Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

Ivi dla mnie Ty to jesteś PRZE!! Ja mnie wiem skąd Ty masz takiego powera!
Jesteś.super dzielna i wogóle ekstra!

Ja tam wysnułam pewną teorie na temat cholpczykow: to są takie maminsynki.tylko by się tulili,ciągnęli cyca i wogóle tylko Mamma!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ju7 zaliczyli4my gor#czk2 prawie 40 st, zzrobi'am ok'ady a 7e o 12tej poda'am nurofen z ibuprofenem to 17tej dalam panadol. Dziewczyny ile razy dziennie mozna robic takie kombinacje paraccetamol-ibuprofen?Teraz mamy 37,4. Sorki za bledy ale pisze z tableta a to cholerstwo zze mna nie wspolpracuje. P jeszcze w pracy a ja juz zdazylaam garnek spalic.Mai cos od rano oczzko ropialo a teraz spuchlo...troche.Ju7 Wam nie sm2c2. Zdrowka dla wszystkich chorowitkow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Myszko, paracetamol z ibuprofenem można naprzemiennie podawać co 4h! Np syrop z paracetamolem i czapek z ibuprofenem! Póki nie odpuści gorączka. Przy takim podawaniu wychodzi jakoś tak, że lek z danym składnikiem aktywnym podawany jest 4 razy na dobę!
Jeju zdrówka dla dzieciaczków! To coś strasznego kiedy czuje się taką bezradność!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basia najlepiej przed treningiem kardio zrobić sobie jeszcze ćwiczenia izometryczne tj brzuszki. A rozciąganie to dobra sprawa.
Bardzo mocno Ci kibicuję i proszę tylko się nie poddawaj! Organizm będzie Ci płatał figle i będą przestoje na wadze ale najważniejsze to - wytrwałość!
Ja na diecie i ćwiczeniach w 5tyg schudłam 10kg! Ale teraz nie dam rasy trzymać tamtej diety a jedynym ćwiczeniem na jakie mam siłę to......leżenie plackiem z tyłkiem do góry 🤨
Wstyd mi!

Kiedy ja zacznę coś ze sobą robić to nie wiem 😞 lato idzie a ja wyglądam i czuję się jak wieloryb 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej... antybiotyk poszedł w ruch... nie obejdzie się...

Mała kaszle, robi się purpurowa, dostaje ślinotoku... z nosa idą bańki! masakra, gorączka umiarkowana do 38 także bez paniki, ale wszystko inne coraz gorzej... jeszcze pół dnia ryk i trzymanie za ucho, także wesoło było, drzemkę zaczęła w łóżeczku a skończyła u mnie na brzuchu na siedząco bo tylko tak mogła oddychać... biedne dziecko 😞 no i nic nie zjadła dziś nawet kinderjajka nie chciała 😮 pół porcji kaszy na kolację jej wcisnęłam, na leżąco przed bajkami... picie też jej wciskam... mam nadzieję, że będzie coraz lepiej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivi nie poddam się! Super że mam kobica 😉
I uwierz mi że ja yeraz też wyglądam jak wieloryb... I jakieś 18 miesięcy minęło zanim znalazam siłę i czas żeby cosz tym zrobić.
A brzuszki też robiłam wtedy z rozciaganiem brzuch też bóli, żeby noe było że tylko tyłek 😉

Martyna dobry post! Ale można rozczytac 😉
Jakiego tableta kupiliscie? Też mam ochotę na tableta....

Ivi a próbowałaś wodę w takiej małej butelce z dziubkiem? Filip to mógłby takie 0,3 tam chyba jest że 4 dziennie wypić... No i kubusia daje mu od czasu do czasu żeby mu się soki do końca i woda nie znudzily...

