Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam

anjaP zaproszenie śliczne 😉

emiliaeem to się Olii nacierpiał, wszystkie cioteczki prześlą buziaki i siniaki znikną z raczki 😘 co do tego ze nie chce pić mleka hmm może rzeczywiście przez to że posmakował czegoś innego, np. córka mojej siostry karmiona piersią raz dostała sztuczne mleko z butelki po którym wymiotowała i do dzisiaj nie chce pić mleka sztucznego i jej z butelki no ale cyca cały czas ciągnie. Z drugiej strony Lenka mleczko ładnie pije wieczorem i w nocy a w dzień nie zawsze i kaszki też nie chce pic z butelki ( a piła) tylko łyżka muszę karmić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam,

Lenka męczy sie z katarem. To już 2 tyg. jutro jade do lekarza bo biedna nie może oddychać. Jak na złość ciągle coś!

Przepis na sernik:
Ciasto:

3 szkl. mąki
1 szkł. cukru
kostka margaryny
4 żółtka
2 łyżki proszku do pieczenia

ciasto zagnieść

Masa:

70 dag sera
1 szkl. cukru
margaryna
budyń śmietankowy
3 jaja

ser przełożyć do miski i utrzeć mikserem, dodać cukier, margarynę, żółtka i budyń. Dalej ucierać. Z białek ubić pianę. Dodać delikatnie do masy.

Wiekszą część ciast rozwałkować i ułożyć na blaszce posmarowanej tłuszczem, dodać masę. Resztę ciasta zestrzeć na tarce o grubych oczkach.

Piec 45-50 min w 200-220 stopniach.

anjaP również jestem za sukienką nr 1, a zaproszenia bomba 🙂

emiliaeem biedy Skarbuś, ale ważne, że już w domku. Duzo buziaków!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tedit w Polsce jest takie cos eurecin czy podobni sie nazywa i dla dzieci jest wersja i to dziala czytalam na forach jak szukalam dla Zuzi......ale tu nie ma 😞 do noska oczywiscie......
u nas niespokojna noc ...a ja nie moglam spac ...to opaske zrobilam w polswietle ale podoba mi sie poki co 😉 zlapalam co mialam pod reka i w lozku dziubalam igla 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/51/desktophe.jpg/][IMG]http://img51.imageshack.us/img51/7628/desktophe.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Spóźnione 100 lat dla Lenki i Paulinki

Zdrówka dla Olusia :* Biedaczek się wymęczył 😞

Wercia Mój mąż od czwartku przez 2 tygodnie będzie z dzieckiem w domu. Jestem ciekawa czy nadal będzie taki mądry. Ja wrócę z pracy i będę mówić tak jak on, a obiad jest? A posprzątane jest? Wyprane ? hehe

Gosiaczek Pięknie się modelka prezentuje w czapeczce 😉

Maja Ja też cały czas używam Dadę, ale 4 bo 3 już przeciekały w nocy. Teraz nic nie przecieka i nigdy nie miała odparzeń.
Opaska piękna  zrób też dla mojej Pyrki 😉 Rozkręć interes będziemy kupować od Ciebie
A tej wagi to w ogóle po Tobie nie widać! Jak to roisz???

Ania Mi też bardziej podoba się 1 , a zaproszenia super.


Moja Pyrka też od kilku dni mało pije. Trochę pociągnie a potem mnie gryzie! a jak mocno, boli jak diabli. Nie wiem czy to wreszcie te zęby jej wychodzą?





