Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
ech dziękujemy za miłe słowa,
Kiniek hehe Patryk to tak czarować umie że jakby co to na spokojnego wygląda 😜

tedit
- ciekawe czy marchewka będzie smakowac 🙂

Ja to mam dołka małego dziś, nie dość że jeszcze pościel muszę zmienić, rolady przyrządzić (gotowce niestety), podłogę pomyć to jeszcze dołuję się sprawami "zawodowymi"...

Macierzyński mi się kończy w listopadzie, "duży" ZUS już wkrótce będę musiała płacić więc muszę wziąć dodatkowo jakieś zlecenie lub pół etatu bo inaczej nie dam rady z tym ZUS-em...

No a co z dzieckiem?!!!! Mąż mi palnął że dziecko to najmniejszy problem 😞 😞 😞 😞 😞 jasneee tylko on jedzie do swojej rodzinnej firemki i nie ma go min.10 h a ja z dzieckiem siedzę
Ciekawe co na to jego rodzinka - skoro tam kult tradycyjnej matki w "niewolniczym habicie" z wiszącym u cyca dziecku
Ech.......... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam z wieczorka mamusie!
Oj dzis pierwszy raz dalam malej sloiczek,bylo to jabluszko.I niestety mala dostala po tym takiej kolki ze pol godziny placz oj oj.Takze mialam zaczac od marchewki,ale czlowiek czasem glupi.Narazie przerwa od nowosci i poprzestaniemy na soczku z marchewki.Z jakiej firmy macie sloiczki dziewczynki?Bo my z bobowity,moze z innej firmy kupic??Co polecacie?Tak sie zastanawiam czy poprostu lepiej zebym sama nie ucierala z wlasnych warzywek i owoców?!
Wercia ja tez juz lada moment mam koniec macierzynskiego.ale wracam do pracy normalnie babcia na chodzie.Moze pomyslcie z mezem o opiekunce do Patrysia wtedy bys mogla i Ty sie ruszyc.No a z rodzina czasem tak jest ze ich zdania sa odmienne nieraz od naszych niestety.Idz swoim torem kochana 🙂i rob co uwazasz za stosowne.
Milej nocki zycze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramonka ja kupuje tylko Hipp, ufam tej marce i tyle 🙂 czasem może się skusze na gerbera .. sama robić będę to co w słoiku z miesięcznym opóźnieniem, mimo wszystko słoiczki są tak spreparowewane, że nie mają większości związków alergizujących, czego my same nie jesteśmy w stanie osiągnąć. Także papka marchewkowa za minimum 4 tygodnie, jabłuszko tarte czy kompocik też za jakieś 3-4 tygodnie dam dopiero 🙂 na razie wystarcza nam ta marcheweczka i kleik bezmleczny bananowy 🙂

Ciekawe czy dziś młodzian znów w nocy wstanie tak potwornie głodny ...ehhh a mnie choróbsko mocno kładzie na łopatki, padam codziennie, po kilku godzinach bycia na chodzie, spać na jakieś 3 h i to jak po tabletkach nasennych ,kompletne urwanie filmu 😞 co to będzie od poniedziałku jak tu starsza do szkoły, mąż do pracy i jeszcze maluszek ehhhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emilia1 napisał(a):
Witam 🙂


i jeszcze jedno pytanko kupiłam też kleik ryżowy z bobowity też po 4 mies i tak jest przepis jak zrobić na gęsto i podać łyżeczka, a ja bym chciała zagęścić mleczko tak jak MajaCh to ile tego wsypać na butlę 150 ml i czy smoczek z 2 dziurkami to wtedy jest dobry bo obecnie z takiego pije mleczko czy jak zagęszczę to wtedy kupić z 3 dziurkami


[
przepraszam, że się wtrącę. Ja na 150ml zagęszczam kaszką ryżową - bananową z BoboVity, daje 5 miarek mleka + 2 miarki od serca kaszki, dobrze mieszam 🙂 używam smoczka z 3 dziurkami 🙂 mały wcina aż uszy mu się trzęsą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ja tu Emilia nie pomogę, bo my jemy łyżeczką kleik, nie z butli ale zawsze możesz zrobić z mniejszą ilością i popatrzeć jak to wychodzi, chociaż tu już Agata podpowiedziała 😉 tylko ode mnie , jak to postoi chwilkę to jakby pęcznieje odrobinkę, także konsystencja właściwa wychodzi po jakiejś minucie -dwóch od przyrządzenia

