Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej 🙂

Beti a na zabieg trzeba będzie jeszcze poczekać tak? bo też źle jak Fifek się męczy bo go boli.. jej szkoda mi malucha, że już go czeka zabieg.
Dzięki za odp co do witD, tak sobie pomyślałam, że przecież ostatnio kupiłam mu multiwitaminę syrop i podaję mu 7,5ml codziennie do rannej herbatki, smakuje jak vibovit i wypija taką witaminową herbatkę ze śniadaniem, o tyle dobrze bo tam przecież też jest witD, zaraz napisze jaka dawka... w 7,5 ml jest 2,5 ug (zamiast "u" jest iny znaczek nie wiem jak to się pisze, ty Beti pewnie wiesz o co kamam 🙂 ) wystarczająca taka dawka???

Dorotka czasami fajnie wygląda jak siostry ubierają się podobnie, ale też bym się wkurzała jakby się to zdarzało często.. choć na pewno nie robi tego specjalnie, widocznie macie identyczne gusty, przecież nie widziała Twojej sukienki przed zakupem swojej. Bo mam koleżankę, której siostra perfidnie kupuje ciuchy, buty takie same po tym jak ta moja koleżanka już je ma i potem jeszcze perfidnie jej gada że ubiera się tak jak ona.. ech ale ogólnie zryta z niej dziewczyna więc co się po takiej spodziewać.

Iza nie forsuje się 🙂 na siłowni tylko na rowerku 30 min jeżdżę i godzinę na orbitreku. Nie czuję się zmęczona, bo już ponad rok trenuję, a trenowałam 1,5h na orbitreku więc godzinka to nic, ale z racji że jestem w ciąży podeszłam racjonalnie i obcięłam te 30 minut 😉 zupełnie inaczej się czuję po treningu, jak nie ćwiczyłam czegoś mi brakowała jakiegoś doła łapałam 🙂 z resztą poinformowałam położną na czym ćwiczę i nie widziała przeciwwskazań. Więc będę ćwiczyć jak będzie wszystko dobrze do samego końca.. same plusy, łatwy poród i szybki powrót do formy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dziewczyny ratunku!!!

Na weekendzie mam gości.. wegetariańskich gości.. 😮 😮 😮 😮 a w zasadzie vegańskich... 🤔 ryb nie jedzą.. i co tu przyrządzić. Z przekąsek to jakieś jaja faszerowane, sałatka jarzynowa, sałatka grecka no i sery różnego rodzaju, a co z obiadem????????
macie sprawdzone pomysły na lasagne wegetariańską????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agatka ja się kompletnie na tym nie znam, ale jak veganie to czy jajka i sery nie odpadają?

W tym sęk że wiedziała, bo jej opisałam.
Wczoraj jak opisała mi jaką sukienkę kupiła na mój tekst : no jaja sobie robisz, powiedziała no wiesz w twoim rozmiarze masz większy wybór niż ja- no i chyba to mnie najbardziej wkurzyło.
A sama o sobie mówi że jest totalne bezguście więc...
Ale co trudno, nie zamierzam teraz biegać po Warszawie za nową sukienką bo nie mam ani na to chęci ani czasu no i kasy bo na tę co mam wydałam spoooro zaskórniaków 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agatka podsyłam kilka linków z przepisami vege 🙂
Na pewno coś znajdziesz ciekawego

http://cobylonaobiad.blox.pl/html

http://allrecipes.pl/przepisy/weganska.aspx?page=2

http://www.gotujmy.pl/przepisy,weganskie,i766d-0/

http://szczypta-wege.blog.pl/

🙂

U nas dziś dziwna pogoda... niby ciepło, duszno raczej... ale tak jakoś... po drzemce w planach wycieczka nad jezioro jakieś albo do lasu... zobaczymy jak będzie...

a tymczasem idę kłaść Marysię i włączam serial 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO Agatka ale wyzwanie 🙂 POwodzenia!

Ja za to dziś upiekłam ciasto 🙂 pycha 🙂 Jeszcze leciutko ciepłe a już z Filipem po pół "paska" zjedliśmy :P

Jutro okulista, oby było ok 🙂

Ja mam dziś senny dzien ide dalej tv razem z Filipem oglądac - znaczy ja oglądam a on biega 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysza jak zebranie u Kubusia? No i jak ze zdrowiem i wogóle z przedszkolem? Moja kumpela wypisala dziecko, ale nie przez choroby tylko nie chciała chodzić płakała a wogóle i stwierdziła za jeszcze nie czas..

Ja dzis złapałam mega doła... Cwicze mało jem duzo pije i ani kurde kg nie spadł... Nie mam siły... Ja chyba jakas dziwna jestem... 😞

Dzięki Beti co do wit d 🙂 tak będę dawała jak piszesz bo też tak myślałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorota u nas z zasypianiem jest różnie. Dziś np zasnął przed chwilą - ok 22.15. Czasami o 20 ale zwykle koło 21-22...

