Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Witam po weekendzie!!!

Obiecuję nadrobić, dzisiaj mam dość dużo rzeczy do zrobienia
Mój macierzyński już się skończył, niby pracuję w domu ale to gorsze niżbym tyłek zabrała i poszła "do ludzi"...

Dziś to mi chyba łeb odpanie, ogarnac mieszkanie, pranie jak zwykle, obiad, plus sprawy netowe i w tym firma i firma i firmaaaaa buuuuuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam

Ja cie krece dzis przed 7 bylo tak ciemno ze myslalam ze jest srodfek nocy

MajachZuzia sliczna ale sobie rozmawia a nawet oskara wciaglo jak ja ogladal i sam zaczol pluc

Nie no moje dziecko zaraz siadze na lezaczku juz zalapal ze trzeba sie trzymac bokow a nie zapiecia i juz w polowie siedzi tylko jeszcze wyprostowac sie nie umie takie cos pewnie nie zdrowe wiec juz ograniczam lezenie w lezaczku

Buu u nas pediatry nie ma kest na chorobowym no coz kupie plyn do kapieli albo oliatum albo emolium w sumie wiem ze to skaza wiec nic sie juz na to nie poradzi

Ooo matko lece przebrac go bo mi sie na kolanach "zesral" moj osrusek potem dokoncze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chce miec takie wlosy:
http://www.google.co.uk/search?q=lekka+trwa%C5%82a&hl=pl&prmd=imvnsfd&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=rhDKTs-VMoe28QONjI2NAQ&sqi=2&ved=0CCQQsAQ&biw=1600&bih=709#hl=pl&tbm=isch&sa=1&q=trwa%C5%82a+loczki&oq=trwa%C5%82a+&aq=6&aqi=g10&aql=&gs_sm=c&gs_upl=53991l54694l0l58820l4l4l0l0l0l0l422l1032l0.2.0.1.1l4l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=13c162e9160fd241&biw=1600&bih=709
chyba se strzele trwala niedlugo taka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

U nas nocka ok mała teraz ma 30 min. drzemkę a ja ide sie szykować dzisiaj idziemy na szczepienie już mi jej szkoda

MajaCh super filmik a córcia jeszcze cudniejsza 😁

emilia ja też matę kładę na dywanie ale poza tym mam ocieplaną od spodu 😉 mata z ikea 🙃 a co do męża może martini na niego tak działa ja po winie robię się senna wiec jak maż chce pobaraszkować to mi go nie podaje ☺️

tedit oj sorki za pomyłkę teraz już wiem dlaczego solenizant nie miał szans z Lenką. Koniecznie daj znać co powiedział lekarz 😉

monia no to poszalej kochana, a pszczółka Tosia naprawdę fajowa 😁

wercia82 mój macierzyński też się skończył jeszcze tylko te dodatkowe 2 tygodnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nio osfrusek przebrany po wczorajszdej zupce z ryzem biedaczka troche zatwardzilo ale juz jest ok dzis dostanie bez ryzu zupke

Jej jakie te wasze dziewczynki maja sliczne sukienki Gosiaczek Lenka slodka a ta sukienka bomba nio i ten misio superasny ja szukam takiego duzego 100cm niby w Auchanie sa ale one mi sie nie podobaja sa takie miekkie ze one same stac nei beda a jak maly ma sie na tym polozyc alb usiasc to jakis stabilniejszy

Maruda wkoncu zasnol ciekawe na ile

Mleko sie konczy pooludniu bede musiala jechac po recepte coz pediatry nie ma

Trzymamy kciuki za Lenke na szczepieniu my mamy strasznie opznione szczepienie dopiero w przyszlym tyg jak dobrze pojdzie a 3 dawka to chyba ostatnia z tych platnych potme dopiero po 7 m-cu ostatnia dawka na zoltaczke ale to juz bezplatne bo za te szczepienia to pojde z torbami

Mukam obiadek szykowac malemu a co ja dzis bede miala tego nie wiem zobacze co jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hey
Wystarczy poldnia do was nie zagladac i z 6 stron do nadrobienia , nie mowie juz jakie zaległości mam jak nie zagladam do was dwa trzy dni
U nas remont od trzech dni wymiana blatu malowanie, szafkę odnawiam a mąż zabudowę do kasza na smieci robi, i cos co zajmie nam najwięcej czasu schody i żeby mi nie było za nudno malowanie szlifowanie wzięłam na siebie sami zobaczcie





no i może dziś bym zbliżała się ku finishowi tego przedsięwzięcia ale kupiłam śmierdząca farbę, i mąż mnie z blondynka porównał bo 100 razy powtarzał ze to ma być olejna bezzapachowa albo jakiś pirimer z metalizowany , a ja stałam przy tych polkach z farbami jak głupia a ze nikt się nie uprzejmy nie przypałętał do pomocy to sama zdecydowałam

