Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
w takim razie życzenia imieninowe dla Pawełka!
Moja spała dzisiaj od 22-5:30(rekord) cyc na śpiocha i śpi dalej zazwyczaj od 4 śpimy karmiąc do 9:30.Teraz śpi ale nie wiem czy sama w łóżku zachowa się tak samo.JA się nie wyspałam poszłam spać o 00:30 z bólem głowy i obudziłam się o 5:10 dalej z bolącą głową.A mnie głowa prawie nigdy nie boli na szczęście znalazłam tabletkę którą mogę zażyć może przejdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
A mój diabełek wstał o 7 i ani myśli zasnąć. Najpierw śpiewał przez godzine a potem ryk. Udało mi się go uśpić w łóżeczku. Zasnął, popatrzyłam czy na pewno śpi przez 5 min i sama się położyłam. NIe zdążyłam nawet dotknąć poduszki i się obudził na nowo. A noc też nienajlepsza. Jak tak was czytam to mam wrażenie, że "trafił" mi się jakiś szatan. Wasze dzieci biją rekordy długości snu a ja się cieszę jak nie wstanie po godzinie. Zresztą i tak pierwszy sen po kąpieli tylko jest taki dłuższy, tak do 1 a potem już coraz krócej, a nad ranem to nie ma spania. Już nie mam do niego siły. W dzień też dłużej nie pośpi niż pół godziny, chyba że na spacerze a i to nie zawsze 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej nie mialam wczoraj juz sily zeby wejsc i cos napisac.
Kupiłam sobie dwie sukienki i dwie bluzki ale oczywiscie po powrocie mialam wyrzuty ze kupilam sobie a nie malej! Ale maz mnie doprowadzil do pionu i dzis juz sie ciesze z tego!

Wszystkiego najlepszego dla Pawełka z okazji imienin i Patrycji z okazji 3 miesiecy!!

Pozniej odpisze bo musze nadrobic co pisałyscie a mala marudzi i musze ja polozyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej! Ja jak zwykle wyspana 🙂 Co prawda mała zasnęła dopiero po 23h00 przed ten upał, ale spala do 7h45, zjadła cyca i dalej zasnęła, później się obudziła o 10h45 zjadła i już wstałyśmy : 🙂 Teraz je zabawki 🙂 i gada sobie 🙂 Zrobiła niezłe kupsko chyba, zaraz ide przewinac ale poczekam troszke, bo potrwafi dorobić po 5 min :P
Wszystkiego naj Pawełku 🙂
Małej odparzenie zeszło!!! 3 razy zasypałam mąką i skóra ciągle sucha 🙂 🙂 Babcine sposoby najlepsze 🙂 Polecam w razie czego, a u małej odparzenie było ciężkie, bo tam ma ciągle złączoną skórę na szyjce..
Mandrasala przykro mi z powodu Aleksa...
Dorotko, ja też jeszcze wczoraj męczyłam się z bólem głowy.. do wieczora... aż w końcu samo przeszło... i też sen nie pomógł, więc współczuję...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hawajka napisał(a):
A mój diabełek wstał o 7 i ani myśli zasnąć. Najpierw śpiewał przez godzine a potem ryk. Udało mi się go uśpić w łóżeczku. Zasnął, popatrzyłam czy na pewno śpi przez 5 min i sama się położyłam. NIe zdążyłam nawet dotknąć poduszki i się obudził na nowo. A noc też nienajlepsza. Jak tak was czytam to mam wrażenie, że "trafił" mi się jakiś szatan. Wasze dzieci biją rekordy długości snu a ja się cieszę jak nie wstanie po godzinie. Zresztą i tak pierwszy sen po kąpieli tylko jest taki dłuższy, tak do 1 a potem już coraz krócej, a nad ranem to nie ma spania. Już nie mam do niego siły. W dzień też dłużej nie pośpi niż pół godziny, chyba że na spacerze a i to nie zawsze 😞 😞 😞


HAWAJKA moja Agatka też w dzień tylko wózku śpi i notorycznie przy cycu. Też ma tylko jeden dłuższy sen po kąpieli, jak się da uśpić w końcu. Ja na noc daje małej butlę modyikowanego i dlatego śpi tak do 4, dzisiaj do 5:30. Na cycu to potrafiła mi się o 1:00 budzić. Na noc trzeba dobrze dziecko natankować 😜 nawet w tej książce "język niemowląt" jest tak napisane. Pewnie karmisz piersią i dlatego synek szybciej Ci się budzi, tam też jest napisane że ostatnie dwa karmienia przed sen mogą być w krótszych odstępach czasu by dziecko miało większy zapas. Albo spróbuj z obu piersi dać mu na noc. Moja Agatka to jak nie odłączę od cyca to go nie puści u niej termin jestem syta chyba nie istnieje (tylko ja mogę mieć mleka mało)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Głowa już mnie nie boli tabletka pomogła 🙂
Edytka szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko jak to Cichopek gada,a nic tak nie uszczęśliwia kobietę jak zakupy. 😜
Podałam dzisiaj małej lekarstwo z kieliszka konsystencja soku wczoraj było ciężko a dzisiaj ładnie piła bo poczekałam aż głodna będzie. Potem tylko był ryk bo jej zasmakowało. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam!
