Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

emilia1 ja mam i używałam pulmex baby jak Ania miała kayarek. mój lekarz się śmiał i powiedział, że moge stosowac jak chce ale i tak nic to nie pomorze 🙂)
a ile Nataliawypija ci soczków czy wody czy tez herbatek? Ania głowe odswraca i nic. matrwię sie bo przy wysoiej goraczce może sie odwodnic.Podaje jej czesto cyca i wciskam na siłe picie strzykawką od ibumu 🙂)no serio bo inaczej nie wexmie
Dzisiaj ma 37.4 a wczoraj wieczorem 39,5 więc mam nadziej, że może bedzie juz dobrze. ale co to mogło być? przeziębienie czy co?

McDa a Paulinnka twoja pije coś czy tylko mleczko i cyca? Aha jak u ciebie z okresem matko karmiąca 🙂)u mnie brak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny...

Wczoraj miałam wolne od małej...ale padłam i tak zmęczona jak zwykle 🙂

Poczyniłam zakupy na wiosnę dla siebie i małej...fajnie bo małej kupiłam min. kurtkę skórzaną i wygląda w niej jak mały gangster 🤪

Nie było mnie parę godzin w domku a potem na wieczór jeszcze ta nieszczęsna kuchnia do sprzątania i tata bidulce zmieniła pampersa tylko raz i nie posmarował niczym !!! biedna pupcia niestety trochę odparzona...

Jak oglądam zdjęcia tych Waszych dzieciaczków to mam wrażenie, że moja jakaś opóźniona jest 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monia321 moja pije tylko herbatkę z hipp owocową lub z dzika różą 😉 Robię rano 100 ml i tak podaje przez cały dzień to zawsze coś tam wypije 😉

    A może gorączkuje na ząbki ?? Natalii dziąsła spuchły u góry ,a zębów nadal brak i ten katar co ma też może być na zęby 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majaa jak mała miała te 3-dnióekę to temp. była rzeczywiscie prze bite 3 dni? i kiedy ta wysypka sie pojawiła, zaraz po chorobie czy na 3 dzie i czy mała jeszcze wtedy goraczkowała.

Emilia katar moze byc na zęby u nas tak było. A nie wydaje mi sie żeby była taka wysoka gor. na zęby wiesz.Raczej wszyscy mówią, że na zeby to stan podgoraczkowy, ale nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majaa to w takim razie nie była 3-dniówka 🙂)bo ponoć tylko po wysypce się rozpoznaje te chorobę, ale nie wiem sama jestem zdezorientowana i nerwowa. Michalinka też była taka na 3 dzień osłabiona i senna? bo mała już2-gi raz zasypia w łóżeczku i trochę jest marudna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emilia ja mam pulmax baby stosowałam jak byłam w ciąży 🙂
gratuluję wagi 🙂

i Paulinka też ma spuchnięte dziąsełka u góry już tydzień a zębów nie widać... i strasznie marudzi i nie śpi w nocy tak jak kiedyś, ciąle chce cyca.... wczoraj np w nocy jadła co 2 godz a dziś stwierdzilam że nie będę jej tak dawać żeby się nie przyzwaczajała, więc jak zjadła o 1, obudziła się przed 2 i kwękała, smoczek i ułożenie na boczku nic nie dało, nosiłam i też dalej marudziła, posmarowałam dziąsła Dentoxinem i zaraz zasnęła i spała do 4.40 🙂 i potem juz musiałam znów dać jeść.... 😞


Monia321 u mnie też brak okresu i bardzo się cieszę z tego powodu 🙂 mogę karmić do następnej ciąży 🙂 hehe
ja daję małej ok 100 ml herbatki ale zwykle nie wypija całej, no i pije to cały dzień po troszeczce... czasem jak ją suszy to wypije 🙂 ale przyznam się że nie każdy dzień daję bo zapominam 😞 a Ani coś dajesz??
a Ania ząbkowała to też chciała ciągle cyca?? ja nie wiem ale paulinka co godzinę by ciągła... a czytałam że niby przy ząbkowaniu dzieci mogą chcieć cyca bo to im ulgę przynosi....

