Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej. U nas Pawełek w ogóle nie robi problemu ani jak go rozbieram po kąpieli ani jak go ubieram czy oliwkuję potem. Na początku były cyrki, czasem już nawet go nie oliwiłam, ale teraz ma z tego masażu radochę. Ale jak przeciągnę coś za długo to sie denerwuje, bo wie, że zaraz bedzie jedzenie.
Paweł ciągle w czapeczce. Naoliwiła mu tą główkę wczoraj na noc i dziś rano. Ściągnę ją ok.11 i umyję, bo jedziemy do moich rodziców dzisiaj. Tak się cieszę!
W ogóle dzisiaj w nocy Paweł obudził się o 1:30- nigdy tego nie robi 😞 (na szczęście tylko na pół godzinki)Ciągle mamy jeszcze efekty tego mleka modyfikowanego z przedwczoraj, bo kupki co prawda były, ale maleńkie i właśnie w nocy cisnął jak nie wiem co i płakusiał. Pomaga tylko pozycja pionowa albo siedząca. Ale potem dałam mu herbatki rumiankowej i przeszło. Tzn. kupki ciągle nie ma, ale przynajmniej nic go nie boli, bo sie śmieje i dokazuje jak zawsze. Czy to wniosek, że NAN nie jest dla nas czy to normalne, jak je cyca, a tylko sporadycznie dostanie modyfikowane?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
beti82 napisał(a):
ja nie przepajam a normalnie mi wychodziło koło 9 razy teraz maly troche przegina pałe i było wiecej-16, no i przez kłopot z laktacja jest czesciej głodny.ale juz wracamy do wmiare normy wczoraj było 9.
musisz robic dłuzsze przerwy, skurczył sie jej zoładek i czesciej chce jesc. no i przez to czesciej woła tez w nocy. zapisuj sobie jak czesto karmisz i ile trwa krmienie, ustal np godzinna przerwe pomiedzy (od konca karmienia do poczatku nastepnego), potem kazdego dnia zwiekszaj o 15 minut chociaz.oczywiscie na ile sie da. norma jest niby 8-12 na dobe. ja bym chciała tak dojsc do 7-8 razy. oczywiscie na ządanie, ale zeby dziecku sie zadziej chciało jesc i jadło wiecej to trzeba czasem nad tym popracowac. pediatra mi keidys tak zaleciła robienie tych przerw gdy mały chciał co chwila i na długo i mnie wykanczał.



u nas jest około 9-13 karmień licząc już od samiuśkiego rana czyli od 2 rano czy 4.
też chciałabym mieć około 7 bo w sumie dziecko rośnie i powinno jeść więcej a rzadziej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Butterfly napisał(a):
Pawełek też czasem się drapnie, ale rzadko.
Wiecie co, dziewczyny. Pawełkowi teraz pojawiła się ciemieniucha. Wcześniej miał niewielką i szybko się jej pozbyliśmy, a ostatnio ma tego dość dużo.. Już nie wiem, co robić, bo oliwka i wyczesywanie jakoś nie pomaga. Myślałam, że może źle spłukuję, ale już lepiej i dokładniej chyba się nie da. Myję mu główkę mydełkiem Bambino...może to od niego? Bo na początku nim myłam, potem przestawiłam się na Nivea 2w1 i teraz znów wróciłam do Bambino i właśnie jakoś się to nałożyło na siebie. Czym myjecie główki swoich pociech? Wypatrzyłam ostatnio maść na ciemieniuchę, może kupić? Nie jest tego jakoś super dużo, ale działa mi na nerwy. Dziś wyczesywałam to ścierwo, ale tylko sobie roboty narobiłam, bo musiałam mu umyć główkę dodatkowo. Nie wiem sama.


