Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Agata biorę urlop wypoczynkowy, do lipca mi zejdzie, w międzyczasie może jakaś opieka, wiadomo choć miesiac zeby przedłużyć.. Potem wychowawczy aż nie dostanę pracy
Problem jest w tym ze mam prace w Wwa, nawet na mnie czekają ;-)
A tu?! Będę pisać prośby o przeniesienie tu ale same warunki są gowniane. Nie wiem czy będzie wolny etat.. I chciałabym na pól etatu na początek...
Tak na zimę chciałabym juz pracować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Agatko mi sie wydaje ze cos sie ma na rzeczy w sensie zeba.i choroba mogla byc pod to ze oslabiony organizm.a te 4ki to mu wyszly cale czy srodki jeszcze nie?.mojemu F. wychodzi srodek ostatniej czworki.tzn ze wszystkich stron wylazl i to sporo a srodek dopiero dzis sie przebil.myslalam ze wykorkuje z nocami bo znowu pogoszenie bylo.histerie u nas tez sie nasilily.ale do walki zaciagnelam tez T. i latamy razem do drugiego pokoju odwracamy sie i jak oboje jestesmy to jest latwiej. jak jestem sama to glowa peka od darcia.wiec wiem co czujesz. ja jednak mam nadzieje ze to przejdzie.Miloszek skoro tak nie mial to wystarczy ze dasz rade przetrzymac jakos to ,nie dac sie i znowu powroci mu charakter jaki miał.
widze ze kazda narzeka na swoje dziecko hehe. teraz wszystkie sa niedobre .czasem mi wstyd ze zle mowie o moim synku. ale to w chwilach kiedy juz nie daje rady.jak dzis zero drzemki i darcie caly dzien, telewizor sie popsul, kolejny wydatek i nawet bajki nie moglam wlaczyc by miec chwile dla siebie by w spokoju wypic herbate bez pisku i na siedzaco a nie na stojaco z F. na nodze. z laptopa to nei chcial ogladac zabardzo.moj Filip byl grzeczny tylko jeden dzien w zyciu w sensie ze byl zupelnie inny sluchal sie zakazow itp w szoku bylam. ale nie znaczy to ze jest niedowytrzymania caly czas. to zalezy od tego czy mamusia sie w miare wyspi, i czy jest zdrowy i zaden zab nie wyhcodzi.jak jest chory czyli od wrzesnia bywa dwa razy w miesiacu do polowy stycznia.plus zeby...no to zachowuje sie tak jak to opisala Agatkao Miloszku . a poza chorobami zebami itd to jakos sie daje rade, jest latwiej.napewno latwiej niz jak byl maly i mial kolki.jest bardzo ruchliwy, nie usiedzi na dupce kazdy elkarz powtarza,,o jakie zywe sreberko jest co robic w domu widze,,, ale chociaz tak nie histeryzuje co 5 minut tylko max kilka razy na dzien. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ivi moze jeszcze jaka herbatke zapodaj? powiem Ci ze masz racje dla mnei stresem byl kazdy placz takiego malego dziecka bo nie wiadomoo co chodzi. glodny ? butle dostal i nadal sie drze. z kupa nei tak? zrobil nadal sie drze...spiacy pospal 1,5godz nadal sie drze...wykitowac szlo.i wieczny stres o co mu chodzi.ja nei wspominam dobrze pierwszego polrocza zycia malego. i jeszce koszmar z nocami i ze spaniem i bycie sama z mlodym.nie, najchetniej przewinac film i nie myslec. jedynie zdjecia i filmiki malego sa mile z tamtych czasow,bo sa radosne hehe.
ps. kiedys chcialam obejrzec filmiki Lenki skoro na pozyczonym lapku jestem ale skasowane byly.a chcialam zobaczyc nasza artystke 🙂
czasami zaczynam watpic ze moj Filip zacznie gadac. nie moge go nauczyc glupiego koko czy mu.ale jedyna rezcz ktora mnie pociesza ze mowii ale jeszce nie wyraznie jak ogladal bajke ,,damy rade,, hm..wiecie piosenka bob budowniczy,, damy rade,, i ten tekst powtarzany z filmu czsaem powtorzy za nami, wiec czemu do jasnej ciasnej nie potrafi latwiejszych
ko ko czy cos takiego. tyle z nim siedze,na rozne sposoby wszedzie powtarzam, a to w ukaldankach a to bawimy sie figurkami, a to ksiazeczke,a to w piosence..eh...syzyfowa praca puki co.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do nagosci przy dziecku. jak byl mniejszy to wszystko jedno bylo. a teraz jakos razi mnei by T paradowal z wiszacym miedzy nogami wiecie czym przy dziecku. w bokserkach tak ale nago to go gonie,bo jakos nie moge , Filip potrafi byc ciekawy ale tylko rysunkow na bokserkach np.jakT. ma bokserki z banankiem na boku to palcem pokazuje bananka.takich akcji jak NEquitia miala to nie bylo hehehhehehehe dobre..
kapiel z T zmalym nago tez nie wyobrazam sobie. w majtkach tak, ale u nas kapiel malego w wielkiej wannie to zadkosc puki co, dopoki z woda nie bedzie ok.mnie naga Filip czesto widzi bo sie nie da inaczej. lazi za mna do lazienki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Odpukać w niemalowane, ale moje dziecko wraca do normy 🙂
No i po ogólnym rozeznaniu, tyle ile dałam rady i na ile pozwolił mi Miłosz zauważyłam że przebiły się 2 kolejne trójki 🙂 a więc wszystko razem się złożyło. Od wczoraj dziecko mi znormalniało 🙂
Co do 4 to ciężko cokolwiek stwierdzić bo Miłosz nie jest skory do pokazywania uzębienia.

