Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
dobra nadrobiłam. Ivi spytałąbys sie kolezanki jak mozesz jakie normy maja dla dziecka 1,5 rocznego hemoglobina, hematokryt i erytrocyty. chodzi mi o górne granice.dzieki z góry. znalazłam na necie dwie rózne normy w jednych sie miesci w drugich nie.jednak te które mam wpisane przy wynikach sa tez dla dzieci.pracownie w niektórych normach nawet dla dorosłych maja niewielkie róznice. zobaczymy jak jest dla dzieci. ja jestem uwieziona we włąsnym domu. .nawet nie miałam jak isc z wynikami bo t na rano i nikt mi z młodym nie zostanie.rzeczywistosc..
Magda u nas te byłą egzema, ale te pecherze to moze macie jakas odmiane wirusa bostonskiego podobno pod koniec roku było duzo zachorowan w kilku rejonach.przy niektórych odmianach objawy moga byc grypopodobne jak czytałam teraz artykuł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ivi ja kilka razy miałam kryzys ale ciezko Ci bedzie .moja metodą było masakrowanie cycków laktatorem po kazdym karmieniu przez 20-30 minut z danego cycka którym karmiłam. po 2-3 dniach ilosc mleka wracałą do normy i nawet wiecej.jakbys miała wiecej i jzu isynek nie chciałby to chyba lepiej czasem odciagnac by laktacje zwiekszyc zwłąszcza ze kiedys były problemy.ale ja tu sobie moge pisac Ci porady jak to jest mało mozliwe bys przy dwójce jeszcze latała odciagac.musisz sie po prostu zastanowic i podjac decyzje czy dokarmic np na noc czy masz siłę walczyc.
powiem wam dziewczyny ze nawet po tygodniu ,dwóch i wiecej odstawienia jest mozliwa relaktacja.bo ja teraz znowu karmie 😮 w nocy, zaczeło sie przy którejs chorobie, odstawiłam niedawno na tydzien bo brałam leki i juz nie chciałam dodatkowow mu podawac leku w mleku, i znowu powrót musiał byc bo te kły wykanczaja. jeszcze dwa i spokoj bedzie.i penie odstawie znowu
Iza moj Filip tez zakaeptował tylko tomille butelke ale to duzo później bo długo nie chciał zadnej. ale o dziwo jak wychodziły mu 4ki i 3 i chyba nawet dwojki to odrzucił ją i tylko canpol bo canpola nie obciaza tak dziaseł. cyckowym dzieciom polecam TT.bo reszta butelek to strata kasy.mozesz próbowac na rózne sposoby: najpierw jak nie jest głodny, potem jak jest srednio głodny, a potem jak ejst głodny. bo podobno jak głodne dziecko to gorzej z butla wtedy ale moze byc ianczej odwrotnie. druga sprawa smoczek butli ubabraj mlekiem by na full pachniał nim i smakował.jesli karmisz w pozycji lezacej na boku to butle tez w takiej podaj.
druga sprawa ze synusie to jednak synusie mamusi hehehee. widze że zaczyna byc u Ciebie ciezko 🙂 teraz czy za 2 tyg przepisowo mozesz cos wtedy kombinowac. wiem ze ciezko ale takei powolne odstawianie a raczej zastepowanie mleczka spowoduje ze dotrwasz do 6 miesiaca bez trudu. sinlac tez mozesz za niedługo podawac dla brzuszkowych maluszkow który doskonale znasz 🙂 , moze Ci wiecej pospi i odpoczniesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia a mąz dostał przeciwwirusowy lek? jakby Borysowi cos sie działo to chociaz neosine powinien odstac wtedy. lek przeciwwirusowy. z grypa nie ma zartów zwąłszcza u dzieci.zdrwóka dla was!
Agatko ten kaszel cholerny u mnie np trwał 3 tygodnie. a mzoe byc i dłuzej. mi pomagał na krótko ale pomagał syrop prawoslazowy. super jest syrop z babki lancelowatej. herbate z miodem jak najaczesciej gdy cie łapie kaszel. u mnie syrop z cebuli jakims cudem powodował pogorszenie kaszlu. ale z miodem jescze nie próbowałąm. napewno syrop z cebuli warto tak czy inaczej. młodemu zawsze robie ale jemu to juz chyba nic nie pomaga 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
i ja nadrobiłam....

ja jeszcze tkwię w krk!!! Marcin mój jest prawie nieprzytomny, byłam dziś u lekarza po antybiotyk dla niego, jak gorączka nie spadanie choćby trochę to mamy jechać na pogotowie... no i od 16 nie spadła... chyba będę musiała wezwać karetkę w razie co, bo inaczej to muszę wziąć i Borysa...

