Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
agata_j napisał(a):
Ania a jak Pawcio????

Właśnie śpi 🙂 Generalnie katarku jakby mniej, kaszle już tak, że się "odrywa", więc lepiej. Oczko ropieje znacznie mniej. No powiem Wam, że chyba te leki zadziałały ekspresowo. No i co najważniejsze- nie marudzi póki co. Obym nie zapeszyła!

Kurcze, od kilku dni chodzi za mną cos do jedzenia i za cholerę nie umiem zgadnąć, co to jest. Jem wszystko co mi pod rękę podejdzie, ale cały czas to nie to...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
no to my po szczepieniu, mieliśmy pneumo i wzw. BOrsio zdrowy, po chorobie nie ma śladu! Nawet nie zauważył że był szczepiony, zaraz zasnął, pochodziłam z nim z godz po dworze, przeniosłam go na śpiąco z wózeczka do łóżeczka i dalej mi śpi!
Oczywiście u lekarza było zgromadzenie narodowe, żeby zobaczyć mojego wielkiego dzidziusia... ze wzrostem coś koło 80 ale oczywiście dokładnie nie udało sie zmierzyć, bo moja mała skolopendra wiła się jak tylko mogła najmocniej...

udało mi sie dogadać z babką, nawet dziś była nastawiona pozytywnie, bo u niej to rożnie bywa, no i w piątek mam przyjść po opiekę! super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia no to super ze Borysio sie nie meczyl przy szczepieniu no i ze jest zdrowy !!
U nas juz rozmiar 74 poszedl w ruch, niektore tylko ciuszki 68 jeszcze zakladamy.
agatka Ty tez daj znac jak po szczepieniu.

My tez po krotkim spacerze. Zimno jak cholera.
Dzis Adrian bedzie jadl obiad z nami. W prawdzie bez miesa, ale ziemniaki i warzywa mu pogniote (nie bede juz miksowala) i podam normalnie. Troszke soli z ziemniakow mu nie zaszkodzi.
Chcialabym zeby jak bedzie mial 10 miesiecy juz normalnie jadl z nami.

Dziewczyny zakladacie juz poszewke na kolderke? U mnie nadal tylko kolderka, ale chcialabym juz dac poszewke, bo on lubi posciel. Nie moge cholerka znalezc nigdzie plaskiej poduszeczki dla niego 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka dziewczyny
Kasiaks - nie łam się będzie lepiej ! powtarzaj sobi : "Jutro będzie NOWY, LEPSZY DZIEŃ " Czerwcówka - jak Nikolka zachowywała się na Chrzcie ?
Ania- ja też mam ostatnio jakąś chcicę na jakieś BISZKOPTY, CZEKOLADĘ, WAFELKI, ciągle bym żarła !!!
Moja Gwiazda od kilku dni buntuje się przed spaniem porannym, zwykle spała około 10:00 jakieś 50 min a teraz wcale nie dje się uspać, niewiem czy ona zmienia już spanie na jedo dziennie ? Nie za wcześnie ? Jak jest u Was ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To ładnie 9kg a który to centyl? To oznaka zdrowia ;-)

Co do ulewania to Niki jakieś 2 tyg temu sie z tym meczyla, ok 8-10 razy po każdym posiłku nawet w pionie. Ja to polaczylam z przejściem na mm nr 2
Samo przeszło, teraz tylko jak szaleje

Wczoraj pierwszy raz dostała na kolacje kaszke mleczno ryzowa i nie było kolki ani płaczu i bólu brzuszka !!!! Spała do ok 4 a potem pić tylko wody nie tknie więc dosypuje ok miarke 1,5 na 100-150 ml wody
Co dajcie dzieciaczkom w nocy do picia? Herbatki nie chce bo podobno cukier jest zabroniony w nocy... A wody nie chce...
Pochwalilam ze Niki tyle je a dziś na śniadanie znowu 80 ml mm
Kolacja nadrabia :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiu, po kim ten Twój Borysio taki "paker"? 🙂 Super! My mamy rozmiar 74 na tapecie, ale Pawełek ma 69cm i wazy 7800...
Co do poszewki to ja mam od początku założoną..i jakoś kompletnie nie myślałam nigdy, że mogłaby być bez...może coś przeoczyłam 😉 Teraz sobie wymyśliłam kupienie jakiejś przytulanki, ale takiej płaskiej jakiejś,coś jak ten stwór co podsyłała Gosia kiedyś. Żeby Maluszek mógł sie przytulić,a żebym nie musiala się bać,że jakieś oczko wyleci albo co..
U nas ze spaniem w ciągu dnia jest ok, regularnie co ok.2h zasypia na ok.1h. Ale teraz ma jeden lek, który ma brac rano i następny raz lekarka zaznaczyła,NAJPÓŹNIEJ o 16, w ulotce też zaznaczone, żeby nie brac przed snem i powiem Wam, że Pawełek jest po nim jakiś taki pobudzony... Wczoraj ostatnia drzemka była do 15,dałam mu ten lek i nie spał już do 20 (i nie marudził!), a zawsze ma drzemkę ok.17. Nie wiem co tam dają do tego leku...najważniejsze, że Pawełek czuje się wyraźnie dobrze!
Gosia, a Borys jeździ już w nowym foteliku?Jak tak to jakie wrażenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania no to super że z Pawełkiem lepiej!
A Borysio jeszcze nei jeździ! fotelik stoi w korytarzu i czeka aż sie ktoś zlituje i przyczepi go w samochodzie 🙂 a tak poważnie, jeszcze główka mu nie wystaje z tamtego, a czytałam że jak główka zacznie wystawać z nosidełka, to już czas na fotelik. NO i tak naprawdę wystające nogi to nie jest problem... Gdzieś trafiłam na taki fajny art jak czytałam o tych crash testach całych...
No i nie usiadł jeszcze mi sam, a to że ja go posadzę to nie sztuka....
a z resztą nie powiem, że z nosidełkiem jest wygodnie...

Przymierzasz się do kupna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Butterfly ja nie zakladalam poszewki zeby w razie czego dziecko sie nie udusilo, przez poszewke nie da rady oddychac a przez kolderke bawelniana owszem. No ale teraz juz Adi sie porusza i mysle ze sam by zrzucil, dlatego zakladam w weekend poszewke. Czesto z nim cwicze ze w pozycji siedzacej rzucam na niego pieluche i tak sprawnie i szybko sobie ja sciaga ze az smiesznie to wyglada 🙂.
Przytulanke mamy, a jak piore to daje mu po prostu pieluszke, lubi cos miec kolo buzi 🙂 i sie tuli.

Zapomnialam sie pochwalic ze juz kilka dni dziecko zasypia bez lulania, ale cos czuje ze dlugo to nie potrwa. Mimo wszystko ciesze sie poki sie udaje.

Przeprosilam znow nawilzacz powietrza i mam wrazenie ze Adrian lepiej spi, szczegolnie jesli chodzi o drzemki w dzien. Przewaznie mamy 3 po godzinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia no a pod tym wzgledem to masz racje, ale i ja zazdroszcze ze Tobie synus tak szybko rosnie 🙂.
kasienkaks ja mam otrivin (nie wiem czy jest w Polsce ale chyba nie). Ogolnie to uzywam do nosa tylko wode z sola, dostalam recepte na inny spray juz konkretnie na katar, ale narazie nie odebralam.

Obiad zrobiony, czas na rozmowy w toku, no i przydaloby sie zeby Adrian sie obudzil na jedzenie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...