Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
http://instagr.am/p/WuE6hLGtJ5/


Magda super!! A kiedy ja tak zaszaleje?!?

Mi to sie wstyd przyznać ale jeszcze Bo nie szczepilam!! Mam dosyć wizyt i badań!! Rzygac mi sie chce.. Ale zaraz znowu neurolog, Usg nerek i głowy w szpitalu... Wrrr
Do pediatry zwyczajnie juz mi sie nie chce iść. Sił brak..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Iza może nie ten przedział wiekowy , ale Majka też w dzień prawie nic nie je a w nocy p[otrafi i 3 butle opierniczyć 😮 😮 😮
Od wczoraj jak chce coś wymusić, to tak piszczy przeraźliwie, że czasem mam wrażenie , że gardło zedrze. Jak tak dalej pójdzie to ja nie wiem...
Magda , zazdroszczę wypadu 🙂
A co do szczepień miałam iść z Majką na początku lutego, bo ma jakieś zaległe przez przeziębienia a jeszcze nie byłam , jakoś mi się nie pali do przychodni w te zarazki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusie 🙂

poczytuję Was, ale nie mam czasu odpisać, w weekend miałam zupełnie niespodziewanych gości... szybko zleciał...

u nas pogoda typowo jesienna, bardzo szaro i pada deszcz... mam dość już, bo nie nastraja optymistycznie, musze chyba iść pod jakieś lampy bo brakuje mi słońca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do tej mowy chłopców, u nas bardzo kiepsko, chociaż mama i tata powróciło... z pokazywaniem w książeczce to nawet nie ma szans, nie interesuje go to w ogóle... ale mam taką książeczkę edukacyjną z przyciskami, pod każdym przyciskiem kryje sie jakiś odgłos zwierzęcy, no i w weekend Borys pierwszy raz zaczął powtarzać! ale robi to sam z siebie wtedy kiedy ma ochotę. Chociaż tyle w końcu, bo np. Martynka ta 2 - letnia to mówi już pełnymi zdaniami i wszystko, a jak była wieku Borysa, a nawet wcześniej to potrafiła już nazwać takie dziwne rzeczy, np. kombajn... ale tez uważam że każde dziecko ma swoje tempo rozwoju i nie ma się co stresować. W żłobku młodsze dzieci od BO (ale przeważnie dziewczynki) mówią już coś, a np. starsi chłopcy z innej grupy, tacy ponad 2 - letni nic kompletnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti pytałaś kiedyś o zupy, ja nie używam kompletnie żadnych przypraw w proszku czy kostek! (wyzbyłam sie nawyku używania kiedy mój M musiał kompletnie zmienić sposób żywienia, bo miał kłopoty ze zdrowiem, potem operacje...) Zawsze mam gotową w zamrażarce porcję, taka podstawę do zupy, starta marchewka, pietruszka, seler, trochę pora, (kupuję warzywa i ścieram na tarce, pora kroję, potem to porcjuję do torebek i do zamrażarki, przez to skróciło mi się przygotowanie posiłku) wrzucam to na mięsko i potem w zależności od tego jaka to zupa, dorzucam resztę, używam koperku, pietruszki, liścia laurowego, śmietanki, i to naprawdę daje prawdziwy smak! Tak samo robie z sosami, tylko wtedy przysmażam na maśle te warzywa by puściły sok, chwilę dosłownie, no i na to woda, mięsko, zagęszczam mąką, dodaję śmietankę, zieleninę, sól, pieprz...
Ja lubię gęste zupy, dlatego u mnie że tak powiem łyżka staje! np. warzywa wymienione powyżej wrzucam na wywar ze skrzydełek, i np. dodatkowo kalafior, ziemniaki w kostkę - dużo ziemniaków... koperek, śmietanka), jak robię pomidorówkę to staram sie mieć zawsze puszkę pomidorów krojonych z puszki, czasem kupię jakąś mrożonkę, gdzie jest coś czego akurat nie ma w sklepie w danym momencie. (np, uwielbiam miks z dodatkiem brukselki, fasolki szparagowej...)


Jeśli dużo używasz poprawiaczy smaku, to wydaje mi się że na początku nic Ci nie będzie smakować, musisz się przyzwyczaić pewnie, taki odwyk od glutaminianu i soli...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry! 🙂

Iza Niki jest po prostu śliczna i powtarzam po raz n-ty - oczka ma nieziemskie 🙂

U nas pięknie tak jak wczoraj, ale mroźno.