Nocke dziś miałam przerąbaną, mój mały terrorysta to taki charakterny się zrobił ,że jak nie ma tego co chce w danej sekundzie to jest taki ryk, że masakra ...aż głowa puchnie, do tego upodobał sobie niespanie tak mniej więcej koło 3 i też daje popalić nim spowrotem przyśnie 😞 aż się boje co będzie dalej ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam z ranka


agata_j dziękuję za odpowiedz , właśnie tak myślałam ,że muszę kupić smoczek 3 , a te próbowanie ile wsypać to też ryzykowne tak jak pisała mi MajaCh, no właśnie kinga cholerstwo szybko gęstnieje 🙂 także bardzo dziękuję i witam na forum 🙂


wercia super filmik 🤪


Miłej niedzieli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamuśki,

no to i jak się rozchorowałam i jeszcze okres na to wszystko. Jakaś masakra. Jutro pon. i tak jak Kinia sama w domu, bo Pan domu do pracy idzie....jakaś porażka!

Nocka do d***, Lenka tak się wierci, że mnie budzi. Nie wiem co jest. Jęczy, kręci się przez sen jak kiedyś. A nic jeszcze nie wprowadziłam a tu już druga nocka taka. Szok! Czy z tymi naszymi dzieciaczkami tak jest? Kiedy to się unormuję? Ehh i jeszcze te siedzenie samej w domu od 9-19, dzień w dzień...a mama i rodzina daleko 😞

No to się pożaliłam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Nocka super - Patryk zjadł koło 23 a potem obudził się 7.30
Dostał w końcu butlę z modyfikowanym mlekiem tylko, bo ja się wczoraj tak zestresowałam tym ZUS-em i koniecznością szukania czegoś dodatkowego że ściągnęłam żałosne 30 ml

Niby niedziela a u Nas grzeszne rzeczy robimy - pranie się pierze a ja za chwilę trochę poprasuję 😜

tedit - no ja Cię rozumiem, mojego też ciągle ni ma, mam tylko Mame ale nie chcę jej wykorzystywać ciągle, jeszcze ta praca 😞 i gadka męża że w tym to dziecko to najmniejszy problem 😠
Jakby było bliżej tobym przypędziła z Patrykiem w odwiedzinki 🤪
Dużo zdrówka tedit!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam Kochane

Ale u nas brzydka pogoda 🤔 Widzę ze nie wiele mam do nadrobienia.

Wczoraj już nie zajrzałam bo z mężem mieliśmy gorący wieczór 🤪 🤪 🤪 a rano powtórka ☺️

Tedit od 3 dni Lenka coś nie może wieczorem zasnąć trochę nam skrzeczy ale w końcu o 21 pada, budzi się o 6.30 je i idzie spać tak do 8, ale dzisiaj jak zjadła o 6.30 i jak usnęła to spała do 10 😮 co nam z mężem było na rękę 🙃

Miłej niedzieli 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Kobietki 🙂

A ja wczoraj miałam mieć babski wieczór a zwaliła się na łeb siostra z mężem i córą 🙃
No nic, innym razem 😉

Zaraz przyjeżdża do mnie dziewucha oglądać kiecę ślubną. Trzymajcie kciuki oby transakcja przebiegła pomyślnie 😉

A mój Oli miał przez pięć dni fioła, wariował wieczorami, a wczoraj przeinaczył się o 360 stopni 🙂 Przytulił się do cycunia i padł momentalnie. Oby tak pozostało 🙂 Dzisiaj też już tnie drugą drzemkę 🙂 Z Papciem oczywiście 🙃

Się rozpędziły z tymi jedzonkami 🙂 Chyba się utrze zwyczaj,że mój Mały wszystko robi najdłużej... ☺️ Z brzucha wyjść nie chciał a o ciągnięcie cyca rywalizuje z Marcelkiem 😉
Czasami mam ochotę sięgnąć z póły po mleczko modyfikowane,ale raz- mam dziwne wyrzuty sumienia, dwa- drugie sumienie by się odezwało (Mama) 😉 Najwyżej wrócę do pracy na pół etatu. I tyle obcowania z ludźmi styknie aby powrócić do normalności. ☺️

