Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Gosiaczek napisał(a):
tedit26 dzięki za odpowiedz, no i spokojnej podróży i udanego wyjazdu 😁

ania_1988 u mnie dokładnie to samo, w ciągu dnia spała tylko od 15 do ok.18 i to po tym jak dałam jej espumisan bo strasznie się prężyła i popłakiwała 🥴


może to ten skok rozwojowy??? ? ? bo ja już nie wiem o co jej chodzi...co się jej dzieje ;/ biedna... Twoja córeczka przynajmniej równe 3 godzinki przespała a u nas więcej niż 15 min nie było;/;/;/;/ 😞 pierwszy raz coś takiego się nam zdarzyło... boję się, żeby jej coś nie było..
Cały dzień opiekował się nią mój M. ..ja piekłam placuszki na chrzciny 🙂 i nie mógł sobie z nią poradzić.....uspakajała się tylko w moich ramionach...ehh...no i tak usypiała mi na rękach...kładłam ją do łóżeczka i po 15 minutach budziła się i zwnou marudzenie;/;/;/
Kupke rano zrobiła...na kolki też mi to nie wyglądało..już sama nie wiem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
darka9118 ja też mam butelkę z Aventu i od wczoraj smoczek się zatyka, mam jeszcze butelkę z Nuka i jak narazie małej super się z niej ssie więc dokupię jeszcze jedną na wodę 😉

ania_1988 kurcze ja też nie wiem tak do końca co to może być bo moja obudziła sie o 3 i tak do 7 rano nie chciała spać potem usnęła ale tylko na 30 minut no i dopiero po południu te 3 godzinki pospała no i teraz zasnęła o 21 ale też nie było łatwo. I jak w ciągu dnia usypiała na rekach to po 5-10 min. spała i sie budziła 🤢 miejmy nadzieję że to skok rozwojowy i szybko minie 😉 a wczoraj tak ładnie spała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Mamuśki! 🙂

Od rana próbuję coś napisać i w połowie muszę kończyć 🙃 Ten brak czasu jest zabawny 🙂

Emilciu u nas kikucisko też jeszcze nie odpadł 😠 Ale otoczka pępuszka czerwona nie jest 🤨

Małemu troszkę wysypało krostek na pyszczku 🥴 Wyglądają jak trądzik delikatny i tylko w zakolach czółka je widać 🤔 Nie wiem czy to te cholerne kosmetyki Nivea są temu winne... 😮
Narazie przemywam je roztworem soli fizjologicznej i smaruję Linomagiem, zobaczymy 🥴

Odnośnie bioderek, u nas wszystko w porządku, ale zapobiegawczo zakładam na pampersa jedną pieluszkę 🙂 Nie zaszkodzi...

A z tym sprawdzaniem oddechu i ja schiza złapałam 😁 Chyba taki normalny matczyny odruch... ☺️

Właśnie nadszedł czas orkiestry 🙂 Mały nie płacze, ale się gniecie i trze oczka...

Edytko szczęśliwej podróży 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hmmm jak tak Was czytam to dochodzę do wniosku że nasze dzieciątka mają chyba taki nieznośny etap, u mnie to samo, darcia, wycia, marudzenie, jak wyje to nawet jak smoka mu wsadzę to wyje przez tego smoka
już nie chwalę ani nie piszę na razie kiedy nie wyje bo pewnie zapeszę...

Ja się trochę dołuję tym, że w domu nie ma już tak wysprzątane ale po prostu nie jestem w stanie, tyle co mąż pomoże i moja Mama, ale ja i tak lubię robić po swojemu bo typowa Zosia Samosia jestem i wolę się nie prosić o pomoc bo się wkurzam tym że ktoś robi to inaczej.
Jak już znajdę chwilę to robię robotę dla małego - butle, sterylizator, pranie, prasowanie itp
No i muszę coś koło siebie zrobić żeby już ludzi totalnie nie straszyć za swoje "kocmołuchostwo" - hehe ale wyraz stworzyłam 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U Nas też potówki są i wydaje mi się że jest ich coraz więcej, mój jak tylko się zgrzeje to od razu wychodzą nowe
nawet jak śpi na boku i ma buzię na boku to od razu nowa "porcja" mu się robi
pediatra dziś powiedziała żeby rumiankiem przemywać, wcześniej inna pediatra i położna mówiły
żeby nic z nimi nie robić

Emilia
- ja nakupowałam kosmetyków z Nivei te Nutri Sensitive jeszcze ale w końcu kąpiemy w Oilatumie - ma fajną skórę, ale Oilatum podarowany więc jak się skończy to zobaczymy bo to drogie jest
No i nie trzeba już niczym smarować, chociaż włoski ma po pewnym czasie takie tłuste że od czasu do czasu używam Nivei - płynu, balsamu i kremów.

