Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Mój gryzaczki gryzie

Co do tych czopków Viburcol to od jakiegoś czasu są one na receptę.
Patryk jak miał kolki to położna Nam je przepisała jak łaziła do Nas ale ich w końcu nie wykupiliśmy bo w międzyczasie pediatra na kolki przepisała Nam Debridat i już przy nim pozostaliśmy
Podobno właśnie na ząbkowanie są bardzo dobre no i na kolki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienili delikatnie skład Viburcolu, wcześniej były klasyczne teraz są "Viburcol Heel" ale zależnie od apteki ,ja nie mam kłopotu kupować bez recepty 😉 Próbujcie, bo nie wszędzie chcą recepte 🙂
Też już zmykam,
dobranoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
😘 Hey laski jak tylko z doskoku, tak sie fatalnie czułam ,ze wczoraj jednak poszłam do lekarza i z góry bez gadania dostałam antybiotyk " jak dla konia" żeby pomogło , mój Pyniu był dzień przede mna i tez dostał ten sam lek.Więc na ławie mamy apteke. Jeszcze na dodatek dobił mnie 3 po porodzie okres . Nuna przebadana zdrowa, radosna , fikająca 😁, gadatliwa. Wazy 7 kg nasza klusia. W sobote jedziemy do kumpla Wikuni - Andrzejka na zaległy roczek , kupilismy super gitarkę , napewno mu sie spodoba. Wiki dostała od pradziadków -garnuszek klocuszek - ale miała ubaw jak on tańczy i spiewa , nie może oderwać od niego oczu.
A i widziałam w Carrefur sliczną zabawkę a nawet kilka fajnych - wiec ponaciągamy rodzinke a co tam 😜 , super pszczółka Tosia interaktywna, czy dino Bazyl, szczeniaczek uczniaczek , gadajaca gąsienica - no obłęd juz sama miałam ochotę pokupować ale wstrzymałam konie hihihihihi.
No to zdrówka laseczki dla was i pociech , uciekam bo mnie córcia zwołuje agu agu agu 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewuszki 🙂

My wczoraj mieliśmy romantyczny wieczór zakończony bara bara jak to emiliaeem mówi.

Co do gryzienia gryzaków, to Lenka wszystko gryzie co popadnie,a przy tym starasznie się ślini.

megan możliwe, że to ząbki albo brzuszek boli. W sumie straszne to jest, że jak dzieciakom chce się spać to nie zasną tylko płaczą. Ja wczoraj popołudniu też tak miałam z Lenką, dopiero do wózka i na 10 min zasneła i jak nowo narodzona. Masakra.

monia dużo zdrówka dla Ciebie! I buziaki dla Wiktorii za to, że tak ładnie rośnie 🙂

darka, kiniek super, że wychodzicie. Należy się 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Doberek!!!

Jak mi się dzisiaj nic nie chce, jakoś ostatnio mnie te dni całkiem dobijają, w kółko to samo 🥴
Wszystko takie przewidywalne 🥴

Kiniek
- to masz szczęście że jeszcze te czopki dostajesz bez recepty, bo u Nas na Śląsku to w okolicy już ni ma - buuuu w tylu aptekach pytaliśmy i wszędzie gadka że wcześniej były bez recepty a teraz już niet 😠

monia66...
- dużo zdrówka dla Ciebie,
waga Wiktorii super, to Patryś wg książeczki miał 7,3 kg w wieku 4,5 m-ca i 67 cm długi

No i te zabawki - ufff kuszące.

