Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Dziękujemy za życzenia 🙂
Kasiar twoja mała jaka duuża panienka 🙂

Dziewczyny nie miałam tydzień neta awaria spróbuje was nadrobic
Jedynie co to przeczytałam ostatnią stronę i Czerwcówka jest w ciąży dobrze rozumiem???
Któraś jeszcze???he
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
o buziaki dla Zuzanny na 10tke! i dla Szymonka na 9tke 🙂
a i jeszcze czy jak umowe mam do 31 maja to mi sie nie należą dwa dni opieki? ani jeden nawet? bo nie mam wpisanych a pisałam podanie..
tak sobie pomyslałam że niebawem juz ruchy dziecka bedziesz czuła Iza, juz niedługo najwspanialszy czas..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Monia 🙂 tak, Czerwcóweczka jest w 12 tyg. ciąży! 🙂
Beti- aerobiczna 6 weidera jakoś tak- serie ćwiczeń na brzuch- w sumie 42dni niezłego zapier.... ale efekty są niezłe....
Iwonka, a kontakt masz w użyciu? bo ja zaślepki kupiłam, ale jak używasz, to nie wiem na ile masz ruchome, bo można gumką docisnąć kabel do plecków gniazdka...
Lecę spać, bo mąż na mnie krzyczy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
testy z krwi nie te skórne na alergie. bo te skórne chyba sa od 3ego roku:
"Na czym polegają
Polegają one na policzeniu we krwi liczby białych krwinek o własnościach kwasochłonnych (eozynofile). We krwi małego alergika jest ich więcej niż normalnie, a ich liczba wzrasta proporcjonalnie do stopnia alergii.
Innym sposobem wykrycia alergii jest badanie stężenia białka, które u osób z alergią jest wyższe niż u ludzi zdrowych. Takim białkiem jest immunoglobulina klasy E (w skrócie IgE). Wartości podwyższone względem normy występują u około 60% dzieci z alergią (najwyższe są u dzieci z atopowym zapaleniem skóry).
Mierząc stężenie swoistych IgE (skierowanych przeciwko określonemu alergenowi), dokonuje się oceny nasilenia uczulenia na dany antygen. Ma to zasadnicze znaczenie, gdy lekarz rozważa zastosowanie immunoterapii swoistej (odczulania). Inne wskazanie to ocena nasilenia alergii u dziecka, u którego z różnych względów nie można wykonać testów skórnych (np. dziecko jest małe, ma rozległe zmiany skórne, zostało użądlone przez owady lub istnieje podejrzenie alergii na penicylinę). Jednak podwyższony poziom IgE może wynikać z przyczyn innych niż alergia, np. z powodu robaczycy czy przewlekłych chorób.
Oznaczenie IgE warto wykonywać również u dzieci zdrowych, ale zagrożonych rozwojem alergii, czyli np. u takich, których rodzice lub rodzeństwo są alergikami.

Zalety i wady testów z krwi
+ Precyzja. Badanie swoistych IgE jest precyzyjne i ogranicza się do pobrania niewielkiej ilości krwi.
+ Nie ma konieczności przygotowania pacjenta. Nie trzeba przerywać leczenia, testy można wykonać, gdy objawy alergii są zaostrzone.
- Wysoki koszt. Badanie swoistych IgE dla jednego alergenu kosztuje tyle, ile testy skórne z zestawem 10 alergenów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😮Narobiłam!!

Matko, ale się rozpisaałyście...
Duzo zdrówka dla Solenizantów!!

Ja dziś byłam na szkoleniu, jutro do pracy, a sobota WOLNA!!! Mam tyle planów, oby była ładna pogoda!!

IZA przypomniałaś mi jak to było z brzuszkiem... Super uczucie, zazdroszcze! Oby wszystko ok było!
Siedzę na rowerku, oglądam ally mcbeal, nadrabiam forum, nie mam siły już...