I my ogólnie w domu pijemy wodę butelkowana. Filip żywiec zdrój od urodzenia a ja z M jakieś inne zwylke. I ostanio noe było żywca a woda się skończyła więc wzięłam naleczowianke. I po nocy w garnuszku zrobił sie osad!! Gdzie żywiec stał nie wylany czasami przez kilka dni i nic noe było!
Uzywacie może filtrów do wody, np Brita? Zastanawiam się czy jest sens kupić. Ja nie mam twardej wwody ogólnie.. !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ivi1984 napisał(a):
A i jeszcze jedna dobijająca mnie sprawa.... Lenka zupełnie odmawia picia 😞 Na dzień wypija 100ml wody, soczki i kompoty odpadają, nie tknie 😞 Herbatka czasem przejdzie ale tylko czasem 😞


dziś koleżanka w pracy mi mówiła, że ma ten sam problem, jej Olka jest młodsza od naszych o jakieś 4 miechy, mówi że na dzień zużywa 2 pampersy!!! po nocy suchy, rano jak ją wysadza na nocnik to nasika... też się zastanawiała co zrobić... a zaczęło sie przez chorobę, nie mogła jej w żadne inny sposób zaaplikować leków jak tylko dodać do picia, w końcu zaczęła rzygać tym piciem, a teraz w ogóle odmawia... na ale od czasu choroby już trochę minęło a problem pozostał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basia ja kiedyś używałam tych filtrów Brita, dawno jak wynajmowałam mieszkanie z jakimiś ludźmi, ktoś maił coś takiego, pamiętam że taką zwykłą kranówę można było pić po przepuszczeniu przez niego, bez gotowania.

Ale poczytaj jak to jest, bo np. wg ostatnich badań niektóre wody butelkowane nie różnią się niczym od zwykłej kranówy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorota, a jakbyś spróbowała przetrzymać Martynę i nie pozwoliła jej iść spać o tej 17, tylko np. dopiero koło 19, przemęczysz się parę dni, ale ona sie w końcu przyzwyczai, i będziesz mieć całe wieczory dla siebie. podejrzewam że pewnie rano nie wstałaby Ci ok. 10, tylko koło 8, i wtedy drzemka pojawiłaby się dużo wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Baia ja mam brite i jestem bardzo zadowolona,kamienia w czajniku nie mam a jak zapomne kupic filtra to po 2 dniach kamien juz jest,czyli faktycznie dziala widze roznice.Teraz w realu jesst chyba promocja na dzbanki,albo dopiero bedzie..
Dobrej nocki wszystkim zycze....Uciekam spac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie,
Basia ja również mam Britę i w domu i M kupił dzbanek do pracy.
Polecam z czystym sumieniem, my też nie mamy twardej wody dlatego filtra używam na dwa razy.
A propo mój ma już parę lat, muszę chyba go zmienić bo już brzydki się zrobił.
No i ja kupuję filtry na allegro, przy zamówieniu większej ilości ( a leżąc jeść nie woła ) dużo korzystniej wychodzi niż w markecie.
Dziewczyny u mnie nie ma tak dobrze, jak Martyna nie uśnie po południu i tak wieczorem usypia o 22/23:00. Wczoraj usnęła jak jechaliśmy do gina, spała do 19, awanturę mi zrobiła jak o 24 powyłączałam wszystko, kazałam iść spać.

A propo gina, znów się pożarłam z M. Faceci są jacyś inni jak słowo daję.
To jest nowa Pani Doktor (bardzo rzeczowa, sympatyczna), po zrobieniu wywiadu zbladła i powiedziała, że ona nigdy w życiu nie przepisze mi antykoncepcji doustnej nawet choćby ją torturowano. Jedyną formą zabezpieczenia przy przebytej zakrzepicy jest wkładka i to nie Mirena tylko Nova T. Wiadomo zakłada się ją na dość długi czas, a nie wiemy jeszcze jak to będzie i czy wogóle będzie z drugim dzieckiem. No i głupie gadanie typu po co wkładka na tyle co my się kochamy (oczywiście z mojej winy) będziemy uważać (czytaj zdążę). No i ręce mi opadły, na moje pytanie a co będzie jak jednak zajdę w ciążę, odp. no najwyraźniej było nam to pisane aby mieć kolejne dziecko. Więc pytam a co po drugim dziecku, wkładka czy będziemy uważać -głupi uśmiech. Sorki że od rana smęcę ale ręce mi opadły na podejście 30 letniego faceta do tych spraw- co będzie to będzie a za chwilę tekst typu a skąd mam wiedzieć czy za 6mieś będzie co do gara włożyć- no i tak, weź tu człowieku pogadaj z chłopem na ważny dla nas oboje temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki Gosia 🙂