U Nas spis zabawek to - gar na kloce, piłka z FP, wielościan, żyrafka z FP z clockami może ta pszczoła ale to nie wiem - i tu daję popis rodzinie i chrzestnym
Poniżej żyrafa - oklepana zabawka bo w tych mega zestawach używanych zabawek prawie każdy ją sprzedaje..
http://allegro.pl/fisher-price-zyrafa-pelna-klockow-i1926009921.html
A to kostka - ja dla odmiany nazywam wielościanem, osobiście ją maltretują jak Patryk jest na rehabilitacji bo ta Babka właśnie taką posiada, więc sprawdzona, chociaż jej dźwięki kojarzą mi się zawsze z rykiem biednego PAtryka w czasie ćwiczeń 🤔
http://allegro.pl/multikostka-edukacyjna-interaktywna-kostka-i1921439731.html

No i może o ten kombinezon z Kubusiem to poproszę moją Mum.
Mój mąż jak zwykle w tych sprawach zero polotu, ale on o swoje mało co lubi dbać, więc jak zwykle "zła żona i matka" będzie kombinować...
Na jego rodzinkę też nie ma co liczyć bo kupią co chcą - to Matka potem będzie dupstwa na Allegro sprzedawać... 🙃 😜 😜

tedit - super że wieczorek się udał, u Nas na razie "ciche" dni, tzn. kontaktujemy się w sprawach domowych i dziecka
Mój też musi cyrk odstawić zanim zaśnie 😉

Ja odnoszę czasem wrażenie że PAtryk jak na razie to trochę boi się tych wszystkich "wielkich" grających zabawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noc jakoś przespana...ja moge zapomnieć o romantycznej kolacji przy Marcelku...10 go idziemy na chrzciny i ślub kościelny do mojego brata...jego synek est o 3 miesiace starszy...no i tak sobie myslalam że skoro Marcel dostae wścieklizny w koszulach itd to ubiore go na luzaka a co tam....
wybralam kolor żółty...półśpiochy, body z długim, i z krótkim :
http://allegro.pl/polspiochy-pinokio-paul-r-68-mega-hit-w3-i1921013246.html
http://allegro.pl/body-rampers-krotki-rekaw-paul-pinokio-r-68-w3-i1927509303.html
http://allegro.pl/mega-hit-body-rampers-pinokio-paul-r-68-w3-i1932282778.html

przyecie będzie w domu bo 2 lata temu był cywilny czy musi byc uroczyscie ubrany? nie chce go męczyć bo to facet który lubi dres 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
megan85 - ciuszki fajne, ja bym stawiała na wygodę właśnie bo na strojenie przyjdzie jeszcze czas...

W ogóle nie podoba mi się robienie z dzieci od razu "starych maleńkich" na wszystko przyjdzie czas

Sama się miałam okazję przekonać jak szliśmy na ślub tylko do kościoła do kuzynki męża.
Ubrałam PAtryka w sztruksowe spodenki, to myślałam że wścieklizny dostał w tym kościele, ciągle płakał, gumka go uciskała, spodnie nie były wygodne.

Teraz tylko bawełna i polar i polar również jeśli o czapeczki chodzi, a już go uraczyła szwagierką po swoim synu taką dzianinową ale jej zakładać nie będę bo gryząca jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megan ja stawiam na zabki!!! Viburcol jest bez recepty w aptece z plusem napewno ,wlasnie do mnie leci z Pl w razie awarii,
Ramonka slicznie spiocha mala 🙂
A Patrys to juz duzy chlopiec jest heh 🙂
Myslalam dzis rano,ze mi cycki wybuchna! zwlaszcza lewy ale odciagnelam troche - nie wiedzialam,ze moge miec zapalenie 😮 a pilyscie szalwie do tego???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry , mam chwile wiec pisze
Wczoraj u gina było ok, przegląd zaliczony, następny za rok . Po długiej rozmowie z moim lekarzem zdecydowałam się na antykoncepcje. On mi nawet nie miał zamiaru wciskać tabletek od razu mi o tych krążkach prezentacje zrobił i namówił. Bylo tu juz kiedys wspominana ta metoda ale jak by ktoś chciał jeszcze poczytać to wklejam linka
http://www.agnieszka.com.pl/pierscien_nuvaring.htm ja do tego dostałam od Gina taka specjalna klepsydrę która odlicza dni do wymiany, jeszcze nie zakładałam sobie tego wynalazku czekam na okres 😉


