Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

Misia napisał(a):
A mój Antek to mały cygan... nikogo się nie boi. Ciekawe jak długo jeszcze. Wczoraj poszłam z nim do kawiarni i koleżanka siostry zaczęła do niego gadać. On ją widział pierwszy raz w życiu, ale oczywiście też się szczerzył jak głupi do sera. Poza tym namiętnie ściąga skarpetki jak w wózku siedzi. W środę z nim wracałam o cioci i pod blokiem patrzę, że jedna skarpetka na ziemi, a drugiej nie ma... nie chciało mi się wracać i szukać... wczoraj rano dzwoni ciocia czy nie zgubił Antek skarpetki, bo na ich osiedlu znalazła... haha... niezłe jaja 😁DD
Monisiu udanego pływania i piknikowania. Ale ja Ci zazdroszczę... czasem sobie tak myślę jakby było fajnie gdybyśmy blisko siebie mieszkały i tak codziennie z dzieciakami gdzieś sobie chodziły... marzenia 😁


Misia uwielbiam te Twoje teksty!!! Ubawię się zawsze przy nich po pachy, hehe 🙂. Antek to spryciarz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witajcie dziewczyny,
u mnie też nocka ciężka, ale tak już chyba od tygodnia. Plus trzeci dzień jest marudzenie. Nie wiem czy to te ząbki bo on się już właściwie przebiły, w każdym razie pod palcem czuć takie ostre "coś". No ale mały jęczy i jęczy.
Super Dorotko, że się odnalazłaś w pracy i Agatka była grzeczna u babci.
Na basen też chętnie bym poszła, bo uwielbiam wodę. No ale funduszy brak 😞
Nie pamiętam co miałam jeszcze pisać, skleroze mam:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale mi smutno bez Pawełka ;-(. Posprzątałam trochę i za pół godziny idę po Niego ;-) Miśka Pawcio też ściąga skarpetki i wiecznie gubi, już mam chyba z 4 bez pary ;-) Tuska nie znam nikogo komu najpierw wyszły górne ząbki, ale słyszałam , że tak może być. Myszko nie przejmuj się starymi kwokami, niestety takie babska zawsze będą wścibskie. Musisz być czujna i nie na wszystko im odpowiadać. Mów, że u Was wszystko dobrze, nie narzekaj tylko wszystko chwal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądałam body na tym dejna.pl i spodobały mi się jedne ... z napisem: "mój dziadek zje Cię na obiadek" ... uśmiałam się, bo to w sam raz dla Alana 😜 na fb i z resztą na nk też mam zdjęcie z rodzicami z naszego ślubu.. jak zobaczycie mojego tatę to będziecie wiedzieć czemu się uśmiałam.. nawet na agu są zdjęcia z chrzcin 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny! Ja na chwilkę, przeczytalam po lebkach co pisalyście 🙂
Monisia, jednak mam nadzieję, że zmiana mleka pomoże 🙂 A jak nie to pójdę do piediatry niech mi powie co robić, bo mala mało je. Dzisiaj o 6h00 zjadla 150 ml, a o 10 tylko 40... wczoraj podobnie. o 6h00 160, o 10h00 ok 60ml, pozniej o 12h30 caly obiadek i dopiero o 17h00 150 kaszki...
Misia, fajnie, że już data chrzcin ustalona, ja myślalam, że Niki będzie grzeczniejsza 🙂 Ale i tak jest tak samo :P Chociaż nie powiem i tak jest grzeczna.. tylko ostatnio marudna, ale chyba przez zęby...
Mi się zepsuł komp... coś z rejestrem nie tak i zaraz brat przyjedzie mi go robić, więc znikam nie wiem na jak długo.. / ale myśle ze tez chyba ktos mi sie do kompa wje**ł... bo po pewnym czasie wyskakuje komunikat, "znaleziono nowy sprzet W 823 cos tam cos tam" a ja nic nie instalowalam zadnego usb nie wpinalam nic kompletnie... boje sie ze potrace zdjecia, wiec zawolalam brata, bop ja to ciemna a on ma kompy w jednym palcu... nawet neta dzieki niemu mam za friko bo jakies sieci mi programem hakerskim odblokowal, hehe 🙂
Aaaa Tuśka niezły kawał chłopa z ?Twojego Alanka 🙂 nie dość że ciężki to jeszcze jaki duży!!! 🤪 Moja ma 65 cm a wydaje sie wielka 🙂
Co do żlobka, to wam dziewczyny współczuję... Też bym tęskniła za małą... jakoś przywykłam, że jestem z nią bez przerwy... 🙂 Chyba nie wiedziałabym gdzie wleźć...
No to się rozpisalam 🙂 sorki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co dzisiaj dzieciakom na obidek dajecie? U nas była cukinia z łososiem i ziemniaczkami ... zjedzony cały słoiczek, ale nie smakowało mu tak jak obiadki do tej pory.
A jak Wy będziecie podawać żółtko? Moja mama mówiła, że nam podawała jako taką jajecznicę..robiła na parze.. na garnek z gotującą się wodą dawała miseczkę bądź talerzyk z jajkiem i czekała aż się zetnie.
A ja znalazłam w biedronce słoiczek: krem dyniowy z żółtkiem, no i kupiłam 😜 z tym, że on jest po 6m-cu ... ale może jutro mu podam 🙂
myślę nad tym, żeby samej gotować, ale ja nie mam czasu nam zrobić obiadu, a co dopiero robienie obiadku małemu jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć

Nasze Dziecko też cos ostatnio się rozbestwiło w nocy, ale zęby ma już od miesiąca na zewnątrz, więc może to kolejne a może po prostu urok "tego wieku". Np. kompletnie pomieszały mu się drzemki. Sypia za dnia 2x 40 min, 1x ok1,5h i później 1x 30 min, a w nocy od 19:30 do 6:00 w tym zazwyczaj jeden nocny posiłek 🤢

A agu juz widzę - to nie szkła, choć do okulisty musze sie zarej., po porodzie gorzej widzę 🤨 miałam zablokowane reklamy w tym Wasze agu 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerda ja też muszę iść do okulisty,bo po porodzie tak samo gorzej widzę...tylko mam zamiar oprawki też zmieniić, więc pewnie pójdę vission express i tam od razu zbada mnie okulista:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No to jestem... Komputer jako tako naprawiony, ale i tak trzeba starego grata zmienić, bo brat powiedział, że ledwo zipie i jeszcze trochę to dysk może się spalić, a wtedy wszytsko stracimy...
Oczywiście się popłakałam, bo wyskakiwaly komunikaty, że coś nie tak z dyskiem F, że jest wyczyszczony i nic tam nie ma, a były tam wszystkie zdjęcia Nicole i myślałam, że wszytsko pójdzie w pizdu.... no ale jakoś mu się udało to odzyskac i wszystko już zgralam na płyty... mądry Polak po szkodzie:P...
Moja dziisja jadła kurczaka z marchewką i ryżem... a i gotuję jej też sama, wcale dużo czasu to nie zajmuje, bo wrzucenie wszytskiego do garnka to 10 minut i później tylko zmiksować... a są dużo lepsze w smaku niż słoiki i mała aż się trzęsła... Zrobilam jej obiadów na cały tydzień...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
samantka napisał(a):
No to jestem... Komputer jako tako naprawiony, ale i tak trzeba starego grata zmienić, bo brat powiedział, że ledwo zipie i jeszcze trochę to dysk może się spalić, a wtedy wszytsko stracimy...
Oczywiście się popłakałam, bo wyskakiwaly komunikaty, że coś nie tak z dyskiem F, że jest wyczyszczony i nic tam nie ma, a były tam wszystkie zdjęcia Nicole i myślałam, że wszytsko pójdzie w pizdu.... no ale jakoś mu się udało to odzyskac i wszystko już zgralam na płyty... mądry Polak po szkodzie:P...
Moja dziisja jadła kurczaka z marchewką i ryżem... a i gotuję jej też sama, wcale dużo czasu to nie zajmuje, bo wrzucenie wszytskiego do garnka to 10 minut i później tylko zmiksować... a są dużo lepsze w smaku niż słoiki i mała aż się trzęsła... Zrobilam jej obiadów na cały tydzień...