W ogóle mam taki dzięń do d.. że szok, zaczęło się od rana, bo wczoraj wieczorem Marcin wyglądał trochę lepiej i myslałam że wszystko idzie w dobrym kierunku, a dziś rano zastałam go ledwo żywego... do tego wszystkiego Bo jeszcze miał trochę opuchniętą rączkę i musiał zostać w domu, miałam takie wyrzuty sumienia jak szłam do pracy że go zostawiam z Marcinem w takim stanie, ale musiałam iść bo miałam dziś taki dyżur... Marcin zadzwonił do lekarki żeby mu wypisała receptę i umówił się że ja po nią przyjdę. Wydzwaniał do mnie co chwila, mówił jak zza światów, czy sie zwolnię, czy już idę, czy już wyszłam - i tak w koło - po ten cholerski antybiotyk... lecę na złamanie karku w końcu po tą receptę, a tam recepty brak, koło 16 dopiero... W domu Bo oszalał dziś normalnie, skakał po łóżku, bił mnie, robił i na złość, rzucał przedmiotami, w końcu rzucił we mnie czymś drewnianym ciężkim, taką ścianką od drewnianego pudła edukacyjnego.. potem zaczął się rzucać na mnie i w końcu tak mi walnął głową w zęba że myślałam że już po nim... Marcin mówi że nie wie co sie działo jak byli sami. Chyba Bo sam się nakarmił, zmienił pieluchę i inne takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki Beti ;-)
Domowilam butle taka jak tt tylko z aventu.. Zobaczymy
Jeszcze uchwyty do butli tt Niki mozexzacznie sobie trzymać sama..
Zasypia tylko na rękach.. Może jeszcze za mały?!
Jak próbuje zmusić go do zasniecia na plecach to aż sie zachodzi z płaczu i kończy sie czkawką.. I tak wtedy muszę go Wziasc i przytulić.. Mięśnie na plecach juz mam ponaciagane okropnie.. Teraz i kark doszedł:-( wykończe sie..

Gosiu jak zdrowko w domku?!
Beti ty jeszcze karmisz cycem?! Wow!
Mam juz dla Bo pól szafki kaszek m-r... Może na początek dam jednak ten Sinlac..

Spokojnej nocy!
A i koleżanka wczoraj urodziła chłopa 4700!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Iza 4700 wow !!!
Dziewczyny mam tai katar ze nie wyrabiam 😞 😞 😞
Dzieciai znowu poszły spać po 23ciej...nie wiem co to się porobiło,nie wyobrażam sobie żeby tak miało być dalej, ale wiecie jaką zależność zauważyłam u Majki jak pójdzie spać przed 21szą to budzi się po 5 razy w nocy a jak o 23ciej to śpi całą noc do 9tej rano 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej...

Jejku co za zima!! Chorobowa!
DUŻO ZDROWIA!!
Gosia powiedz mężowi żeby przestał się wygłupiać i szybko wyzdrowiał!
Dzisiaj odstawiłam Małej wszystkie leki, bo już nie wiem skąd ta wysypka...
Zostały tylko witaminy i krople (wit.c)...
Zobaczę jaka reakcja będzie, antybiotykiem też jej nie będę dzisiaj oczu smarowała...
Jejku, niech już się ta zima skończy, fajnie było, śnieg był, dzieci się pobawiły, mróz miał wymrozić świństwa różne i już wystarczy...