Co do nagości, mnie też często Milo widzi, ae to z tego względu, że tak jak Beti napisała chodzi za mną krok w krok 🙂 Łukasz jak bierze prysznic to tez Milo biegnie do łazienki, otwiera drzwi i sobie stoi i gada z tatą 🙂 póki co nie mam jakichkolwiek oporów tak samo Łukasz.. ale pewnie niedługo to się zmieni 🙂

Beti nie martw się każde dziecko rozwija się w swoim tempie, Milo tak jakby teraz się cofnął, jak wiedział jak robi krowa, pies, pszczółka i konik tak teraz jak go pytam albo jak pokazuje w bajce te zwierzątka to nic nie odpowie jak dane zwierzątko robi.. ale nie martwię się, wszystko w swoim czasie 🙂 najważniejsze że jest zdrowy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ciesze sie ze Milo wraca do normy 🙂 ale czlowiek wtedy inaczej patrzy na swiat po takich ciezkich dniach jak jest znowu lzej troche co nie? od razu radosniej sie wstaje.
ja z otwieraniem buzki chyba mam najwieksze szczescie bo jak siadamy kolo balkonu gdzie najlepsza widocznosc i mowie pokaz zabki to otwiera buzke 🙂
mnie jeszcze martwi jedno- czy wasze dzieci pokazuja w ksiazeczce tzn jak spytacie sie gdzie jest krowka itd? dziewczynki to wiadomo pewnie tak ale chlopczyki? wydaje mi sie ze cos tam powinien wskazywac. potrafi nosek i oczka ale to jak mu sie chce. ale zwierzatko to chocbym tysiac razy pokazywala to nie pokaze.
nocka byla znowu taka sobie byl lekki bol brzuszka bo kupki nie bylo przez wczorajszy dzien caly. dzis sie udalo po sliwce itp. cos co miesiac regularnie ma zatwardzenie od grudnia. chyba przy zabkach powinny byc luzniejsze kupki? czy co 😮 a nie zatwardzenia ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!

Ja myśle ze każde dziecko ma swoje tempo. I zazwyczaj dziewczynki jednak szybciej łapią, co tu dużo gadać - same jesteśmy kobitki i pewnie każda podzieli moje zdanie;-) jednak nasi m są inni ;-)

Dziewczyny czytam ale pisać nie mam czasu.. Zjadłam rosolek, Niki i m zbierają sie na basen. Bo spi- m go uspal.

Od dwóch dni tylko butla z mm - nie to dziecko!! Spi 2x dziennie i to raz 2-3 h!!!
Jeszcze tak nie było!!! I uwaga!!! Wczoraj w nocy te tylko butla!! Nakarmilam, oddałam Bo m, on go usypial a ja romansowalam z laktatorem.
Mam tylko jeden problem. Boryś chętniej je w nocy... W dzien praktycznie nie jest głodny. Pilnuje zeby choć co 4h zjadł butle- a on je tylko polowe!! Za to w nocy aż mu sie uszy trzęsą.. Muszę teraz doprowadzić do sytuacji ze w nocy budzi sie tylko raz na butle... Przysługuje mu w zasadzie 4 butle więc jak w nocy zje 2 to na cały dzien zostają dwie...
Pamiętacie może takie czasy u siebie?! Z Niki było prawie od początku tak ze wstawala raz ok 3 zjadla i do rana spała..
Co robić?! Macie jakies pomysły?!
Ja mam dola psychicznego po odstawianiu od cyca. Jestem zszokowana bo syn dziś juz nie jest zainteresowany cycusiem mamusi.. Burza hormonów sie zaczyna..
Poklocilam sie z m w nocy chyba 8 marca i Stwierdziłam ze to ostatnia noc na cycu i tak zostało.. Mam nadzieje ze juz niedługo będzie tylko jedna butla w nocy...

