Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Stoliczek zajebisty, ja na fotelikach ogolnie si€ nie znam, nie wiem na co zwracac uwage, ale ja to bym szukala czegos z baza isofix, teraz taka mamy do maxi cosi, przynajmniej czuje ze mala jest bezpieczna... A nie tylko maxi cosi posiadaja bazy isofix.
No ale ten co pokazalas wyglada fajnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo taaak 🙂. Hehe.

Niunia ja pamietam, że w zeszłym roku, albo na początku tego fajne foteliki były w lidlu. Ja czekam aż znowu się pojawią. Pewnie będą niedługo.

I zapomniałam napisać, że serdecznie gratuluję Matlędze!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech, ale Alan nie odrzucił piersi, tylko że ja już mam powoli dość, gdyż nie mogę nigdzie sama pójść .. rozerwać się! No, a muszę butelki małego nauczyć ...
dziewczyny jak przechodziłyście ze swojego na MM to mieszałyście ze sobą te dwa mleka? Wiem, że trzeba stopniowo przechodzić, tylko nie wiem w jaki sposób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tuska8 napisał(a):
ech, ale Alan nie odrzucił piersi, tylko że ja już mam powoli dość, gdyż nie mogę nigdzie sama pójść .. rozerwać się! No, a muszę butelki małego nauczyć ...
dziewczyny jak przechodziłyście ze swojego na MM to mieszałyście ze sobą te dwa mleka? Wiem, że trzeba stopniowo przechodzić, tylko nie wiem w jaki sposób.


Ja przeszłam w taki sposób, że raz dostał moje mleko, raz modyfikowane, później zwiększałam ilość modyfikowanego, aż tylko to pił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tuska8 napisał(a):
To Niunia to rano jak dałaś swoje to w południe modyfikowane?


Na noc modyfikowane, rano moje, później modyf., potem moje, potem modyfikowane. Zaczęłam tak, że najpierw tylko na noc było MM, w dzień moje. Po jakimś czasie tak jak wcześniej pisałam na zmianę dawałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
CZERWONE POLIKI

Była pediatra domowa, uważa że to niestety alergia pokarmowa (po mnie) - postaramy sie wykluczyć to co uczula - choc to bardzo ciężko stwierdzić, ale maże się uda. Ogólnie zbadała Alka i powiedziała że dla niej to super dzidzia na 5+ iże się czepiam 🙂
Kazała nam iśc do alergologa zrobić morfologie 3x badanie kału i kał na lambrie zeby wykluczyc wszystko inne.
Na razie kontunujemy nie jedzenie glutenu (choć reakcja na gluten to raczej rozwolnienie) oraz wyłączamy marchewkę i obserwujemy. Ponadto kleik będe mu robić na mleku Bebilon Pepti.

Co do zywienia maluszków to poza parówkami bobasami wkurza mnie jeszcze taka mielonka ktora w przekroju ma twarz misia - to dopiero musi byc świństwo....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Misia, do bazy isofix wpina sie fotelik, ta baza u nas jest wpieta w fotel, miedzy oparciem, a siedziskiem (tam sa takie zaczepy, ktore wlasnie tak jak Gerda napisala, nie sa we wszystkich samochodach) ona jest na stale zamocowana w aucie. my mamy akurat taka http://cokupic.pl/produkt/Baza-Isofix-do-fotelikow-Maxi-Cosi-EasyFix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
samantka napisał(a):
MandraSala napisał(a):

Co do zywienia maluszków to poza parówkami bobasami wkurza mnie jeszcze taka mielonka ktora w przekroju ma twarz misia - to dopiero musi byc świństwo....


Hahaha, wiem o jaka chodzi, to mortadela, a wiadomo, mortadela, nie uszczupli ci portfela.. hehe

dobre, nigdy tego nie słyszałam... a mortadelę też lubię... ale nie ma już takiej jak kiedyś... jak się smażyło to kapelusik się robił :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Misia napisał(a):
samantka napisał(a):
MandraSala napisał(a):

Co do zywienia maluszków to poza parówkami bobasami wkurza mnie jeszcze taka mielonka ktora w przekroju ma twarz misia - to dopiero musi byc świństwo....


