Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

haliszczanka napisał(a):
szarla napisał(a):
haliszczanka napisał(a):
A u Grzesia uśmiech nadal bezzębny. Już się zaczynam niecierpliwić.


Samo co najlepsze przed Tobą :PPP

No właśnie boję się, że u nas to będzie skomasowany atak zęboli 😁


U nas na szczęście wszystkie bezobjawowo idą, a mamy już 4 🙂. Może u Grzesia wyjdą wszystkie i też bez bólu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas w drodze ząb 5 i 6. Pierwsze dwa w miar spokojnie a kolejnym dwóm towarzyszyły typowe objawy ząbkowania- zwiększona ilość luźnych kupek, czasem ze śluzem, podwyższona temperatura i dużo marudzenia 🙂 No i Krystianowi tak śmiesznie wyszły że u góry ma prawa jedynkę i lewą dwójkę- czyli ząb, przerwa, ząb 🙂 🙂 No i apropo gryzienia to jak dałam młodemu wczoraj pierś to tak się zpomniał, że mnie normalnie ugryzł:P Aż podskoczyłam z "wrażenia". Noi teraz mu idą brakujące górne czyli prawa dwójak i lewa jedynka, na razie tylko kropeczki więc jeszcze trochę. No i Ty Haliszanko się nie martw. Później wyjdą Grzesiowi ząbki to na dłużej mu "starczą" hihi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moje kochanie na szczęście mnie nie gryzie. Raz mu się zdarzyło 🙂 ale jak się wydarłam z bólu to się chyba biedak przestraszył, bo już więcej tego nie zrobił.
Tak się zastanawiam co mi jest. Mam mdłości i w głowie mi się kręci. Mojemu M też... ehhh mam nadzieję, że to nie wirus...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Myszko nie pomogę Tobie.
Co do zębów to my chyba borykamy się z górnymi.Agatka dopiero co zasnęła,po 17:00 zauważyliśmy że ma ciepłą głowę daliśmy jej nurofen bookazało się że ma 37,7,temp. spadła i nawet specjalnie nie marudziła.Po kąpieli zjadła mało kaszki, a jak ją odłożyliśmy do łóżeczka 21:15 to się zaczęło.Zawsze zasypiała bez problemua teraz płacz i smoka. nie chciała, daliśmy jej znowu nurofen ipo 15 min zasnęła. Jestem padnięta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
O KURDE ALE CISZA..
My dzisiaj mieliśmy cd. z gorączką wieczorem cyrki z jedzeniem i zaśnięciem.Przyzwyczajeni jesteśmy do zasypiania po 5 min i ciągle uśmiechniętego dziecka wiec lekko nie jest. Oby noc była spokojna bo nurofenu jej nie daliśmy. Dobranoc choć chyba nikt tego już nie przeczyta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry!
u nas marudzenie i brak apetytu ciąg dalszy.. ale jeszcze troche i zębole się przebiją ;-)
Zaczelam sprzatac na święta, już dwie szafki za mną.. a tyle jeszcze przede mną + okna..
Ajjj jutro już Mikołaj , jak ten czas leci ;D

Kurcze Myszka, niestety nie pomogę Ci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
DOROTA napisał(a):
Ja jak mówię nie wolno to Agatka się śmieje.

Dziewczyny szczególnie te co mają dziewczynki kupowałyście już kombinezon na zimę. Przymierzam się już z 3 tygodnie. Może coś z Allegro możecie coś polecić? Jaki rozmiar bo już głupieje, chciałam kupić używany rozmiar 74 ale coś mnie podkusiło by się spytać w jakim wieku nosiła go tamta dziewczynka i okazało się 5-8ms. W sumie Agatka już ciuchy na 74 mana styk więc sama nie wiem. Chyba kupie coś w sklepie tylko chora jestem jak mam jechać do jakiegoś centrum handlowego.


Dorotko ja kupiłam dwa na allegro używane oba 74, jeden Kapphal jest lekko jeszcze duży ale to idealnie bo starczy na całą zimę (tak mi sie wydaje) i już go ubieramy a drugi Mothercare jest ogromny i Fasol jest w nim zatopiony po uszy i nie wiem co z nim zrobię. Oba kupiłam za około 30 zł - więc myślę że allegro to dobry wybór skoro ciuchy będą na 2 miesiące. Jak widzisz rozmiar zależy od firmy. Ale kombinezony to raczej na wyrost robią, większe tak samo jak pajace - przez co wszystkie pajaco-piżamki 74 są ciągle jeszcze za duże a bodziaki już za małe.

