Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Dziewczynki, co sądzicie o ekspresach kapsułkowych?
Marzy mi się taki ale nie wiem jakiej firmy i jaki model wybrać… Nie mam jak łazić po marketach a na stronach kiepsko są opisane albo można przeczytać sprzeczne informacje… A zależy mi na opcji wrzątku…oczywiście nie tylko 😁
Będę wdzięczna za pomoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ja mam krups dolce gusto ten czerwony
Ogólnie jestem zadowolona
Jest opcja -wrzatek lub zimna woda na frappe
Kapsulki dostępne raczej bez problemu
Tylko ja mam ten czerwony model jeden z pierwszych
Wiem ze teraz są prostsze i tańsze modele więc nawet niedrogo wychodzi tylko nie wiem ile wychodzi jedna kawa bo to tez istotne ;-)
Poczytaj sobie u nich na stronie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza a smakuję Ci kawa z tego ekspresu? Ja zastanawiałam się nad Dolce gusto krups (ten, który wygląda jak ślimak) lub Bosch Tassimo t40 lub nawet 20 bo w sumie różnią się tylko designem... A cena to 100zł różnicy.
Z każdego kapsułkowegp ekspresu kawa wychodzi drogo... Oczywiście porównując z kawą parzoną... Bo czy DG czy Tassimo, koszt 8 kaw to około 21zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mamusie 🙂

Filip dziś kończy 20 miesięcy 🙂

Zapisuję się jutro do dietetyka... ZObaczymy 😉 Jak ktoś mi nagada i będzie liczył efekty to musi się udać schudnąć 😉
Ja już nie chce zimy 😞 NIe lubię jeździć autem w zimie a chciałabym na ćwiczenia dojeżdżać....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie,
ale popisałyście 🙂 ale nadrobiłam.
Ekspres mam ale taki na kawę ziarnistą. Jak kupowaliśmy nasz właśnie wchodziły DG ale wybraliśmy zwykły bo tak na dobrą sprawę nie widaomo było jak to z tymi kapsułkami będzie.
A przy okazji w takim jak nasz sama ustawiam czy chcę kawę słabą, normalną czy mocną.
I kupując 1kg kawy za 43zł (Lavaza) mam ją na miesiąc.
Basia trzymam kciuki za odchudzanie 🙂 sama jutro zaczynam z M dietę zobaczymt co z tego wyjdzie. Mam w tym roku komunię chrześniaka trzeba wyglądać jak człowiek.
Co do aliena w brzuchu miałam tak pierwszy raz, w sumie dziwne uczucie nic tam nie ma a coś kopie 😁
Martyna uciekaniem i rzucaniem się na kolana nawet M do szału dziś doprowadziła, na zakupach w wózku wylądowała bo tata skapitulował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziś niestety po raz kolejny się przekonałam jakie bydło na tej wsi mieszka.
Martyna jak wypije picie z butelki rzuca ją gdzie popadnie, jak byliśmy ostatnio na zakupach wydoiła butlę i rzuciła ją gdzieś w samochodzie. Gdy wyjmowałam Ją z samochodu o tej butli zapomniałam i poszliśmy do domu. Gdy się kapnełam że butli nie mam powiedziałam M żeby jej jutro poszukał. Szukał i nic, Dziś się znalazła, leży rozjechana na parkingu. Musiała wypaść przy wyjmowaniu Martyny z fotelika. Mamy miejsca wydzielone, za każdym razem samochód stawiamy na tym samym miejscu i sąsiad z jedej i drugiej strony również. Butelka leżała między naszym a sąsiada z prawej strony miejscem parkingowym, idąc do samochodu na bank ją widział ale po co podnieść nie. A jeździ jak cielak mimo że stary chłop jak parkuje samochód wjeżdża na nasze miejse i dopiero usawia samochód na swoim miejscu. Nie wspomnę że butelka była nówka sztuka ehhhh szkoda czasamii słów.