Po tej Nivei myślałam że mu łupież wychodzi, już myśłałam że to ciemieniucha, ale w sumie to on ma taką suchą skórę na główce że po tym Oilatumie też się okazało że łupieżyk jest.
Chyba zacznę to smarowac oliwką co kilka dni przed kąpielą.

Jedyne co mi się wydaje dziwne w tych Oilatumach itp że się to dziecko tak "opłukuje" tylko zamiast mydlenia i mycia

Ech się rozpisałam, dobranoc!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamuśki.......


Po wczorajszym przespanym całym dniu myślałam ,że nocka będzie ostra 🙂, przed północą mała tak się wydarła ,kurczyła nóżki i prykała , zrobiłam jej masaż brzuszka ,mąż ja nosił na rękach i o dziwo zasnęła i ładnie spała w nocy tylko na cyca 2 razy się obudziła 🙂 . Nie wiem czy ja nie mogę jeść jabłek 🤔 i czy to po nim bolał ja brzuszek 🤔

    Na bioderka zarejestrowałam się 21 września 🙂


    anjaP ślicznie wyglądasz i pazurki też pomalowane super 🙂


    wercia i emiliaeem polecam wam do kapania oillan baby jest to aksamitny szampon i płyn do kąpieli 2w1.To jest coś podobnego co ty werciaużywasz , ale tańsze.Ja do tego dokupiłam jeszcze delikatny krem pielęgnacyjny do twarzy i ciałka., ale smaruję tylko na razie buzię bo po tym szamponie ciałko jest super nawilżone.


    A co do potówek to moja mała tez je ma , ale to jest chyba normalne ,że dzieci je maja 🙂


    Edytko szczęśliwej podróży 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry

Ja chyba oszaleje moj maly w nocy budzi sie 2 razy na cycka ale jak obudzi sie miedzy 24-2 to poje 10 min i kimono a potem jak sie obudzi miedzy 3-5 to jest masakra za cholere nie chce spac ciagnie z dwoch cyckow i jest nadal glodny dopiero po herbatce i meczeniu sie 1,5h usypia i tak jest noc w noc

Dzisiaj na 12 szczepienie masakra juz widze te jego darcie

Gosiaczek a jaki smoczek ma twoja butelka z NUK-a bo ja wlasnie dostalam butelke z gumowym smoczkiem i szczerze mowiac jeszcze jej nawet nie wyparzylam bo stwierdzilam ze maly moze nie chciec takiego smoczka a jeszce mam butelke z Canpolu taka dziwna troche ksztaltem i w niej daje malemu wode

A jaki patent wymyslilam bo ja leniuszek jestem maly teraz lezy w lozeczku i pije sam herbatke: lezy na boczku przy szczebelkach kolo niego misiek a na misku butelka sie trzyma a maly pije i ja reka asekuruje zeby nie spadla hehe nie ma to jak lenistwo bo tak to bym sniadanie miala z glowy a tak to siedze przy komputerku jem sniadanko maly pije i usypia od czasu do czasu zagladne czy raczki nie przesunol gdzies indziej bo wtedy butelka sie zsunie

Ja malego kapie w plynie do kapieli z Nivea oczywiscie moja mama kupywala i jak zwykle kupila nie to co chcialam bo chcialam te 3w1 z Nivea a teraz dostalam z Johnsona plyn do kapieli na dobranoc niby ulatwiajacy zasypianie ale to pic na wode tylko ze slicznie pachnie i ma konsystencje bardziej gesciejsza od Nivea w szpitalu uzywali Johnsona i nie zauwazylam by maly mial uczulenie wiec tez wykorzystam

Wercia moj szkrabik tez mial jakis czas sucha skure na czole az sie luszczyla posmarowalam kilka razy oliwka z nivea po kapaniu i juz mu sie nie luszczy a tak w ogole patrz nasze szkarbvy takie male sie urodzily a juz takie male potworki dzisiaj bedzie wazony i pewnie tez bedzie ponad 4 kg u nas w przychodni nie mierza maluchow nie wiem czemu bede musiala sama w domku