Dziewczyny jak ja bym chciała wyglądać jak przed ciążą.. Albo nawet w ciązy, mialam spoko uda, no i wogóle.. A teraz? Nie chodzi o rozstępy, bo prawie nie widać.. Tylko przytyłam ogólnie no i celulit!! Już nie mam siły.. Mam doła. 😞.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kurcze zastanawiam sie nad bidonem....bo z kubeczków jednak tak srednio pije..umie ale woli bez niczego pic jak dorosły, a przeciez na dworze to tak mu nie dam bo cały mokry bedzie...
a ps. ja to aerobik mam przy małym bo weszłam na wage i 59,9 wiec juz ponizej 60 kg 🙂 a było juz 63 nawet...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja bym tyle chciała ważyć!!! Ja waże wiecej niż po porodzie!!! KOSMOS!!!
Mniej niż pod koniec ciąży, ale wtedy miałam brzuch, Filipa no i wogóle!! I miałam ładniejszą sylwetkę.. Załamana jestem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
o to chyba walnełąm teksta ze schudłam a Tu Basia dołą ma. Basiu ja przytyłam po porodzie 🙂 tzn schudłam najpierw super a potem zaczęłąm wazyc hm... tyle ile w czasie ciąży 🙂 i dopiero teraz waga w dół uff...ale z udami i brzuchem mam ten sam problem, w ciąży nogi były super.a czasu brak na cwiczonka.wieczorem ja nie dałabym rady bo jestem typem skowronka-rano mam powera a wieczorem to ledwie co zipie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja bym tyle chciała ważyć!!! Ja waże wiecej niż po porodzie!!! KOSMOS!!!
Mniej niż pod koniec ciąży, ale wtedy miałam brzuch, Filipa no i wogóle!! I miałam ładniejszą sylwetkę.. Załamana jestem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no to i tak gorzej wychodze bo ja wazyłąm wciazy 63 i tyle tez wazyłam niedawno 🙂 raptem miesiac temu. ale cos czułam ze schudłąm bo kiepsko było z jedzeniem i te spacerki długie i niespodzianka.mysle o robieniu sałątek na spacery bo na spacerach taka jestem głodna ze czesto bułke słodka sobie kupie..ehh..ale tak mi sie nei chce robic. jakby były pomidory juz łądne to taką szybką mozna by zrobic:pomidor ogórek hihih no i jogurty w butelkachsobie kupiłąm.spróbuj wpracy jakies sałatki i jogurty jesc.a na cellulit guam jest dobry!mozna saszetke kupic by sprawdzic reakcje bo silny dosyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja bym tyle chciała ważyć!!! Ja waże wiecej niż po porodzie!!! KOSMOS!!!
Mniej niż pod koniec ciąży, ale wtedy miałam brzuch, Filipa no i wogóle!! I miałam ładniejszą sylwetkę.. Załamana jestem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz beti.. Ja się zaniedbałam jak przestałam karmić .. Mogłam jesc wszystko na co miałam ochotę, to jadłam.. I teraz ma tego efekty..

Kiedyś miałam problemy z wagą, nie jakieś duże ale miałam. Schudłam i podobałam się sobie Męzowi.. A teraz? Chce mi się plakać jak na siebie patrze....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No wlasnie mialam pytac czy slyszalyscie o sprawie Madzi 🤢.

beti82 Tak to prawda. W Holandii w ogole polecaja jak najpredziej (8-9 miesiac) podawac juz kanapeczke dziecku z maselkiem lub z serkiem topionym naturalnym. Pozniej wlasnie to maslo orzechowe (z orzeszkow ziemnych), ja osobiscie nie lubie i chyba dlugo nie podam Adrianowi, wole zeby jadl kanapeczke np. z zoltym serem, dzemem, z salata.... ale to na pozniej. Serek topiony juz dostal, ale nie pasowalo mu bo kleilo sie w buzi. Skorke od chleba dostaje codziennie i mimo ze ma tylko 2 zeby swietnie sobie radzi, nie ksztusi sie w ogole i uwielbia sie bawic/jesc.
W zlobku maja taka zasade ze chlebek malutkim dzieciom daja w policzki, bo wedlug nich tam sie rozmoknie i dziecku latwiej polknac. Ja daje mu do raczki skorke, bo on ma frajde ze sam sobie je.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...