A ile wzrostu mają wasze pociechy bo Aleks przy wadze 9 kg wydaje mi się zdrowo nabity, Misia może Antek jest po prostu dłuższy skoro mówisz że chudzinek z niego 🙂 Ja muszę mojego szkraba w końcu zmierzyć ale to moje mierzenie nic nie warte.

Szarla pingwinek jest ze Stanów - nie wiem czy takiego znajdziesz u nas - a jest boski fakt bo buja się jak banka wstańka i kuleczki w jego brzuchu się turlają wówczas a pingwin śmieje sie w głos, ale większa pociechę z niego mają rodzice niż Aleks 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
DOROTA napisał(a):
Mandrasala świetne zdjęcia w oczy rzuciłymi się puzzle które u nas są przykryte a Agatka i tak się donich dostaje i wyciąga elementy i do buzi. Chyba się skuszę na ten kojec.
Fasolek jest pulajdek jak Agatka. Dziś ją zważ,ja daję Kaszkę na noc Bobovity z7zbóż wypija zawsze 210 ml, obiadek różnie. ostatnio zawsze zjada mały słoiczek ostatnio zaczęłamkupować duże i jak jej smakuje to cały nawet zje 😉
Jak was czytam to trochę wyrodną matką się czuję żenie gotuję dla mojego dziecka,a menu to made in Bobovita.


Fasol też je zjada ale nie bardzo sie tym przejmuje bo duże elementy, nie polknie, choć masz rację trzeba uważać, ostatnio przez 20 min miał w buzi korek od Nałęczowianki, my się śmialiśmy że on takie fajne miny z jęzorkiem robi nie wiedząc że w buzi korek bo go skubaniec ukrywał, w mgnieniu oka zwinął go ze stołu i mimo że 3 osoby dorosłe go obserwowały to nikt nie zauważył, dobrze że nie było to nic mniejszego......

A co to pulajdek 🙂

Oj tam to zacznij gotować a jak Ci sie nie chce to nie zaczynaj 🙂 Generalnie polecam narobić sie raz i zamrozić dużo jedzenia w kostkach ja mam calusieńka zamrażarkę (marchewka ziemniaki cukinia dynia szczupak kaczka kura indyk królik) reszta gotowe mrożonki biorę (buraczki brokuł fasolka) - wrzucam wybiórczo po jednaj kosteczce do podgrzewacza na butelki w wysokiej szklance zamieszam i po 20 min gotowy obiad - jak mam czas i chęć to dogotuję łyżkę kaszy manny a jak nie to zagęszczam kleikiem ryżowym.

U nas pada, siedzimy w domu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zboża glutenowe (pszenica jęczmień owies itp) można od 7 miesiąca więc owsianka chyba OK 🙂 ja jeszcze nie dawałam takiej jak dla nas ale spróbuję bo dotychczas to tą ekologiczną owsianą kasze dawałam ale ona jest przemielona jak kleik bobovity, i ryż tez mu dzis dam, tylko że Fasol nie ma ani jednego zęba, będzie wszystko łykał jak wleci 🙂

Misia ja daję zawsze jedną kosteczkę mieska, teoretycznie powinna być 10-15 g/dzień czyli dwie łyżeczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Misia napisał(a):
Tak się zastanawiam co mi jest. Mam mdłości i w głowie mi się kręci. Mojemu M też... ehhh mam nadzieję, że to nie wirus...


Ja sie tak z M czułam kilka dnia temu - jednodniówka wirus - ohyda - sypałam sie przez ręce, mega osłabienie i ból brzucha - mama nadzieję że Was to ominie.

Hali nie martw się u nas też nie ma zęboli i śladu żeby się zapowiadały również nie ma 🙂

Dorota - kojec na allegro, jakieś 215 zł, 8 elementów jak Misia i wszystkie używamy. Współczuję gorączki, aż sie boję co zrobię jak u nas sie pojawi bo jeszcze nigdy nie było i ogólnie dziecko anioł. Mam takie czopki na gorączkę więc chyba po prostu mu zapodam wówczas.

BTW Pochwalę się - M zdał ostatni egzamin praktyczny w sobotę i od tego momentu jest pilotem liniowym, ja dumna, ale on to juz zupełny zarozumialec sie teraz zrobił hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie.

