Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

mama twierdzi, że tak samo wyglądałam jak byłam małą, wszyscy mówili na mnie "kropka" bo byłam szczuplacha.
Ania w ogóle mało je. Jak jużpisałąm jak wypije mleczka 130 to góra. obiadku troche deserku czasem wcale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i po spacerku Lenka nie chciała zasnąć tylko cały czas główkę podnosiła taka ciekawa, chyba też przejdziemy na spacerówkę 😉

monia moja miała 3-dniówkę i to była gorączka tak do 38 stopni i całą ją zsypało jakimiś krostkami. Moja jest starsza a waży 8kg, a lekarz Ci mówił że twoja niunia mało waży?

emilia
to zdrówka dla Natalki 😘 a z dzieckiem przeziębionym na spacer hmm lepiej chyba już dom wietrzyć 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no my po spacerku i obiadku 🙂 Paulinka drzemie już 20 minut więc pewnie za 10 się obudzi 🙂

Tedit ale ja mam spacerówkę z wózka 3w1 która się rozkłada do leżenia 🙂 nie miała ustawione całkiem na płasko, ale było na leżąco i zasnęła ledwo wyjechałam 😉 ale po 30 minutach się obudziła i już nie chciała spać więc dałam na siedząco i bacznie obserwowała....

Wercia Paulinka zadowolona w spacerówce, bardziej niż w gondoli bo wszystko widziała 🤪
Co do żelu, to ja miałam raz zrobione paznokcie żelowe na slub i więcej bym nie dała zrobić, moje paznokcie były potem jak z papieru, masakra….. bardzo mi osłabiło płytkę, ale tak jak Kiniek jechałam na odżywkach teraz już ok 🙂 tylko ja je zrywałam bo mi jeden odpadł a nie chciałam uzupełniać, więc może też to mi bardziej zniszczyło płytkę...

Monia321 ja pobierałam Paulince mocz, za pierwszym razem tak kopała nogami że w trakcie sikania zerwała woreczek i posikała całe łóżko hehe ale za drugim się udało…. I Paulinka też bardzo mało pije, jak daję z butelki to wypije max 120, więcej jeszcze nigdy nie wypiła…. Tylko pije co ok 2 godz, nie wiem jak często Ania…. I Paulinka waży teraz 7,5 kg

Emilia oby to był jednorazowy skok i kurcze coś często choruje ta Twoja Natalcia, może idz do innego lekarza zapytać…. Moja jak do tej pory miała tylko 1 raz katarek jak miała 2 tygodnie i odpukać nic więcej nie chorowała (nie liczę gorączki po szczepieniach)

a co z Asią, Emiliaeem i nowymi mamuśkami co miały pisać????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McDa to widzę, że Paulinka też raczej szcupła jest. A dajesz co 2 godz. mleko sztuczne czy twoje. I jak często dajesz cyca?
Gosiaczek lekarz nic nie mówił, że mało waży i ja też nie chce tu matematyki i jakiegoś uogólniania włączać. Każde dziecko jest inne i ma inne predyspozycje. wydaje mi się, że mała bedzie taka po mnie, szczupła i wysoka co nie zmienia faktu że trochę się martwię 🙂) taka już moja natura 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia321 Paulinka pije cyca kiedy chce, z butelki tylko mąż daje przez weekend ale moje mleko, modyfikowane tylko z kaszką rano daję.
rano zje kaszkę na gęsto na 100ml wody, zupki też daję 100 ml, nie zawsze zje całą, czasami deserek pół słoiczka albo cały, zależy ile zupki zje, poza tym daję cyca, ale co 2 godziny je, jak np. zje kaszkę o 10, to potem o 12 zupka, o 14 cyc, o 16 deserek, o 18 cyc i na dobranoc cyc , w nocy ok 3 i 6-7 cyc. A z cyca pije 2-3 minuty 🙂 w nocy tylko dłużej po ok 5-6 minut.
ja chodziłam ostatnio często do lekarza wazyć bo mało przybierała, a ciągle wymiotuje.... ale teraz jak nie dawałam przez 3 dni zupki to nie wymiotowała więc już nie wiem z czego to, mamy skierowanie do gastrologa ale od 2 dni dzwonie żeby się zapisać i ciągle zajęte 😞
ale lekarz mówił że mało przybiera ale ciągle waży w normie więc się nie martwię bo chuda nie jest, jest bardzo drobnych kości ale sadełko na nich jest 🙂 ma 70 cm, a Ania ile ma? tylko martwią mnie te wymioty 😞 jak gastrologicznie będzie dobrze to pójdziemy do alergologa....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
McDa87 dziękuje i naprawdę oby to był jednodniowy skok 😉 Niestety Natalka miała już 2 x oskrzela 😞 niby przeszła bardzo łagodnie po 2 dniach było już ok, no ale jednak 😞 teraz widzę ,ze jest całkiem inaczej, my wszyscy czyli ja mąż i syn chodziliśmy zasmarkani i teraz Natalii cieknie z nosa od czasu do czasu kichnie i mam nadzieje ,że tym razem na oskrzela nie pójdzie 😉 cO DO REJESTRACJI TO WSZĘDZIE TAK JEST 😮 mi się wydaje ,że oni specjalnie słuchawkę odkładają,że niby zajęte 😉 na bioderka chyba tydz dzwoniłam 😠 😮


