Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
cały dzień za wami gonię... a właściwie prawie 2dni.

Teraz się ściągam bo z mlekiem to u mnie tragicznie wręcz.
Połowę co chciałam napisać to zapomniałam, ale spróbuję..
Gerda rozbawiłaś mnie -wiesz czym aż głupio mi głupoty powtarzać 🙂
Emka super zdjęcia
Dziewczyny jesteście niesamowite w dążeniu do wymarzonego macierzyństwa. U mnie problemy też się zapowiadały ja nawet byłam na badaniach endokrynologicznych w szpitalu z powodu plamień,też mi mówili że mogę mieć bezowulacyjne cykle itd. ale problemów z zajściem w ciąże nie miałam żadnych tylko musiałam brać Duphaston na podtrzymanie.U mnie na bank spowodowane to było braniem pigułek.
Ja okresu dalej nie mam.
Samantka cieszę się bardzo że sprawa huśtawki będzie miała happy end.
Kasia-witamy współczuje sytuacji z partnerem. Tak spróbowałam spojrzeć na niego łaskawszym wzrokiem i tak sobie myślę że on po prostu może nie wie jak ma się zajmować synkiem. Może głupio się czuje do niego gadając.Daj mu szansę może jak troszkę synek podrośnie to dostanie tacierzyńskiego instynktu. Mąż może troszkę czuć się zepchnięty na drugi plan bo w rzeczywistości tak jest -jesteśmy skupione na dzieciach w wolnych chwilachtyle rzeczy do zrobienia a seks to ostatnia rzecz o której pomyślimy. Facet przeżywa szok, ja teraz po porodzie dopiero widzę że dzieci powinny się rodzić tylko w silnych związkach,a ratowanie małżeństwa dzieckiem to jest tylko gwóźdź do trumny.
Ja na szczęście nie mogę narzekać mąż chętnie się małą zajmuje wiele rzeczy wolę jak on robi.
Dobra idę spać cyce wymęczone mam nadzieję że to coś da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas kolejna noc niewyspana. Antek zasnal przed 20. O 21 przebudzil sie, zjadl i spal dalej. Kolo 23 to samo. Potem obudzil sie o 2 i nie chcial spac do 4. Potem ja zasnelam i po pol godzinie M mnie obudzil, bo darlam sie przez sen. Teraz za to Antek juz wstal 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry deszczowo 😉 Aż sIe chce zaśpiewać deszczowa piosenkę dzis. 😉

Ja tez karmie tylko Piersią, noszę staniki dla karmią ych ale są bardzo ładne wyglądają jak normalne tylko od środka bawełnę a na zwnatrz koronka i są na drucie. Samantka czyżbys powoli odstawiala od piersi. Ja zamiezam karmić tylko piersią do Pol roku a potem dopiero wprowadzać nowości. Przepajam czasem woda choć Fasol wcale nie chetnie ja pije ale podobno dzieci na poczatku tak maja jak bede konsekwentna to sie przyzwyczai bo soków i herbatek nie bede mu podawać żadnych tylko woda do picia i tak uważam jest najzdrowiej, sama tez soków i napojów nie pijam. Marta a jak karmisz noszący normalny stanik, odpinasz za kazdym razem?

Mam pyt. Do Mam karmiących. Czy Wasze dzieci przesypiaja całe noce bez karmienia? Marzy mi sie wyspac a Fasolek budzi sie na jedzenie pomiędzy 1 a 3 i potem wczesnym świtem. Ciagle chodzę zaspana bo klade sie pozno i wczesnie wstaje.