Chrzciny planujemy 20-21 kwietnia . Zaraz będę obdzwaniac familie czy im pasuje. Matka chrzestna ta sama co u Niki - moja siostra. Trochę przypal ale tu z nikim nie mamy bliskiego kontaktu i dziewczyny zaczęły sie rodzic w pokoleniu Niki ;-) tak sami faceci. A są dwie laski ale nie spotykamy sie z nimi towarzysko, tylko imprezy rodzinne. To po co nam taka matka chrzestna?

Na święta planujemy jechać do moich rodziców czyli pierwsza długa wyprawa..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti u mnie z zaparciami jest tak jak u ciebie i Sz akurat ząbkuje a i tak ma zaparcia ograniczyłam prawie wszystko co mocno zapycha dziecko dostaje w małych ilościach a i tak je ma 😞
Co do książeczek to Sz to mol książkowy ma ich chyba z 20 pare po prostu uwielbia książeczki i wszystko sam pokaże po najdrobniejszy szczególik ale on musi chciec sam bo jak na siłe się pytam to nie pokaże ostatnio się z nim bawię wybiera książeczkę jaką chce a ja zaglądam mówię mu by poszukał łabędzia a on otwiera i szuka a jaką ma frajdę jak znajdzie a ja biję Brawo!!!

Tak w ogóle to witajcie 🙂
Ale u mnie pogoda okropna sypie od rana śnieg 😞
W połowie jestem przeprowadzona do nowego lokum we wtorek m skręca meble i potem reszte rzeczy zabieram na Wielkanoc na swoim jestem 🙂
Jejku dziewczyny mam problem ze sobą a mianowicie z hemoroidami nigdy nie miałam wyszedł mi 1 po porodzie było ok a od tygodnia mam znowu w środku jest i jak sie załatwiam to boli i krwawie 😞Jutro idę zarejestrowac sie do mojej pediatry zobacze co powie boję się że coś tam mi się robi jakieś cholerstwo 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti mój Sz też przestał powtarzac naśladowanie zwierzątek ostatnio zaczął mówic tik tak,jade,dziadek 🙂a muuu czy koko to ni cholery nie powie przyjdzie na to czas.
co do ząbków mamy prawie wszystkie oprócz piątek i tej dolnej prawej dwójki nadal nie ma 😞
Trójki mu sie przebiły wszystkie dolne ma całe wyszłe a górne tylko troszke ale przebite ma 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monika mi sie robiły w ciazy ale wszystko samo sie unormowalo jeszcze przed porodem.
Koleżanka dostała i ona robiła jakies nasiadowki. Słyszałam tez o tabletkach w reklamach.
Przede wszystkim współczuje bo wiem co to za horror zaparcia + hemoroid.
Weź skierowanie do proktologa (chyba tak sie zwie) on sie tym zajmuje.


Dziecko mi zwraca przy odbijaniu po kolacji..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia niedawno miałam problem z hemoroidem, nie pisałam tu o tym bo jakoś wstyd mi było ☺️ był malutki, pierwszy raz w życiu miałam, nawet nie przeszkadzał mi, nie krwawił, tyko drażniło mnie że czuję go w czasie mycia.. i cały czas w psychice miałam że coś tam mam, a tak żadnych objawów nie miałam.. no ale świadomość tego że coś tam mam sprawiła że zaczęłam leczenie 🙂 no i smarowałam maścią specjalną do hemoroidów i brałam tabetki procto hemolan control.. z PL no i po tych tabsach się wchłonął do środka, także polecam, fakt że mój był pyci jak pół opuszka palca 🙂 Czytałam dużo an ten temat i piszą że przy hemoroidach bardzo ważna jest higiena, kilka razy dziennie przemywałam tyłek, czytałam też o nasiadówkach. No i są specjalne zabiegi, moja koleżanka miała coś takiego, że chirurg abo proktolog tak jakby podwiązał jej ten hemoroid i po kilku dniach odpadł tak jak pępowina u dziecka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my dzisiaj mieliśmy mega fajny dzień, na chałupach 🙂 najpierw u znajomych byliśmy, którzy mają synka 3 miesiące młodszego.. to się chłopaki pobawiły 🙂 naprawdę jeszcze niedawno w ogóle nie byli sobą zainteresowani, a dzisiaj bawili się razem, przytulali, nawet piłkę sobie rzucali 🙂 Miłosz Jaśka popychał jak ten na kładzie jechał i się zablokował 🙂 razem w łóżeczku skakali 🙂 obłęd 🙂
później poszliśmy do drugich znajomych, którzy się spodziewają synka 25.03 🙂 też zabawnie było 🙂 i tak zleciała niedziela 🙂

