Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dorostko wkłądy w 6tkach sa i szersze i dłuzsze jak dla mnie. ale ja na noc zakłądam happy bo młody innych nie toleruje.a badałas moze cukier młodej? choc przy cukrzycy to raczej chudzinki sa dzieci ale bardzo duzo piją i sikają. ja małemu mierze co pół roku glukometrem sama, ale mały ma predyspozycje bo ja miałąm w ciąży.a może mas za gorąco w domu że tak duzo Ci pije?
Ivi kurka to te normy sa jeszcze nizsze niz ja mam normy przy wynikach.ładnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marynata sie gotuje ;-)
Teraz szukam przepisu na łatwy szybki i smaczny tort
Może byc zwykle ciasto które udaje tort
Muszę go wykonać z dwojka dzieci w kuchni ;-)
Proszę o podpowiedzi!!! I ozdobic mogę ta
Masa cukrowa tylko nie wiem jak zabarwic bo barwinkow tu nie dostanę czyli zostaje to co w domu...
W piątek wieczorem impreza więc powoli zaczynam szykować ;-)
Teściowa bye bye ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my po kluju kłuju.wybrałąm tym razem rozmaz mikroskopowy a nie automatem, to barzdiej wiarygodn, tylko raczej norm nie bedzie przy tym wypisanych.wczoraj do lekarki dodzwonic sie nie mogłam juz kolejny raz. a rano moge podejsc do panstwówki dopiero we wtorek. sama sobie luknełam w moje wyniki poł roku temu jak omal nie zemdlałąm bo miałąm je powtórzyc i tez mi sie nie spodobały.limfocyty neurocyty, eh musze powtórzyc w innym laboratorium. Filip niestety w tym samym miał bo drugie jestt daaaaleko , poza tym wiecznie wszedzie sama w tym malo ludzi to łatwo do kasy itd a tamtym jest mega zamieszanie i tłumy, wiec darowałąm sobie.
moj Filip pije około 700ml plus 2 butle po 180, zupka, owoc, jogurt, tyle z płynów. wczesniej pił jeszcze mniej bo max 500 ml.a i tak duzo sika w nocy.
dziewczyny jakie szczoteczki uzywaja wasze dzieci? tzn z włosiem juz czy gumowe. ja mam z nuby, ta z włosiem jest duza i niby od 3 lat i my na gumowej jedziemy.ale sie zastanawiam czy nie kupic innej z włosiem jakiejs malutkiej.polecacie cos?
drugie pytanko co dajecie na drugie danie? Filip zaczał łądnie gryzc, wiec i repertuar mi sie powiekszył. nawet chleb ze skóra zjada a włąsciwie ostatnio same skóry hehe w koncu sie nie krztusi tak co chwila. jednak kolezanka miałą racje-minie półtora roku a max 2 lata i wszystko sie unormuje w sprawie krtuszenia sie co chwile 🙂 samoistnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!

Madzia oby Mery przeszedł ten kaszel.. ale co myślisz że się nie doleczyła czy coś nowego ją bierze? a może to alergiczny kaszel? Mój sąsiad, 3 miesiące młodszy od Miłosza ma strasznie duszący kaszel no i lekarz stwierdzi, że to alergia, ale jest jeszcze za mały na testy no i podają mu zyrtec oczywiście z przerwami.

Beti to Fifi pije idealnie. Zaczęłam czytać kiedyś ile powinno wypijać dziecko, bo też myślałam że mało Milo pije i okazuje się że dziecko między 1,5-2 latka powinno przyjmować płynów ok 700ml - tu pisali o piciu, no a wiadomo że mm, czy zupka to dodatkowe płyny. myślę że Milo z zupą i mlekiem wypije niecałe 1,4l.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti na drugie danie ja w zasadzie daje wszystko prócz smażonego.

