Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej!
McDa87 co do czyszczenia warg u dziewczynki to ja też strasznie sie bałam, że zrobię córci krzywdę, ale jak przyszedł pediatra to dokładnie mi pokazał jak czyścić takie miejsca, ale powinna to była zrobić położna. Trzeba delikatnie rozchylić te wargi i chusteczka nawilżaną lub mokrą pieluszka ostrożnie wycierać te białe naloty w kierunku do pupy. Na początku robiłam to strasznie niepewnie i mała się denerwowała, ale teraz idzie mi to sprawnie przy każdej zmianie pieluszki.

emilia1 podanie o dodatkowe 2 tygodnie urlopu macierzyńskiego musisz złożyć w swojej pracy w kadrach, nie później niż 2 tygodnie przed zakończeniem tych podstawowych 20 tygodni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Emilia musisz wystąpić z wnioskiem do pracodawcy o udzielenie urlopu dodatkowego w wymiarze dwóch tygodni bo to jest urlop fakultatywny.
Megan czasem się zdażją tacy "księża" miałam w swoim życiu podobne przezycie, nie przejmuj się, z tego co piszesz ten ksiadz nic o zyciu nie wie.

Co do ulewania moj mały bardzo mało ulewała a ostatnio zdarza mu się coraz częściej podejrzewam ze to przez to że ciagle wkłada rączki do buzi i się slini.

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megan jak możesz słuchać faceta, który o wychowywaniu dzieci wie nie więcej niż przeciętny uczeń szkoły podstawowej, czyli nic ! tak się składa, że każdy klecha (wybaczcie ale takie sytuacje tylko mnie utwierdzają w negatywnym podejściu)ma zakaz używania swojego osprzętu, a wiec o rodzinie i dzieciach znają tylko teorie, a stąd do praktyki daleeeeeka droga, także nie bierz do siebie tego co cieć wie tylko z książek , nie jesteś złą mamą, a on nie miał prawa tego mówić, o rany ale bym takiemu odpysknęła .... a potem poszła do kurii na skargę a co?!
aa i miałam powiedzieć ,że ślicznie wyszłaś na tym ostatnim zdjęciu jak japońska porcelanowa laleczka normalnie 😁

No a ja dziś po katorgach w szpitalu, Maks tak drze jadaczkę że jedynie na rękach i to bujany się uspokaja to bujałam ciągiem.... 6 godzin ....ręce mnie tak bolą, wyć mi się chciało po 4, już byłam o krok, by Go odłożyć, zawołać pielęgniarki, wyjść, bo nie miałam nerwowo sił,ale miały zachrzan piguły i by się nim nie zajęły,zagryzłam zęby, a potem przysnął mi na rękach na 20 minut to mogłam usiąść wreszcie ... padam dziś dosłownie, a jutro będzie to samo .... w czwartek nie moja zmiana bo ląduje na chirurgii jednego dnia w szpitalu, tata z babcią będą na straży , jeszcze samotny piątek,a weekend to już finisz i to z tatą także podołam jakoś chyba ....uhh ciężki żywot w szpitalu naprawdę ;/ ok wyżalona to idę się zdrzemnę, bo padam naprawdę na twarz ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Megan ja po takiej spowiedzi nie dość ze bym mu wygarnęła ze zazdrości bo sam ja dzieciaka zrobi imbecyl duchowny to musi w ukryciu trzymać i zazdrość go zżera, bo nawet sobie legalnie nie może poużywać do tego bym odwołała chrzciny zabrała dziecko i poszukała niesfrustrowanego księdza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Mamusie 🙂

My z Michaliną już się powoli odrobiłyśmy i wracamy do Was ! Przeprowadzka zakończona i już Wiślanki jesteśmy 🙂

Kiniek wiem o czym piszesz też z małą spędziłam tydzień w szpitalu...pomocy pielęgniarek brak, tylko słychać jak plota za plotą i kawa za kawą i nastrój ? łooo Panie, patrząc na inne biedne dzieci człowieka ogarnia mega współczucie i chęć wrócenia do domu i podziękowania " w górze " za swoje zdrowe ! Dasz radę, bo musisz...najważniejsze, żeby Maksiu jak najszybciej doszedł do zdrowia i z dnia na dzień na pewno będzie mniej płakał. Kochana 3mam kciuki z całych sił za Twojego synka !!!!!!!!!!!!!!!