P.S. Kiedś jak wypiła picie z butli, pustą wyrzuciła do kosza jak jednorazówkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ivi ja też kiedys zasięgałam opinii co do expresu na kapsułki, i pamiętam że IZa ten właśnie polecała też, z tym że ja do dziś nie kupiłam... ale sie zbieram, bo te kawy sa dobre z tych kapsułek, a co do ceny, nie wiem czy kupujecie, ale one wychodzą mniej więcej w takiej cenie jak kawy w tych saszetkach 3 in 1 (w zależności też od kapsułki jaka to ma być) , no nie wszędzie, ale np u mnie w pracy w kiosku 1,5 zł! zauważyłam że jest sporo promocji na kapsułki, więc też można taniej kupić zawsze gdzieś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
JA tez czasem łapię się na tym że krzyknę na BO! i to ostrrro, a potem zła jestem na siebie, bo po co ja na niego tak krzyknęłam, i tak efektu w postaci że zrozumie to nie da.... czasami jest to wynik tego że przynoszę stress z pracy, w domu pusta lodówka, trzeba znowu zrobić zakupy, nie ma obiadu, BO jest marudny, nie mogę znaleźć niekapka by zrobic mu picie... same wiecie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ivi1984 napisał(a):
Właśnie sobie uświadomiłam, że zakupiwszy płyn do mycia naczyń w AMWEYu w sierpniu 2012 i jeszcze mam go około 1/4 !!!!!!! 🤪
Aż jestem w szoku, bo śmiałam się znajomemu w twarz kiedy mi mówił, że starczy Nam na min pół roku! A jednak to prawda 😁


Ivi a masz zmywarkę??? u mnie przy zmywarce tez płyn schodzi długo, bo prawie nie używam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja odkryłam sposób na spacer... zaraz koło domu wybudowali nam orlika, ogrodzony, czysty... Jak idę bez wózka to włazimy na boisko jak nikogo nie ma (teraz akurat rzadko kto gra ) Pan stróż daje nam piłkę i Marysia przez 40 minut potrafi biegać z piłką i ją kopać 😁 to póki jest tak byle jak to mam metodę... a jak będzie ciepło, to na place zabaw będziemy łazić, też ogrodzone więc może spoko będzie,
Teraz jak idziemy pospacerować to chodzimy od studzienki kanalizacyjnej do studzienki, bo mają kształt koła, więc Mary przy każdej staje i woła koło! i idziemy dalej, albo jak znajdzie patyk to "zamiata" te studzienki...

Cześć tak w ogóle...

Ja to sobie wmawiam, że jak będzie ciepło to w ogóle wszystko się ułoży, naprawi w każdej płaszczyźnie życiowej 🙂 haha