I jeszcze drugie 🙂 Ile moze stac mleko w lodówce po wyjęciu z zamrazarki? Przed zamrozeniem stało 2 doby bo sie zbierało?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas dzisiejsza noc było.... no powiedzmy średnia.Mały zasnął o 19 i spał (z krótką przerwą na karmienie o 23) do 3.15.Wtedy zbudził się na smoczka i dalej spał do 4.45, kiedy to znowu zbudził się na smoczka i potem jeszcze raz o 6.20. I wstaliśmy jak codziennie o 7. A teraz od pół godziny już śpi.
Samantka biedna ta Twoja malutka. Nie wiem co może być powodem tego płaczu i pierwsze, co mi przychodzi do głowy to ząbki. A drugie o czym pomyślałam, to może mała wieczorem jest bardzo zmęczona? Grzesiek najmocniej płacze właśnie przed snem,kiedy jest zmęczony i wtedy najtrudniej mi jest go uspokoić. A ile czasu Nikolka "czuwa" od ostatniej drzemki, wieczorem przed pójściem spać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MandraSala zgadzam sie z Tobą całkowicie odnośnie picia wody. Ja też przez długi czas próbowałam, ale Grzesiek nie chciał jej pić, a że karmię modyfikowanym, to musiałam dopajać, tym bardziej w gorące dni. A soki pije bardzo chętnie i jedyne co mogę zrobić to bardzo je rozcieńczać. Mam zamiar rozcieńczać z czasem coraz bardziej, aż mały może w końcu zaakceptuje smak wody. A no i z sokami oprócz innych oczywistych rzeczy jest jeszcze ten problem,że trzeba bardzo uważać w upalne dni, jak się je np. bierze na spacer, bo bardzo szybko mogą się zepsuć i nabrać takiego winnego posmaku.Moja siostra kiedyś tak urządziła swoją córkę. Sok stał na podwórku na stole (wcale nie na słońcu) i ona go córce raz podaje, a ta nie chce pić, potem druga próba i znowu ryk. W końcu sama go spróbowała, a tam wino 🤪.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas noc w miare ok. Mały obudził się po 12 ale dał się oszukać smokiem. Potem o 1 i znów smok poszedł w ruch. I na jedzonko wstał o 2.40. Potem obudził się po 2.5 h i nie mógł zasnąć więc wylądowal w naszym łózku. I po 8 wstał i zaczął śpiewać.

Samantka, co do krzyków Nikolci to ja przychylam się di opinii Haliszczanki. Mój Krystek też często krzyczy jak jest śpiący. Najpierw musi pokrzyczeć z 5 minut a czasem nawet dłużej a potem zasypia. Tylko że wcześniej za nic nie da się uśpić. próbuje uprzedzać te jego krzyki i kłaść go do łóżeczka wcześniej jednak jak na razie niemal każda drzemka zaczyna się od płaczu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Antos tez najbardziej wrzeszczy jak chce spac. Niestety nie potrafi sam zasnac. Jedynie co dziala to cycek lub bujanie w bujaczku i czytanie bajki. Gorzej na spacerze. Wtedy wyje poki sam nie zasnie. Chyba w domu tez tak musze robic, zeby sam zasypial, tylko strasznie mi go szkoda i smieje sie, ze sasiedzi w koncu po policje zadzwonia, ze dziecku cos robimy. A wody tez Antek nie chce. Mysle jednak, ze to kwestia butelki, a nie smaku. Bratowa mi mowila, ze lyzeczka dawala pic lub z kubeczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej ja tylko na chwilke bo moja siostra przyjechała i ide sie z nimi spotkac.
no i poza tym u Nas zaczyna sie dzis festiwal hanzeatycki i bedzie trwał do niedzieli wiec pewnie bedziemy tam zachodzic. Dzisiaj wieczorem jest koncert Big Cyca i na pewno pojdziemy.
Bede starała sie do Was zagladac a wiec tymczasem!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do stanika to ja tylko normalne zakładam push up tylko bez tych wszystkich wkładek. Zwykłych bez jakiś usztywnień nigdy nie lubiłam dlatego do karmienia kupiłam sobie jeden bo wiedziałam że używać go raczej nie będę. Niestety mój biust robi się coraz mniejszy szkoda bo to akurat mogłoby już tak zostać ciekawe co mi zostanie z biustu jak karmić przestanę ach pomyśleć.
Mykam na spacer póki nie pada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mandrasala..pytalas jak ja karmie w normaknym staniku..nie rozpinam go, tylko podwilam gore pod piers (nie wiem jak to wytlumaczyc ) ale mam nadzieje, ze wiesz o co mi chodzi..nie kazdy stanik sie do tego nadaje.. jesli chodzi o karmienie w nocy, no to ja nie karmie, bo Maja cala noc spi..takze szkoda mi was dziewczyny, ze nie mozecie sie wyspac...ale ja tak mysle, ze moze za szybko kapiecie maluszki? tak sobie strzelam...ale u nas kapiel zawsze byla miedzy 20-21...jak byla zima to przed 20..kapiemy codziennie..a wy kapiecie codziennie czy co drugi dzien?
samantka ja zauwazylam, ze moja przewaznie zaczyna plakac przed kapiela...a tylko ja wkladamy do wody to jest cisza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja się wyspałam, co prawda Paweł obudził się od nie wiem kiedy o 5, ale zjadł butlę i poszedł spać do 10.30 ;-) Jakie wy te soki dajecie? Czy napoje też czy tylko sok 100%? Mam jakiś napój Gerbera winogrona, jabłko, rumianek po 4 miesiącu i chce za dwa tyg. dać spróbować małemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cały dzień za wami gonię... a właściwie prawie 2dni.

