Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dorotko powoli powoli dojdzie sie i do poprawy tego. a jak sprawa nocnika? jak młody był tak faktycznie uczony i pilnowany to naprawde wstrzymywał i nawet spacery były bez sików w pampka, suchy był, a w nocy było duuuzo mniej sików.wiec mzoe predzej czy później sie i to poprawi u was.sadze ze w lato to wszystkie nasze dzieciaki juz bez pampka bedą i problem z głowy. no chyba ze na noc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czerwcowka napisał(a):
Hej!

U mnie katastrofa z plecami. W nocy karmie juz na lezaco ale nie umiem i wyginam sie jeszcze bardziej a Bo nie zasypia :-(
Gosiu jak będziesz miała chwilke to daj znać czy siostra była u neurologa czy rodzinnego. I czy powiedział jej co to jest.. Bo ja juz nie daje rady.. Nawet z boju na bok jak sie przekrecam to płacze :-(

Podejrzewam ze to m.in. od karmienia cycem bo Bo juz wazy 7450!!! A poduszka juz dawno w odstawke bo on za duży... Więc pewnie zaraz będzie częściej mm
Pasowało by w nocy ale boje sie ze stanie laktacja..


IZa jak dogadam szczegóły z Kachą to dam Ci znać, ale wydaje mi się że nie była u neurologa raczej...A Boruś autentycznie wagę ma piękną!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dawno nic nie wstawiałam, daję foty z chrzcin Leo:
ja z Borusiem 🙂
[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images42.fotosik.pl/756/6390ffcc4aeed17emed.jpg[/IMG][/URL]

ja z tortem 🙂
[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images45.fotosik.pl/1708/663ae3e9decfc6a7med.jpg[/IMG][/URL]

ja, Boruś, chrzestny, Leoś i sister

[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images37.fotosik.pl/1950/8d504a797b9652dbmed.jpg[/IMG][/URL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorotko co tego sikania to tez nie wiem sama już co Ci poradzić... może sie to jakoś unormuje, taka uroda córci i tyle... musisz częściej zmieniać pieluchę i nie ma innego wyjścia pewnie.

Mój Bo tez pije bardzo dużo, ale nie ma aż takiego problemu z sikaniem... w nocy ostatni raz mu zmieniałam pieluchę jak miał z miesiąc jeszcze....

jest jeszcze inna kwestia, czy jej organizm przyswaja picie??? Czasem sie tak zdarza, że mimo iż dużo się pije to organizm się może odwodnić (mój M tak teraz miał przy chorobie), trzeba kupić elektrolity i podawać, ale moim zdaniem przy tak małym dziecku trzeba by było to jakoś sprawdzić, przydałaby sie opinia lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza hehe a wiesz, że nie podkreśliło błędu... może się faktycznie nie odmienia 🤪

Gosia, jaka Ty chudzinka jesteś! szok! ładną spódniczkę miałaś, czy to sukienka? A Borysek jaki duży się wydaje przy Leonie 😁

ech, nie działa moja stronka z filmami już długo i nie mam jak oglądać 😁 a mój R śpi w drugim pokoju bo coś go łapać zaczęło... niech już będzie wiosna!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie, misja Martyna nie pije herbaty w nocy zakończona fiaskiem.
O godzinie 2 w nocy pilegrzymowaliśmy w ilości osobników sztuk 2 do kuchni celem posłodzenia herbaty. Pierwszą butlę nie słodzoną wypiła spoko (penie dlatego że multi sanostol Jej trochę dosłodził) na następną obudziła się o 2 i był tak przeraźliwy ryk jakby Ją ktoś ze skóry obdzierał. Niestety herbatę dosłodziłam miodem, wypiła dwie butle (nadrobiła braki) pokwękała, poużalała się, z pretensją do matki co ty mi dałaś do picia, chora jesteś czy co, o 2:30 zasneła. Ogólnie noc do dupy siedzę jak zombie, tylko zapałki w oczy włożyć aby jakoś funkcjonować. A dziś do urzędu ehh... Przemyślenie po dzisiejszej nocy mam takie a niech pije ile chce, nie będę dziecku picia odmawiać jak Jej smakuje niech pije ja się wyśpię pod ziemią. Tak sobie uświadomiłam ostatnio że średnio od dwóch lat nie przespałam nocy- fajnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!

Dorota a wyobraz sobie ze przy mnie to ty sie wysypiasz;-)
Od 2:30 do 4 śpiewy, kupki i płacze Bo. W koncu o 4:40 obudzilam sie z nim spiacym na klacie..
Po tym mm na wieczór w nocy robi kupke... Może dlatego ze comfort?

Gosia ale ty juz jesteś "ogarnieta" ;-) ja przy was to jeszcze za murzynami...
To chyba baskinka, ja poluje tez ale chce czarna i może biała. Tylko kupić mogę w necie.. A zastanawiam sie gdzie ja założe... Chyba na ogródek... I jeszcze chrzciny..