Przeglądam na allegro łóżeczka i pościele, pomału trzeba zacząć myśleć o wymianie kołyski na łóżeczka. Mam kilka typow
http://allegro.pl/biale-2w1-lozeczko-tapczanik-szuflada-i1936691425.html -praktyczny

http://allegro.pl/vanessa-lozeczko-120x60-z-szuflada-firmy-vento-i1924040651.html -troche mniej praktyczne ale ladne i

http://allegro.pl/heart-120x60-lozeczko-biala-z-opuszczanym-bokiem-i1935059679.html - slodkie tylko bez szuflady
i zajebista posciel tylko droga
http://allegro.pl/ss-piekna-posciel-do-lozeczka-rozne-wzory-9-el-i1927576095.html

ale poscieli jeszcze poszukam w sklepie ewentualnie kupie materiał i sama uszyje
no oglądałam krzesełko i podoba mi sie Chicco Polly Magic http://allegro.pl/chicco-2011-polly-magic-krzeselko-lezaczek-2w1-i1883382708.html
krzesła z firmy stokke http://www.ceneo.pl/6482575 , które rośnie z dzieckiem (albo jakieś zamiennik krzesła) lub baby bjorn http://www.ceneo.pl/10477982 cholernie podoba mi sie dizajn mniej cena 🥴


normalnie szaleje dziś na internecie, ciekawe co mąż na te moje wybory 🥴 🥴 🥴 🥴 muszę z nim jeszcze to przedyskutować
darka ja tez zaraz gondole za;ontuje w wozku jeszcze z niej nie zrezygnowałam ostatecznie , malej bedzie w niej cieplej niz w spacerowce i jeszcze dwa miechy sobie pojezdzimy

monia 7 kilo jak u mojej malej fajna waga co nie

Moze ja tez namowie męża na wyjście tylko we dwoje , wam zycze udanego wolnego

Wrecia
ale masz sposób, dobre dobre

megan wiem ze Marcel nie nie ssie smoka, ja kupiłam malej gryzak i tez nie za bardzo umie z niego korzystać ale odkryłam smoczek z kropkami przy nasadzie chyba z nuka zrobię zdjęcie z bliska i pokarze wam potem bo nie mogę w internecie znaleźć, a malej ten gadzet fajnie drapie dziaselka

Piaskowa panienka wstała trzeba butelkę zrobić
Milego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny

Wercia ja jutro jak pojde do apteki to sie spytam u siebie czy te czopki sa u nas na recepte a jak sa to przy okazji szczepienia ktore bedzie za jakeis 2 tyg przesuniete o caly miesiac bo ciagle badania musimy robic to poprosze o przepisanie juz na zapas

Bylam z malym na mini zakupach musialam wkoncu kupic myszke do laptopka bo juz mnie kurw.... brala nio i byly ostatnie dwie pilki nizne z FP za 72 zl nie moglam sie oprzec i kupilam a co owocka i garniec kupi moja mama jej wyjdzie 140 zl a mi polowa hehe ja juz biedna jestem to niech babcia cos wnukowi kupi a zakichaneog ojca pociagne za ucho niech cos malemu kupi i wam powiem ta pilka jest bombowa jakie super piosenki spiewa maly nia sie jeszcze nie bawil bo zasno w aucie rozebralam go i spi dalej a mamusia wyprubowala pileczke i jak kazda zabawka ma mega metke ktora ponoc dzieciaczki uwielbiaja sie bawic ta pilka albo liczy albo jak turla sie nia to spiewa 5 pioseneczek

Wercia jej jak ja czekam na taki moment ze moj wezmie cos do buzi sam a nie przez przydaek zabawke zamiast raczki ale jeszcze torszke hehe

Znow byla promocja husteczke pampers zielonych 6 paczek za 25,99 oplacalo by sie bo ostatnio kupywalam za 32 mam nadzieje ze jak pojade nastepntm razem to jeszcze beda

Dobra zmykam pobawic sie pileczka i obiadek malemu szykowac i sobie dzis znow golabeczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anjaP mój ma takie : http://allegro.pl/tommee-tippee-smoczek-gryzak-dziaselko-2-sztuki-i1934395129.html
http://allegro.pl/miekki-gryzak-silikonowy-babyono-rozowy-niebieski-i1922525614.html

ale musze mu trzymac bo nie potrafi zassać tego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Nocka nie najgorsza mała śpi u siebie w łóżeczku a ja wróciłam do męża do sypialni 😜

