Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Magda nie wiedziałam, że już o tym pisałaś ponownie pojawiłam się nie dawno i nie nadrobiłam zaległości.
Małgoś ja kupowałam na allegro mam chyba zielony, naprawdę mogę polecić.
Martyna ma pieprza na nóżce w tym samym miejscu co ja i taką ciemniejszą plamkę na pleckach- w sumie nie wiem od czego ale ma od początku od urodzenia.
My po spacerze jeśli można to tak nazwać, ze względu na to że rzuca się na śnieg i na kolana spacerujemy w sankach, no i dziś dziecko usneło. Obsuneła się do pozycji leżącej, fikneła na bok i odpłynęła. Na śpiocha Ją do domu wniosłam, rozebrałam a ona nic no i dziecko śpi. 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorotko jak był młody tez obtaczałąm kocami i kołdrami w dzien, ale wnocy nie bo jakby mu na głowe koc spadł mógłby sie podusic. on sie budzi jak ruszy reka i dotknie szczebelków bo jest przyzwyczajony ze tych szczebelków nie ma.
co do picia to ja tez bym nie ryzykowała odwodnieniem. bedzie starsza to wybierze sobie kubek. ja proponuje ci tylko ze słomka jakis ładny mzoe zechce, ponoc najbardziej chca taki ze słomką i ze zwykłego uczyc. a takto dawaj butelke, ale w dzien tylko. w nocy tak jak wytrzymałas dwa dni to dasz rade dalej ,w nocy dawaj z tym ustnikiem zktórego nie chce pic wiec sie oduczy nocnych pobudek i nocnego picia. nie od razu costam zbudowano.
mówia ze dziecko sobie krzywdy nie zrobi i jak sie chce pic to wypije. podam swoj przykład. mi na zaspokojenie pragnienia w ciągu dnia potrzeba 3 kubków wody. pije ostatnio 3 kubki wody. i jem chleb przewaznie to jest moje jedzenie. zadnych zup i innych płynów. czy uwazacie ze 750 ml dla dorosłej kobiety to odpowiednia dawka płynów? nie. powinnam pic około 2 litrów. ale jestem zabiegana i jakos tak wychodzi. jak jest T cały dzien to pije wiecej ok 1,5 l wiec nie nadrabiam puki co. wiec dla mnie zaspokojenie pragnienia nie równa sie ilosci płynów które powinno dziecko przyjąc.100 ml napewno jest za mało jak i 200 ml.wiec nie dziwnie Ci sie. jescze po tygodniu by Martynka Ci wyladowałą w szpitalu z odwodnienia i by było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti szkoda mi się Jej zrobiło, w nocy usypiała bez picia w dzień nie dało rady Jej położyć spać bez flaszki. Jak dostała ulubioneg smoka, banan na buzi i piła jakby z tydzień na Saharze była bez kropli wody. Ja też mało piję z reguły dwie kawy po 180ml i woda do popicia leków rano i wieczorem, ale jest dzień gdzie piję jak głupia i niczym ni emogę się nasycić.
Dzięki za info o Chomiku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!

My od wczoraj na swoim ;-)
Noc pierwsza ciężka ale nie najgorsza. Wypilysmy szampana z moja mama, rozmawialiśmy do północy a potem to zaczęło sie z dzieciakami.
Jeszcze cześć rzeczy mamy na górze więc czas spędzamy tu i tu.
Na nic nie mam czasu.. Dzięki mamie byłam z Niki na spacerze- Bo z mama na tarasie.
Porządek w przyprawach, herbatach, znoszenie szuflad, przebierakow... Wiercenie dziur w ścianie na tv..

A scenka z dziś: jemy obiad, Bo na stole w foteliku, Niki w salonie z babcia.
Niki krzyczy :kupa kupa kupa!! Ja słyszałam buka a po paru min m mówi ze ona wola kupa!! Mama krzyczy: Niki chyba robi kupę! Hihihi wszystkich zamurowalo a dziecko biedne nie dotrzymalo aż tata przybiegnie z nocniczkiem..

Bo je od paru dni sloiczki.. Po pierwszym kupa dopiero na koniec drugiego dnia.. Dałam marchewke z ryżem.. Głupota- potem marchew z jablkiem i juz kupka poszła.. Zjada tak pól małego sloiczka 125g. Dziś dostał gluten (pól lyzeczki mamy z moim mlekiem do obiadu). I zjadł juz 2/3 sloiczka:-) trochę mm na kolacje. Aż sie boje nocy..
Ale co ma byc tobedzie;-)
Mama twierdzi ze czuje chyba zęba na dole u Bo... Ze niby pod dziaslem czuje twarde..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Martynka Ty chyba poruszyłaś temat kremu jakiegoś pod oczy, ja podbijam pytanie, ja nic nie stosuję, ale chyba przydało by się, boję sie że jak juz zacznę to będzie trzeba non stop. Czasem jak wstaję to mam wory, ale nie wiem od czego to zależy, bo nie jest tak zawsze, np. ze 2 razy w miesiącu. Ja bardzo dużo pracuję przy komputerze, w pracy 8 godz, w domu też sporo siedzę, raz nawet kupiłam specjalny taki żel dla takich osób, ale wydaje mi sie że było gorzej, bo zaczęły mi się robić sińce, czego wcześniej wcale nie miałam, no i odstawiłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!

