Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
MonisiaD napisał(a):
Atak histerii dopiero sie skonczyl 😞 😞Jak tak dalej pojdzie,to ja na jakas nerwice umre zanim jej te pieprzone zabki wyjda.Ide do wyrka,bo mam dola i az sie kurwa przez to wszystko poplakalam 😞 😞

Nawet nie wiem jak Cię pocieszyć Monia. Trzymaj się dzielnie 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monis strasznie mo przykro ze tak Wam ciezko!!! Mam nadzieje ze bede dobra wrozka (jak niegdys Niunia) i jutro rano zabek juz bedzie a moze nawet dwa!!!!!
Niunia a w jaliej postaci masz podawac ten gluten???
Ja jak rozmawialam z doktor specjalistka od zywienia niemowalat to mi powiedzila ze najlepiej wprowadzic jak dziecko skonczy 5 miesiac ewentualnie kilka dni wczesniej, nie wiem jak to sie ma do mam karmiacych wylacznie piersia do 6 miesiaca ale jak bede miala mozliwosc to podpytam!!
Oktawia Salamandra Wy chcecie zeby Wasi mezowie byli z Wami a ja bym wiele dala zeby moj wyjechal chociaz na miesiac! 😞 Ostatnio tak sie klocimy ze cos okropnego a dzis to juz bylo wstretnie powiedzielismy sobie zbyt wiele bolesnych słów (zwlaszcza On) i szybko o tym nie zapomne!! Caly dzien chodze i placze!!! No nic jakos sie ulozy!!!
Moja niunia zjadla wlasnie 190 ml kaszki bananowej na maminym mleczku i spi! Ciekawe jak dlugo?? Obstawiam niecalą godzinkę!!
A My na szczepienie idziemy jutro!! Ciekawe jak to bedzie czy mala bedzie taka dzielna jak Grzesio i Pawełek???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edytko na pewno będzie dzielna, tylko mamusi się polepszyć humor. Przykro mi, że z mężem ostatnio macie tak ciężko. To na pewno zmęczenie i brak czasu dla siebie dają znać. Jak mała zacznie chodzić spać wcześniej i będziecie mieli wieczory dla siebie to wszystko się ułoży. Życzę Wam tego z całego serca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oktawia zapraszam do nas 🙂

Zresztą nic nie szkodzi na przeszkodzie zebys sie ruszyla zapakuj siebie malucha i jedz nad jezioro gdzies do ładnego pensjonatu w koncu wakacje Ci sie należą. Ja mialam pojechac wczoraj na Mazury do kolezanki bo jest właśnie z córcią w osrodku nad jeziorem gdzies kolo Mągowa ale mi sie plan nie udał i jedziemy dopiero za tydzien nad to morze 🙂 Zachęcam Cię do wyrwania sie z domu - bardzo pomaga na głowe i na ciało 🙂))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edytka, na szczepieniu na pewno będzie dobrze. Kornelka przy mamie z pewnością czuje się bezpiecznie 🙂 A co do kłótni to nie przejmuje się. Czasem różne rzeczy się mówi a jak dwoje ludzi się mocno kocha to i mocno potrafią się pokłócić (zwłaszcza jak np. mają podobne charaktery). Ja jestem straszenie ustępliwa i nigdy się nie kłócę, a jak już coś to zawsze pierwsza rękę wyciągam. Taki już mam charakter, że nawet jak coś mi nie pasuje, czy jak mąż coś zrobi lub powie, to nigdy nic nie mówię od razu. Zawsze "chodze" z tym kilka dnia albo nawet dłużej i trzeba ze mnie wyciągać. Też nie dobrze bo czasem naprawdę lepiej sobie pokrzyczeć i oczyścić atmosferę niż się z czymś gryźć kilka dni. No się rozpisałam. Edytka, tulę mocno i powodzenia jutro 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edytko to Ty tez zabierz Małą i wyjedz na urlop odpoczniesz zatesknicie za sobą i bedzie super 🙂