No tak GDZIE SIĘ PODZIAŁY TE NASZE DZIOŁCHY 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny a u nas już nic nie mówią o bioderkach. Tylko raz byliśmy na początku potem pieluchowanie, po 8 tyg. czyli gdzieś około 3 miesica kontrola i finito. czemu tak? u was lepiej bo częściej macie komtrole.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny przyszły mi opaski są śliczne 🤪 takie jak na allegro będzie na wakacje jak znalazł 😁

monia my byłyśmy trzy razy i na ostatniej wizycie w październiku powiedział żeby pzryjść za 3 miesiące albo jak zacznie chodzić 😉

emilia no my też na NFZ z tym że siostra pracuje w szpitalu i ją znają i pewnie dlatego 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My po spacerku
Boskkooooo po prostu - mózg przewietrzony 🤪

Co do tych paznokci to chodziło mi o nałożeniu żelu na naturalne paznokcie - bez przedłużania - robienie tipsów
bo takie żelowe pazury to mialam kiedys

Kiniek - super że jesteś, no u Nas też coraz większe zaabsorwowanie...
napisz mi jesli mozesz jakiego uzywasz lakieru i utwardzacza?



emilia1
- zdrówka dla Natalki
apropo rejestrowania się to czasem jak jest mozliwosc to wole podjechac i sie zapisac osobiscie bo dzwonic czasem moge 3 dni a jak sie dodzwonie to powiedza
ze juz terminow nie ma albo ze nie mozna sie zapisywac przez telefon
z tą komisją nieźle, ech masakra, trochę l-4 i juz komisje

monia321- PAtryk chłop a w wieku 7 m-cy miał 8,2

Niby mówią że jak dziecko przeziebione a nie ma temp to mozna wyjsc no ale pogoda musi byc ladna, sluzowki sie nawilzaja i takie tam ale ja raczej nie wychodze


My bioderka mieli 3 razy i po ostatnim razie powiedziano juz ze nie musimy isc


----------------------------------
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziękujemy za życzenia 😉

Monia moja waży jakieś 6800g i jest na 10 centylu. Ale powiedzieli mi ze rośnie i mam się nie martwić. Może po prostu będzie drobna,.
Na bioderkach też byłam 2 razy tylko. Przy pierwszej wizycie coś było nie tak, a potem usg było prawidłowe i więcej nie musiałam jeździć.

Emilia Życzę zdrówka Natalce.

