Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ja tez mam z lovi. Filip jeszcze nie trybi o co kaman, ale sie uczymy 🙂 narazie go tylko gryzie 😉
Dziewczyny normalnie boje sie sama byc z wlasnym dzieckiem w domu... :/

Fajnie, ze dzieciaczki robia postepy, Milosz raczkuje, Borys tez smiga, a o Lence to juz nawet nie wspomne 😉
Ciekawe jak Marysia..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 napisał(a):
a moj ma w nosie gadanie ale to pewnie przeze mnie.nie mam siły tak nawijac do niego ostatnio..


nie martw się, ja do Julki gadam non stop (więc często od rzeczy 😉 ), mój m. też do niej często gada bo jest często w domu, nieraz nawet przez to gadanie zachowujemy się jak pier...nięci za preproszeniem bo jak m. np. wejdzie do kuchnie to mówię : -"cześć tata" a on do mnie "-cześć mama" , albo "-co robisz tata", a on na to : "- nic mama" ... a Julka też nic nie mówi jeszcze więc nie ma co się przejmować , na wszystko przyjdzie czas... chyba byśmy za wcześnie wszystko chciały ...
Mojej szwagierki Kubuś ma 2 latka i 3 miesiące i mówi tylko mama, tata, noo, tak, lala. I TO WSZYSTKO... 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malgorzatta napisał(a):
Dziś doczołgał się do kuchni, a za nim ciągnęła sie mata edukacyjna, bo mu się zawinęła na nogę 🙂



haha, dobre, uśmiałam się ...
moja odkąd się czołga to też się już tak nie turla ale czołga się tylko po "swoim placu zabaw", jak tylko wychodzi poza niego to ją spowrotem daję tam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jeny dziewczyny Wojtek dzisiaj przeginał 😮 Juz przy zupce, jakiegos szaleju sie najdał bo czały czas łapał za łyzeczkę, przez to brudny był cały bo czasem to jak katapulta zupka ladowała wszedzie! i kosi kosi jakby specjalnie zeby mi przeszkadzać! potem przy kapieli...musze go z całej siły trzymać jak siedzi bo on na silę chce sie połozyc zeby fikać nóżkami! I to skubaniec ma tyle siły że jak napierał mi główka na reke to az zaczął wstawać!!!Ja ręce w mydle przerażona że juz 8 miesieczny dzieciak taka siłe ma!A potem na przewijaku cały czas wierzgał nóżkami i uwiezcie mi robil to z premedytacją zeby mnie kopac w brzuch! A jak próbowałam założyc pajacyka to dostal takiego speeda że musiałam poczekac chwile az sie zmęczy i jakos złapie nóżkę! Noz jaki czort!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beti juz z jakies 2 tygodnie, ale ja mu tylko rano i jak wroce z pracy to daje. W dzień teściowa daje mu butelke.
Ktoś mnie pytał jak często Filipa na nocnik sadzam. Narazie raz dziennie przed kapiela. On narazie tylko sie przyswaja z nocnikiem 🙂
Slysze że Tomek wrocił, ufff 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ivona55 napisał(a):
Jeny dziewczyny Wojtek dzisiaj przeginał 😮 Juz przy zupce, jakiegos szaleju sie najdał bo czały czas łapał za łyzeczkę, przez to brudny był cały bo czasem to jak katapulta zupka ladowała wszedzie!