Dziś mój m. trzymając Julę na rękach mówi do mnie, że ona ma łupież więc szybko do nich podleciałam i patrzę ... a jej się chyba ciemieniucha robi, cholera a tak się tydzień temu cieszyłam, że nas to cholerstwo ominęło ...
my się mylismy do tej pory oilatum soft, teraz oilan naprzemiennie z płynem do kapieli HIPP, może z powrotem wrócić tylko do oilan ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czerwcowka napisał(a):
boję się, że przez te kolki nauczyła się usypiać na rączkach i inaczej nie da rady usnąć..

wrrr


u nas usypianie to tylko przy cycu albo na rączkach. Jestem tym faktem przerażona bo ona przecież cały czas rośnie a nie wyobrażam sobie nosić i bujać jej jak będzie 10kg wazyc ...
nie wiem co mam z tym zrobić. Mamy stałe godziny kapieli, potem zapalam lampeczkę u niej w pokoiku i w takiej atmosferze daję cyca i zazwyczaj usypia i wtedy ją odkladam i śpi ale czasem nie usypia i WTEDY MAMY MEGA PROBLEM BO NI CH..JA NIE CHCE USNĄC INACZEJ NIŻ NA RĘKACH. W ŁÓŻKU RYCZY I NIE W GŁOWIE JEJ SEN. MACIE JAKIEŚ RADY ???? 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris25, ja jak Adrian skonczyl miesiac przestalam zapalac lampke za rada mojego faceta. Faktycznie dziecko odroznia roznice, jak jest ciemno to po czasie orientuje sie ze jest ciemno, noc i trzeba spac. Ja po kapieli i ostatnim karmieniu klade Adriana do lozka i w ciemnym pokoju sam sobie posteka i zasypia. Rano o 6 karmienie w ciemnym pokoju i dalej idziemy spac.
Z usypianiem tak jak i z jedzeniem, u kazdego dziecka inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie! 🙂
U nas nocka taka sobie, mały kupkę dusił... 😞
Beti mój standardowo zjada 120ml, zdarza się 150ml, ale to rzadko, a czasami nawet mniej niż 120ml, przeważnie jak kupki nie zrobi ok dobę, to wtedy nie zjada tych 120, tylko do 100ml.
Doris ja jak uczyłam mojego synka usypiać samodzielnie to robiłam tak: kładłam go do łóżeczka, paliła się lampeczka, a ja stałam obok łóżeczka, nuciłam mu kołysankę i głaskałam po główce i policzku... kiedy już zamykał oczka wychodziłam... zdarzało się, że jak wyszłam to za jakiś czas zaczął płakać, wtedy wracałam wsadzałam mu smoczek, głaskałam i wychodziłam i tak do oporu aż zasnął 🙂 teraz odkładam go i zasypia, dostaje buziaka na dobranoc i papa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiecie co? zauważyłam, że na naszym forum częściej problemy z kupką mają chłopcy... myślicie, że tak tylko u nas?
Marlena i zauważyłaś, że lepiej się śpi Małemu jak jest ciemno? bo u nas w pokoju się całą noc podświetlenie szklanych półek w regale świeci... no i latarnia za oknem a okno nie zasłonięte... myślisz że jakbym zasłoniła okno i zgasiła światełko to Mała by spała dłużej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mamusie 😁
U nas noc spoko nawet, bo tylko dwa budzenia były. Mi mały jak do tej pory to przespł najdłużej od 22 do 4. Wczoraj mu nawet butlę dałam na noc to o 3 się obudził (a poszedł spac i jadł o 23) - kuzynki córa 2-miesięczna już kilka razy całą noc przespała. nie wiem czy tylko mój Fifi tak nie śpi?
My już Chrzest mamy za sobą - jak mały miał dwa miechy to chrzciliśmy 😁
A dziś 3 miesiąc skończył 😁
U nas nie ma problemu z kupką, kiedyś był z kolkami i ogólnie z brzuchem, ale od kiedy butelkę z nan na bebilon zmieniłam to nic już go nie boli.
A naoliwić się nie da po kąpieli - szybko ubieramy, karmimy i lu lu. Też bym chciała go troszkę pomasować, ale po kapieli nie ma szans..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mój Miłosz jest grzeczny i spokojny podczas kąpieli, masowania itd... jest spokojny i cierpliwy także mamusia ma szerokie pole do popisu, uszka czyszczę, włoski czeszę.... a on leży i sobie gada, a od dwóch dni krzyczy 🙂 ... sytuacja wygląda inaczej jak jest baaaaardzo głodny, wtedy po wyciągnięciu z wody płacze... ale też mam taki sposób, że pół godzinki przed kąpielą dostaje trochę mleczka i jest luzik 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Filipek Wszystkiego naj !! 3 miesiace, wow 🙂.