Witajcie 🙂

Basia ja również używam Britty i nie wyobrażam sobie jej nie używać. Tak jak Martyna napisała po kilku dniach zaczyna robić się kamień. My zdecydowaliśmy się za zakup dzbanka jak Milo miał się urodzić 🙂 żeby lepszą wodę pił 🙂 POLECAM! 🙂

Dorotka musisz sama podjąć decyzję i już 🙂 skoro Twój facet ma takie podejście to Ty musisz zadecydować. Skoro nie myślisz o drugiej dzidzi, a według lekarki to najlepsza metoda to może warto. A może cena odstraszyła Twojego ślubnego? z tego co wiem wkładki nie są tanie.
A nie myślałaś o plastrach? albo o chipie? choć pewnie lekarka wybrała najbardziej optymalne rozwiązanie dla Ciebie..

Dziewczyny zdrówka życzymy dla Waszych maluszków 😘 😘


Martyna jak gorączka u maluchów? W Irlandii zasada jest taka że paracetamol można podać 4 razy na dobę, a ibuprofen 3 razy. Na przemian co ok 4h.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agatka NovaT kosztyje 125zł właśnie spr na stronie apteki, Mirena to koszt powyżej 600zł.
Mam wrażenie że on chce mieć drugie dziecko, ciągle mi gada o braciszku dla Martyny.
Ale to że on chce to jedno a realia to drugie. Jakby ktoś m wychowywał dziecko i wszystko przy nim robił to i 5 bym mogła mieć.

Co do tableta my kupiliśmy taki: http://allegro.pl/tablet-nowy-model-overmax-dual-drive-10w1-gps-dvbt-i3041128586.html głównie pod kątem Martyny aby się nie nudziła w czasie dłuższej jazdy samochodem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basiu i Agatko trzymam kciuki!!
Dorota a czemu ta wkladka taka tania?! Podejrzane!!!
Decyzja należy do ciebie. To twoje ciało, w razie wpadki to ty będziesz w ciazy, ty rodzisz i tak to niestety jest ty sie dziećmi zajmujesz. On sobie tylko wkłada.. (sorki za wulgaryzm...)
U nas jedno "zdążę" skończyło sie kinder niespodzianka - Boryskiem..


Zdrowka na początek dzieciom i siły mamom!!!

U nas noc hardkor m z Niki 1,5h - wyla jak jakies zwierzatko bidulka nawet leku nie dało rady jej podać.. Zeby..
Po 1,5h zmienilam m, położył sie z Bo po 3 a ja z Niki. Zasnela przed 5.. I od rana ten śnieg, zaspy, holowanie, odsniezanie wrrr
Wskoczylam pod koc z kubkiem kawy a tu mój książę wstał...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza ta wkładka jest bez hormonów, po zakrzepie nie mogę ich zażywać pod żadną postacią. Ta zawiera srebro i miedź dlatego jest tańsza. Ale chyba jednak się nie zdecyduje, poczytałam w necie (nie wiem ile w tym prawdy nie znam się na tym, a lekarze nie zapytałam) wkładki bez hormonów działają wczesnoporonnie, przestraszyłam się trochę bo nie chcę takiej antykoncepcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Noc przespana przed sem ponad 39 st, podałam nurofen i spaliśmy całą noc teraz temperatura 37 z klawałkiem więc niczym nie działam.
Dorotka jakbym swojego gina słyszała ....miałam 3 żylaki po ciąży z Kubusiem ( teraz niestety mam więcej żył na nogach nivby cienkie, nie wystają ale jednak je widać ) powiedział , ze nie mam co liczyć na tabletki, jedynie jak karmiłam to dostałam tam jakieś na krótki czas, już nie pamiętam jak się nazywały.I powiedział właśnie , ze jedynie wkładkę może założyć, ale jakoś nie mam przekonania co do wkładek a o tej co ty piszesz pierwsze słyszę ale skoro zalecana pom zakrzepicy to i u mnie pewnie by się sprawdziła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basia co do tableta nie pomogę bo wczoraj pisałam z pożyczonego od mojego brata, kupiłam mu go na gwiazdkę, a ze ma dopiero 13 lat to nie kombinowałam z tymi wszystkimi parametrami.
Lecę na rosołek...fajny przepis widziałam ostatnio w ugotowanych na pierś z kurczaka jak znajdę gdzieś w necie to wkleję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...