Widze, ze koniec weekendowej ciszy. Dorotko jak tam Agatka, mam nadzieję, że już lepiej. Myszko nie wiem co to może być z tym językiem. Co do kombinezonów to ja mam chyba 3 i wszystkie dostałam. Jeden jest na 80 i jest akuratny, tzn ma jeszcze sporo luzu ale nie wisi za bardzo. Drugi jest niby na 86 ale już na oko widzę, że jest mniejszy od tego 74. Więc tak jak pisze MandraSala, zależy od firmy. Najlepiej chyba coś wylicytować na allegro bo rzeczywiście na tak krótki okres nie warto przepłacać. No i gratulacje dla męża, pilot liniowy, zazdroszczę 🙂 🙂 Miłego dzionka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kombinezonów to kupiłam w szperaczku za grosze taki fajny "misiowy" jeszcze nigdzie w sklepach takiego nie widziałam (może dziś albo jutro dam foto).. rozm. 74 i jest akurat. Poza tym to dostalismy 2 kombinezony jeden w rom. 80 (w nim pływa) i drugi jeszcze większy. ;-)

Mój misial ma drugą białą kropeczkę.. czyli przygotowywują się dwie dwójtki górne do przebicia. Jest strasznie rozdrazniony, nie chciał zasnąc choc oczka mu się same od 2 godzin zamykały. biedactwo kochane moje;*(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Myszko ja nie pomoge bo szczerze to nie woem ale mysle ze warto pojsc do lekarza, ja nie słyszalam o czyms takim przy zabkowaniu!!
Sala gratulacje dla męża!!! Nie dziwie sie że chodzisz dumna!!
My mamy 2 kombinezony na 80 jeden jest w sam raz na teraz a w jedym plywa!!!
No i u Nas wychodzi drugi ząbek!! Juz sie przebił tylko go jeszcze nie widac! A date zapamietamy na całe zycie bo niestety w tym dniu zmarla tez babcia mojego M.
Wszystkiego naj dla Naszych maluchów ktore skonczyły 10 miesiecy : Mai, Dominiki i Olusia!! No i dla Agatki, Bartusia, Dawidka i naszej bliźniaczki Amelki ktore mają juz 9 miesięcy!!! Ale ten czas leci co???
My jutro jedziemy do neurologa, ciekawa jestem co nam powie? Mam nadzieje ze tylko same dobre nowiny przywieziemy! Niestety z racji tego ze maz jdzie na pogrzeb to ja musze jechac pociagiem! W dodatku jedziemy do tego osrodka pierwszy raz i nie do konca wiem jak tam dojechac, no ale koniec jezyka za przewoźnika nie??
Uciekam bo musze isc kupic wieniec, ppozniej zajrze pa!!!!
aaa i Dorotko mam nadzieje ze juz z Agatka lepiej moze zabalki wyjda?? albo juz są??
Ja daje malej własnie owsianke z bobovity i bardzo jej smakuje!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edytko przykro mi z powodu babci Twojego męża, tule mocno:*
A co do lekarza to w Szczecinie ma być? Bo jak tak to może ja jakoś Ci pomogę, pokieruję czy coś? No i powodzenia jutro, mam nadzieję, ze w prezencie na mikołajki usłyszysz, ze Korni jest okazem zdrowia 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi również przykro z powodu babci. Powodzenia jutro u lekarza!

W imieniu Bartusia dziękuje za życzenia i dla reszty dzieciaczków wszystkiego najlepszego ;*

Bartek śpi już prawie 2 godziny, ciekawe czy w nocy będzie spać.. widać że zęby go męczą. Dziś chce mu zrobić budyń czekoladowy, jestem ciekawa czy zje ;D Najlepiej moja teściowa jak jej powiedzialam wczoraj , że małemu chce na spróbowanie zrobić budyć to mi wcisła (opakowanie) jakiś zwykłe waniliowe.. ale chyba nie można jeszcze takich podawac.. wole mu sama zrobić ile to roboty 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
EdytaS napisał(a):
Tak w Szczecinie na Marii Skłodowskiej - Curie Wiem ze musze jechac tramwajem 9 i wysiąść na Traugutta! Jedzie ze mna kolezanka wiec jakos Sobie poradzimy!! Ale dziekuje Ci za chec pomocy!!!

NIe ma za co, w sumie to nawet nie wiem gdzie jest ta ulica dokladnie:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pati a ten budyń to jak będziesz robić, z krowiego mleka? Bo niby krowiego nie można dość długo podawać, chyba do 3 roku życia. CHoć ja uważam, że to trochę naciągane, dawać mleko modyfikowana tak długo. W końcu za naszej młodości nie było takich wynalazków i piliśmy mleko od krowy i jakoś żyjemy. A teraz się okazuje że jest takie szkodliwe (zwłaszcza na nerki chyba). Ja tam młodemu dałam kilka razy spróbować jogurtu dla dorosłych czy inny tego typu smakołyków (jakichś serków czy nawet big milka dałam polizać). No ale to tak na smaka. A jak chciałam mu zrobić manne to nie wiedziałam jak. Bo na mleku krowim nie, mleka z piersi nie wolno gotować tak jak i mm, a na wodzie to bez smaku by było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...