Nequitia, ja nie wiem ale mi sie wydaje ze spokojniej spi, bo nawet jak sie przebudzi to widzi ze jest ciemno, pojeczy i dalej idzie spac, no i nie pomijajac faktu ze pozniej spi ze mna do 10!
U mnie tez latarnia za oknem, ale mam zaluzje i zamykam takze u nas ciemno jak w trumnie.

Ogolnie jesli chodzi o kolki i brzuszek to czesto mi babki mowily ze to wystepuje szczegolnie u chlopcow, wiec moze cos w tym jest.

Agatka, ja Ci zazdroszcze ze mozesz tak masowac i spokojnie pielegnowac maluszka, u nas wszystko na szybkiego, bo po kapieli juz glodny i nienawidzi normalnie jak go ubieram, a ze sie prezy to jeszcze dluzej trwa. Gdybym go kapala z rana to bylaby inna bajka, bo on jest z rana najbardziej spokojny i usmiechniety, no ale kapiel z rana nie wchodzi w ogole w gre.
Dzis sobie o Tobie pomyslalam bo Adi sie zasral po sam kark !!! Widocznie pieluszka byla za luzno zapieta. No i teraz juz wiem dlaczego kilka razy musialas rozcinac body 🙂.
Nie chce zapeszac, ale podaje malemu mniejsza dawke syropu i nie podaje herbatki i chyba widze poprawe co do kupek. W prawdzie sa nadal brzydkie, ciemnozielone, wodniste i z glutami, nie wspominajac o tym jak smierdza, ale wazne ze sa. Wczoraj 2 no i dzis z samego rana kupsko takie ze szok.
Z odbijaniem sie jest roznie, czasem mu sie dopiero po 2 godzinach odbije jak sie bawimy i klade go na brzuszek. Ostatnio malo beczy, tylko jak glodny, pelna pielucha albo jak sie znudzi miejscem gdzie sie znajduje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre Małgorzatta, aż się popłakałam ze śmiechu 🙂 Mój Tomek powiedział: to może na jednym poprzestaniemy>? 😁 😜

Widziałam że rozmawiacie o chrztach wiec dodałam zdjęcie mojego misia w dniu chrztu 😁

Dziękuję Marlena za życzenia!

Wszystkiego naj również dla Oliwki - dziś też kończy 3 miesiące!!! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Małgosia fajny tekst... tylko póki co to w większości sytuacji zachowuję się jakbym miała już dwójkę dzieci 😁

Wróciłam z grila zamykającego sezon hehe... Mała wykąpana, nakarmiona...już w łózeczku, ale chyba jeszcze nie śpi... za to mój R. chrapie jak cholera i mnie wku**ia strasznie... trochę faceci dali czadu no i takie tego skutki... obżarłam się jak nie wiem co...

Zgaszę dzisiaj światło całkiem, ale zostawię żaluzje... zobaczymy co z tego wyjdzie... może przynajmniej o 6 się będzie budziła... albo o 7 hihi marzenie... niby godzinka, półtorej różnicy ale dużo by mi dało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No, moj krolewicz juz wykapany i nakarmiony spi. Nie wiem czemu ale on non stop drapie sobie twarz, juz sobie z tym nie radze. Kupilam mu ostatnio cos na lapki i mysle sobie naloze chociaz na noc, no i gowno, za male!!! wywalilam kase na nic, a nie bede mu na sile wciskac bo wiadomo, dziecko lubi spac z otwartymi raczkami. Paznokcie dzis znow obcielam, ale krocej sie nie da.

Nequitia, Twoj R. chociaz spi, a moj Wojciech pojechal do kolegi na wódke pozegnalna. Ja ide jutro na 5 godzin kolezanke zastapic w restauracji, niby praca, ale dla mnie to 5 godzin odpoczynku 😮. Zmeczona jestem na maxa. Chcialam obejrzec film, ale chyba sobie daruje i o 23 sie poloze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja wlaczylam "step up" ale tak jednym okiem patrze, bo juz znam na pamiec.
Ja chcialam w ten weekend juz dac Adriana do niego do pokoju, ale nie wiem czy dam rade. Tak to zawsze jak jeczy i sie rusza to otworze oko i czekam czy zasnie czy musze go wziac, a tak to na pewno bede mniej slyszala. No ale kiedys trzeba dziewczyny.
Nequitia u ciebie to inna historia, nie masz wyboru, tak chyba lepiej, bo nie musisz sie nad tym zastanawiac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...