Miłego dnia życzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
i zamknełąm onko i sie skasowało eh.
no 4700 masakra
Iza moj Filip nadal zasypia na rekach (porazka) i odkładam go na bok na plecach nigdy sie nie da bo sie budzi i wrzask. ja mam nadzieje ze jak dorosnie to wybierze sobie łozeczko przytulanke i sam pojdzie spac hehee
Gosia klacid jak czytam jest o szerokim spektrum działania wiec powinien byc dobry, tylko ze grypa to wirus a antybiotyk działa na bakteryjne zakazenia które czesto sie dołaczają przy wirósowkach.mam nadzieje ze pomoze. daj znac co i jak bo normalnie strach.
jak Ci Bo juz kaszl czy cos to ja bym podawała neosine jak w domu bym miała grype.najlepiej odizolowac dziecko szkoda ze mamy nie masz blisko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti teraz mój m ma aż 8tyg urlopu ojcowskiego
Jak skończę macierzyński i będę na wypoczynkowym to weźmie ze 4tyg na początek i będziemy uczyć Bo zasypiania. Niki w jego wieku juz sama zasypiala o stałej porze..
Jest sukces bo dziś wypił mm z butelki od m aż 70ml ;-) tyle ile wlalam, poprawił cycem i /,5h było spokoju. Spi juz 3raz dziś!! Normalnie mam czas dla Niki.
A w nią diabeł wstąpił płacze, piszczy, rozwiała wszystko i tylko broi.. I te zeby, ręce w buzi non stop..
Gosiu, Agatka Zdrowka i wszystkim chorowitkom.
M wziął Niki na sanki ;-)
Za tydzień przyjeżdża siostra ze szwagrem i Kacperekiem, przywioza moja mamę;-)
Będę miała pomoc przez dwa tyg ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a jaka metode macie 3-5-7? moj F wymiotował przy tym.w łozeczku ma wyjete szczebelki bo gora wyłaził wiec nie ma mowy o tej metodzie.bo by łaził po pokoju.ja załuje przede wszystkim ze smoczka nie nauczyłam sadze ze wczesniej by sie nauczył a takto zasypiał tylko przy cycu a jak skonczyłam karmic na noc to na rekach..eh ja juz z tym nie walcze nie mam siły.co chwila choroby wykanczajace. nawet w szkole nie byłąm ze 2 miechy.praltyki nie załatwiłam nawet nie wiem czy zalicze semstr ze wzgl na nieobeccnosci...teraz jest pełno wrzasków o zeby wiec nawet nie miałoby to sensu. moze blizej wakacji, ale pewnie łozeczka juz nie bede miała hehe i tak zle i tak nie dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziołchy! 🙂

Beti to faktycznie nie ma sensu stosować tej metody jak masz wyciągnięte szczebelki, ja póki co jeszcze nie wyciągnęłam, bo też pewnie by wychodził. Na razie nie wychodzi górą, więc nie wyciągam.
Tak się cieszę, bo ta metoda poskutkowała w 100% 🙂 cały czas wieczorem sam zasypia - już miesiąc 🤪 🤪Zostawiam mu taką niebieską lampeczkę, taką co się w niej te gluty przelewają.. a on dodatkowo sam sobie zapala żuczka z ikei, który jest nad łóżeczkiem 🙂 zawsze go gaszę jak już zaśnie 🙂

Zdrówka życzymy wszystkim chorym 😘 😘
Gosia jak Twój mąż, spadła temp?? czy na pogotowie jednak musiałaś dzwonić?

Macie jakieś sprawdzone przepisy na dobrego pieczonego kurczaka??

Mysza, ciacho pyszne... takie puszyste rozpływające się w ustach 🙂 mniammmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć... jaka noc!
Jak Mała zasnęła to poszliśmy na chwilkę do znajomych to znaczy ja poszłam na chwilkę bo R postanowił zostać na dłużej, kolega miał urodziny. Ja sobie wróciłam włączyłam film i patrzyłam w niego, o 2 się skończył... 😮 wrócił R no i oczywiście jak już ja planowałam zasnąć to się zbudziła Marysia... i do 5 postanowiła nie spać 😞 MAKABRA... o 5.07 odłożyłam ją do jej łóżeczka... oczywiście nie było mowy żebym oko przymknęła na chwilkę bo był ryk 🤢 także zasnęłam po 5, a wstałam przed 8 bo Mary się wyspała... śniadanie wciskałam w nią 45 minut, a i tak nie zjadła i już mam dosyć tego dnia ...

