Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Dorotko bardzo się cieszę, że z Agatką wszystko w porządku.
MandraSala to super Ci fasolek śpi. Grzesio ma podobnie. Poranna drzemka do 2h,w południe godzina, a po południu, zazwyczaj na spacerze ok 20 min.
Grzesio też już od jakiegoś czasu pcha nóżki do buzi. Na początku upodobał sobie jedną nóżkę, ale teraz już obie stara się włożyć do buźki ... i to na raz 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Tuska u nas rehabilitantka się doczepiła do tego, że jak lezy na brzuchu to nie podnosi się na wyprostowanych rękach w łokciach, tylko lezy na ugiętych, no i że ma zaciśnięte do tego piąstki. Minęło kilka dni i podnosi się na wyprostowanych, ale piąstki dalej zaciśnięte. Natomiast na plecach jak leży to nie widziała swoich nóg bo je prężyła, a od paru dni maca swoje stopy, chociaż do buzi jeszcze ich nie wkładała. Wniosek mój jest taki, że na wszystko przyjdzie czas i niektóre dzieci wolą uczyć się rzeczy niestandardowych jak na swój wiek. Alan najwidoczniej upodobał sobie ćwiczenia wykonywane z pozycji na pleckach. A Amelcia nie wiadomo co :P.
Neurolog mojej cioci powiedziała, że jest tak, że jak dziecko dostaje 10 pkt w skali Apgar to neurolodzy dziecięcy zawsze się czegoś doszukają i daliby co najwyżej 2 🙂. I jak coś nie odbiega jakoś drastycznie od normy to nie ma co się przejmować. Ale ja i tak się przejmuje, bo w końcu jestem matką 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to Alanek nie ma piąstek zaciśniętych, ae właśnie ma takie rozjechane jak leży na brzuszku.. tylko jak widać na tych ostatnich zdjęciach na agu..potrafi też na łokciach spierać się.. więc już nie wiem.. tylko to jest to, że jemu nie chce się ćwiczyć i się potrafi tak ułożyć, że ja myślę, że ćwiczy a tu wielka D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry wieczór.

Kaczuszko bardzo miło, że jesteś. Ucałuj Martynkę 😉
A spotkanie z Niunią - rewelacyjne! Chłopcy się wielce polubili, Patryś (mój nerwusek) przy Cioci i kumplu - grzeczniutki.
A oto mini foto-relacja:






PS
Pawełek jest super 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widać, że Patryk i Paweł się polubili ;-D

czemu z wściekłością? 😁 mój też się troszkę denerwuje jak się podnosi 🙂 jak znajdę zdjęcie z nerwami to wstawię:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Szarla i Tuska, Ja myślę, że wasze dzieci się dobrze rozwijają i nie macie powodów do zmartwień. Nie doszukujcie się za dużo u maluszków wad, bo jak czytam to robią wszystko, co inne dzieci. Trochę ćwiczeń i asymetria minie, za parę miesięcy zapomnicie o rehabilitacjach. Ja jestem dobrej myśli.
Gerdza, ale się świecę na zdjęciu 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to Alanek robi podobnie tylko ma otwarte dłonie.. no i może mniej się podnosi..
Niunia ja wiem, że Alan dobrze się rozwija tylko ja mam już dość tych ćwiczeń, a chyba niestety jeszcze troszkę na tą rehabilitację będę musiała chodzić.. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień przed wyjściem ząbków wyglądała tak:







A to nowy przyjaciel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuska pociesz się, że ja chodzę i płacę :P. Wolałabym chodzić i nie płacić. Wtedy może by mi się nie chciało, hehe 🙂.

Niunia gdzie Ty się świecisz? Ja to jedynie się stresuje tym usg główki, bo wszystko inne da się wyćwiczyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tak wyglądał u Was dzień przed wyjściem ząbków to u Alanka już dawno powinien być komplet ząbalków 😜 😜 no my USG mamy w porządku i u Was na pewno też będzie!:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wychodziłam z założenia, że każde dziecko pcha ręce do buzi i takie grzebanie nie robiło na mnie wrażenia 🙂. Ale ząbki już zrobiły. Czekam tylko parę dni aż podrosną, żeby "królikowi" zdjęcie machnąć 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Niunia Gerda ale jestescie sliczne!! A chłopaki wygladaja razem ekstra!! Ale beda razem bojowac i laski podrywac!!!!
Szarla ja dzis porzadkowalam teczke z dokumentami Korni i na usg jest napisane "podwyzszona echogenicznosc lewego plata sroniowego" I pamietam jak doktor zobaczyla ten wynik i powiedziala "a to oki" Co kolowiek to znaczylo!! A ta doktor nalezy raczej to takich ktorzy mowia jasno i otwarcie jak cos jest nie tak!! Mysle ze to kontrolne usg to bedzie po to zeby sie upewnic ze juz jest dobrze!!!
Moja Kornelka tez sie podnosi jak Amelka ale ma juz wyprostowane raczki, pomoglo nam to cwiczenie od rehabilitanta! Jak chcesz to jutro nagram jak je robie i sobie zobaczysz bo u Nas sprawilo cuda!! Moze uda mi sie zrobic zdjecie jak sie dżwiga, to tez wrzuce!
A tymczasem jedna partyjka tysiaca, sciagam cycuchy i spac!!
A dzis maz juz oddal roslinki i rybki, jutro bedzie wszystko czyscil i wystawial na sprzedaz, ale mi Go szkoda, mial dzis okropna mine jak to robil!!! 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko dzięki za wsparcie :*. A z chęcią to ćwiczenie bym zobaczyła, bo nie jestem w stanie wygrać z tymi rączkami 🙂.
No i przytul mocno męża żeby mu lepiej było 🙂. W końcu ma Was więc po co mu rybki :PP.
Ja cycuchy ściągnięte, coraz mniej mleka, ale już się nie tyram. Trudno 🙂.
Uciekam spać, buziaki i kolorowych :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Niunia to świecenie to pd śliny naszych maluszków 😉 Ja zdążyłam wytrzeć 😁

Szarla, Tuśka - ja nawet nie sprawdzam, co i jak Patrys powinien umieć. On sam sobie dobiera kierunki rozwojowe, Mamuśka tylko czuwa, by nie nabił sobie przy tym zbyt dużo guziołków 😉

Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...