Salamandra przykro mi z powodu Aleksa i jednocześnie dziękuję, że się tym z nami podzieliłaś. Grzesio urodził się przez cc właśnie z powodu niedotlenienia, które nastąpiło ze względu na niepoprawnie już działające łożysko. Wprawdzie jak byliśmy ostatnio na szczepieniu to pediatra nic niepokojącego u małego nie widziała, ale wydaje mi się, że lekarze to czasem tak na "odwal się" badają te dzieci. Grzesiek ma tendencję do wyginania się w tył i mówiłam to lekarzowi ale ten powiedział, że to taki etap i mu przejdzie. Hmmm... mam nadzieję, że miał rację. Poniżej zamieszczam filmik, na którym Grzesiek przewraca się z pleców na brzuch. Mam nadzieję, że robi to prawidłowo. Z brzucha na plecy jeszcze nie umie.Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...
A no i u nas noc dziś należała raczej do udanych.Młody zasnął o 19 i potem było karmienie przez sen o 23 i tak spał spokojnie do 4. Potem zbudził się na smoczek i potem o 5.30 znowu na smoczek i potem już spał do 7.30. Potem drzemka od 9do 10.30 i zaraz znowu szykujemy się do spanka. A no i Grzesio dostał dziś po raz pierwszy marchewkę i muszę przyznać, że bardzo w niej zasmakował. Zobaczymy jaką teraz będzie miał kupę,bo po jabłku zamiast mieć luźniejszą, to miał niestety gęstszą. Obawiam się, że po marchewce może być trochę gorzej, więc po południu dam mu soczku jabłkowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hawajka nie wiem co Ci doradzić. Wydaje mi się, że dzieci karmione piersią w ogóle trochę krócej w nocy śpią. Oczywiście to nie jest reguła, ale z tego co czytam, to do takich w nosków dochodzę. A może spróbuj zrobić tak jak Samantka i daj małemu butę modyfikowanego na noc. Wtedy być może dłużej Ci pośpi. A w ciągu dnia, jak mały budzi się po pół godzinie to nie ma sznas, żeby go znowu ululać? Grzesiek też czasem potrafi się zbudzić po 40 min ale ja go wtedy nie wyciągam z łóżeczka tylko podaję smoka i wychodzę z pokoju, jeśli nie płacze. Po 5 min jeżeli nadal nie śpi to znowu wchodzę i gładzę po czółku podaję smoka i wychodzę. I robię tak do skutku aż znowu zaśnie. Czasem jest to po 5 min, a czasem po 25 ale w końcu zawsze usypia na nowo, bo ja wiem, że przez 40 min to on się wystarczająco nie mógł wyspać. Może spróbuj tak zrobić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
haliszczanka fajny chłopczyk 🙂-mam nadzieję że prawidłowo się przekręca...mi się wydaje że tak choć nie jestem ekspertem.Dzięki dziewczyny za wsparcie i za rady spróbuję z mężem jeszcze porozmawiać chyba dobry termin będzie właśnie po tym miesięcznym pobycie teściowej bo może wtedy mąż się przekona że to nie zbyt komfortowe...choć może rzeczywiście ja przesadzam i może nie byłoby tak żle obok siebie mieszkać...w sumie mąż szukał projektów domów wielorodzinnych a teściowa kazała mu szukać domków zupełnie osobnych więc może ona też sobie zdaje sprawe z tego co ja...no zobaczymy...
Pawełku wszystkiego najlepszego 😘 😘
Beatko mi się to właśnie tak zaczęło jak wychodziłam z kąpieli to dostawałam troszkę a pierwszy raz porządnie w taką deszczową pogodę na rękach...ale nie od kremów tylko właśnie po wyjściu z wody na ciepłe i nie wiem dlaczego jak jest deszczowo to też czasem mi wyskakuje...byłam u lekarza dostałam na to dwa leki jeden na pokrzywkę i rzeczywiście pomagał(póżniej mogę poszukać nazwy jeśli chcesz)a drugi był jakiś jakby depresyjny że niby to ma podłoże psychiczne ale jak poczytałam na forum co o nim piszą to sobie dałam spokój i nawet nie wzięłam jednej tabletki...może bym wzięła ten lek ale nie mam depresji i żadnej nerwicy czy coś więc nie będę się z powodu pokrzywki szprycować jakimiś psychotropami...