Bylabym wdzieczna za info o tym glutenie dla mam karmiących wyłącznie cysiem do 6 miesiąca oraz ewentualnie co podawac kiedy zacząć a czego nie? Bo mi pediatra powiedziala ze po 5 miesiącu pierwsza kaszka na moim mleku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edytko trzymam kciuki za Kornelkę 😘Na pewno wizytę dobrze zniesie...Mam też nadzieję że z mężem też się ułoży że to taki chwilowy kryzys...Podłączam się pod to co napisała haliszczanka...
Salamandra dzięki 🙂
Postaram się ruszyć chociaż gdzieś nad wodę żeby Olek się porządnie dotlenił 🙂Niestety na większy wypad nie mogę sobie pozwolić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko ja myślę, że dziecko do związku wprowadza wiele radości jak i wiele trudnych chwil. Ja z moim też się straszliwie kłócę, wczoraj też się pokłóciliśmy i miałam zamiar milczeć, ale jak zobaczyłam te dwie białe kreseczki to musiałam zadzwonić i mu to powiedzieć, w moment zapomniałam co mi wczoraj powiedział.
Swoją drogą ja wiem, że ja też się zmieniłam. Na seks nie mam ochoty, każdy dzień wygląda tak samo i zrobiłam się mega nieznośna. A to odbija się na nas straszliwie. Wiem, że T. mnie kocha i stara mi się wszystko ułatwić (jak np. zabieranie małej w sobotę i niedzielę rano, żebym się wyspała) ale nie jest idealnie i póki co nie będzie, bo tak jak pisałam Amelcia wprowadza wiele emocji do związku tych pozytywnych jak i negatywnych. Ale na tym polega bycie ze sobą 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Niestety z tym wyjazdem to bedzie raczej niemozliwe bo nie ma kasy i glownie z tego powodu sa spiecia ale to temat "rzeka". Od wrzesnia juz bedzie lepiej tylko sierpien jeszcze ciezki bedzie. No nic trzeba to jakos przezyc!!!! Swoja droga to przydaloby sie u Kornelki zabki wyszly, to by byl chociaz pretekst do rozmowy, bo inaczej to Nas ciche dni czekają.
Mowilam ze wstanie!!!!!!!!!!! Spala 35 minut!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EdytaS napisał(a):
Niestety z tym wyjazdem to bedzie raczej niemozliwe bo nie ma kasy i glownie z tego powodu sa spiecia ale to temat "rzeka". Od wrzesnia juz bedzie lepiej tylko sierpien jeszcze ciezki bedzie. No nic trzeba to jakos przezyc!!!! Swoja droga to przydaloby sie u Kornelki zabki wyszly, to by byl chociaz pretekst do rozmowy, bo inaczej to Nas ciche dni czekają.
Mowilam ze wstanie!!!!!!!!!!! Spala 35 minut!!!!!!!!!!!


U mnie gdyby nie T. to by były ciągle ciche dni. On jest taki że woli od razu pogadać, rozwiązać.

Edytko trzymam za Was kciuki! U nas z kasą też krucho, teraz jeszcze to prywatne leczenie Amelci (ale zdrówko maleństwa najważniejsze!). Głowa do góry, będzie lepiej jak gorzej być nie może 🙂