Jejku, będę nieskromna, jakie mi pyszne ciacho wyszło!! no szok, w prawdzie słodkie jak jasna cholera 🤪 mój Rafał jak je jadł to się śmiał, że czuje jak dostaje cukrzycy, ale on słodyczy nie jada 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny wiem że to nie temat do tego forum ale jaki kolor pasuje do malinowgo koloru ścian?
Chodzi mi o np.obrus na stół lub bieżnik albo kolor firan wiem że białe a lamówka jaki kolor?
Doradzcie dziś zamowiłam stół i zastanawiam się czym i w jakim kolorze go nakryc??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja sie nie wypowiem bo tez mam zawsze problem z fajnymi zestawami kolorystycznymi
my kiedys tez na orlika chodzilismy ale to jak kiepsko chodził bo tam miekko było 🙂 i nie zawsze. na place tez ale odkad choruje to nie bo tam czesto mozna było spotkac dzieciaki w zime, a ostatnio staram sie raczej by tych spotkan było mniej. wychodzimy na alejke i niesttey wieczna gonitwa za małym.trudno.trzeba przetrwac. na place wrócimy na wiosne 🙂.
ja tez mam płyn pół roku lub dłuzej 🙂 my od dawna uzywamy fairy, tylko wiekszych promocyjnych opakowan nie warto kupowac bo sa rozcienczone. takto wazne jest tez by gąbka była gruba, jak cienka to trzeba non stop lac w nią. tak zauwazyłam.
nawet cukier podrabiaja. kiedys dostalismy unijny.ten dopiero jest podrobiony, tam moze połowa jest cukru, normalnie musze 3 łyzeczki słodzic herbate!!!!. ale ostatnio tez diament mniej słodki.szukam kryształów bo ostatnio dostepne tylko miałkie a takie to chyba najłatwiej podrobic. ciekawe co tam dosypuja..
dziewczyny nigdy nie kupujcie chromu na odchudzanie!!!!!!!!!!! mam z gosciem z doktoratem zajecia i mowi ze chrom 3 który tam jest moze sie utlenic do 6 w 100% rakotwórczego. no nie powiem ze ja chyba z jedno opakowanie lub dwa brałąm w swoim zyciu.no masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia a jakbyś dodatki wzięła w jakimś jasnym, np. kremowy/beżowy coś jak bita śmietana 🙂 bo mi to się zawsze kulinarnie kolory wizualizują 🙂 ewentualnie coś kontrastowego np. jakaś zieleń nasycona 🙂 albo pomarańcz 🙂 tak mi się widzi jakoś...

Szukam w necie może znajdę połączenia żeby było łatwiej 🙂

są różne porady ale nic z fotkami, jak masz czas to można podjechać do sklepu typu obi i poprosić o próbki kolorów, a później pojechać do sklepu z tkaninami i patrzeć co w oko wpadnie 🙂 albo na samych próbkach farb bazować, i przykładać do malinowego różne odcienie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
http://allegro.pl/firanka-firanki-makarony-kolko-gratis-i3035759477.html
Chcę taką firanke kupic tylko mam dylemat jaki kolor wybrac lamówki i makaronu zastanawiam się nad seledynem,koniakowym lub niebieskim.
W tym pokoju mam 1ściane w tapecie w zwierzątka dla malego i tam są kolory pomarańczowe tło,malinowy,żółty,rudy,jasny niebieski taki sam jak w ofercie makaronu w te kolory są zwierzątka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!
Ale ciszaaaaa

Pamiętacie które to plastry na czoło od temp są takie rewelacyjne? Wiem ze któraś polecala chyba Ania Pawelka. Nie pamietam które.. I podobno ziołowe... Beti? Kojarzysz?

Niki płacz ze bolą zeby- w sobote nowa 3 dziś juz widać kolejna... Temp zmierzylam ok 30 min po nurofenie (podalam na bol) i 38,6
Ciekawe jaka była przed...
I cyrk- Bo zasypia na rękach Niki wyje z bólu i krzyczy :-( Budzi Bo sama sie nie położy bo boli i ja nosi.. Wrrr głowa peka ale zaraz 16 i będzie m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!

u nas też się zadziało... w nocy Bo miał temp, ale rano już nie, poszedł do żłobka, no i koło południa tel ze żłobka, że Bo ma 39! Taki był ledwo żywy jak go odbierałam, aż nie mógł stać... byliśmy u lekarza, błona w jednym uchu jest matowa więc chyba to to... no i Marcin zostaje z Bo na placu boju do piątku na opiece... nie dała nam antybiotyku, do piątku mamy działać ibufenem, jak się nie poprawi to w pt mam kupić antybiotyk, zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
IZa ja nie pamiętam które to plastry, nie pomogę... Bo ma już wszystkie zęby, z wyjątkiem tych piątek, ale dziś lekarka nas nastraszyła że z piątkami to dopiero jest problem, że idą bardzo długo, nie mogą wyjść, i wcale nie jest za wcześnie na nasze dzieciaczki, więc pewnie wnet się zacznie znowu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...