Milo nie ma w ogóle apetytu, nie je tylko się bawi jedzeniem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!

Agata a u nas pochmurnie..
Noc słabo, BO wstawal nie wiadomo po co a ja głupia za każdym razem wciskalam mu butle. I niestety nocny romans z laktatorem :-( tylko lipa bo wlaczylam a młody sie obudzil wystraszony.. A piersi były całe w guzach więc musiałam ściągnąć..
Jak człowiek chce to pokarmu nie ma a jak juz skończy karmić to go zalewa..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
U nas sypie, sypie, sypie tak , ze nic nie widać 😮
Wczoraj było biało ale nie padało , więc spędziliśmy super rodzinną niedzielę min.na spacerku z sankami, bardzo fajnie było.
Iza jak przestawałam karmić to piłam szałwie na zanik pokarmu.
Jutro idę z Kubusiem na badania, zamówiłam mu prywatnie morfologię i badanie na pasożyty bo ileż można czekać na NFZ 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Martyna ja normalne badania zazwyczaj robię za kasę zeby maluchów nie ciągnąć tylko po skierowanie.

Boryś nie chce jeść w dzien.. Dziś zjadł ok 60ml o 5:30
Potem o 8:30 próbowałam - zjadł 30ml
O 12:00 zupke - 7 lyzeczek- każda po pól..
Potem mleko i zjadł aż 20 ml a jaki wściekły..

A ja sie dziwie dlaczego zamiast w nocy spać co chwile wstaje jeść..
Teraz go uspalam i smoka podmienilam z butla i w koncu wypił dziś pierwszy posiłek.. Przez sen..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam...

nas też zasypało i sypie nadal... 😞

w sobotę pojechałam do warszawy na panieński... wybawiłam się jak nie wiem co, śmiechu co niemiara, wyjście do klubu... po prostu czad! 🤪

Wróciłam wczoraj o 19, Marysia jak mnie dorwała to pól godziny siedziała mi na kolanach trzymając moją twarz w dłoniach tak żebym jej w oczy patrzyła i szeptała "mama, mamusia, moja" i tak w kółko hihi słodkości moje malutkie 😁

Refleksja mnie naszła, że ją zostawiłam na jeden dzień, wróciłam a ona chora 😮 katar, kaszel... muszę się za nią wziąć, dzisiaj inhalację zaczniemy...

w ogóle wam nie pisałam, ale znowu się zaczynają u nas wizyty w poradniach 😞 myślałam, że będzie już spokojnie, ale niestety... 23.03 mamy wizytę u okulisty ze względu na nawracające gradówki...
w kwietniu do foniatry idziemy, a ostatnio wyskoczyła akcja z poradnią neurologiczną ze względu na zaburzenie zachowania. Skierowanie na cito, R pojechał rejestrować małą i jesteśmy zapisani na czerwiec! masakra jakaś 😞 muszę kasę odłożyć i iść priv... w płocku ogólnie jest jedna babka ze specjalizacją z neurologii dziecięcej... a chciałabym mieć jednak tutaj lekarza a nie do warszawy jeździć, szczególnie, że nasza neurolog już nie pracuje w tym centrum gdzie my jeździłyśmy wcześniej...

także znowu mi się zaczyna bieganie... i niestety wiem, że trochę potrwa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ZdrosCze wam!! U nas tylko ciemno, zimno i pada non stop :-(
Światło od rana zapalone (Niki biega i krzyczy: ciemno, noc!) i mama chodzi i zapala..
Dziecko juz mi sie nie pozwala karmić zupa.. Dziś zakochała sie w kluskach i sama jadła z dorosłej miski, dorosła łyżka. Rosół z mieskiem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...