Pyrka jest już zakolczykowana (na te swoje 7 m-cy) 😉
Mężowi nic nie powiedziałam i jak ją zobaczył po południu to najpierw tak z bliska oglądał co to jest a potem do mnie "coś ty jej zrobiła?!"
Zachwycony nie jest, ale mała wygląda bosko 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monia321 ja na bioderkach byłam tylko raz 😉 i kazał się rejestrować jak mała skończy 6 miesięcy to udało mi się na marzec 😉


tiliii to super ,że uszka zakolczykowane 😉 a jak zniosła to ? i jak braciszek zareagował 😉


moja Natalia w miejscu nie usiądzie, coś mi się wydaje , że będzie gorsza grandziarza od chłopaków 🤪 Wstaje na nogi ,a nogi jak z waty , puszcza się przy łóżeczku, ja ją łapie a ona się śmieje 😮 jeszcze troszkę i będzie guz na guzie 🤢 🙃 nie dam rady upilnować 🙂 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia321 u nas też już kończą z bioderkami, za pierwszym razem miałam tak jak Ty, szerokie pieluchowanie, potem za drugim powiedział że wszystko ok i kazał przyjść jak mała skończy pół roku, byliśmy, powiedział że ok i już mamy nie przychodzić… a mój brat z synem dwa miesiące młodszym był u innego 3 razy, od początku wszystko ok, nawet pieluchowania nie było a i tak kazał przyjść jeszcze pokazać jak mały będzie chodził… zależy od lekarza….

Tilii i jak Sabinka, bardzo płakała?? uszka czerwone??? koniecznie wrzuć zdjęcie!!!!

Emilia ja mam to samo z moją tylko jest słabsza od Twojej bo jeszcze daleko jej do stania, chociaż w chodziku jak jest to stoi na nóżkach 🙂 ale od niedzieli siedzi sama, czasami się trochę chwieje ale już dłuuugo sama siedzi 🙂 tylko oczywiście ją asekuruje i nie pozwalam jeszcze za długo żeby się nie męczyła, stopniowo 🙂
ale jest tak energiczna, cały czas się rusza, nie potrafi w miejscu ustać, postaram się jutro ją sfilmować jak się trzęsie na zabawki i Wam pokarzę.... jak widzi coś co jej się podoba to cała się trzęsie i nie wie co robić 🤪 ona jest wszędzie, wszystko musi zobaczyć, wszystko... kto ją widzi to mi współczuje co będzie jak będzie chodzić, a w zasadzie biegać bo nie wiem cy ona będzie umiała spokojnie iść 🙂 na razie to jest fajne bo smiejszne, choć czasem już nie daję rady ale boję się co będzie za kilka miesięcy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monia321 moja też miała 3 dniówkę...myślałam, że ząbki, ale to było miesiąc temu a ząbków brak do tej pory...żadnych innych objawów jak tylko gorączka max 38,5. Nie martw się trzeba przeczekać...Aha moja Michalinka je 120 ml mleczka 4 razy dziennie, ale chyba tylko 2 z tych flach ogoli całe a te dwie pozostałe zostawia albo 30ml albo nawet 60ml i uwaga waży 9,5 kg 🤪

emila1 zdrówka dla Natalki...katar u maluszka męczy niestety całą rodzinkę...my przechodziliśmy to już 3 razy 😞 Natalka super kiedyś dałaś nawet zdjęcie to sama stała...wow u mnie podobnie jak u McDa dopiero opanowałyśmy etap siedzenia...nawet w chodziku moja nie stoi tylko siedzi a jak się poruszy do czegoś to jej się nóżki wykręcają i ciągnie je za sobą ...

tedit u nas wieczne boje o to samo...codziennie niby mąż obiecuje mi " wychodne" ale w dziwnych okolicznościach zawsze mu coś wypada i w konsekwencji zostaje z małą w domku a on w trasę 😠 Ja się na Michalinkę nie denerwuje raczej ją przytulam jak jestem wkurzona i powtarzam jej, że jak trochę podrośnie, a tata nie zmądrzeje to uciekniemy...

Walczyłam dzisiaj cały dzień z porządkami w kuchni...jestem padnięta...Uciekam temperować męża !!! Jutro już na pewno wychodzę a on zostaje z małą...a jak nie to foch 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...