Tak jeszcze mam pytanko ap ropo tego szczeniaczka uczniaczka , jaki on jest duży ? czy ma ponad 40 cm < bo u nas jest taki duzy , dwujęzyczny ang- fr ale cena w promocji 50 euro
niezle co sam garnek 30 euro z fisher prica


Maja ogladalma Zuzie wczoraj w nocy , buzia sie jej nie zamyka, gadulinka mala, bu bu słodkie!
Moja mala gadala eeee eeee uuuu eee non stop a teraz to jej w bardziej stękanie przeszło i tak stęka minutami i z akcentami ,,krzyczy na koniec albo się próbuje śmiać w głos.
A do tego próbuje udawać psikanie ,tak sztucznie to robi ze padamy ze śmiechu.
A podczas kąpieli jest jeden wielki pisk i wielka kałuża obok, zanim ja wezmę wycierać sama muszę się osuszyć
emiliaeem ja tez o zmianie myślałam brałam grzywkę pod uwagę i trwała jak maja ale skończyło się tylko na stopniowaniu boje się ze nie będę miała nerwów i czasu na układanie tych moich kudełków , a tak zepnę splotę i po kłopocie zwłaszcza teraz gdy tak mi wypadają
Ale tobie bardzo pasuje , super, w ogolę ładnej dziewczynie we wszystkim dobrze.
emilia to naprawdę romantycznie było 😉 może następnym razem bez ceregiel,i co tam nastrój, na spontana! 😜 nie zdąży zasnąć 😁
śpioch wstał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anja ja Cie lubie , od raz widac z twarzy ,ze rowna z Ciebie babka 🙂
Zuzia nauczyla sie wrzeszczec tak glosno, ze nie zdziwie sie ,ze sasiedzi przyjda zapytac czy wszystko ok hehhe ale nie placze tylko wrzeszczy trenuje struny glosowe i fajnie sie przy tym bawi,albo kiedy ja do lozeczka odloze, ale wrzask, masakra, i tylko czeka czy slychac czy ktos idzie, bo nie placze. hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My już po szczepieniu Lenka się rozpłakała przy kłuciu a teraz śpi 🙂 Mam też już zacząć dawać zupkę przecier jarzynowy i sok przecierowy albo starte jabłko czy wy też od tego zaczynałyście??

McDa pytałam się o to sinienie i lekarz dała nam skierowanie na morfologie i żelazo, powiedziała że jeżeli nie było żadnych komplikacji przy porodzie żadnego odciśnięcia w tym miejscu to nic sie nie dzieje, osłuchała serduszko i jest ok 😉

anjaP ty jesteś jak to kiedyś powiedziała Irena Kwiatkowska "Jestem kobietą pracującą i żadnej pracy się nie boję" 🤪 no to życzę szybkiego zakończenia remontu 😉

Co do pisków i wrzasków to moja też daje czadu jak coś wkłada do buzi to tak się złości, krzyczy, piszczy że głowa pęka 😜 a ja się śmieję i mówię ze np, ta krówka ci się nie zmieści do buzi 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a i Lenka waży 6200g i ma 65cm długości 😜

a tu z Tosią

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/72/dsc0053a.jpg/][IMG]http://img72.imageshack.us/img72/37/dsc0053a.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

a tu wcina kwiatka 🙂

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/412/dsc0301s.jpg/][IMG]http://img412.imageshack.us/img412/3253/dsc0301s.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czołem 🙂

Emiluś ja tylko zaznaczyłam gdzie jestem, żeby 5 razy stron nie wertować, a teraz mam chwilkę, więc piszę 🙃

AnjaP majster klepka jesteś jak ja 😁 Uwielbiam męskie prace, takim testosteronem później ze mnie jedzie 🤪 🤪 Mi nawet betoniarka nie straszna, nie lubię być zależna od chłopa! Chociaż czasami udaję Sierotkę Marysię... ☺️
No i heloł!!!! Nie obrażać blondynek 😁 Jestem za obalaniem stereotypów! 😉

Gosiaczek mój Oliii z zainteresowaniem przygląda się Lence 😁 Chyba wpadła Mu w oko...
Pogadałby na ,,łoki-toki" 😁 😁 😁

A ja trochę sprzątam, bo nabałaganione.... Nie mogę przyswoić nawyku wynoszenia brudnych papmpersów zaraz po przewinięciu Małego ☺️ I leżą po 4 sztunie koło łóżka, dopóki nie zahaczę wielką stopą 😮

Połaziłam dziś po mieście, bożonarodzeniowo się robi 🙃 Olkowi pokazałam tańczącego Mikołaja, oczywiście chciał go zjeść 😆 Olek Mikołaja się znaczy 😜
No i pracowite święta mnie czekają, bo Wigilia u nas... 🙂

Muszę kończyć, gdyż Dlaczego ja emitują... A nie ukrywam, iż uwielbiam podziwiać talenty aktorskie bohaterów 😁