Majaaa zrób zdjęcie Michasi w tej kurteczce 🙂 musi super wyglądać!
i czemu mówisz że Michasia jest leniwa?? przecież już siedzi sama nie?? od mojej kuzynki synek ur 19 kwietnia do dziś się przewraca jak siedzi, pierwsze jej dziecko też takie było 10 m-cy i się przewracało a dziś Oliwier ma 4 lata i jest tak energiczny że nie idzie za nim nadążyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monia321 moja przez te 3 dni cały czas była senna i marudna...to chyba było spowodowane podwyższoną temp...co do wysypki to nie wiem, bo żaden lekarz nie chciał przyjechać a ja nie byłam bo było wtedy u nas -30 stopni, ale przez telefon uzyskałam informację , że to najprawdopodobniej jakiś wirus, albo 3 dniówka ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McDa Ania jak ząbkowała to w nocy (mimo tego, że zawsze często piła w nocy) to wtedy budziła się co chwila dosłownie i marudziła, wtedy cyc i spanie i znowu także ja byłam wykończona na maxa. a teraz nie wiem co jej jest. MOże po prostu jakiegś wirusa córka przyniosła ze szkoły albo coś . właściwie to odpukaćdo tej pory nie chorowała więc kiedyśmusi byćten pierwszy raz 🙂)

A w ogóle jak dzieci są chore to ja już nic nie mogę w domu zrobić żadna robota mi nie wychodzi i dodatkowo tracę rozum 🙂) niestety zamaiast podchodzić racjonalnie to od razu najczarniejsze scenariusze przychodzą mi do głowy koszmar, panikara i tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emilia1 gratuluję wagi !!! Widzę, że pełna mobilizacja 🙂 Co robisz, że Ci kilogramy uciekają ? Ja Ci powiem, że po miesiącu mojej diety mam już dosyć...zaczęłam jeść chleb znowu bo już dosyć miałam tylko takiego podjadania dodatków...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
znowu weekand, zaraz zabieram się za dom, po po tygodniu mało go już przypomina, ale pierwszo sie z wami przywitam jeszcze w piżamowym stanie z kubkiem kawy w drugiej rece, ale za to po zabawia z malutka.
Wiecie co dziś sierdziłam je jedyna osoba która wstaje rano z łóżka zadowolona z uśmiechem od ucha do ucha to lila -jeszcze 😜.

MajaCh szyje w domu jak mam czas, czasem robie cos dla siebie ale bardzo rzadko , czesciej robie dekoracje zasłony rolety poduchy, czyli to co w pracy, z ubrań to więcej przerobek, zwężanie- skracanie. Jestem po projektowaniu odzieży, w szafie u mamy na strychu mam jeszcze moje stare rysunki i wzory do wyliczeń ,szablony nawet, ale jak około 10 lat to tam zostawiłam tak leży do dziś a w głowie nawet połowa nie została.Moja babcia jest krawcowa cala okolice ubrała w uszyte przez nią stroje, ja tez za czasów szkolnych szyłam sukienki na studniówki moim koleżankom , żakiet teściowej uszyłam, ma go do dziś.
zrobiłam małej czapkę i tez opaskę od podstaw z mojej starej bluzki, jeszcze nie mam zdjęć, może potem pstryknę kilka, ale koniecznie muszę się do pasmanterii wybrać.

Co do zasłon tu tez królują ciężkie grube i z podszewkami, mi się osobiście podobają bardzo, tez sobie uszyłam tylko teraz nie mam gdzie ich powiesić bo same okna w dachu ale niedługo dom albo mieszkanie kupimy, roleta tylko w sypialni wisi rzymska prze zemnie wykonana tez ,

Darka o ile się nie mylę to usunęłam hasło, ja nie miałam czasu wam bezpośrednio wysyłać poklei na pocztę, wiec odblokowałam.