np z ryb tot ylko łososia pieczonego na masełku z ziemiakami i warzywami.
pulpety w sosie pomidorowym/koperkowym z ziemniakami albo kaszą albo ryżem.
pierś z kurczaka/indyka duszona do tego np ziemniaki i starta marchewka z jabłkiem
różne duszone bitki z szynki/schabu/polędwiczki/wołowiny
mięsko z rosołu czyli udko albo podudzie z kurczaka z ziemniakami i marchewką z rosołu 🙂
ostatnio dałam mu kaczkę tez wcinał 🙂
gulasze z ziemniakami czy kaszą
kopytka/kluski śląskie
makaron z serem
pierogi ruskie
naleśniki z serem
robiłam kiedyś parowce z musem ale mu nie smakowało 🙂
ryż zapiekany z jabłuszkiem i cynamonem
potrawka z kurczaka z ryżem i warzywami
makaron ze szpinakiem i piersią z kurczaka
jak jeszcze sobie coś przypomnę to dopiszę 🙂

myślę żeby podać mu łazanki, bo jeszcze nie jadł 🙂

dawałyście wątróbkę?? ja nienawidzę wątróbki, ale może mały polubi..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam mamusie ostatnio nie mam często neta i jest zabiegana bo remontujemy dalej gore u tesciowej 🙂Teraz łazienka została i pokój umeblowac. 🙂

Dziewczyny muszę się wygadac bo się zamartwiam a mianowicie coś się ze mną dzieje tzn.boję się że znów jestem w ciąży głupio mi ale nie chciałabym teraz 2 dziecka niestac mnie 😞
Może któraś mnie potepi ale Sz daje tak w kośc że oboje z mężem mamy dośc.
No i ten masakryczny poród który miałam 😞 😞
A mianowicie 26 grudnia miałam okres normalnie i w tym czasie chorowałam brałam antybiotyk 10dni byłam przeziębiona następny powinnam dostac ok22-23 styczeń no i tu są schody bo 23 zaczełam plamic coś tam leciało jakby się okres zaczynał i trwało 1dzień i potem koniec i martwie się o co kaman bo zawsze mam ok5dni miesiączke a tu sucho.
Nie pamiętam kiedy się z mężem kochaliśmy na pewno w okolicach świat z zabezpieczeniem potem jakoś nie, tylko pieszczoty były bo to ja chora byłam a potem mąż i jakoś nie mieliśmy ochoty.I się zastanawiam czy ten antybiotyk miał wpływ na okres.?
29stycznia zrobiłam test ciążowy mąż nalegał i sam mi kupił he i wynik był negatywny niewiem może za szybko zrobiłam.Dziwnie mnie jajniki pobolewają raz jeden raz drugi.
Kurcze nie wiem co mam myślec.
Mąż namawia mnie bym po niedzieli zrobiła jeszcze 1 test.Chcę sie wybrac do ginekologa ale to po 10lutego bo nie mam kasy zbytnio teraz bo prywatnie pójdę bo z kasy chorych musze 1.5miesiąca czekac na wizytę paranoja.
Dobra już nie smuce ale nie miałam komu się wygadac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia jak współżyliście z zabezpieczeniem to raczej nie ma szans, a każda choroba nawet, przeziębienie wpływa na opóźnienie okresu, a plamienie może wynikać z owulacji, czasami się tak zdarza, tym bardziej jeśli jajniki Cię pobolewają może to być owulacja. Ale dla pewności podejdź do lekarza żeby sprawdzić ewentualną ciążę czy torbiela jajnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia jak sie kochaliscie w okolicach swiat to nie były to dni płodne, skoro 26 był okres to były to niepłodne raczej plus zabezpieczenie wiec tez watpie w ciaze z powodu tego razu akurat.ja Ci proponuje badanie beta hcg z krwi zamiast testu.mi testy nie wychodziły. albo usg albo u radiologa bo taniej albo u ginka jak ma, bo ginek bez usg nie wykryje ciazy wczesnej.mi dwoch ginków nie wykryło a byłąm juz chyba w 6 tyg....nie mowiac juz o testach których robiłąm około 10 i nie wychodziły.ja wierze tylko w B-hcg.
co do ginka panstwowo to z kolejki sieteraz nie dostaniesz? u nas na zapisy sie czeka 1,5 miecha a zkolejki trzeba o 5ej rano leciec by sie dostac ale sie dostanie człowiek zwłaszcza teraz gdy sa nowe umowy z nfz. bo w grudniu to nie przyjmowalo wiekszosc lekarzy juz bo limity sie pokonczyły.mam nadzieje ze wyjdzie tak jak chcesz. trzymam kciuki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...