Zaglądnę niebawem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilia ja wynosze pampki ale to by bylo dla Ciebie rozwiazanie, kosz specjalny na pampersy Angelcare http://www.ceneo.pl/599444 smrodka nie ma bo zatrzymuje w srodku, a wklady torebek sa drogie drozsze niz sam kosz, ja jak mi sie wklad skonczyl zaczelam wkladac worki zwykle czarne jak do kosza i tez jest w porzadku wiec polecam Ci 🙂 aaa i kupilam go dopiero z miesiac temu kiedy Zuzi kupki zaczely miec intensywniejszy zapach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

My już po wizycie. To nie skaza ani alergia na pokarm. Możliwe, że od proszku bo podczas rozszerzania diety podrażnienia skóry dziecka są częste. Przepisał nam Locoid i Lipobaza. To pierwsze przez 3 dni potem to drugie, a na buźkę bepanthen.

Mamy prać w płatkach mydlanych. Lenka waży 7200g i mierzy 67 cm 🙂 Duża dziewczynka.

anjaP super z Ciebie babka, mąż ma z Ciebie pożytek.

gosiaczek super, że na szczepieniu ok. A Lenka jest cudowna. Mały śmieszek!

emiliaeem ach te dzieciaki, wszystko by chciały jeść hehe 🙂

darka kiniek i jak u Waszych maluchów z tymi "suchymi" miejscami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doberek wieczorkiem

Maly polozony

Robilam dzis czekolade z mleka modyfikowanego ktory mi zostal i juz raz zrobilam ciut mi nie wyszla ale i tak byla pyszna 🙂

Tedi26 u nas bez zmian smarujemy emolium od dzis kapiemy w oliatum i tez krem z oliatum kupilam byc moze to na pleckach sie nasililo bo ja glupia do zupy dodawalam masla zamiast oliwy z oliwek poczekamy zobaczymy

P.s na czerwcowkach pisaly juz o zupce pomidorowej ja na sloiczkach widzialam ze ta zupka widnieje dopiero po 6 m-cu co wy o tmy sadzicie??i zauwazylam ze nie ma prawie w ogole sloiczkow po 5 m-cu

I co z rybka bo tma juz tez pojawily sie watki o rybce ja wcale nie dam chyba ze moja mama bo ja sie ryby nie tkne za zadne skarby bo mnie po rybach mdli mam uraz z dziecinstwa kiedys uwielbiam do czasu gdy mi sie zrobilo niedobrze i teraz zadnych nie jem

Te kosze na pampki sa rewelacja byly w szpitalu tylko te drozsze na allegro sa podobno po 150 zl ja szukam pojemnikow na zabawki i znalalzlma fajny waz do zawieszania ale to chyba dopiero kupie po swietach

Zmykam narazie moze jeszcze cos naszkrobie dzisija
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorkiem

Lenka już śpi ale znając moją niunie pewnie jeszcze się przebudzi 😉

emiliaeem hmmm mówisz że wpadła mu w oko hmmm Siedlce nie daleko Radomia 😁

tedit to dobrze że wyjaśniło się co to może być mam nadzieję że leki pomogą 😘

ponawiam pytanie czy wy też dawałyście na początku zupkę jarzynową i jabłuszko jeśli tak to czy same robiłyście czy kupne a jeśli kupowałyście to jaką firmę polecacie? wiem ze już nie raz pisałyście o tym ale jak się karmiło tylko mlekiem to jakoś mi to uleciało ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam po przerwie!
Ja teraz tu wpadam tak na chwile bo zawsze cos wyskakuje i nie mam czasu na internet.
Dziewczynki kochane mam pytanko to jakie Wy dajecie zupki maluszka,czyli co zawieraja?
U mnie to baza ;marchewka,pietruszka,ziemniaczek seler czasem brokul dodaje maselko zawsze i miesko juz jemy,watrobke drobiowa,piersi z kurczaka i bylo jajeczko ale jej nie smakowalo z jajeczkiem.Dlatego sie zastanawiam co Wy dajecie?
Nastepnie pytanko o deserki?u nas to wyglada tak ze;miksuje marchew,jabluszko i biszkopcika.A jak u Was wyglada deserek?No i soki jakie,u nas zadne bo mala nie chce pic 😞Woli herbatke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosiaczek najpierw zacznij od marchewki. Możesz kupić z Hippa "Pierwsza marchewka". Dajesz kilka łyżeczek przez 4-5 dni i patrzysz jak Lenka reaguje. Potem ziemniaczek, dynia, pietruszka, seler itd. A owoce - jabłko trę na tarce i też stopniowo wprowadzam. Potem inne owoce. Możesz zobaczyć co oferuje np. Hipp.

Ramonka ja mięska, jajka ani biszkoptów nie daje, bo Lenka nie skończyła jeszcze 5 msc. Od 6 msc mamy wprowadzać gluten, pół łyżeczki na 100 ml przecieru warzywnego.

darka mozna dawać oliwe z oliwek i masełko i olej słonecznikowy itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...