miłego dzionka kobitki idę sprzątać, póki śpi moja królewna, przynajmniej kuchnie ogarnąć i siebie hehehe, nawet nie wiecie jakie ze mnie jest teraz czupiradło, strach na wróble, ☺️ dziś tak spałam ze mi sie az rzęsy ropą posklejały .
No i duzo was nie czytałam przeleciałam tylko ten tydzień wzrokowo, ale jakos wene mieliście chyba bo tyle to dawno nie było napisane. WYRYWKOWO WIEM ZE CHUDNIECIE , brawoooo!!!!!!!!!!!!!!!!! i gratulacje dla solenizantów solenizantek , byłych i przyszłych oczywiście!!!!!!!!!!
A co DO KUPEK małej to przestałam jej dawać kaszki, zamiast tego jogurt albo jablko z herbatnikami, i przeszło, znowu zacznę kaszki robic ale rzadsze takie wodniste bardziej i stopniowo ja przyzwyczajać do gęstszych, dzięki za rady
spadam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Majaaa nie mozesz tak myslec ze jest opozniona kazde dziecko ma swoje tempo rozwijania sie, mnie czasem tylko smieszy opinia niektorych lekarzy ogladalam krotki material na temat raczkowania tam wypowiadla sie specjalista i on uznaje ze jesli dziecko w wieku 9 miesiecy nie raczkuje lub w ogole po 10 miesiacu nadal nie wyraza checi raczkowanai jest opoznione i wymaga konsultacji z rehabilitantem dla mnie to jakas BZDURA sa dzieci ktore omijaja okres raczkowania i zaczynaja chodzic dopiero potem odkrywaja ze mozna po kolanach isc ja tak robilam, i w zachowaniu oskara widze podobnie, on zacznie chodzic na dwoch nogach predzje niz raczkowac, niby nogi i dupa do gory ale nie wie ze ma sie rekoma jeszcze odpychac i mi to wcale nie przeszkadza ani nie rozmawaim o tym z pediatra po jakiego grzyba, tak samo do dnia dzisiejszego moje dziecko nie turla sie, jedynie jakies pojedyny obrot raz na dzien tylko z pleckow na brzuszek jesli go cos serio interesuje a tak to nie i jedyne co to szybko zaczol siedziec sam, choc wciaz sam nie siada ale na to ma jeszcze czas, wiec kochana nie przejmuj sie naprawde Michasia rozwija sie w swoim tempie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam,

Dużo zdrówka dla dzieciaczków - tych chorych i tych z "rocznicą"! 😘

Gosiaczek wziełam całą białą z kokardką tą grubszą, liliową z kwiatkiem i granatowo czerwoną. Wczoraj w smyku kupiłam jej jeszcze różową z kokardką i koszulkę I love daddy 🙂

Dziś jedziemy na weekend do teściów. Za 2 tyg. jedziemy do Poznania i Lenka z nimi zostaje i muszę teściową nauczyć co i jak.

Miłego weekendu 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ale się rozpisałyście teraz już wiem że jak mnie nie ma na forum to wtedy ruch 😉 Oczywiście mieszkanko posprzątane z tym że odkurzanie i mycie podłóg zostawiłem mojemu mężowi 😜

widzę że żadna nie ma rowerka do ćwiczeń no nic będę musiał coś wybrać 🙃

emilia gratuluję tych 3kg na minusie 😁

darka ale Ci chłopak rośnie 🙂 no butelka dr browna niby wygodna ale jak jest dużo mleczka to jej niewygodnie w każdym bądź razie i tak ją karmię a herbatki sama pije w niekapku 🙂 A i Lenka tez rączki pcha do cudzej buźki i ogólnie jest niedelikatna jak złapie za polika czy włosy 😮

majaaa
nie pisz głupot a co ja mam powiedzieć zobacz ile moja jest starsza a nawet nie chce siedzieć sama a o raczkowaniu nie wspomnę no ale każde dziecko rozwija się w swoim tępię 😉 córka mojej koleżanki zaczęła raczkować w 9 miesiącu i wtedy tez ząbki zaczęły wychodzić 😉

monia moja miała 3-dniówkę i wysypka pojawiła się na drugi dzień a po nocy była cała zsypana kolejny dzień już mniej krostek aż w końcu całkiem zniknęły, lekarz kazała dawać calcium w syropie 😉

tedit to udanego weekendu 🙂 i jak przyjdą opaski to zrób Lence zdjęcie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rozbójnik mial ciezkie zasypianie, jak na razie spi a ja zaraz ide do kuchni i szykowac mu obiadek

Moja Mum ma dzis przyjechac to pobawi sie a Małym - dla mnie to odciazenie jest chociaz takie 🙂
Przysuniecie maty az do kanapy aby nie odwracal sie tylko na "ulubiony bok" nic nie dalo - nadal kombinuje coby tylko na 1 bok sie przewracac

Mam zamiar pochowac czesc zabawek bo mam dosc, rozwalone te rupiecie po macie, a i tak polową sie nie bawi
Za to doszly puste butelki, pudelka po patyczkach i kremie - te zabawki sa najfajniejsze... 😆