A żeby nie było za różowo moja teściowa jest chora, a jak ona jest chora to matko boska, ja nie wiem jak ona przeżyła ponad 50 lat, skoro jak jest przeziębiona to umiera i w ogóle... W życiu swojej mamy nie widziałam żeby się tak użalała nad sobą i kazała sobie usługiwać i w ogóle... no ja pier***e... jakaś porażka z tej kobiety.... 😮 jakby nie wiem, jakąś księżną była... no nie wiem jak Wam to opisać ale mi szczęka opadła jak wczoraj wieczorem stwierdziła, do teścia że musiała się sama obsługiwać i dlatego się gorzej czuje 😮 tak a propo to u mnie byli chrzestni Marysi pół dnia, bo rzadko mają okazję żeby przyjść- i ja miałam latać i jej "usługiwać" no po prostu brak mi słów... szkoda, że mi tak nikt nie usługiwał jak miałam prawie 40stopni gorączki i brałam antybiotyk... Nieeee ja jestem niezniszczalna, ale ona... ajć no ironizować by się dało pół dnia, jak mnie ta kobieta osłabia to moje... ale już mi się śmiać z niej chce z tego jak się zachowuje...

No nic, nie będę smędziła od rana 🙂 Cicho tutaj strasznie, pewno przez te choróbska wszystkie...

Aha! odstawiłam wczoraj leki wszystkie Małej i wysypki nie ma 😮 teraz to już w ogóle nie wiem co to było 😜 ale najważniejsze, że już nie ma 😆

Miłego dnia i do napisania 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!
My po basenie ;-)

Magda to moja jest identyczna ;-) tylko ja sie z niej śmieje (przynajmniej próbuje) i pytam sie co będzie za 10,20lat?! Umiera na wszystko, tylko steka i jeczy... Normalnie jak mnie takie Uhu Uhu Uhu ojej ojej oj oj oj wkurza!!! Trzęsie mnie jak ona zaczyna.. Ale nie powiem ostatnie 3dni mi pomaga i to tak naprawdę!! Siedzi z Bo kiedy ja poproszę. Coś tam drgnęło.
Magda witaj w klubie "noc ma 2-3h snu"
Bo dziś jadł co 1,5-2h w nocy od północy a raz nawet całe 35min wytrzymał..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień doberek!

u nas szaro, bura, wiatrzysko wieje.. Milo powinien zaraz się budzić, zje obiadek i jedziemy na kulki 🙂
Moja teściowa też jest upierdliwa, ale ona jest raczej taką pesymistyczną ciotką życiową...
kiedyś jej dosrałam mowiąc KAŻDY JEST KOWALEM SWOJEGO LOSU 🙂 bo wiecznie narzeka..


oj niezbadane są te nasze dzieci i ich humory 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny Bo mi stanął na wadze... Domyślam sie ze jest po prostu głodny..
Dostał dziś na kolacje butle 200ml mm.. Zostało na dnie bo zasnął.. Teraz siedzę i ściągam laktatorem zeby do nocy nie wybuchnąć.. Zaraz chyba zapale.. Jakie to dziwne uczucie jak dziecko zaczyna jeść z butli.. Smutno.. Wrrr
Zobaczę ile mam w chcący.. Ciekawe ile będzie spał po takiej butli..
Tłumaczę sobie ze nie mam wyjścia a i tak jakoś cieżko...
A to normalne ze moje dziecko mierzy prawie 70cm w tym wieku?! Na noc zalozylam mu Niki body co jeszcze niedawno w nich chodziła..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza spojrzałąm w ksiązeczke. moj Filip mierzył 68 jak miał 3 miesiace i niecałe 2 tygodnie taki mam zapis. wiec to normalne by w wiku koło 4 miesiecy miec 70 cm 🙂
a wazył 6300 pewnie Bo wiecej 🙂
ja bym na Twoim miejscu wprowadzałą juz zupki i kaszki. juz praktycznie ma 4 miesiace skonczone bez tam kilku dni a pamietam ze lekarka Niki zaleciła podawanie duzo wczesniej zupki tej buraczanej na brzuszek.wiec kilka dni w tą czy w sią bez róznicy. w cycach by sie nagromadziło wiecej, i jakos byscie przeczłapali.
ciekawe co z Gosi mężem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do tego ile dziecko je...kolezanki syn je 120 ml jak odciagnełą i podała butlą w wieku skonczone 3 miechy i po tym nie jest głodny w dzien 4,5 godziny!!!! a moj Filip pił tyle w wieku 1-2 tygodnie 🙂 i mu starczyło to na godzine. jak kaszke dostawał póżniej to tez za godzine był głodny...chyba wysokie dzieci tak mają. bo kolezanki jest malusienki i nie rosnie szybko wiec taka porcja mu starcza widocznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...