ja miałam to samo wczoraj przy deserku ... jagodowym 😮
nasze maluszki chyba chcą same jeść 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no to z nocnikiem tak jak ja 🙂
Iwonka moj ma tak samo 🙂 kopie ostatnio mojego T w ....zawsze celnie akurat tam haha
a katapulta i plucie przy jedzeniu plus wierzganie w krzesełku to codziennie.mimo ze jest karmiony jak jest głodny. robiłam tez tak ze go wtedy juz nie karmiłam jak tak robił ale cały dzien było tak samo a dziecko tylko mniej zjadło. wiec nie ma sensu.
Doris to Julcia sie tez czołga?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Własnie sie obudził. No wiec Beti tez próbowałam nie dac mu jak tak sie będzie zachowywal ale wtedy marudził bo chciał jeść i chyba tak jak Doris powiedziała, może juz sam chce jeść?Ehh a zapomniałam dodac że ja musiałam sie przebrac cała bo dwa razy kichnął a ja w jednej rece talerzyk w drugiej łyżeczka wiec nie zdażyłam noska mu zasłonić 😁 Noz mowię Wam. A z tym kopaniem to kurcze to juz nie jest takie delikatne jak kiedyś...to naprawde boli jak tak cały czas intensywnie w brzuch dostajesz...chyba przewijak na łożko położe tylko wtedy moze mi uciekac z niego bo jak dziś przebierałam go na łóżku(kupa) to prawie z nią uciekł!!! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobranoc Iwonka
a moze czołganie jest inaczej??? ja jzu nie wiem w koncu jak jest pełzanie hahah
mały juz dwa razy wstal. ale hm na takie wstanie zupelne sie nie zgodził i zasnął a ja mu musze chociaz tyłek umyc i przebrac. oj czuje ze od 4ej to jzu w nosie bedzie miał spanie jak tak szybko zasnał jzu na noc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wiesz co Beti normalnie aż zajrzałam do tej książeczki nivea bo też mam 🙂 i przyznam, że nie wiedziałam, że to co innego i próbuję sobie przypomnieć jak Julka to robi i widziałam nieraz, że podcazs tego pełzania ona nieraz jedną rączkę bierze tak jak do tego czołgania (jak w woju 😁 hihi) a drugą jak do pełzania , raczej taki miksik 😁 , poczytam jeszcze o tym 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris25 napisał(a):
beti82 napisał(a):
a moj ma w nosie gadanie ale to pewnie przeze mnie.nie mam siły tak nawijac do niego ostatnio..


nie martw się, ja do Julki gadam non stop (więc często od rzeczy 😉 ), mój m. też do niej często gada bo jest często w domu, nieraz nawet przez to gadanie zachowujemy się jak pier...nięci za preproszeniem bo jak m. np. wejdzie do kuchnie to mówię : -"cześć tata" a on do mnie "-cześć mama" , albo "-co robisz tata", a on na to : "- nic mama" ... a Julka też nic nie mówi jeszcze więc nie ma co się przejmować , na wszystko przyjdzie czas... chyba byśmy za wcześnie wszystko chciały ...
Mojej szwagierki Kubuś ma 2 latka i 3 miesiące i mówi tylko mama, tata, noo, tak, lala. I TO WSZYSTKO... 🤪


Ale się uśmiałam, jesteście super 🙂 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
OSMY MIESIAC:

W tym miesiącu dziecko próbuje posuwać się w jakikolwiek sposób. Z reguły jeszcze nie potrafi ono wprawdzie pełzać do przodu, ale udaje mu się przynajmniej obrócić wokół własnej osi i w ten sposób zmienić swoje położenie.


DZIEWIĄTY MIESIAC:
Pełzaniem dziecko osiąga juz możliwość samodzielnego i ukierunkowanego poruszania się. Dziecko leży na brzuchu, górna cześć ciała jest uniesiona. Oparte na przedramionach podciąga za nimi cale ciało na podłodze. Etap pełzania jest z reguły krótki i wkrótce zostanie zastąpiony raczkowaniem.

DZIESIATY MIESIAC:

Dziecko coraz częściej podnosi swoje ciało z podłoża i opiera się tylko na dłoniach i kolanach. Jest to pozycja wyjściowa dla późniejszego raczkowania. Przez kołysanie sie w tył i w przód w tej pozycji dziecko ćwiczy się w przenoszeniu ciężaru ciała, co znów jest warunkiem raczkowania.


JEDENASTY MIESIĄC:

Raczkowaniem nazywamy posuwanie sie dziecka na dłoniach i kolanach. Jak każdy ruch, który musi być wyuczony, także raczkowanie na początku jest jeszcze nierównomierne i niepewne. /w wieku 11 miesięcy dziecko powinno jednak umieć posuwać do przodu w rytmicznej zmianie każdorazowo prawa rękę i lewa nogę lub lewa rękę i prawa nogę i tym sposobem skoordynować raczkowanie.

ŹRÓDŁO;

T. Hellbrugge, J.Herman von Wimpffen, Pierwsze 365 dni zycia dziecka, rozwoj niemowlecia, Fundacja na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych, W -wa 1995

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...