Co do picia to nasz wydoi ok 500 ml - soczku, herbatek, wody

emilia1
- gratuluje spadku wagi

z racji ze ja zła matka 😜 to oczywiscie kupuje albo te co dostaje - z Bobofruta najczesciej ale inne tez daje - te dla dzieci


majaaaa - ech Majuuu nie mów tak ze opóźniona
Kazde dziecko rozwija sie w indywidualnym tempie,
np Nasz Rozbójnik- niby najstarszy ale wcześniak wiec miesiac do tyłu, ledwo siedzi przez chwile sam a tak to gleba,
asymetria kombinowana, ciagle wielbi jedna strone, przetacza sie tylko na jeden bok, za to zebow 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny które dają swoim dzieciom "słoiczki" z Babydream (marka Rossman-a)
Czy jesteście zadowolone?
Z moich doświadczen to tak:
marchew z ziemniakami i kurczakiem - jest w miare ok - ale ja zawsze dodaje do tego troche wody bo konsystencja jest dosc sucha
ryz z warzywami i indykiem - ok, chociaz tez wody dolewam
marchew z ziemniakami - w porównaniu z HIPP-em to k o s z m a r - suche to, konsystencja okropna, PAtryk nie chcial tego samego jesc, musiałam mieszac z innymi daniami a z Hipp-a niby te same warzywa a o niebo lepsze
warzywa z wołowina - ok, ale jak zwykle dodaje wodę
i owocki - jabłka, brzoskwinie, banany - mdłe, z dodatkiem mączki ryżowej, takie sobie...
Ogólnie napiszę że wypadają średnio, jedyne co skłania mnie do ich zakupu to cena - często w promocji duże słoiki są za 2,99 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wercia ja raz kupiłam te w rossmannie i nigdy więcej. Nie smakują mi 🙂) owoce , miałam chyba jabłko brzoskwinia paskudne jak dla mnie , małą też nie chciała a indyk z ryżem suchy bez smaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wercia Natalia tez nie lubi tych deserków z jakaś kaszka są czy coś , sama je spróbowałam i nie dobre, obiadki raczej lubi np spaghetti 😉


majaaa ja się nie katuje jem i to sporo 😉 zamieniłam biały chleb na razowy , ziemniaki na kasze i makaron ciemny i ryz nawet biały tez zjem, dziś zjadłam dwa naleśniki z dżemem ( to w ramach czegoś słodkiego ) 😉 i nie jem już po 18 tej 😉 uwielbiam pekinkę jem jem do obiadu fulllllllllllll 🙂 i mięso smażone zamieniłam na gotowane lub duszone lub z piekarnika bez sosów , które uwielbiam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a i moja uwielbia bawić się czyimiś twarzami 🙂 a najbardziej lubi grzebać w buzi, smiejemy się że będzie dentystą 🙂 i od jakiegoś czasu ciągnie mnie za nos, a nawet wkłada palce do środka i szczypie 🙂 ogólnie to musze zawsze zadbać o jej paznokcie bo inaczej jestem cała podrapana 🙂 już raz miałam strupy pod okiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emilia Ja zawsze przed snem zakrapiałam Nasivinem. Lepiej się jej oddycha.

Monia Szczęściaro. Ja miałam tylko pół roku spokój. Pod koniec stycznia dostałam okres 😞

Majaaa
Daj spokój. Mój Filip też nie robił takich postępów jak Sabina. W wieku 7 m-cy nawet nie siedział zbyt stabilnie.
Każde dziecko jest inne.

Gosiaczek Ja już zrezygnowałam z Dr Browna bo mi się nie chciało myć tych rurek w środku
Leniwiec jestem. Teraz mam Avent i też nie ma siły jej utrzymać 😉


Widzę że nasze dzieciaczki zachowują się podobnie. też jestem cała podrapana 😉 Ja uwielbiam długie i duże kolczyki i Pyrka ciągle mnie ciągnie 😉 niedługo urwie mi ucho 😉


Ja miałam ambitny plan że jak wrócę do pracy to od 1 się odchudzam… Ale nie wyszło.. Pojechałam wczoraj do sklepu i kupiłam wór Michałków. Nie muszę chyba wspominać że już ich nie ma 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...