Ahh ale naszkrobalam pierdoly 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien doby

darka9118, odpręż się , Najlepsze co możesz zrobić to potraktować płacze dziecka najspokojniej i najracjonalniej jak tylko potrafisz , wiem ze przy to co teraz przezywasz to będzie niełatwe ale silna babka z Ciebie!!! Kolki OSKARA nie będę trwały wiecznie, życzę aby ten okres jak najszybciej się skończył . Wytrwałości , pomocy i wsparcia życzę!!! Trzymam kciuki!!

emila1 och dzięki!!! staram się nie przechodzić całego dnia w piżamach 😉 😉 😉 , mala spokojna wiec znajduje czas i na siebie. Tylko dzisiaj bez prysznica, bo gaz nam robią, nowy rury , chodniki rozkopane, do tego przeziębienie mnie wczoraj dopadło , gardło , kaszel ,katar, mala siostra się zajmuje, nie chce szkraba zarazić

Jako lustrzankę polecam tu canon EOS 500D , kupiliśmy go ponad rok temu, zapowiadali go jako rewolucje i tak zostało, oczywiście canon 550D a teraz 600D nadal prześciga się w pikselach co W mniemaniu fotografów , jak i mojego męża jest totalnym nieporozumieniem; Wybór oczywiście wasz, a ja tylko polecam 🙂

O smoczkach tyle ze moja mala mala ma tez ten przezroczysty z TT i z ssaniem to rożnie jak jej wiatr zawieje, raz ciąga, raz się dławi, a najlepsza sprawa to jak pisałam wczoraj Chopin albo Mozart, może dlatego ze kiedy malm mala w brzuszku, słuchałam ich często w samochodzie , tak mam ze sobie klasykę w aucie puszczam , mnie tez to uspokajało, szczególnie w korkach 🙂
Moj syn kiedyś tez ani smoka ani butli, tylko dziecię do piersi non stop uwieszone , i mimo ze nie miał kolek to spania przy nim nie było. Ciężko miałam od pierwszych tygodni, ale przeżyłam.

U nas nie ma badan bioderek, co msc. chodzi się do pediatry o ile ktoś chce i on bada to obowiązkowo tak jak wagę czy wzrost. W Polsce z tego co się pytałam teraz bioderka nie są już obowiazkowe. Rentgeny robili jeden za drugim, teraz chcą kasę ale czy w zamian oszczędzają zdrowie maluchów i robią im usg, czy wala foty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

A my noc miałyśmy nie najgorszą, dziś w dzień mała śpi po 1,5 do 2 godzin więc ja wykąpałam się, włoski zrobiłam, pranka 2 nastawiłam, posprzątam w domciu a odkurzanko zostawiłam mężowi 😉

Moja znowu nie może zrobić kupki 😞 ja już nie wiem co mam robić, przedwczoraj zrobiła taką dużą a wczoraj i dziś cisza, kurcze uważam na to jem żeby jej nie zaszkodziło, przez to mała niespokojnie śpi 😞

wercia82 u nas to samo jak jest tylko cieplej to małej krostki wyskakują i jak ma główkę na danym boczku to tam ich więcej, czasami przemywam ciepłą wodą.

darka9118 smoczek jest gumowy ale ja w tej butelce daję małej wody i jest ok bo jak wczoraj dałam w niej mleko to słabo jej się ssało 🥴

anjaP śliczną fotka 🙂

Dziś przychodzą do nas znajomi mam nadzieję że Lenka będzie grzeczna, na jutro zaprosiliśmy rodziców, w niedzielę przychodzą moje dwie najbliżej koleżanki z córeczkami a w poniedziałek my jedziemy do rodziców jednych i drugich, a potem wieczorkiem wizyta znajomych z Irlandii. Mam nadzieję że przeżyję ten weekend 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzieńdoberek 🙃

Mamuśki chyba na spacerkach, taka cisza...
Ja usypiam Olka i też ruszamy na miasto 🙂

Dziwna sprawa... Pępuszek suchy Małemu się troszkę zsunął, a pod spodem widać taką zielonkawą maź... 🤨 Czy tak ma to wyglądać??? Krewka nie leci, obwódka blada... 🤨
Pomóżcie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emiliaeem zielone czy taki zolty bo to ma znaczenie mojemu malemu tez u gory ladnie wysechl a na dole mial taka zoltawa maz taki ciemny zolty normalnie przemywalam spirytem i zasuszylo sie i zeszedl