Kinia superaśny pomysł na prezent 🙂 Uwielbiam takowe 🙃 Oryginalny i prosto z serca... Ja o gwiazdce jeszcze nawet nie myślę 🤔 Z roku na rok pomysły się wyczerpują 😮
Na szczęście u nas w rodzinie prezentami obdarowujemy wyłącznie dzieciaki, więc dorosłych mam z główki 🙂

Miłej niedzieli Dziewczynki! I zdrówka chorobździelom 😜

Uff, uspokoiłyście mnie z tym trzymaniem łepetynki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć Mamuśki, u nas nic nowego, poza tym że maleńka z dnia na dzień coraz lepiej trzyma główkę na brzuszku 🙂 tu foto mojej Pimpusi 🙂
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/717/dsc00778gq.jpg/][IMG]http://img717.imageshack.us/img717/7503/dsc00778gq.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/683/dsc00781p.jpg/][IMG]http://img683.imageshack.us/img683/4710/dsc00781p.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
moja kochana 🙂

mam pytanko dla matek karmiących piersią: czy Wy bierzecie jakieś witaminki? kurcze ja ostatnio słabo się czuję, a dziś w kościele zemdlałam, musieli mnie wynosić, nawet nie wiem kiedy się opamiętałam na zewnątrz 😞 jem śniadania i obiady, czasami kolacje, fakt że nie za dużo bo nie ma czasu ale podjadam biszkopty 🙂 nie wiem czy brać jakieś witaminki, bo mała ze mnie dużo ściąga 🙂 w ciąży przytyłam 15 kg a już schudłam 22 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
McDa87 Pimpusia is the best! 😁
Ja biorę Vita-miner prenatal, jestem chodzącą bombą witaminową 🤪
A dodatkowo na laktację wrzucam Lactinal- ziołowe tablety. Ale sporadycznie.

Wercia i klops... Pannica przyjechała z rodzicami i widać,że tną koszty. 🤢 Chyba cena nie bardzo odpowiadała, ale 750 zł naprawdę niewiele w stosunku do tego ile ja zabuliłam. 🤨
Chcecie odkupić kieckę do ślubu? 😁 😉
Znerwowałam się, bo już żyłam nadzieją o szaleństwie zakupowym ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McDa koniecznie zadbaj o siebie bo to nie żarty z mdleniem, pomyśl co by było jakbyś tak pała z resecikiem mając malutką na rekach ,a przecież momentu mdlenia się nie wybiera, sama jestem osobą często mdlejącą, bo mam z natury strasznie niskie ciśnienie także znam ten ból 🤨

A Paulinka ślicznie główkę trzyma i taka pocieszna jest 🙂

Emiliaeem ano właśnie ,rękodzieła są najlepsze i dają duużo satysfakcji , a zabieram się za to tak szybko bo chce by to było "Coś" więc potrzeba sporo zachodu a z czasem różnie 😉
Powodzenia z kiecką , świetna jest więc na pewno się ktoś znajdzie .

Edytko faktycznie jakbyś mieszkała troszkę bliżej to mogłybyśmy sobie pomóc obie z tym smętnym czekaniem na mężów cały dzień , Maksior dalej cyrkuje w nocy co jakiś czas, też nie wiem czy to kwestia zmiany pogody, czy po prostu zaczyna się cyrk wzrostowy, dzieciaczki rozwijają się skokowo i albo intelektualnie (czyli zaczynają interreagować z otoczeniem bardziej ) albo fizycznie -takie 2 fazy na zmianę postępują , bacznie synka opserwuje i próbuję zgadnąć co jest, ale jeść zaczął masakrycznie duuużo ...na domowej wadze wyszło 7,5kg ale to niemożliwe wprost, bo w 2 tygodnie kilo ? z całą pewnością źle poważyłam , no ale w czwartek mamy szczepienie (wreszcie) to nam zważą młodzieńca 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emiliaeem szkoda, że się nie udało sprzedać. Ale ja też długo nie mogłam aż w końcu za 1000 zl poszła 🙂 Głowa do góry 🙂

McDa ja brałam Prental Classic, koniecznie zafunduj sobie jakiś zestawik do Maleństwo to co dla niego najważniejsze wyciagnie a Tobie nic nie zostaje...schydłaś duuuużo!!!

Kiniek szkoda, że to drugi koniec Polski ale chociaż myślami jesteśmy razem...Ile Maksior śpi w ciągnu dnia? tzn. ile ma drzemek i po ile i kiedy ost. przed snem?