Miłego dzionka wszystkim życzymy 🙂

p.s. macie jakieś sposoby na zwiększenie apetytu u maluchów?? Milo strasznie malutko je.. już drugi tydzień. W tamtym tyg tłumaczyłam to chorobą, no i zęby szły, ale teraz czuje się dobrze, już nawet "znormalniał" w kwestii zachowania, a je jak malutka ptaszynka. Przykładowa na śniadanie zjadł dwa kęsy jaja na wolno, gdzie potrafił zjeść całe jajo i kanapką poprawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza a wzw druga dawke chociaz dawalas? bo szkoda by przepadlo skoro w szpitalu chyba szczepiony byl. co do nocnego jedzenia to mozesz robic jak zNiki oduczalas.zmniejszaj porcje lub zmniejszaj ilosc mleka w butli w nocy.a w dzien dawaj czesciej jak bedzie chcial. ale musisz wtrynic jakos te butle.a zabki mu moze nie ida skoro niby butle pije a w dzien odrzuca?a kaszke
łyzeczka nie zje? czy mm zageszczone kleikiem ryzowym. dolaczam sie wlosow ma full wypas, generalnie Niki to wykapana mamusia.
Agatko a podawalas probiotyk po zakonczeniu antybiotyku?kiedys wogole nie bralam probiotyku przy antybiotyku ,po paru dniach normalnie jedzenie to byl koszmar,jakbym igly polykala, od razu wykupilam tone jogurtow hehe.mi sie wydaje ze te zabki moga jeszcze wplywac na jedzonko.moze dodatkowo jakis zabek jeszcze sie przebija. skoro nie da sie zajrzec to sie okaze po paru dniach.oby to było to.
moj Filip ma znowu problem z popoludniowym jedzeniem.dopoludnia zje normalnie.popoludniu tylko kaszkei mleko zje a obiadu juz nie.troche mi schudl znowuz.eh.tez kalmu zrobilam bo juzmielismy wczesniej do zrobienia.jeszce owsiki nas czekaja. 😮 wzwiazku z grudniowym bolami brzucha to bylo a ze sie powtarzaja cyklicznie wiec stwierdzilam ze wkoncu zrobie zwlaszcza ze zaczal zgrzytac zebami chocnie wiemczy to jaja sobie robi i zaabwe z tego czy to jednak cos moze byc.Boze w tym laboratorium tomnie baba niedlugo po imieniu bedzie znala.hehebo tez wszystko priwat robie.a ostatnie miesiace to jakos co miesiac bywam...kurcze.Myszko jak robisz pasozyty to wiedz ze je ciezko wykryc.jesli bedziesz cos podejrzewac to musisz serie zrobic bo te pierony sie cyklicznie wylegaja. a np owsiki czy lamblie to na szkielko sie robi tasma klejaca sie odbyt przykleja rano i odkleja i przykleja na szkielko z laboratorium.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia moj Filipnie manormalnei zaparc,normalnie robi dwie kupki dziennie miekkie, a wlasnie co meisiac od trzech meisiecy matakei akcje.tylko chociaz teraz mniej go boli brzuch niz jak 3 miesiace temu ale to niby bylo wirusowe.gratuluje przeprowadzki.

MAgda a jaka to zmiana zachowania nastapila u MArysi zemacie skierowanie do neurologa? a w OWI nie dostaniesz szybszej konsultacji? czy poza OWI zapisujesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agata, kwaśne smaki pobudzają apetyt... daj mu np. ogórka kiszonego po śniadaniu 😉 ostatnio też czytałam, że rzeżucha jest dobra na poprawę apetytu...