Też idę spać, bo jutro lekarz na NFZ 🙂. Kolorowych snów :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam!
My wróciliśmy zadowoleni. Młody z mamą się popluskał w basenie, a potem go okadziliśmy dymem z ogniska :PP więc w domu i tak musieliśmy się jeszcze raz wykąpać, bo wszystko śmierdziało palonym drewnem 😁DD ale fajnie było, najadłam się kiełbasy i kaszanki i nawet pół piwka strzeliłam. A młody zapoznał się z pieskiem, kotkiem, drzewkami, kwiatkami i innymi darami natury :P a darów natura dała, bo brzoskwiń to chyba z 5 kilo jak nie więcej 😁DD muszę je tylko na słoneczko położyć, bo nie dojrzały do końca, a zaczęły spadać z drzewa.
A właśnie fajnie Szarla, że napisałaś jak przygotowywać brzoskwinie. Miałam zrobić tak samo, ale nie wiedziałam jak pozbyć się skórki. Zatem dziękuję za info.
MandraSala jeśli chodzi o cukinię to jeśli znajdziesz młodą, która właśnie wygląda mniej więcej jak ogórek lub jest ciut większa, to środka nie trzeba wykrajać tylko tak jak napisała Szarla obrać i pokroić w plastry. Natomiast u mnie na targu nie ma już młodej cukinii tylko starsza, która jest mega duża. I z takiej to trzeba pozbyć się tego środka. Ja jak gotuję bigosik z cukinii to robię tak. Najpierw obieram cukinię, potem kroję wzdłuż na pół i łyżką wydrążam ten gąbczasty środek, a resztę kroję w grubą kostkę, którą gotuję w bardzo małej ilości wody (bo cukinia sama puszcza dużo). No i Antkowi też tak zrobię tylko zmiksuję.
Oktawia zgadzam się ze wszystkim co napisałaś w poście na temat afery Misiowo-Martowej... i powiem szczerze, że fakt faktem Marta usuwając konto zapomniała, że na forum oprócz mnie jest wiele innych dziewczyn.
Monisia przepiękne fotki. Urzekły mnie dwie, Julka z Mamą i to co tak w bok Julka patrzy. Cudne :* Mocno Cię tulę z powodu ząbków. Mam nadzieję, że to już wkrótce się skończy i obie odetchniecie z ulgą.
Jak mojemu M powiedziałam, że musi kupić coś młodemu jak wyjdą zęby, a do tego coś dla mnie jak pierwsza je znajdę, to stwierdził, że musi zacząć wstawać przed 4 :PPP
No to tyle, bo się rozpisałam.
Acha, co do wprowadzania glutenu przez matki karmiące piersią to jeszcze raz podaję linka do wcześniejszego schematu żywienia niemowląt, który właśnie zaleca 6 miesięczne karmienie wyłącznie piersią. Podobno ten stary schemat jest zgodny z WHO, a ten nowy nie. I doczytałam się, że ten nowy to tylko w Polsce jest. Ja już zdecydowała, że wybieram ten stary model, w którym gluten wprowadza się dopiero w 10 miesiącu.
A tu link: http://www.mp.pl/artykuly/index.php?aid=1226&print=1&_tc=008F2B1B445044CA9086F8F40AC51EE2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam! To ja dziś chyba pierwsza jestem 🙂
Nocka u nas przespana ładnie. Po szczepieniu bałam się, żę będzie niespokojny sen, a tu proszę. Jak mój mały dzyndzel zasnął o 19 tak spał spał spał bez przerwy do 6.10. Potem poleżał trochę pod karuzelą i dał mamusi zażyć ostatniej dawki snu i o 6.50 wstaliśmy i zjedliśmy śniadanko 🙂 Taki noce to ja bym mogła mieć zawsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry 🙂U nas pobudka byla o 2,bo strasznie goraco bylo i malej pic sie chcialo,4 karmienie6:30 pobudka na dobre.Ale przynajmniej sie troche przespalam i mam sily na kolejny dzien.A zabki dalej nie wyszly.Pewnie i w tym sie bidulka w mame wdala..Ja 1,5 miesiaca wylam,zanim sie pierwszy kielek pojawil...Mierzylam ja dzisiaj i ma juz 69cm 🤪 🤪Kiedy ona mi tak urosla? 😁 😁
Edytko powodzenia na szczepieniu!Misia zazdroszcze wspanialego dnia.A my dzis sie na masaze wybieramy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam,
Salamandra superaśny ten Fasol, foty extra ;-)
Ja podaję gluten w taki sposób, że do jednego jedzonka dodaję pół łyżeczki kaszy manny i tak przez dwa miesiące, a potem kolejne dwa po całej łyżce. Ja wszystko będzie ok to można dawać glutenowe potrawy. Kiedyś lekarze kazali po roku to robić, ale stwierdzono, że najlepiej jak dziecko skończy 5 miesiąc, bo organizm dziecka oswaja się z tym składnikiem .
Edytko bardzo mi przykro z powodu kłótni i trzymam kciuki za szczepienie Kornelki, będzie dobrze.
Wczoraj pytałam lekarkę o gotowanie dla małego z warzyw z warzywniaka i powiedziała, że albo on zaufanego dostawcy lub te eko, ale mówi potem tak: a chce Ci się gotować, będziesz miała mniej czasu dla dziecka, słoiczki są na prawdę przebadane i bez obaw można podawać. Więc jednak przy gotowych obiadkach zostanę. Tym bardziej, że za miesiąc do pracy wracam to już na nic nie będzie czasu i każdą chwilę chcę z małym spędzić po powrocie.
Oktawia Pawliś ma 79cm i waży 7820. Jeszcze raz tulę z powodu rozłąki, ale faktycznie wyjedź gdzieś sobie na parę dni. My chyba 14-16 jedziemy pod Poznań do rodzinki, ale to jeszcze nie na 100 %. Ide trochę posprzątać i się opalać bo ładnie jest, a w sobotę mamy wesele to się opalenizna przyda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...