Samantka współczuję tych upałów...nawet nie wiedziałam że mąka ziemniaczana tak pomaga...dobrze wiedzieć 🙂A mój Oluś zasypia ze smoczkiem i wogóle lubi smoczusia ale jak zasypia to go wypluwa i już nie potrzebuje...kurcze znów się obudził o 5...nie mam pojęcia dlaczego tak się przestawił...co prawda pobryka z godzinę dwie i znów zasypia ale wolałam jak się budził tak ładnie 7-8...A dziś mój Olek zaczął siadać 🙂Leżał na łóżku-trochę taka pozycja półleżąca i jak mu podałam rączki to podnosił się prawie że sam i siadał 🙂A tak mu się podobało że teraz sam tak chce wstawać 🙂A mama cieszy się jak głupia ☺️ 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o to, ze dzieci karmione piersia spia krocej to ja na naszym przypadku moge powiedziec, ze to mit 🙂 moje dziecko spi bardzo dlugo i nigdy nie bylo dokarmiane 🙂
salamandra ja wlasnie wrocilam od neurologa..tez jestesmy po wizycie kontrolnej. co prawda paninwidzi lekka poprawe, ale powiedziala, zeby dla wlasnego spokoju pochodzic troche na rehabilitacje metoda bobath..takze napewno w tym tygodniu nas umowie..u nas tez jest asymetria ulozeniowa..poza tym tez mialam zagrozona ciaze, wiec moze cos w tym jest.
pytalam tez o to czy to w porzadku, ze Maja sie nie przewraca i powiedziala, ze tak..ze z brzuszka na plecki dzieci maja czas do 4.5 m-ca a z pleckow na brzuszek 6.5. a skoro Maja sie utodzila 2 tyg wczesniej to do 5 i 7 miesiaca mamy czas. Zdarzylo jej sie przewrocic kilka razy, ale nie robi tego czesto.
samantka my mamy taki klimatyzator co ma rure na zewnatrz..a inne nie wiem, ale pewnie sa..
cos jeszcze mialam pisac, ale zapomnialam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marta a gdzie wy tą rurę puściliście??? Bo wy chyba macie mieszkanie tak??? Znalazłam takie bez rury, ale nie wiem czy są wydajne... dzisiaj już nie jest tak gorąco... nad ranem bylo super, wiatrak na łóżka, wiatr się zerwał, a okna pootwierane były i aż się przykryłam :P:P
Hawajka, współczuję wstawania... Pamiętam jak do małej musiałam wstawać o 12h00 w nocy 3h00 i 6h00 katastrofa... :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja wczoraj dałam soczek marchewkowo jabłkowy i marchewkowo jabłkowy deserek.Z kupką wszystko ok tylko strasznie się krzywił i póżniej do soku dolałam mu trochę mleczka to wypił chętniej...ciekawe jak dziś może się przekona do smaku... 🙂Mielismy tylko mały wypadek bo wytrącił mi kubeczek z ręki i wszytko się wymazało sokiem marchewkowym-ubranko rożek pościel i mamy spodnie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja ostatnio małej nic nie podaję oprócz mleka... jakoś nie chce... i się boję, że będzie niejadkiem... 😞 Ale spróbuję coś podać jak już skończy te 4 miesiące... 🙂 Może smak się jej zmieni,... bo jak narazie to tylko pomymlała i pluje...zawsze dawałam po cycku coś nowego i myślałam, że nie chciała bo najedzona, ale raz spróbiowałam przed dać marchewkę. to się tak rozdarła, że szok... i przy cycku dopiero się uspokoiła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale śliczne zdjecia! Przepieknie razem wygladacie! A Olus jaki duzy chłopak!
Marta Wy z Majeczka tez laski jestescie!
Moja mama wlasnie zajmuje sie Kornelka wiec moglam na chwilke zajrzec!
Moja mala tez wstaje w nocy najczesciej kolo 2-3 potem kolo 5-6 i o 7 i o 9 ale chyba juz sie przyzwyczailam!
Ja bede dawac malej sloiczki we wtorek jak skonczy 4 miesiace!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My na rehabilitacje jedziemy 4 lipca i ciekawa jestem jak ocenia Kornelkę!
Ostatnio sie martwilam ze przekreca sie tylko na jedną strone ale zauwazyłam wczoraj ze niesmialo probuje juz na drugą 🤪!
A probuje sie dodzwonic do mojej neurolog bo w lipcu mamy sie zglosic na kontrol ale cos nie odbiera, ale bede probowac!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oktawia śliczne zdjęcia miło Cię widzieć 🙂
Rzeczywiście Marta jak zresztą jej cała trójeczka to jak rodzinka z obrazka.
Samantka czym ty się przejmujesz w ogóle nie wymyślaj powodów do zmartwień.Pamiętaj że zaleca się wyłączne karmienie piersią do 6 miesiąca.Ja nie mam takiej możliwości bo wracam do pracy a poza tym mam urozmaicić małej dietę i to ma pomóc w naszym problemie kupkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Samantko wydaje mi się że to przez ten upał , twoje zdenerwowanie też miało pewnie na to swój wpływ.Spróbuj podziałać laktatorem ja wczoraj z prawego ściągnęłam 90ml więc trochę lepiej lewa pierś tylko 35ml. Ściągam wieczorem bo do rana to i tak z cycków kapie.Dodatkowo mam teraz 125ml żeby podać po południu gdy jest kiepsko.
A nawet jeśli się nie uda uyrzymać laktacji to i tak swoje nakarmiłyśmy, zresztą widzę już znacznie więcej plusów butelki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...