypadowy rodzinkowy na Mazurach w jakims milym pensjonacie z lozeczkami i nad woda 🙂 jak na razie jade do Dobiegniewa i Darłówka jak ktos w okolicy to chetnie sie spotkam na kawkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurcze,ja sie poddaje!! Mala od 8:15,bo wtedy zjadla butelke,nic nie jadla.Dopiero teraz udalo mi sie wcisnac sloiczek 😞 😞 Ja juz naprawde nie wiem,co mam robic 😞 Kurcze,czuje sie tak strasznie bezradna 😞
Haliszczanka co do mclarena,to moja siostra ma wlasnie tego,co ja chce i jest sprawdzony.Tu w UK nie ma problemu z malymi kolkami,bo w zasadzie wszedzie sa proste chodniki,nawet w parkach.Ale pamietam,ze jak rok temu bylysmy w Polsce,to byl problem z wjechaniem tym wozkiem na plaze,bo nie radzil sobie w piasku.Bardzo ciezko sie go pchalo..Podejrzewam,ze taka sama sytuacja moze byc ze sniegiem.Mi tu ani jedno ani drugie nie grozi,wiec napewno go sobie sprawie,ale chcialam byc szczera i ci to napisalam 😉
Misia a ktory konkretnie filmik chcesz? 😁 😁 Bo ja mam kilka hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Misia ja wrzucilam linka do mclarena 😁 😁 A ciasteczko srednio podeszlo,za to chrupki pelen wypas.Ile dasz,tyle zje 😁 Ide obiad robic,poki chwila spokoju jest....Haliszczanka co do zabkowania,to niektore dzieci przechodza je bezobjawowo 😉Moja tesciowa dowiedziala sie,ze P zabkuje...jak mu pierwszy zabek wyszedl 😁 😁 My nie mamy tyle szczescia.Mam tylko nadzieje,ze szybko nam ten zabek wyjdzie,bo juz ostro go czuc pod skora...Jak to mowia,nadzieja matka glupich 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Wrocilysmy ze spacerku. Kornelka tu ostro pomaga mamie pisac wiec jak bezie jakies glvupie zdanie albo wyraz to bedziecie wiedzialy czyja to sprawka!
Oktawia nie wiem czy taka lista zda egzamin bo tak jak pisalam dzien wczesniej umawialam sie z tesciowa tylko na marchewke z ziemniakiem a i tak mnie zaskoczyla! Najgorsze jest to ze ona ciagle gada ze ona swoje dzieci karmila wszystkim i ze kaszke manne to juz od 3 miesiaca jadly i nic im nie bylo noa le z i szwagierka i maz sa alergikami to ona mowi zze to nie od tego! I zebym glupot nie wymyslala bo jakos kobiety od wiekow karmia tak jak ona i nic sie z tego powodu dziecia zlego nie dzieje!!!! Na nic moje tlumaczenia i wyjasnienia i gadanie ze to moje dziecko i bede je ychowywac i karmic jak mi sie podoba!!!! Dobra bo tylko niepotrzebnie sie nakrecam!!!
A i musze sie Wam pochwalic ze chyba jest poprawa z mleczkiem bo udalo mi sie sciagnac 150ml z obu. Ide wlasnie znow sie sciagac! Do pozniej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My po rehabilitacji, dzisiaj Amelcia strasznie płakała, jak nie ona :/

Mnie sie Edyta wydaje, że nic nie poradzisz z teściową. Moja też robi po swojemu i nie przegadasz 😞.

Oktawia czekam na adres mejlowy od Ciebie to wyślę te przepisy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Haliszczanka pytalas o silvercrossa.Ja mam z niego 3w1.Wybralam go dlatego,ze mial mala gondole,przerabia sie na spacerwke i mozna fotelik wpiac.A sam wozek wazy niecale 10kg,wiec nieduzo.Generalnie jestem z niego bardzo zadowolona,tyle,ze potem bede chciala cos malutkiego.Ja mam dokladnie ten model:
http://www.silvercross.co.uk/prams-and-travel-systems/3d-classic-pram-system/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...