U nas nocka ok
Niki tylko raz miała kryzys, Bo tez.

Gosiu co do naszych dzieci.. U Niki tez była chwila ciszy. A po weekendzie z Kacperkiem szał!! Jest Cześć, Stop, Nie ma, chodź, kupa ;-), jest jeszcze kilka ale tak na szybko nie pamietam bo to nowości ;-)
Zmykam bo młody ma czkawke i pcha ręce do buzi aż do odruchu wymiotnego..

Kuba i Maja: Bawcie sie dobrze!!

Miłego!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udanej zabawy Mysza!! Czekamy na fotki oczywiście ;-)

Gosia Filip od jakiegoś tygodnia piszczy, jak np się śmieje to po chwili pisk. Narazie wytrzymujemy, mam nadzieję że mu przejdzie ;-)

Oj.. Jak mi się nie chce do pracy... :-P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej, hej Mamuśki,
Myszka ody Dzieciacki dobrze się bawiły, daj znaka jak posżło 🙂
Gosia może zanimkrem pod oczy spr świetlika, skoro nie masz tego codziennie może sam świtlik podoła a kosztuje grosze. Ja mam kremy ale ich nie używam-nie mam kiedy,nie pamiętam a może mi się nie chce 🙂
Beti metodna niekapkowa w nocy cyba się sparwdziła (ouk puk żeby nie zapeszyć) wydoiła 300ml mleka i poszłyśmy spać. Obudziła się po 5 na picie ale że niekapek pociągneła parę razy i poszła spać dalej. Ulubionego smoka przed 8 Jej założyłam to dopiero wydpiła butlę.
Miłego dzionka, i oby dalej Dzieciaczki były grzeczne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam mamusie

Mysza, udanej zabawy, opowiedz później jaka była reakcja Mai 🙂 bo Kubuś to już przyzwyczajony do dzieci 🙂

dziewczyny, teściowa wczoraj pękła w złości kazała Rafałowi szukać mieszkania... więc staramy się ze wszystkich sił spełnić jej żądania jednak ciężko to zrobić, bo nas nie stać na wynajem 😞 ludzie oszaleli z cenami 😞 cokolwiek poniżej 1000zł ciężko znaleźć... mieliśmy fajne mieszkanie jak się wprowadziłam do płocka... nawet meble zostawiliśmy tam nasze, bo ono było nieumeblowane... ciekawe czy nadal jest wynajmowane... jejku w kropce jestem 😞

Za oknem znowu biało bleh mogła by być już wiosna... ach...

Dorota to są postępy, super!! Trzymam za Was kciuki !

miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza, a niech jej nawet i przejdzie.... to i tak zmobilizowała Rafała do działania, bo już za 2 pracą się rozgląda... u mnie z pracą cisza nadal 😞

Będziemy kombinowali żeby się wyprowadzić tak już na maxa... a czy nabroiliśmy? nie, po prostu ona ma swoje przyzwyczajenia i tyle, a że np. kubek z kawą na stole stoi, albo że łyżka leży... i wystarczyło... my też nie jesteśmy dziećmi już, ja nie robię awantury dzikiej za to że leży talerzyk w zlewie po kimś i ja go umyję, ale mnie to jest naturalne... a ona jak umyje coś po nas to później jest wypominanie, że ona umyła... ech... długo wytrzymaliśmy nie powiem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!
Myszka udanej imprezy daj znac jak się podobało dzieciom.
Iza jak ja Ci zazdroszczę własnego M 🙂
Chociaż i ja za ok1.5miesiąca wyprowadzam się od moich rodziców do domu teściowej góra nasza jest, osobne wejście w końcu będę miała własną kuchnie 🙂
Obecnie u mnie jest podobnie jak u Magdy jak po nas coś moja mama pomyje kubek to wypomina chyba tydzień ale jak ja po niej pomyje to wtedy jest ok.
Szukajcie Magda swojego gniazdka chociaż wiem ze jest ciężko bo kosmiczne pieniądze ludzie chcą a jak jeszcze Ty nie masz pracy to już w ogóle przekichane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki dziewczyny 🙂
Już po balu,było bardzo fajnie ale myślę , ze zrobiliśmy błąd , ze zostaliśmy z P bo Kubuś zamiast się bawić to stał przy nas a nie mogliśmy już się wycofać bo byłby płacz , ze jedziemy do domu. Trochę się pobawił 🙂 Majce baaardzo się podobało ale u m nie na rękach, bała się zejść, chyba muzyka za głośna była,ale jak tylko usłyszała "ona tańczy dla mnie " tak od razu zeskoczyła z rąk i densiła. Natomiast w salce u Kuby pierwsza pobiegła do dzieci , nawet zdjęcia sobie z nimi robiła, i nie chciała iść do domu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...