Teraz się ściągam bo z mlekiem to u mnie tragicznie wręcz.
Połowę co chciałam napisać to zapomniałam, ale spróbuję..
Gerda rozbawiłaś mnie -wiesz czym aż głupio mi głupoty powtarzać 🙂
Emka super zdjęcia
Dziewczyny jesteście niesamowite w dążeniu do wymarzonego macierzyństwa. U mnie problemy też się zapowiadały ja nawet byłam na badaniach endokrynologicznych w szpitalu z powodu plamień,też mi mówili że mogę mieć bezowulacyjne cykle itd. ale problemów z zajściem w ciąże nie miałam żadnych tylko musiałam brać Duphaston na podtrzymanie.U mnie na bank spowodowane to było braniem pigułek.
Ja okresu dalej nie mam.
Samantka cieszę się bardzo że sprawa huśtawki będzie miała happy end.
Kasia-witamy współczuje sytuacji z partnerem. Tak spróbowałam spojrzeć na niego łaskawszym wzrokiem i tak sobie myślę że on po prostu może nie wie jak ma się zajmować synkiem. Może głupio się czuje do niego gadając.Daj mu szansę może jak troszkę synek podrośnie to dostanie tacierzyńskiego instynktu. Mąż może troszkę czuć się zepchnięty na drugi plan bo w rzeczywistości tak jest -jesteśmy skupione na dzieciach w wolnych chwilachtyle rzeczy do zrobienia a seks to ostatnia rzecz o której pomyślimy. Facet przeżywa szok, ja teraz po porodzie dopiero widzę że dzieci powinny się rodzić tylko w silnych związkach,a ratowanie małżeństwa dzieckiem to jest tylko gwóźdź do trumny.
Ja na szczęście nie mogę narzekać mąż chętnie się małą zajmuje wiele rzeczy wolę jak on robi.
Dobra idę spać cyce wymęczone mam nadzieję że to coś da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dubel się zrobił sorka
Ja podaje te napoje nierozcienczone one same w sobie są z wodą prawie bez smaku. JA spróbowałam dać trochę wody to nie chciała mi tego pić Teraz pije chętnie ale się krztusi, zamówiłam smoczki 1 i dzisiaj spróbuje jej dać.Słoiczek z jabłkiem czeka bo nie mam dla niej takiej małej łyżeczki,dzisiaj może mąż pojedzie kupić. Poza tym Agatka pije mi ładnie z kieliszka lekarstwo bardzo jej smakuje i drze się po nim bo tylko 2ml dostaje.Słodkie jest o konsystencji soku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Niunia ja daję klarowny sok jabłkowy z Hippa oraz Herbata&Sok z Hippa oba rodzaje. Teraz już wprowadzam przecier marchewkowy i jak się okaże, że mały to dobrze toleruje, to będę podawać również sok przecierowy jabłko i marchewka, ale też rozcieńczony wodą. No i przez jakiś czas chyba na tym poprzestanę, a następny krok, to będzie kolejne warzywo, np. dynia, a potem kolejny owoc, np. śliwka lub morela. Generalnie dobrze jest wprowadzać każdy składnik osobno,żeby w razie alergii wiadomo było, co ją spowodowało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny 🙂 My dzisiaj spałyśmy do 11h00!!! i przyszedł brat, ten starszy, bo dzisiaj jedzie do PL, no i musialam wstać:P 🙂
Mandrasala, nie mam zamiaru na razie odstawiać małej, ale jak mleka mi bedzie brakowało, to musze jakoś nakarmić małą prawda??? Bo ostatnio sie drze przy piersi, a wczoraj to co 2 godziny jadla!!!
Haliszczanka, Mała faktycznie wczoraj malo spala w dzień, może to dlatego, no ale miałam wrażenie, że coś ją boli raczej... a poza tym ten jej płacz jest taki drżący, ona aż cała się wije... i to nie są jej widzimisie, bo wcześniej takich jazd nie miała...
A jak chce spać to po prostu marudzi, a ja jej wtedy smoka w buzke, pieluche przy buzi i mala oczka zamyka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ostatnio pokazywałam małemu jak się obracać z plecków na brzusio. Tak przez dwa dni się turlaliśmy, Krystiankowi bardzo się podobało. No i wczoraj okazało się, ze się nauczył, ale... tylko do połowy 🙂 To znaczy nogi jakoś przekręca ale głowa mu zostaje i się blokuj w jakieś takiej dziwnej pozycji i stęka że dalej nie może się przekręcić, zbój jeden 🙂 🙂 Zobaczymy kiedy mu się w końcu uda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Ja dziś znowu zarobiona... jutro gości. Tak to już jest w okresie letnim - wszyscy z chęcia przyjezdzają nad morze 🙂
Hawajka my też się tak turlaliśmy i rzeczywiście to bardzo mobilizuje maluszki 🙂