ja robię na dwa dni obiadku wole żeby były świeże a matka teściowej zawsze kupuje to o co ją proszę wiec mam z głowy zakupy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
szarla napisał(a):
Misia napisał(a):
A mój Antek to mały cygan... nikogo się nie boi. Ciekawe jak długo jeszcze. Wczoraj poszłam z nim do kawiarni i koleżanka siostry zaczęła do niego gadać. On ją widział pierwszy raz w życiu, ale oczywiście też się szczerzył jak głupi do sera. Poza tym namiętnie ściąga skarpetki jak w wózku siedzi. W środę z nim wracałam o cioci i pod blokiem patrzę, że jedna skarpetka na ziemi, a drugiej nie ma... nie chciało mi się wracać i szukać... wczoraj rano dzwoni ciocia czy nie zgubił Antek skarpetki, bo na ich osiedlu znalazła... haha... niezłe jaja 😁DD
Monisiu udanego pływania i piknikowania. Ale ja Ci zazdroszczę... czasem sobie tak myślę jakby było fajnie gdybyśmy blisko siebie mieszkały i tak codziennie z dzieciakami gdzieś sobie chodziły... marzenia 😁


Misia uwielbiam te Twoje teksty!!! Ubawię się zawsze przy nich po pachy, hehe 🙂. Antek to spryciarz 🙂

Taki spryciarz, że dziś zgubił buta... i mimo że trzy razy przeszłam drogę od miejsca gdzie zobaczyłam, że buta nie ma do miejsca gdzie jeszcze były oba, to niestety buta nie znalazłam... szkoda mi, bo bardzo je lubiłam... i to były jego pierwsze buciki... i miała być pamiątka 😞(( ciekawe gdzie ten jeden się podział... musiał ktoś podnieść... bo potem oczywiście zgubiła się skarpetkę, ale jak się wróciłam to ją znalazłam... Antek tak macha nogami, że ściąga te skarpetki i buty... pod blokiem to już miał gołe stopy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do obiadków to my na razie cały czas zupka marchewkowa z ryżem, ale chyba średnio mu smakuje... jak dołożyłam do tego jabłuszek to od razu wszamał. Na razie daję po pół słoiczka. A jutro zamierzam sama ugotować ziemniaczki z marchewką. Gdzieś czytałam, żeby wprowadzać jeden składnik tygodniowo. Więc my w zeszłym tygodniu daliśmy jabłko, w tym marchewkę z ryżem (od razu i nic nie było) no i jutro te ziemniaki... no i zacznę gluten też wprowadzać jak kupie kaszkę. My w rozszerzaniu diety chyba jedni z ostatnich. Pewnie jeszcze Salamandra tylko piersią karmi, bo jej młody młodszy od mojego. Antek za tydzień skończy pół roku, więc w sumie karmiłam go samą piersią 5,5 miesiąca. Miało być 6 miechów, ale jak zobaczyłam jak się do jabłek trzęsie to nie czekałam dłużej :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mój dziś w żłobku jadł zupkę dyniową z żółtkiem. Paweł teraz je obiadki z żłobku i tam dają słoiczki, a po 11 miesiącu normalne jedzonko, więc nie mam po co gotować. I tak nie maiłabym na to czasu ani ochoty. Wczoraj dostał pociapanego widelcem banana, dziś truskawkę i jogurt, więc trochę zaoszczędzę na deserkach słoiczkowych. Przeszłam na mleko 2 i wiecie, że młody wsuwa 220ml wody + 7 miarek i całą butlę zje ;-) Misia dobrze, że już dajesz coś innego Antkowi. Dzieciaczki już kimają, że my coś jemy i też mają ochotę na smakołyki. Pawłowi to pewnie jakbym kiełbasę dała to też by zaczął ją memlać w buzi. Zauważyłam, że lubi produkty w całości takie co się rozpływają u buzi lub owoce cale skubie sobie i wysysa soki z nich. Musę kupić ten gryzak z siateczką, żeby przypadkiem czegoś większego nie ugryzł. Ja oszaleję moją chorobą, cały czas kaszlę i kicham, dobrze, że już jest weekend to M. się małym zajmie. Dobrze Samanta, że już lepiej z kompem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ha ha Niunia Grzesio tak samo ostatnio zaczął do tyłu pełzać. Biedak chce dosięgnąć jakąś zabawkę, odpycha się i zamiast się do nie zbliżyć to się oddala.
Samantka ja mojemu gotowałam sama marchewkę z ziemniakami, a ostatnio rosołek z kurczaczkiem i obie te potrawy mu bardzo nie smakowały. Po dwóch łyżkach był ryk.A ze słoiczków zjada obiadki, niektóre chętniej a niektóre mniej chętnie (jak na przykład tę cukinię z łososiem o której wspominała Tuśka). Do tych obiadków, które robiłam sama nie dodawałam oczywiście soli. Stwierdziłam, że skoro mam się narobić a młody i tak tego nie je, to będę jeszcze dawała słoiczki. Za jakiś czas, kiedy to będzie mógł jeść więcej przypraw, spróbuję znowu mu coś zrobić i może wtedy to zaakceptuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to widzę haliszczanka, że nie tylko mojemu małemu nie zasmakowała za bardzo cukinia z łososiem i ziemniaczkami..
Jejciu Niunia to super, że Pawełkowi się podoba w żłobku i że jest taki grzeczniutki.. a no i w końcu tę kaszkę mannę to tą normalną podajecie? Bo ja też bym musiała już powoli gluten wprowadzać.. choć ja daję młodemu suchej bułki tak co dwa dni, no a jakby nie było to jest tam gluten.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Patryczkowi to wszystko smakuje: mleko, "słoiczki", kaszki, chrupki tylko ja jakoś smakując te gotowe obiadki nie mam zanadto uwrażliwionego smaku - wszystkie te papki: łosoś, królik, cielęcina, jagnięcina (no może indyk trochę inaczej pachnie 😜 ) na jedno kopyto w smaku bez względu na dodatki. 😮