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A jeszcze zapomniałam napisać, wracam w czwartek do pracy ale nie wiem na jak długo.
Wczoraj koleżanka mi napisała że ją z dnia na dzień zwolnili... Więc nie wiem czy mnie też nie zwolnią 😞
Niby ostatnio Dyr. mi powiedział a raczej zasugerował że powinnam szukać innej pracy. a jak zrobiłam wielkie oczy to powiedział że na razie mnie nie zwolni ale nie wie co będzie później..
Po tym wczorajszym sms już się boję....
Zostaniemy z 1 wypłatą i wielkim kredytem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiaczek ciesze sie ,ze to napisalas bo moj maz to tak obojetnie zareagowal a czekalam na doping z jego strony ...... 😞 wlasnie bede dziubac narazie recznie, pozniej kupie maszyne albo przywioze sobie z Polski stara po babci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Wpadłam na chwile, cisza dzisiaj, ale to zrozumiałe, niedziela więc czas dla rodziny 🙂)
Dziewczyny ile wasze dzieciaczki wypijają mleka? ja dopiero zaczęłam małej po trochu dawać butlę i póki co to max 120 wypije i nic więcej. Potem oczywiście dopije jeszcze cycem żeby zasnąć, ale wydaje mi się, że to mało.
Ile razy dziennie dajecie butelkę? włąściwie to pytanie to do McDy powinno być bo ona jeszcze dokarmia cycem tak jak ja? ale mozecie mi też napisać 🙂)
Dobra zmykam na obiad bo mąż zacznie się znowu ze mnie śmiać, że gadam z moim "kołem wsparcia" 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
majka to ja cie na xboxa zapraszam i popykamy w KINECT , dlaje takiego kopa i 7 poty wyciska, zdrowa rywalizacja bez siedzenia na pupie. WŁAŚNIE w to sobie pykam, musze pykam i samochodówki tez jeszcze uwielbiam, mam tez samochodówkę na KINECT, bomba porostu, teraz muszę sobie jogę i aerobik kopic
ZAMAWIAM WIEC TO PIERWSZA SUKIENECZKĘ,
Biedny Olek się wycierpiał, ale najważniejsze ze już po wszystkim , ze jesteście w domku, a mleko może stopniowo próbuj codziennie aż przyzwyczai sie do smaku, moja tak miała z chrupkami kukur. pluła nimi , nie chciała ale codziennie dostawała po trochu i teraz uwielbia
MajaCH OPASKA BOMBA, KURCZE JA TEZ SZYJE, muszę coś małej pokombinować, może jej co tez zrobię, tylko pasmanterie bym odwiedziła wcześniej


Od tygodnia mala ma bardzo twarde kupki, ciężko jej jest się załatwić, robi po trochu co dwie godziny,daje jej do picia wodę i koperek , ale to nie działa, może za mało, ale ona około 100 ml wpija dziennie, teraz prosiłam siostrę żeby po każdym posiłku jej dawała. Biedna już pupkę sobie odparzyła przy samym odbycie że aż krew leci. Co dajecie swoim malcom żeby to im lżej szło? I JUZ ZREZYGNOWAŁAM Z jej ulubionego deserku jagodowego i babana, zaczęłam dawać kopoty tylko z jabłuszek, starte jabłko za którym nie przepada , kaszkę śliwkowa i tez bez zmian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam kochane

Wpadlam na chwileczke od czwartku wiecej czasu bede miec bo Adi idzie do pracy wiec dopoludnia bede zagladala ja sie z uzaleznienia nie wylecze wiec bylo by super gdyby ktoras zostala ze mna

emialieeem co do tego mleczka nie martw sie moze to przejsciowe a w ogole nie przejmuj sie od mojej kuzynki maluch ma prawei 10 miesiecy i nic nie je, tzn je ale trzeba mu wciskac 40 min meczy sie by zjadl 250 ml kaszki na wodzir bo on mm gardzi a cyca dostaje juz tylko na noc bo chce go odzwyczajac bo ona ma juz dosc karmienia obiadkow nie je w ogole 2-3lyzeczki, zato jogurciki 2 dzienie wcina nio i kaszka rano i pod wieczor ale to wciskanie a wazy niecale 9 kg a twoj Olus ma przeszlo wiec naprawde sie tym nie przejmuj

