Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Basia na fejsie widziałam co piszesz...wiesz co mi sie wydaje że tak kleszcz po prostu nie odpada jak jest głodny. To sie trzyma konkretnie i trzba sie nawet czasem namęczyć żeby wyciągnąć! JAk juz jest pełny to znów nie ma bata zebyś nie zauwazyła bo jest wielkości prawie fasolki i taki biały ma odwłok! Po ukąszeniu kleszczem nawet jeśli odpadnie to może być zaczerwienienie i wtedy zazwyczaj lekarze każą podac antybiotyk. Wiesz, w necie wszystko sobie dopasujesz, ja to już takie choroby sobie i nnym wynajdywałam i tylko szkoda nerwów. Nie myśl źle tylko pozytywnie bo sie wykończysz! I jak trzeba to idź do innego lekarza może?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Witaj Ivona 🙂

Och wiem że dużo jest w internecie
Ale boję się przespać ten moment i skazać go na ciężką i kosztowną chorobę...

Jutro (w zasadzie dziś) badanie krwi na boleriozę. Poźniej zobaczę co dalej.

NIe mogę się oderwać od komputera chodź wszystko mnie boli i chce mi się spać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Basiu nie martw się na zapas ja zachorowałam na boleriozę 7 lat temu i teraz nic mi nie jest, nie martw się kochana, chociaż wiem , że łatwo mówić. Zachorowałam i nawet nie wiedziałam , bo nie było rumienia co dziwi lekarzy, a tu jednak.Popatrz czy nie ma dziurki po kleszczu te małe gów..a zostawiają taką małą dziurkę. Trzymam kciuki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dzięki! Jeny jeszcze miesiąc i będzie 2 lata! Jak to leci!

Basia idź do lekarza,tez bym poszła. Trzymam kciuki żeby to jednak bolerioza nie była! Daj znać koniecznie!
Mysza jak CI sie objawiała ta bolerioza? Pytam bo tyle w życiu kleszczy miałam a ponoć nawet po wielu latach stanu uśpionego może wyjść sama choroba:/ I fajnie że jednak można ją wyleczyć bo myślałam że tylko zaleczyć można. Przynajmniej tak mojej cioci powiedział lekarz. Jej sie głównie bólem mięsni to objawiało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki Bogu, że u Marysi wszystko wyszło dobrze!
A kolejne badanie na pewno przejdzie gładko i bez rewelacji!
Podziwiam w ogóle Ciebie i Marysię, że udało się przeprowadzić to badanie Madziu.
U Nas Lenka raczej nigdzie prócz domu nie zasnęłaby jak bum cyk cyk!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jesus, Agatko jakie Ty pyszności przygotowujesz!
Jakbym powiedziała mężowi to pewnie doszłoby do rozwodu bo ja mam ciągle jakąś wymówkę przed wykwintnym, wymyślnym obiedzie czy deserze 😮
Zła kobieta ze mnie 😁

Mową Miłoszka się nie martw!
Na pewno ruszy z kopyta i buzia mu się nie "zamknie".
Niektóre dzieci później mówią, i to bez znaczenia czy chłopcy czy dziewczynki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iwonko nie miałam objawów boleriozy, jedynie ta dziurka po kleszczu nie chciała się goić, nawet rumienia nie było, bolerioza wyszła z krwi, dostawałam 6 tyg duomox , i byłam pod kontrolą specjalisty, robiliśmy badania kontrolne krwi, po 2 latach znowu złapałam kleszcza ale ten na szczęście nie był zarażony bo poziom boleriozy się nie zwiększył, teraz jeszcze mam ją we krwi bo nawet po zaleczeniu może zostać w organiźmie nawet jeszcze kilkanaście lat, ale poziom jest już bezpieczny, więc jestem dobrej myśli i sprawdzam co jakiś czas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To dobrze że ten antybiotyk pomógł!
Kurcze chyba sobie zrobię to badanie...tyle co kleszczy w życiu miałam to ho ho
Właściwie to jestem przemęczona i pewnie stąd bóle różniste mięśni i takie tam.Wole sprawdzić tym bardziej że ostatnio coraz więcej ludzi z tym się boryka w moim otoczeniu:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czy Wasze pociechy już wołają kupę albo siu siu?
Mój miał zaskoki ale ogólnie ma to w nosie! Potrafi siedzieć po pół godziny na ubikacji i
ni nic a ledwo założe pieluchę to już narobi:/ Wie gdzie ma robić, pokazuje, wie jak ma wołać ale cooo tam 😁 Jedynie jest postęp bo zaczęła mu kupa przeszkadzac i jak przeleje pieluche to też woła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agatka proszę o przepis o którym mówiłaś, smaka mi narobiłaś a czekam spodziewam się gośći 🙂

I pytanko o przepis na jakieś sprawdzone ciasto z rabarbarem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia dziś na fb udostępniłam zdjęcie które zrobiłam pierwsze a wczoraj wczorajsze
MOnia ja wczoraj nie pisałam nic na fb bo teraz strasznie panikuję. nie wiem co zrobię jak okaże się że to bolerioza... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć 🙂

Dziewczynki tu jest przepis na tą tartę na cieście francuskim, ja robiłam z malinami jak w przepisie, ale można zstąpić też innymi owocami:

http://desernik.blogspot.ie/2012/08/pyszna-tarta-z-kremowym-serkiem-i.html

pychozja no i bardzo łatwa i szybka 🙂

Basia daj znać jak będziesz miała wynik, nie martw się na zapas.

U nas z potrzebami na nocnik jest kiepsko, choć dzisiaj przyszedł po mnie, wziął za rękę i kazał się wysadzić na nocnik i zrobił kupę 🤪 ale to zapewne jednorazowa akcja .. 🙂

ja pracuję, teraz zrobiłam dwie ramki na zdjęcia, jedna w wersji dla chłopca, druga dla dziewczynki, ale mam wiele pomysłów na różniste ramki. potem wrzucę linki do fotek 🙂

Iwonka jak miło Cię zobaczyć na forum 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia dermatolog powiedziała że wg niej to poparzenie przez jakąś roślinę, np barszcz... dała masc w poniedziałek do kontroli...

Dzięki Agata! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...