Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
I jeszcze tabeleczka z produktami dla 8mio miesięczniaków... muszę chyba nadrobić wprowadzanie z tej tabelki... bo Mary nie jadła np. brukselki, kapusty żadnej, szparagów, soczewicy... suszonych owoców... oj mam zaległości haha 🙂
http://www.osesek.pl/podstawy-zywienia-dziecka/co-kiedy-w-diecie-dziecka/168-produkty-spozywcze-w-diecie-dziecka-ktore-ukonczylo-8-miesiac-zycia.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Nequitia nawet nie otwieram tych artykułów bo domyslam się co tam moze byc...hehe a ja uwielbiam parówki na ciepło 😁
Mikanka Oskarek słodziak 😁
Jejku dziewczyny, dzieciaki spały a ja poczytałam przez 2 godziny książkę jak głupia jakaś się cieszę ale nigdy nie mam na to czasu a tak bardzo lubię czytać 😁
Sliczna pogoda i u nas więc zaliczymy spacerek, jak tylko zupkę ugotuję 🙂
Magda co do ubierania to ja też mam z tym problem i wydaje mi się że za ciepło młodą ubieram 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mysza ja też ciągle myślę że jej za ciepło a lżej ubrać ją się boję, lekka paranoja 🙃
Ja buraka obieram i surowego ścieram na grubych oczkach, wrzucam do wody i gotuję (ścieram, żeby szybciej się ugotował), później dodaję warzywka jak do barszczu, ziemniaki i pół łyżeczki śmietany... trochę soli i cukru... no oczywiście jak gotuję z mięskiem to najpierw mięso gotuję tak by się rozpadało, szumuje 🙂 ostatnio do zupek dodaję koperek świeży bo Marysia go chyba lubi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A więc tak Kasza manna z jabłkiem i cynamonem 🤪 smakowała, zajadała aż się uszy trzęsą hihi
Zrobiłam tak:
150ml mleka krowiego
90ml wody
4 łyżeczki kaszy manny
pól jabłka
szczypta brązowego cukru
szczypta- dosłownie tyci, tyci- cynamonu 🙂
Mleko i 50ml wody wstawiłam żeby się gotowało, 40ml wody zimnej wlałam do kubeczka rozmieszałam 4 łyżeczki kaszy, jak mleko z wodą się zagotowało, wlałam kaszę mieszając, dodałam troszkę brązowego cukru i cynamonu. Jabłko starłam na takich malutkich oczkach ruchami okrężnymi-żeby nie było długich niteczek, ale nie ma miazgę 🙂 Jabłko było w miseczce, wlałam na to kaszę ciepłą prosto z ognia i wymieszałam, jak skończyłam mieszać to było akurat do podania 🙂
Zostawiła dosłownie 6 łyżeczek dla mamy 😉 resztę zjadła 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No takich długich z jabłek niteczek, bo to powoduje odruch wymiotny, część już w gardle a część na języku i ani w tą ani we wtą :P czy jakoś tak 🤪 a nie ścieram jej już na tej stronie takiej szarpanej tylko na malutkich oczkach 😁

Marysia stoi mi na plecach, szarpie za włosy i krzyczy coś podobnego w fonetyce jak "wio" i piszczy 😮
A jak mówię "AŁA" to powtarza za mną 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mysza a mannę na mm robisz tak:
210ml wody (jak na 7 miarek Bebiko)
odlewasz 20-30ml, resztę gotujesz... w tych 20-30ml rozrabiasz kaszę, ilość zależy od konsystencji jaką chcesz uzyskać, na gęstą ale bez przesady to tak 2-2,5 łyżeczki małej myślę będzie dobrze... jak się woda zagotuje to wlewasz kaszę z resztą wody i gotujesz tyle ile jest w przepisie... jak już się kasza ugotuje, to czekasz aż trochę ostygnie i wsypujesz mm, po jednej miarce dokładnie mieszając 🙂 i już 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Byliśmy na spacerku 🙂
No gratuluję ząbka!! 🙂 widzisz 🙂 miałam pisać, że chwila moment i się pokaże, a tu tak się popisała Marysia 🙂
No mnie też rozbroiło- okrężnymi ruchami..... 😁
ja jabłko ścieram z przyzwyczajenia na szklanej tarce, a buraka do zupy po prostu kroję w dziwne kształty, byle się ugotował w miarę szybko 🙂 ale swego czasu miał buraka w każdej zupce i zaczęło go przeczyszczać aż... więc odstawiłam. Po prostu przesadziłam z nim.
Powiedzcie tak szczerze- dajecie codziennie wit. D?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Magda ja przepis na jabłko z cyn wydrukowałam właśnie 🙂
bo potem przeszukuje forum i dupka
jeszcze nie mogę znaleźć tego przepisu na naleśniki, poproszę jeszcze raz to też już wydrukuję!!
bo planuje dzis na II danie 🙂
dziecko mi śpi a ja nawet włosy umyłam (siebie też), śniadanko, zupka, kawka
oj jak pięknie kiedy dziecko przesypia noce..

Marysiu Gratulujemy Pierwszego Zębulka!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
O, Czerwcóweczko- napisałaś, że brzuszek Ci się powiększył... to po ciąży już taka laska jesteś?? jak to zrobiłaś?? no i który to miesiąc skoro już zauważyłaś zmiany? 🙂 Ja mam nudności, ale to prędzej urojone majaczenie niż ciąża... bo w pierwszej prawie po dwóch miesiącach się zaczęło...


lecę coś porobić pożytecznego póki śpi Mały...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequitia napisał(a):
Mała pannica 🙂
[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images50.fotosik.pl/1454/fbc05f1a4abcd8f2med.jpg[/IMG][/URL]

a tu, robienie przeglądu zawartości pudełek z zabawkami 🙂
[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images39.fotosik.pl/1391/6a26bba108264071med.jpg[/IMG][/URL]


a Mary ma piękne oczka!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
znalazłam przepis na naleśniki, wydrukowany 🙂
w weekend bedzie sernik 🙂

Beti boję się cukrzycy a pić mi się chce bardzo więc pewnie już jest 😞

Mysza ale to dziwne, mamy 21 wiek a ja 12tyg chodze w ciąży i nie wiem hehhee
w 3 poprzednich wiedziałam pare dni po ZAPŁODNIENIU, jeszcze test nie miał szansy wykazać tylko z krwi musiałam robić
jednak psycha dużo daje, wmawiałam sobie że nie jestem, dopoki testu nie zrobię to w sumie nie jestem 🙂
pamiętacie kiedy z Agatą rozmawiałyśmy o teście??! hehehhe

boję się tylko że może być coś nie tak
jak już jestem to niech będzie wszystko ok, serduszko niech bije i jakoś dam radę
pietra mam i tyle

jezuu dziewczyny czytałam o tych parówkach.. oczy, macice, kopyta..
i ja mam to dawać dziecku?!! nie boicie się?! a może to przesada?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka !
Jeszcze zostały mi tylko 3 strony ...
Odnośnie PARÓWEK - miałam właśnie się WAS pytać czy nie boicie się ich podawać (IGA mi przypomniała pisząc o ich składzie)...
Ja uważam, że czy dziecięce czy zwykłe to jeden ch..j ...
Ostanio był reportaż w ddtvn o parówkach i wypowiadała się dietetyczka - parówki dziecięce są często gorsze niż te dla dorosłych 😮 ...
Ja lubię parówki ale jem je bardzo rzadko a swojmu dziecku to nie prędko podam ...
Dziś było w tv o syropie glukozowo-fruktozowym ... i danonki kończymy i już nie kupujemy ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...