AnjaP oj to sie mala musi meczyc moj tez to przechodzil ale o wiele lagodniej i szybciej bo tylko 3 dni po malych bobkach robil nio prubuje dalej sliwki, jablka i poszperaj co jeszcze rozluzniajaco

buziaczki lece:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam 🙂 u nas nocka super pobudka na mleko tylko o 4 🙂 0 wstawania na wkładanie smoczka 😉


emiliaeem buziaczki w rączkę dla Olka 😘 😘 Pamiętasz ja kiedyś pisałam jak mój syn spróbował kaszkę na mm to mleka nie pił w ogóle 😉


ania zaproszenia śliczne, a sukienka piękna nr 1 😉

    anjaP ja tez mam xbox 😉mam taniec i fitness ale czasu brak 🙃
MajaCh ale jesteś zdolna 🤪 śliczna opaska 🙂 i ja tez bym taka kupiła 🙂


Tillii to nie za ciekawie by było 🤔 mam nadzieje ze nie stracisz pracy 🙂


tedi zdrówka dla Lenki 😘 i dzięki za przepis 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂


monia321 Natalia pije mleczko rano ,po południu i na noc no i w nocy raz lub dwa 😉 a ile wypija to różnie dziś np rano i o 16 po 90 ml po kapieli robie 150 ml a w nocy 120 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam!!!

Oooo ile stronek naskrobane 🤪

Wszystkiego Najsuperowszego dla Jasia i dużo zdrówka!!!

Patryk zaczyna interesowac sie wszystkim, mata przestała juz byc atrakcyjna, wedruje po calej podłodze i kombinuje, a to szuflady otworzyc
a to wgryzc sie w noge od stołu... 🙃

Z mężem pogodzeni, powrócił z eksmisji do małżeńskiego łoża do świeżo przebranej pościeli 😜

A poza tym

MajaCh
- z tym chuderlakiem to nie trafiłaś, niestety, mam bardzo zbliżoną wagę do Ciebie...
dosc szybko chudnę ale potem w ekspresowym tempie tyję
Jeśli chodzi o Huggies-y to jak dla Nas to sa rownie masakryczne, jeszcze rzadne pieluchy nie przesiakly Nam z obu stron

rose
- dzięki za pamięc, czekam na wiadomosc 🙂

darka
- odpisalam Ci

Gosiaczek - gratuluje udanych zakupow

McDa
- super że Paulinka sie uspokoiła

hehe emilia1, Gosiaczek - "chcenie" naszych mężów, weekend - to tak jak u Nas 😜

co do wózka tedit - fajny no ale cena masakryczna

My roznie z zakupami dla pierwszego dziecka , czasem szelejemy a czasem rozsadnie, widzę że zabawek typowo dla niemowląt ma zdecydowanie za duzo
niektórymi się wcale nie bawi...


anjaP
- co do sukienek to podoba mi sie gora od tej pierwszej ale wydaje mi sie tez ze te koronki przy "dekolcie" moga drapac dziecko
ta druga mi sie bardziej podoba jesli chodzi o calosc
ale osobiscie nie wybrałabym żadnej no i to tutaj niewiele doradze, przepraszam, przy chłopczyku malo interesuje sie ubrankami dla dziewczynek 😞
na twarde kupki u Nas najlepiej działa podanie jabłuszka (słoiczkowego) pod wieczór.


emiliaeem - oj widze pomór grypa żoładkowa - znam i nie zazdroszcze, zawsze czuje sie koszmarnie 😞
to sie Olus wycierpial, oby rączki szybko sie wygoiły
co do mleka to moze ze stresu Ci sie stracilo no i przez chorobe tez,
apropo wstrętu do mleka Olusia to moze z powodu choroby i leków
a to ze tak pije to w szpitalu pewnie mial kroplowki nawadniajace, teraz tez nadrabia organizm utrate plynow pewnie
Patryk teraz jak był chory - miał biegunkę to dawalismy mu dużo pic - i jak przedtem wypijał max 150 ml na dzien to w trakcie choroby ok.500 ml

Tilii - koniecznie daj znac jak mąż po "siedzeniu w domu z dzieckiem" 🙃

monia321- co do ilości mleka to u Nas"
1.- 210 ml
2.- 180 ml(w kaszce)
3. -210 ml
4. - 180 ml

Apropo wózków "spacerowych" to jak macie jakies linki z waszymi typami to podrzuccie...