Kolorowych snów Mamusie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Basiu zebranie czysto orgaizacyjne, jadą a wycieczkę do dinoparku, oczywiście już się trzęsę na samą myśl , że mój maluszek , gdzieś tam poza miastem 30 km, cały dzień beze mnie 😮 😮 😮 matka panikara.
Pisałam kiedyś , że Kubua płakał bardzo jak szedł do przedszkola,baaardzo , z czasem zaczął wspominać o 2 chłopcach, że są niegrzeczni, zainteresowałam się tematem, okazało się że dosłownie byli oni w przedszkolu nie do ogarnięcia, bili inne dzieci, przezywali, nawet Pani laptopa zepsuli, takie gagatki, i ten płacz Kuby trwał jakiś czas, aż pewnego dnia, minął jak ręką odjął, wiele razy się zastanawiałam co jest przyczyną tego, że tak chętnie chodzi teraz do przedszkola, i na zebraniu dowiedziałam się , ze tamci chłopcy musieli zostać usunięci z grupy, gdyż stanowili wręcz zagrożenie dla innych dzieci.A ich rodzice ie widzieli nic złego w ich zachowaniu.
Teraz Kubuś bardzo lubi przedszkole i nie może się doczekać aż P go zawiezie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!
Basiu ja wręcz przytylam 1kg na początku!! Powiem ci tak ze cm poleciały a co do wagi ten kg chyba juz spadł ale nie wiem bo obiecalam sobie zważyć sie dopiero po okresie. Natomiast czuje ze skora jest o wiele bardziej elastyczna a ja łapie sie na tym ze Układam dzien pod swoje ćwiczenia ;-) czytam o każdym pojedynczym ćwiczeniu i zeby wycisnąć 100%.
Basiu cwicz tak 2-3 mce regularnie a zobaczysz rezultaty. Wiem ze łatwo pisać jak jest ten cięższy dzien i przyszło zwatpienie ale warto!!

Ja dziś odpuscilam (juz zle sie czuje!!) ale leci ze mnie jak z zarznietej świni i chlupie przy chodzeniu.. Jutro za to rano sie obloze i daje czadu;-) u mnie 2dzien najgorszy a to dopieo drugi okres po porodzie i powiem wam ze macica i krocze dają o sobie znać tak ze chyba na tabletce sie skończy.

Miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basia... ja przytyłam 3 kg... a później po kilka gram zaczęła waga spadać... ale tak jak piszą dziewczyny... mięśnie są ciężkie, organizm musi się wyregulować itp. będzie dobrze, tylko się nie poddawaj!!

Macie pomysły jak mam zmęczyć Małą żeby mi zasnęła na eeg?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza nie ma co się dziwić, to dopiero drugi okres, lepiej się jeszcze nie nadwyrężaj w tym czasie.
Ja drugi dzień też mam najgorszy, tragiczny wręcz ale tampon + podpacha i do przodu i jakoś fajnie poszedł ten trening ale to co innego może faktycznie odpuść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka,
Magda jak masz gdzie a Maryś lubi piłki idź z Nią tam, niech poszaleje.
Basia nie załamuj się też tak miałam, nie tyle w kg co wizualnie.
Prawie miesiąc ćwiczę a jakoś nie widzę żeby było lepiej wręcz przeciwnie mam nawet wrażenie że jest gorzej. Waga też poszła do góry po tym jak się obżarłam mc donalda i stoi choć wczoraj prawie nic nie zjadłam.

Nie mam chęci wcale na tę komunię.
Jest prawie 10, komunia o 11:30 za oknem deszcz napierdziela tak że z okna nie widzę trasy Poznańskiej a jest do niej z 1km, i 15st . Do tego nie wiem co mam z włosami zrobić bo jak tak leje to co nie zrobię to klapnie. Dobrze że Martynie na w razie czego spodnie kupiłam, mam co Jej założyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć mamusie!

U Nas leje 😞
Już mam dość tej "weekendowej pogody" 😮

Ja pierdziu....
Alankowi coś wyszło ala ząb...
ALE nie w miejscu zęba, bo od wewnętrznej strony dziąsła!
Ciężko żeby sobie coś tam wbił no ALE...
Może to Go tak boli?
Chociaż przetarłam mu dziąsła Aftinem i nic nie mówił, kiedy brałam palcem po dziąśle również....więc sama już nie wiem?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja od porodu obrastam w tłuszcz, ważę już 4kg więcej...
Ale co się dziwić jak pochłaniałam słodycze jak odkurzacz plus nieprzespane noce no i brak ćwiczeń...
A pomyśleć, że kiedyś 1000 brzuszków dziennie, 5km biegania i 1,5h treningu codziennie na karate to był dla mnie pryszcz 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...