Megan nie przejmuj się...Księża to jest inna bajka niż realny świat...kiedyś jako 17 latka wyspowiadałam się, że wypiłam piwo, na co ksiądz powiedział, że jestem alkoholiczką i moje dzieci w przyszłości będą tworzyć patologiczne rodziny...Potem na religii spytałam się naszego księdza z LO o co chodzi...na co usłyszałam, że z głupot nie należy się spowiadać ! Grzechem jest nieprzestrzeganie 10 przykazań i inne złe czyny ale np: picie w umiarze nie jest grzechem, przeklinanie, nie jest pod warunkiem,że nie wyzywasz kogoś z nienawiścią i w zasadzie zaczęłam wszystko interpretować według tych kategorii. Najważniejsze, żeby być dobrym człowiekiem i nie krzywdzić innych a chwile słabości ma każdy co niekoniecznie oznaczają od razu grzech !

Dziewczyny widzę, że dużo kupujecie w internecie...OSTRZEGAM przed stronką gugu.pl !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zamówiłam jeszcze we wrześniu zabawki dla małej i do tej pory nie przyszły. Nie odbierają tel, nie odpowiadają na e-maile itp. Wkurzyłam się i napisałam im, że oddaje sprawę na policję to mi odpisali, że niby podczas pakowania została uszkodzona mata i już dzisiaj wysyłają całe zamówienie...ale czy zobaczę je to nie wiem. I jeszcze po moim e-mailu są oburzeni, że ich obrażam strasząc policją, na co ja, że w przypadku takiej sytuacji powinni mi e-mailem napisać o opóźnieniu zamówienia, bo jak przyszło podać konto gdzie mam wysłać pieniądze to e-mail był za 5 min od złożenia zamówienia a jak ja grzecznie ( na początku ) wysyłałam zapytania o zamówienie to przez 2 tygodnie nikt nie raczył nawet odpisać...dopiero nagłówek wiadomości ODDAJĘ SPRAWĘ W RĘCE POLICJI zadziałam i odpowiedź dostałam za 2 godziny...

My chrzciny mamy w niedzielę a Michalina w Wiśle śpi jak zabita i jakaś grzeczna się zrobiła 🙂

Buziaki dla wszystkich maluszków i ich mamusiek :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dumny tata
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/830/dscn0401y.jpg/][IMG]http://img830.imageshack.us/img830/4849/dscn0401y.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

z moim tatą i mężem
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/191/dsci0566r.jpg/][IMG]http://img191.imageshack.us/img191/1646/dsci0566r.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
moja mamuśka z Marcelkiem
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/217/dsci0577u.jpg/][IMG]http://img217.imageshack.us/img217/4493/dsci0577u.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja to nie wiem pogoda paskudna mnie strasznie chciało się spać a Lenka na odwrót przez cały dzień może pospała 1,5 godzinki 🤢
I chyba łapie mnie jakieś przeziębienie, gardło mnie boli, kicham no i zimno mi strasznie, cholera żebym tylko małej nie zaraziła ☺️

majaaa no jak się nie postraszy to olewają, a widzę że chrzciny robimy w ten sam dzień 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂

Jakoś nie miałam czasu zajrzeć, ciagle coś robiłam.
Maż pojechał na szkolenie, ale już na szczęście wraca. Lenka już słodko śpi.

U nas dziś bardzo ciepło ale wietrznie, mimo to wyszłam z Ksieżniczka na spacerek bo musiałam zakupy zrobić.