Hahaha, wiem o jaka chodzi, to mortadela, a wiadomo, mortadela, nie uszczupli ci portfela.. hehe

dobre, nigdy tego nie słyszałam... a mortadelę też lubię... ale nie ma już takiej jak kiedyś... jak się smażyło to kapelusik się robił :P


Aaaa, pami€tam, tez jadlam smazona, 🙂 🙂: kiedys mi bardzo smakowalo, ale juz od dobrych 8 lat nie jadlam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć!
mANDRASALA CHYBA TEŻ BEDĘ MUSIAŁA SIĘ JEDNAK WYBRAĆ DO LEKARZA 😞
Kurde jak nie urok to.. ciągle coś. Agatce te poliki robią się bardziej czerwone wieczorem no i suche się zrobiły, w ogóle miejscami na ciele też. Nie używamy juz Oilatum i się zastanawiam czy to może nie płyn choć zmieniłam z 3 tyg. temu. Jest milion rzeczy w sumie które mogą być powodem, ale mąż jest strasznym alergikiem, więc niestety jest ryzyko że Agatka też może być uczulona byle tylko nie na gluten i mleko, bo co ona będzie jeść jak nic prócz mleka nie chce.
Ja ponoć też nie chciałam nic jeść w jej wieku i ponoć byłam w tej nielicznej grupie dzieci co nie raczkują w ogóle, ale chodziłam jak równo rok skończyłam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Misia napisał(a):
A ja lubię parówki... ale tylko Berlinki... nawet na kolację dziś jadłam :PPP ale młodemu bym nie dała 😁
Idę spać, bo zamiast położyć się jak Antonio zasypia, to ja siedzę, a potem jak zombie chodzę.
Papa!


mam to samo - durnota wrodzona 😉
ja tez lubie parówki ale takie jak kiedys robili prawdziwe albo parówkową była pyszna - teraz czasem kupuje cielęce jak znam źródło i wiem kto i jak robił
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie Alan też się w foteliku ledwo mieści, tylko, że On jeszcze nie siedzi 😞więc powinien jeszcze w tym jezdzic.
mały obudził się pierwszy raz o 3.00, no i powiem szczerze, że nie chciało mi się mleka odgrzewać to cyca wyciągnęłam. Teraz wstał z budzikiem A. o 4.40 i odgrzałam mu mleko,zjadł..ale trwało to 20min. Później wzięłam go do siebie do łóżka,ale się wiercił i kręcił, aż zaczął popłakiwać, więc wzięłam go na ręce jak siię uspokoił to dałam go do łóżeczka i zasnął wtulony w Czesia 😁
a ja teraz siedzę i się ściągam 😜 chciało się odstawiania od cyca to teraz trzeba cierpieć, ale jak wstanie rano to chce mu dać swoje, a to co na wieczór odciągnęłam to zjadł.
Teraz przez dzień więcej ściągnę i będę miała na noc i rano... ile mleko może stać w lodówce? 48h?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej jadzisiaj mam wolne, ale się wyspałam no ja już karmię Agatę tylko rano przed pracą i z tego cysia najtrudniej mi zrezygnować po pierwsze gotowe od razu po drugie karmię na leżąco i Agatka śpi dalej no i przytulić się mogę przed pracą. 🙂 Agatka jeszcze slpi ja nie wiem jak wy dajecie radę ciągle. na zarwanych nockach ja itak ciągle zmęczona jestem w pracy wyekspoatują mnie zawsze na maksa.
co do fotelika to my jeszcze dużo luzu mamy całe szczęście.
Haliszczanka jestem pod wrażeniem potraw jakie skarbek wcina.Myślę że ja w sumie trochę też przez swoje wygodnictwo będę miała problem z jedzeniem Agatki normalnych posiłków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tuśka trzymam za Ciebie kciuki! Odstawienie od piersi jest bolesne czasami bardziej dla matki. Ja gdybym miała możliwości to karmiłabym do ukończenia 10ms jak zalecają.
Misia od kogo kupiłaś ten kojec? Kurczę potrzebuję coś na. podłogę mam płytki w salonieMacie jakiś pomysł co na nie położyć by Agatka mogła leżeć na nich. Kurde na dodatek jest jeszcze podłogówka chyba to nie jest dla niej za zdrowe, fakt teraz jeszcze nie grzeje no ale zima się zbliża.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...