Ramonka ale słodko śpi a jakie fajne zabaweczki 🙂

megan85 albo ząbki idą albo skok rozwojowy który burzliwie przechodzi moja miała taki przez dwa tygodnie ryczała przy zasypianiu przy karmieniu w nocy budziła się z płaczem ale na szczęście przeszło 😉

McDa87 moja tez trochę potrzyma w buzi i wyrzuca czasem ja jej trzymam i wkładam do buzi 😉

tedit dzielna Lenka a jaka ładna waga 😁

monia668775 no kochana to też ładnie waży, a co do zabawek to z tego co się orientuje to niektóre z tych co wymieniłaś w leclerku tańsze 😉

darka, kiniek no to udanej zabawy 🙂 jej też bym gdzieś wyszła tak sama z mężem najlepiej na jakąś dyskotekę coby tyłeczkiem poruszać 🤪

megan85 ciuszki super 😁

wercia Patryczek uroczy i taki zadowolony 🙂

anjaP to super że u ciebie wszystko dobrze, mnie sie podoba to Vanessa choć wszystkie są ładne bo białe a ja właśnie takie mam znaczy się białe 😜, pościel słodka no ale rzeczywiście droga a co do krzesełka to nie wiem wszystkie super 😉



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
megan dosłownie takie same silikonowe kropki ma na normalnym smoczku ,ssie i jednocześnie drapie sobie dziąsła

nie nuk tylko firma nuby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusie! 🙂

U nas nocka w porządku, Mały sam zasypia już kolejny dzień, aczkolwiek w dzień muszę Go kołysać...
Wczoraj zaczęłam czytać książkę ,,Język niemowląt" i powiem Wam szczerze,że zgłupiałam!
Mój Olek śpi ze mną w jednym łóżku od urodzenia, tak mi wygodniej, a teraz nie wiem czy mam Go tego oduczać, póki nam taka sytuacja odpowiada...
Z kolei męczą mnie wątpliwości,że jeśli Go tego nie oduczę, później będą problemy... 🤨

Megan a czy Ty jesteś wypoczęta? Czasami dziecko tak reaguje na stresy matki... Poobserwuj uważnie Małego, wtedy zdecyduj, czy czopki tak naprawdę są potrzebne.
Osobiście jestem przeciwniczką faszerowania dzieci specyfikami uspokajającymi! Mój Oluś niedawno miał podobny okres, płaczliwy, marudny,wprost nie do wytrzymania! Po kilku dniach ustało,a powodem najprawdopodobniej był intensywny wzrost.
Także zaciśnij zęby! Próbuj Go kołysać, nie drażnij wpychaniem cyca do buzi. I bądź dzielna, to minie!

AnjaP ja mam właśnie taki spoczek, ale co mi z niego jak mój Oli też nie potrafi zassać smoka... 5 różnych leży w szafce i się przewraca 🤢

A gryzaka sam potrafi złapać , wciśnie Go do buzi,ale zaraz wypuszcza z rączki i na nowo to samo 🙂 Też chyba ma z 5 różnych, co by się nie znudził jeden.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No więc mogę kontynuować dalej, bo zasrańca Małego przewinęłam... ☺️

Edytko
to poszalałaś jednym słowem... ☺️ Ja na głodzie kolejny dzień, bo mąż raniutko wstaje do pracy,a w dzień seks mi nie służy 🙂 A chęci uszami parują 😮 Ale przetrzymam,a w weekend mój Ci on... 😁

Kinia dzięki za link 🙂 Przyda się na moje łysienie 😞

Wercia mocna jesteś 🙂 Listy zabawek tworzysz 😁 Ja z wygody nie kupuję tyle ,,lelutów" bo później muszę je przekładać z kąta w kąt.
A wogóle to na wiosnę chyba będziemy zaczynać budowę domku,więc wystrzelimy na wieś, a tam odpacykuję Olkowi prywatny plac zabaw na powietrzu 🙃 Mój Tata to złata rączka, a co za tym idzie usługi- tanio, szybko i wygodnie 😉