Buziole :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobry wieczor

My dzis mielismy obiadke u kuzynki wiec nie pisalam nic maly zachowywal sie okorpnie wiadomo chyba przyszedl okres kiedy to dziecko boi sie obcych bo on ze mna spedza wiekszosc czasu i tylko mnie i moich rodzicow poznaje jak widzi kogos nowego to zaczynaja sie cyrki nio i tka praktycznie do samego konca byl taki spal 2 razy po 30 min dopiero wiecozrem ok 5;30 dal sie ponosic cioci Justynie hehe. a jak u was z obcymi osobami jak dzieci reaguja?

P.S widze ze nie tylko z wercia kradniemy sobie zabawki tym razme chodzi o ubranka widze w awatarze od agnestiki body z Pepco moj ma na 74 i spodnie niebieskie z takiego jakby weluru to ma na 68 w ogole jakie rozm nosza wasze dzieciaczki>bo moj juz w 68 ledow sie dopina jesli chodzi o body a 74 wiadomo spokojnie ubierze choc spotkalam sie z rozmiarme 7071

Wasze dzieciaczki slicnzie trzymia glowke moj oporcz trzymania glowki nic wiecje nie ma zamiaru robic jesczze sie nie przekreca a jak chce wstac to podnosi glowe i dupe jednoczesnie hehe

Ok lece bo dzis 1 raz od 2 miesiecy jest cyrk przy zasypianiu nie chce spac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorkiem!

Dziś to mnie jeszcze łeb ćmił w ciągu dnia 😞
Okresu nadal brak - czyżby powrót moich 40 dniowych cykli??? Czuję się fatalnie ;/

McDa87
Paulinka pięknie główkę trzyma - super na prawdę a Ty pięknie schudłaś.
Patryk trzyma główkę przez chwilę a potem zaczyna się denerwować i jak na razie to na pewno takich ładnych fot mu nie porobię.


Ja biorę Prenatal Classic - a właściwie to brałam bo niedawno mi się skończył.

Kiniek, tedit
chyba byśmy klub stworzyły "oczekujących na powrót mężów" szkoda że daleko do siebie mamy.

Z nowych umiejętności to - przekręcanie się na boki i podnoszenie na nóżkach - tzn. podnosi się i nimi odpycha.

Ech pójdę zaraz spać, padam, czuję się niezbyt dobrze.

Jutro o 8.00 pędzimy na rehabilitację.

Spokojnej nocki!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aha Darka i inne Mamy które kupiły ten polarowy kombinezonik na allegro miałam pytać czy jesteście z niego zadowolone bo może tez kupie
http://allegro.pl/4pory-roku-kombinezon-polar-z-lapkami-i-stopkami74-i1873041049.html
Patryk nosi różnie od 56 do 74 rozmiar zależnie od danego ciuszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobry wieczór


Nie wiem czy przechodzimy następny skok 🤔 mała nie chce pic mleka do końca , zasnęła o 19tej i się po 30 min przebudziła przed chwila tak się rozwyła jak nigdy przedtem zrobiłam mleko i nie wypiła wsadziłam ją do wózka powoziłam chwilę i zasnęła 🙂 poczekam jak twardo zaśnie dopiero ja przełożę do łóżeczka 🙂 a było już tak fajnie 🙂 nie mam zielonego pojęcia od czego to zależy 😮


We wtorek mamy szczepienie , jestem ciekawa ile waży Natalka . Myślałam ,że mam już ciemieniuszkę z głowy a tu jednak w 4 miejscach są małe strupki 😮 wyczesuje i nic 🤨 posmarowałam jej na noc troszkę oliwką poczekam do wtorku jak będę na szczepieniu to się zapytam czy oliwkowanie wystarczy czy trzeba kupić coś specjalnego 😉

    Emilus sukienkę na pewno sprzedasz i zaszalejesz na zakupach. A co do odstawiania cyca to nie miej wyrzutów tzn super że karmisz piersią ja syna karmiłam 1 miesiąc a córkę 2 🙂 i nie mam wyrzutów wręcz przeciwnie uwielbiam całować jej czółko jak karmię butelka no i najważniejsza jest miłość a nie to czym się karmi 😉 także gdy poczujesz ,że już starczy to nie martw się Oli da radę i butlę polubi 😉
miłej nocki życzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...