A nasz Partyczek zachowuje sie "w kratke" - no wczoraj odwiedziła nas moja znajoma, z która nie widziałam się prawie 3 lata 🤪 no i bardzo sie cieszyłam - Patryś się przejął i cały dzień był ...grzeczny 😮

Dziś jest taki względnie grzeczny a np 3 dni temu to mały potworek z niego był: ŁA ŁA LE AAA EE - i tak w kółko 🤔

Widze jednak, ze konsekwentne działania w miłości oczywiście uczą go pewnego rytmu. Jeśli płacze w lóżeczku, przychodze - utulę go, wycałuję i odkładam. Pierwotnie jak tylko dotknął główką materaca - krzyk, a teraz powoli wie, ze przeciez jestem tuż obok...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To prawda z tymi szczepionkami byly afery przez kilka lat ale teraz podobno ta hexa 5w1 i 6 w 1 sa OK, ja sie specjalnie dowiadywałam sprawdzałam skład i konsultowałam z kilkoma lekarzami i sie niczego złego nie doszukalam, ale trzeba uwazac zeby nie szczepic np. tymi co na zapalenie wątroby typu B w szpitalach podaja za free bo z nimi byly największe afery ze koreańskie z rtęcią.

hawajka moze spróbuj jak ja przetrzymać, Aleks dzieki tej szkole coraz lepiej zasypia czasem zupełnie już samodzielnie ale jak płacze to mu nie pomagam, mowie raz ze idziemy spac i tak go zostawiam, próbowałam juz wszystkiego i ta radykalna metoda jest najlepsza, wiem że dla niego też najlepiej jak sam zasypia i sie nie męczy bo wie ze czas na sen i sam musi sobie z tym poradzić ale trzeba byc konsekwentnym i ani razu ne popouscic bo cofa sie do punktu zero i cala praca na nic.

Samantka bo tak zabrzmiało jakbyś stopniowo przechodziła z piersi na jedzonko inne. Ja nic nie podaje i caly czas piersią tylko cycki coraz mniejsze ale konsekwentnie daje tylko piers i wydaje mi się ze dzięki temu ze nie odpuściłam to mleczko sie wytworzyło i produkcja dopasowała do Aleksa 🙂 bo teraz opróżnia wszystko do dna i nie mam nawet co odciągnąć na zapas. A za kilka dni jedziemy na Rage-race i mam tylko 17 buteleczek w zamrażarce... ;(

Stanik do karmienia polecam firmy Alles taki ala bardot, całkiem sexy z koroneczką, w zuciu bym nie powiedziała ze to do karmienia 🙂 W sklepach ciążowych mają tez piekne kolekcje bielizny dla karmiących - cudeńka niektóre 🙂

A co z tym mlekiem - ktoś wie ile można trzymać mleko w lodówce po rozmrożeniu jeśli wcześniej prze zamrożeniem stało juz okolo 2 dób?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mandrasala, moja też opróżnia pierś do końca, a pod wieczór nawet 2 i płacze, bo nie ma ..więc mleka mam za mało... Ale moja mama też długo nie karmiła, mnie 2 tygodnie tylko i mleko zanikło, brata wcale nie karmiła tego starszego, a zdrowy i wielki byk z niego 🙂, a najmłodszego 8 miesiecy, z czego niecałe 4 tylko pierś (3 mc przez sondę w szpitalu i 3 tygodnie w domu już po wypisie), a później cycek był rano i wieczorem, bo też mleka było mało, a w 8 mc, mały się odwrócił i już cyca nie chciał.... i ja myślę, że ze mną będzie tak samo... no ale to nie moja wina... najważniejsze, żeby Nikusia była najedzona... nie ważne czy to będzie mleko moje czy modyfikowane, a za modyfikowanym aż sie trzęsie, nie ma umiaru w jego jedzeniu, a później płacze, bo brzuszek boli.. a jak A. próbował skończyć karmienie wcześniej to był płacz... dopiero jak wyssała powietrze z butelki i zobaczyła, że konieć to był spokój 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...