Dorota przeczekaj jeszcze może jak skończy sie sezon kaloryferow historia sie skończy.. Ja tez juz nie wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale sen to sen ;-) czy masz jedno czy 5 dzieci tak samo chcesz sie przespac w nocy;-)
Ja tez jestem człowiek i juz mam dosyć nieprzespanych nocy. Sił mi brakuje.
Ja przesypiam ok 4h i to na raty.. Uwierz mi ze juz niedługo padne i nie wstane i ze wam zazdroszczę tak czy siak. Moje dzieci juz takie są ze maja problemy ze spaniem :-(
A Niki jeszcze niedawno (juz za czasów Borysa) Niki tez wstawala i to kilka razy w nocy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jak ja się cieszę, że Marysia śpi jak śpi 🙂 nie powiem, że bym się nie cieszyła jakby spała tak jak przez pierwsze pół roku, czyli od 20 do 9 albo i później, bez pobudek... ale teraz nie jest źle z tego co widzę, bo zasypia 20-20.30 i budzi się 8-8.30.... wiadomo czasami w nocy coś jej nie pasuje i się budzi, ale nie zdarza się często, a jak się zdarza to ja jestem zombie do kwadratu bo jednak jestem przyzwyczajona do luksusu wysypiania się....

Dziewczyny ułoży się u Was, Dorotka, serio postaraj się wyeliminować cukier i herbatkę, będzie ci łatwiej w lato nawet, bo słodka herbata nie gasi pragnienia... a jak będzie powyżej 25 stopni to nie wyrobisz ze studzeniem 😉 Oby się udało Wam z tym poradzić 😘

Iza, Ty póki co jesteś poza konkursem z wysypianiem hihi bo od nowa masz jazdy... ale wierzę, że w końcu się zaczniesz wysypiać, a może przesypiać ciągiem dłużej niż teraz i tak coraz dłużej, i coraz dłużej aż oboje będą spali to przepisowe (co najmniej) 8 godzin i to w tym samym czasie 😉
Co do Twojego pytania o pchanie rączek do buzi, to mi się wydaje tak jak napisałam na fb że zaczynają się zęby u Bo powoli... bo przecież to ślinienie może trwać kilka miesięcy, więc tak by wypadało...

a tak w ogóle cześć 🙂 dziś u nas za oknem wiatr, ale i słonko.... na termometrze 1 stopień na plusie, więc spacerek zaliczymy...
Marysia dzisiaj bierze ostatnią dawkę inhalacji, co ciekawe pokaszluje nadal, ale noce są spokojne... teraz demoluje pokój, a ja się zbieram, żeby pościelić łóżko i zrobić miejsce do zabawy.... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej wpadłam powiedziec że jeszcze nie robiłam badania z krwi bo ta prywatna przychodnia zamknięta jutro albo w czwartek idę ale myśle że nie jestem w ciąży robiłam 2 test i negatywny wynik.
Dziewczyny jestem z wami będą i u was lepsze noce ja od urodzenia miałam przechlapane bo Sz nie przesypia nocy do dzisiaj 😞Dziś od 17miesięcy spał z 1 pobudką w nocy 🙂
Co do mowy to któraś kiedyś pisała to on też nie gada tzn.mówi po swojemu
ga ga czyt.dziadek,baba,mama lub meme,na tate woła geń,na rybke mem,na jelenia gegeń,na wielbłąda i dynie deń,na pana lub panią nie nie i domyślaj się o co mu chodzi 🙂
No i naśladuje zwięrzeta tak sam od siebie woła no może troche moja mama go nauczyła.
A od tygodnia raczkuje 🙂
Magda ciesze się że Mary zdrowieje oby już ci nie chorowała.
A wszystkimchorowitkom dużo zdrówka życzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Dorotka pociesz się , ze ja nie śpię od prawie 4 lat 😁 i już nawet nie narzekam tak bardzo w tej kwestii 😁
Magda a jaką stronkę z filmami Ci zablokowali? Kinomaniaka ?
jest jeszcze kinolive tylko trzeba cierpliwości by przeczekać reklamy na początku.
Gosia ślicznie wyglądaliście 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aj szkoda gadać, trzeba zacisnąć zęby i hej do przodu. W sumie nikt nie powiedział że będzie łatwo. Szkoda tylko że całe obciążenie spada na matkę ehhh
Pomożecie? nie możemy się zdecydować
http://allegro.pl/disney-bluzka-myszka-minnie-92-cm-d19-sale-i2936004097.html
http://allegro.pl/disney-myszka-minnie-bluzka-rozowa-92-i2968928449.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mysza takkkkk 😞 kinomaniaka...
No właśnie wczoraj wyczaiłam to kinolive i zostawiłam lapa na noc żeby mi się zbuforował cały film bo zamiar miałam obejrzeć jak eM zaśnie popołudniu, a ta cholera mi przed chwilą wyłączyła komputer 😠 wściekłam się, ale cóż.... znowu się buforuje, może nie będzie się tak przerywało...

byłyśmy na spacerku, i wziełam się za porządki ciuchowe 😮 masakra... Małej tyle ciuchów odrzuciłam bo albo za małe albo po 20 par spodni... skąd ja tyle tego nabrałam 😮 😲 zaraz z sis pogadam co jej wysłać, może coś jej się przyda a resztę wymysliłam że oddam do domu samotnej matki... o ile przyjmują darowizny, bo jak nie to do kontenera z "pck" wrzucę...

Jejku, ale marudzi dziś ten mój potworek... ech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorota, wystawiłabym jakbym umiała, poza tym to są ciuszki po 2-3 dzieci, niektóre są sprane, widać że są używane, żadne tam firmówki i wypieszczone, bo takich mam kilka sztuk "na teraz" i to zawsze są ciuszki, które eM dostaje w prezencie, np. na urodziny, pod choinkę lub kupione przez teściową i te "lepsze" ciuszki oddaję siostrze bo jej Jula jest pół roku młodsza od Marysi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...