Poza tym to muszę korzystać z notatnika, bo zapomniałam co jeszcze miałam napisać... ☺️
A dzisiaj serwuję Cannelloni z groszkiem, więc kuchnię zamienię na bitwę pod Grunwaldem! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pożyjemy zobaczymy co z tym moim robaczkiem....co do skoczka takiego nie widziałam 🤪 emiliaeem nie estem wypoczęta...wręcz przeciwnie..może masz racje że on czuje..chociaz ja tego nie okazuje no ale jak sie przytula to slychac bicie serca przyspieszone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Będzie dobrze Kochana 🙂
Mój Oli też grymasi często, czasami zajmie się sobą, ale przeważnie chce być turlany,ściskany, całowany 😮 Pieszczoch przeogromny, domaga się uwagi krzykiem 🙂
Ale przede wszystkim ja wypoczywam, dobre i 15 min. przymknąć oczy i zregenerować siły 🙂
Właśnie przyssał się do cyca, po drzemce 🙃 Nie dość,że soka sutek, jeszcze paluszek pcha do dziobka 😁 I co raz ręką stuka mnie w klatę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Muszę sie pochwalić Lenka od paru dni dźwiga główkę i to wysoko, a jak krzyczy, piszczy że uszy więdną 😜

Mąż wyrwał sie na godzinkę z pracy i pojechaliśmy do obi po pudełka do pokoju małej no ale oczywiście nie było ale za to kupiłam jej taką maskotkę stonogę 🤪 za to w pepco znalazłam pudełka i śliniaki 3 szt. za 7.99 na ceratce i na rzepę 😜 czyli zakupy się udały 🙂

megan85 ja tak jak emiliaeem uważam ze trzeba to przeczekać, po co zaraz faszerować dzieciątko, moja była tak nie znośna i tak płakała że ja z tej bezradności płakałam z nią ale dałyśmy rade i tobie tego życzę 😁

emiliaeem moja jak je to też paluszki wpycha a w ogóle to łapie za butelkę i wyciąga z buzi i tak się bawi że karmienie musi potrwać 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
..noo i się zaczął dramat z ząbkowaniem... 😞 (może dramat to troche zbyt mocno powiedziane)
w każdym razie Martynka jest wyraźnie Marudna 🥴 ciężko jej usnąć przez dzień, ma słaby apetyt... taka rozdrażniona..strasznie się ślini i wszystko jeszcze bardziej pakuje do buzi.
A ząbek już się całkowicie przebił. Trudno go teraz przeoczyć (hehe). Kupiłam jej w aptece żel łagodzący na dziąsełka...i chyba działa, bo po posmarowaniu uspokaja się.

Megan ja myśle, że to skok rozwojowy..albo rzeczywiście ząbki...możesz spróbować kupić żel na dziąsełka..jeśli to ząbki to coś pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczynki, jak wygląda skaza białkowa?

Moja mała ma suche miejsca na nóżkach, tułowiu, buźce. Na dodatek buźka jest błyszcząca i pojawiają się na niej wypieki, a w domu jest odpowiednia temperatura. Dziś już nic jej do jedzenia, prócz mleczka nie dałam. Jak się obudzi to zrobie zdjęcie i zobaczycie 😞

gosiaczek gratulację dla Lenki 🙂

ania biedne te nasze dzieciaczki...trzeba przetrwać.

anjaP super, że u gina wszystko ok.

Pościel brązowo-różowa superrrrr!

wercia super fotka Patrysia. Gryzaczki najlepsze hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze,ze temat smoczkow poruszylyscie. U mnie niestety Zuzia absolutnie nie chce ssac od samego poczatku ale slyszalam o takim smoczku,ze sie wklada winogronko i dziecko jak ssie to sobie wysysa go,u nas to w tesco bylo ale nie zdazylam kupic bo pewnie by sie sprawdzil....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...