Aaaa i zamówiliśmy krzesełko do karmienia - takie, jak ma Pawliś Niuniowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Niunia ja na razie muszę przestać dawać coś innego, bo mamy problem z ulewaniem. To na pewno nie po słoiczkach, bo wcześniej też tak było, ale wolę się wstrzymać i w poniedziałek pójść do lekarza. Dziś po prawie dwóch tygodniach zwrócił pierwszy raz jabłuszko... to nie jest wymiotowanie takie mocne, ale po trochu mu co jakiś czas leci... zwłaszcza jak się wierci. A on namiętnie pełza, chociaż teraz to nawet już na kolanka próbuje i się nimi odpycha 🙂 spryciarz też dziś cały pokój przepełzał... śmiałam się, że odkurzać jutro nie będę musiała. A poważnie to mamy parkiet i trzeba w końcu zainwestować w dywan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no dla mnie nie wzystko tak samo.. nie znoszę zapachu ryby.. dziś dałam małemu tego łososia z cukinią i mu się później odbiło mnie prosto w twarz.. o fuuuj!
Żeby nie było ja rybę zjem, ale ogólnie jej zapachu nie lubię.. najgorsze co może dla mnie być to przejście w sklepie koło stoiska z rybami, a jak mam się zatrzymać i coś kupić z niego..o matko!

ja deserki spróbuję, ale tych obiadków do ust nie wezmę! Sama się zastanawiam jak mogę takie ohydztwo dziecku dawać do jedzenia.. czy jest już ciepłe sprawdzam z zaciśniętymi ustami, na wardze i zaraz szmatką ścieram..

dobranoc Kobietki! 🙂
moi Panowie już śpią.. młodszy od 19.30, choć niedawno obudził się z płaczem..chyba mu się coś śniło.. a starszy od 20.00 na kanapie przysypiał i mu mówiłam mu, żeby szedł się położyć to nie, bo on film ogląda aż o 20.30 postanowił pójść.
Idę do niego dołączyć, bo coś czuję, że noc będzie nieciekawa 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa zapomniałam pochwalić Alana! Nareszcie obrócił się na brzuszek przez LEWY bok i to nie raz! 😉
tak więc mamusia już nie może synka samego zostawić ani na chwilę, bo umie i w tą i w tą stronę się obrócić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...