Gosiaczekja jak bylam na szczepieniu to pytalam sie czy jest cos nie tak z moim malym ze on te kupki robi co 3 dni i to z pomoca czopkow powiedziala ze jesli kupka jest normalna to nic sie nie dzieiej a pomeczyc sie troszke musi to sie nauczy i mi kazala odstawic czopki i dac w przypadku kiedy kupki nie ma po 5 dniach powiedziala ze widac ma leniwe jelitka i mozna zastosowac lakcid

Szczepenie boze to dziecko ma glos masakra a jakie czerwone sie zrobiolo wystraszylam sie czy oddech zlapie bo darlo sie w nieboglosy potem weszla babka z dzieckiem i tez jak sie zaczelo drzec normlanie wspolczuje tym ludziom w przychodni kolejne szczepienie za 6 tyg i tym razem cholera wysle tatusia niech on sie troche poczyni do roli ojca a nie tylko ja

Tez sprubuje dac mu z tej butelki wode albo herbatke a po co ma butelka stac i sie kurzyc jak wszystkie to wszystkie wyprubujemy


te oczka ja sie normlanie zakochalam
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/684/p8111302.jpg/][IMG]http://img684.imageshack.us/img684/4294/p8111302.jpg[/IMG][/URL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emiliaeem nic się nie przejmuj, tak ma to wyglądając przy tym pępku, u nas taka maź była, ohydnie to wyglądało, zadzwoniłam do pediatry , powiedziała ze tak ma być, żeby nic nie robić, niczym nie przemywać, czekać aż strupek się zrobi. Lily odpadł pępek równo po tygodniu, niczym nie go nie przemywaliśmy, w tej chwili niebawem kończy już msc. a strupek na pępku jeszcze jest, ale to tez norma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emiliaeem ja też się przestraszyłam jak zobaczyłam taki pępek, ale na drugi dzień była u mnie położna i powiedziała ,że super pępek wygląda 🙂 i tylko go wyczyściła gazikiem i octeniseptem i kazała tak jak dotychczas psikać octeniseptem.


My dzisiaj z mała poszłyśmy na 2,5 godz zakupy do miasta,trzeba było obkupić starszego synka do szkoły 🙂.Pierwszy raz wybrałam się tak daleko wózkiem, ale mała ładnie spała, a jak przyszłyśmy do domu to przy cycu chyba z 30 min siedziała 🤪


Na spacerku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wszystkie mamusie 🙂 🙂 🙂

U nas nocka jak zwykle ok 🙂 pobudki na karmienie i dalej spanie.

Wybraliśmy się dzisiaj rano do pediatry bo niepokoiło mnie parę rzeczy. i dobrze, że poszłam...
Martynce też na buzi wyszły pryszczyki...takie bardziej jak chropki bo bokach buzi i nawet na głowie...raz są jasne i ich prawie nie widać...a raz czerwone...i podobno to jest od przegrzania..dlatego jak dziecko położy główke na którymś boczku to tam robią się te krostki czerwone bardzo......pediatra powiedział, że to nic groźnego ale mamy ją kąpać w oilatum i potem smarować kremem do skóry wrażliwej oilatum.
Na początki pleśniaweczki przepisał nam nystatyne..i powiem, że po dwóch użyciach już widzę poprawę....tak samo na ropiejące oczko przepisał krople i też już dwa razy użyłam i już jest lepiej 🙂 Ja już w ogóle nic a nic nie słucham nikogo "za zimno dziecku....ma zimne rączki..nózi" - przeczulone babcie 😠 starałam się dziecka nie przegrzewać ale czasem zasugerowałam się trochę radami babć 😠...potówek raczej Martynka nie miała...a jak miała to pojedyncze i szybciutko znikały...a tu się nagle jakieś dziadostwo przyplątało. Mam nadzieję, że szybko zejdzie.
Dzisiaj nawet ładnie spała...przyjechaliśmy od lekarza, zjadła butle i 4,5 godziny spała 🙂 potem było troszkę gorzej, jakby ją brzuszek bolał.....pół godziny temu usnęła i pewnie niedługo się obudzi, bo kąpanie o 19..i głodna już pewnie za godzinke będzie 🙂
gosiaczek u nas też kupki nie było od wczoraj od rana. Na razie się tym nie martwie..bo póki co kupki są takie jak zawsze.....staram się, żeby codziennie 100ml herbatki wypiła.
Ok...zmykam...też się rozpisałam...wymyśliłam sobie chrzciny w domku i teraz mam mnóstwo roboty .... dobrze, że teściowa mi coś pomaga 🙂
buziaki:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no nic, teraz w skrócie 🙂

dzisiaj dzień całkiem w porządku, Weronika spała tylko 2,5 godziny więc teraz szybko padła, Paulinka też więc jest już wieczorna cisza i zasłużony odpoczynek 🙂