Beti, nie wiem o co chodzi z tym OWI- my nie byłyśmy chyba nawet rehabilitowane w tego typu ośrodku, skierowanie dała mi pediatra jak poszłam do niej zaniepokojona zachowaniem Mary i wnioskiem jaki wysnuła znajoma pielęgniarka. Na skierowaniu jest wpisane rozpoznanie: podejrzenie padaczki. Marysia ma "zwiechy" nie reaguje na dotyk, głos... trwają od kilku sekund do kilku minut, czasami ma lekkie drgawki kilku sekundowe, myślałam, że robi tak jak się denerwuje bo się cała spina przy tym, ale nawet jak się bawi to zdarzają się obie sytuacje, po czym wydaje się, że nic nie pamięta, bo bawi się tak jakby w ogóle nie przerwała, lub kontynuuje to co robiła. Po zamartwicy i ogólnie niedotlenieniu bardzo często dzieci mają epilepsję... ale mam nadzieję, że znajdzie się inne wytłumaczenie... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dodam, że trwa to od kilku miesięcy, ale w życiu bym nie podejrzewała tej choroby (znałam jeden rodzaj ataków-wiotkość ciała, drgawki, ślinotok). Myślałam, że może się zamyśla, czy coś... każdy czasami ma takie chwile że się patrzy w jeden punkt i w sumie nie mysli o niczym konkretnym... okazuje się jednak, że u dzieci w niektórych przypadkach tak wyglądają ataki... bajek nie ogląda codziennie i nie siedzi przed nimi długo... no nic, muszę poczekać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a ja myslalam ze bylyscie rehabilitowane w takim osrodku wlasnie.a tam jest wlasnie latwiejszy dostep do neurloga. a jest u was taki osrodek wogole? nie kazdy lekarz widze kieruje do osrodka bo fakt kolezanki coreczka z kielc miala asymetrie i do przychodni specjalistycznej tylko miala skierowanie.moze sprawdz czy macie w miescie, jakby byl to zapytaj czy z takim podejrzeniem przyjmuja, bo oni maja swoej jednostki chorobowe ktore moga przyjmowac.a jak nie to kurcze jak nie sprzedawalas jeszcze zadnych zabawek to sprzedaj i idz priwat,albo znajdz lekarke ktora tak jak moja hematolog tylko za 50 zl przyjmuje 😮 a jest i pediatra i hematologiem i ma najlepsze opinie a byle jaki burak 100 zl na wejscie bierze a co dopiero z druga specjalizacja. no ale u was pewnie jescze drozej ceny neurologow i ogolnie lekarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mysza jakie lozko kupowalas kiedys Kubusiowi?pisalas ze jakmial tak kolo 2,5 roku toprzenioslsie do swojego lozeczka, wiem ze teraz maja to pietrowe, ale wczesniej?mysle pomyslec moze na raty czy cos jakies lozko doroslejsze juz by T.mial na czym spac,a za rok mlodego na nei przeniesc.tylko ciekawa jestem do ilu kg takie lozka sa?
Magda badz silna,nie brzmi to dobrze,te drgawki ,bo zawiechy to roznie moze byc.bez eeg pewnie sie nie obejdzie.dobrze by bylo w kazdym razie je zrobic.ale to pewnie tez neurlog musi dac skier ...wr..a moze Andzia cos pomoze jak masz kontakt?cos przyspieszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tutaj w Płocku niestety nic się nie da przyśpieszyć 😞 w Wawie mogła by pewnie znowu coś zadziałaś, tyle że ja bym chciała mieć lekarza tutaj, bo z tymi dojazdami do warszawy byłam uzależniona od innych 😞 jak te przypuszczenia się potwierdzą to pewnie na badania co 6 miesięcy będziemy musiały chodzić, więc lepiej w płocku grunt wybadać...


A tak myślę, iść priv, wydać 120zł, tylko po to żeby skierowania na badania dostać... kurde nie bardzo mi się uśmiecha taka opcja...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequitia moze popros odrugie skierowanie.ja dostalam owego czasu dwa bo tak sobie zazyczylami dala mi.i bys poszlana pierwsza wizyte do wawy stamtad skier na badania itd.a na druga wizyte w plocku juz bys miala wyniki, a lepiej miec rozeznanie dwochlekarzy niz jednego.zwlaszcza ze baba jest jedna to inie ma porownania czy dobra czy nie.tylko nie wiem czy te wyjazdy do wawy nie wynioslyby cie tyle co priwat wizyta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Dzxiewczyny...odgrzewałyście kiedyś naleśniki zapiekane w sosie beszamelowym ? Zrobiłam takie pycha a one muszą siedzieć w piecu 30 min i nie wiem jak je potem podgrzać dla P , zeby były takie pycha...nie wiem czy sos się nie spali przy ponownym podgrzaniu. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Magda mam nadzieję , ze diagnoza nie będzie miała nic wspólnego z podejrzeniem na skierowaniu.
Beti łóżka piętrowego nie mają do dziś bo Mai kupiłam łóżeczko takie jakie miała od urodzenia a które wydałam znajomym, postanowiłam tak bo za łóżeczko płaciłam 5 zł 😁
Kubuś ma taki tapczanik rozsuwany taki z bokiem z jednej strony, kurcze nie mam teraz sprawnego kompa by poszukać na allegro a ta moja stara padaka ledwo chodzi więc nie ma szans.
A propo mojego lapa, nie wiem czy pisałam , wypaliłam dziurę w płycie głównej i jeszcze kilka innych rzeczy przy okazji więc laptopik mogę oddać na eurośmieci 😞((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti udało się...coś takiego,tylko nie ten konkretnie, jestem bardzo zadowolona bo jak się rozłoży jest tak długi , że i ja i mój P który ma ponad 190 cm spokojnie się na nim wysypiamy jak jest potrzeba a po złożeniu zajmuje niewiele miejsca.
http://allegro.pl/kanapa-tapczan-dla-dzieci-agatka-meble-bogart-pl-i3088156528.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...