I ma jeszcze prośbę - napiszcie czy używacie kubków - niekapków - bo ja mam juz drugi i jestem średnio zadowolona, PAtryk jeszcze sie nie przekonał
Mam taki (linki do aukcji )przypadkowe
http://allegro.pl/pierwszy-kubek-tommee-tippee-4m-190ml-z-uchwytami-i2149377718.html - niby od 4 - m-ca ale chyba rzadko które dziecko umie
sie nim posługiwac, twardy dziób, ciężko się otwiera, nigdy nie można wypic do konca napoju a że cięzko się otwiera to sie zawsze czlowiek obleje
i taki
http://allegro.pl/tommee-tippee-pierwszy-niekapek-z-uchwytami-6m-i2119855361.html - mozna wkrecac zwykle butelki z TT, z tymze wtedy ustnik jest w niekoniecznie
na srodku niestety, ustnik niezły, gumowy ale wg mnie trochę twardy
niestety Patryk tez nie umie z niego pic jak na razie
biore butle z TT, zakladam te uchwyty i daje normalny smoczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My dzisiaj byliśmy u teściów na obiedzie 😉 przeżyliśmy 😁

wercia Lence dobrze piję sie z tego http://allegro.pl/nuby-kubek-niekapek-z-ustnikiem-rozowy-6-m-i2109271050.html a z tego http://allegro.pl/kubek-niekapek-150-ml-z-miekkim-ustnikiem-6m-lovi-i2159037307.html jeszcze jej nie wychodzi bo trzeba mocno zassać więc polecam pierwszy co prawda nie ma rączek ale Lence to nie przeszkadza 🙃

Zajrzę później idę kąpać małą 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lenka już śpi 😁 i dzisiaj pierwszy raz jak ją posadziłam bez oparcia to nie poleciała do tyłu a w wanience też siedziała i nawet złapała rączkami wanienkę żeby nie polecieć do tyłu 😜 🤪

anjaP może dawaj jej herbatkę z Hipp "Herbatka ułatwiająca trawienie" ja mojej daję i nie ma problemu z kupkami 😉

monia ja daję małej mleko wieczorem przed snem 150ml potem jak się przebudzi o 23-24 120ml( choć wczoraj było mało) i tak miedzy 4-5 120ml, w ciągu dnia daję raz szykuję 120ml ale zjada zaledwie 90ml 🤢

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia. Moja w dzień pije tylko z piersi więc nie wiem ile wypija. Ale wieczorem ok.. 200ml, w nocy ok. 180ml a rano 100-120 ml.

Wercia Ja z Filipem przerabiałam kilka niekapków i z żadnego nie byłam zadowolona. Z niektórych nie chciał pić, z aventu miałam to ciągle ten ustnik wylatywał to środka, zdarzył się taki że mały przegryzł ustnik! Więc szybko zrezygnowałam. W końcu jak miał ponad rok to kupiłam taki kubek z Tupperware i pił przez słomkę – -> http://allegro.pl/kubek-nowa-fala-tupperware-z-przykrywka-na-rurke-i2123976602.html Jedyny kubek z którego jestem zadowolona.
A to właśnie ten który przegryzł -> http://www.tupperware.pl/xchg/pl/hs.xsl/454.html Był drogi i do du**
Teraz nie zamierzam kupować nie kapka tylko od razu mała będzie pić ze słomki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ZDRÓWKA DLA JASIA


Ja kupiłam sylikonowy ustnik taki uniwersalny bo pasuje do mojej butelki , niby pisze ,że po 6 miesiącu ale mocno z niego leci także będzie na później 😉


NATALKA DZIŚ PRZYTULIŁA SIĘ DO MNIE I TAK ZASNĘŁA 🙂 jakie to było słodkie 😉 Dałam jej 120 ml mleka i śpi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...