Emilia co do smoczków my mamy z NUK-a i Aventu i tylko NUK się nadaje 🙂
śliczne zdjęcie ze spacerku

anja super fota profilowa 🙂
Pytałaś o bioderka, u nas jest to usg a nie rendgen

Monia skoro lekarz powiedział że nie ma dysplazji to nie ma i nie masz się co martwić, a pieluchowanie często zalecają

ania_1988 u Was może zaczynać się pierwszy skok rozwojowy 🙂 bo zaczyna się od 5 tygodnia

i nie wiem co więcej bo nie pamiętam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ania_1988 to dla Ciebie 🙂

Skok w wieku 5 tygodni

Dziecko zaczyna być bardziej uważne i ”obudzone”, wszystkie zmysły są wrażliwsze niż wcześniej. Od tej pory dziecko słyszy, widzi czuje zapach i smak zupełnie inaczej niż dotąd i to możne się mu wydawać niezrozumiale i przerażające. Jedynym sposobem wyrażenia tego strachu jest krzyk i płacz oraz szukanie bezpieczeństwa w ramionach rodziców.

Nowe umiejętności:

- Patrzy słucha uważniej i dłużej
- Jest bardziej świadome dotyku, zapachów
- Us miecha się po raz pierwszy lub częściej niż przedtem
- Układ pokarmowy możne funkcjonować lepiej np dziecku odbija się rzadziej,
rzadziej wymiotuje
- Moze płakać prawdziwymi łzami po raz pierwszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
asiulka ja mam nadzieje, że to ten skok rozwojowy...i że znowu będzie grzeczną dziewczynką.
W sumie tak analizując to co wkleiłaś w posta o skoku rozwojowym, a właściwie o umiejętnościach dziecka to się zgadza...bo zauważyłam, że już śledzi za mną wzrokiem, rzadziej ulewa, uśmiecha się i w ogóle 🙂 silna z niej dziewczynka i bardzo wysoko dźwiga główke 🙂
Mam nadzieje, że szybko wpadnie znów w swój stały rytm...ehhh

emiliaa może u Ciebie kolki się zaczęły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny 🙂 Kilka kwestii:
1. Cieszę się, że tyle piszecie o swoich aktualnych problemach i radościach, to bardzo pomocne, zwłaszcza, że większość z was ma nieco starsze dzieci ode mnie i dzięki waszym postom z wyprzedzeniem wiem, co mnie może czekać.
2. Wczoraj byłam u pediatry, bo mała miała kolki i wzdęcia (kupkę, co 4dni). Przepisała malej syrop debridat oraz niemieckie kropelki na kolki. Kazała mi odrzucić całkowicie wszelkie przetwory mleczne, co dla mnie jest bardzo ciężkie, bo moja dieta głównie na nabiale się opiera. Córcia przybrała w dwa tygodnie 0.5 kg i teraz waży 3,5k 🙂 Chyba dobrze, co? 🙂
3. Od dwóch dni mała jest o wiele spokojniejsza i dobrze śpi. HUUUUra!!!
4. Zastanawiam się dlaczego wiele wózków ma teraz mocno obniżoną gondolę. Macie takie wózki? Dlaczego tak jest? strasznie to mnie intryguje, po co trzymać dziecko tak nisko 😉

Póki co kończę, pozdrawiam was wszystkie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej............


Nie wiem czy to wczoraj była kolka czy nie, poszłam na ratunek mężowi dałam znów cyca a mała tak łapczywie piła pokarm leciał jak z fontanny a mała w krzyk 😮i zwija się ,nie wiem może za szybko pokarm mi leciał a ona się denerwowała i nałykała powietrza 🤢, bo po ok poł godz już wszystko było ok spala ładnie do 8 z przerwami na jedzenie 🙂

    deyzee mi też się te wózki nie podobają, ale zauważyłam że dużo osób je ma kwestia gustu ja mam normalny wózek jak niżej na zdjęciu wczoraj wkleiłam 🙂

      No tak i mi mała pospała 1o min 😠 lece do niej pa 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...