Kiniek dzielny Maksio...wiem niestety jakie są dzieciaki ale mam nadzieje,że on tego nie odczuje.

megan fotki super. Laska z Ciebie nieziemska! A co do tego księdza to ona jest dla mnie jakiś patologiczny - olej go.

gosiaczek też chętnie bym się położyła w dzień ale cóż Lenka odwrotnie hehe.

majaaa super, że już po przeprowadzce...dzieki za ostrzeżenie.

anjaP ja też ubrałam wczoraj nowe buty i pięty załatwione. Ale cóż u mnie normalka,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo sie!! Doczytalam heheheh
I tak 🤪 Megan rozwalil mnie ten ksiadz hehehheh, i dlatego mam instytucje koscielna gleboko w powazaniu , a chrzest malej zrobie w angielskim kosciele,gdzie ksiadz nie bedzie wymagal,zebym miala slub koscielny - mamy tylko cywilny i nie zamierzamy tego zmienic, nie bedzie chcial kasy za cos oczywistego jak dla kosciola i nawet sie usmiechnie i porozmawia. 🙂 o tak 🙂

Kiniek ...Ty tak spokojnie to piszesz, a ja przezywam kazde slowo, nie jestem w stanie powiedziec jak bardzo jestesmy z Toba....

Dziewczyny piszecie o myciu miejsc intmnych dziewczynek, tak ja tez nie wiedzialam, i zaczelam szukac, mi nikt nie powiedzial,ze trzeba, balam sie jak cholera no ale logika, my tez sie myjemy DOKLADNIE prawda... no i poczytalam w necie,zeby patyczkiem do uszu woda przegotowana przemywac, ale nie trzec tylko tak "zbierac" w kierunku sromu, delikatnie. Moje dziecie to nawet kiedys przestawalo plakac jak ja tam mylam,a teraz .....nogi sztywne nie ma dojscia , nie lubi juz. Sie odmienilo. Chusteczkami nawilzanymi tego nie robilam bo prawda jest taka,ze ja sama nie czuje sie komfortowo kiedy sama ich awaryjnie uzyje np.w podrozy...i mam wrazenie ,ze podrazniaja.

A zdjecia Waszych dzieci sa przecudowne! nie moge sie napatrzec ciagle cofam strony heheh!!! a my niedlugo odwiedzamy dzidziuuuusia!!! Adas ma na imie i urodzil sie 2 tyg temu i wazyl 2,5 kilo niecale!! 🙂 taki okruszek 🙂
U nas nowosc 🙂 Zuzulek przespala cala noc w lozeczku! oczywiscie z przerwa o 1 wszej na cycusia,a o 5 tej na zmiane pampka i dalej spala do 7.40 i jak weszlam zobaczyc czy spi to ona juz sie usmiechala do misiow i do kwiatkow na scianie.....takie to kochane 🙂))
A butle ja myje w fairy takim jakiego uzywam do mycia naczyn, dokladnie plukam i wyparzam. Nic sie nie dzieje i butle nie pachna plynem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
weszłam na chwile znowu z rana, doczytałam to czego nie doczytałam , myślałam ze może rano sobie posiedzę trochę, ale słyszę z oddali już odgłos ciamkanej pieści
Ona już manie tak absorbuje swoja osoba , cały czas sobie gadamy , bawimy, a śpi tylko z rana pierwszy raz od 9 do 11h a potem od 12do 2h tak mniej więcej, potem spacer odbieramy Adama ze szkoły, i jak o 16h wracamy do domu to zasypia mi snem minutowym. Wtedy ma pole do popisu bo Adama jeszcze zagaduje, i zamiast nam dać spokój do nauki , to mus nad nią skakać , i tak to bywa ze ledwo o 20h dosiedzi, doczeka czasu kąpieli, DObra lece po glodomorka!!!

kinia jeszcze trochę wytrwałość, trzymam za Was kciuki!!
A darka , wiecie cos o Oskarze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry 🙂

jej, ostatnio w ogóle nie mam czasu na forum 😞
Dziewczynki tak mnie w ciągu dnia zajmują że nie ma mowy zaglądnąć na komputer a wieczorami to chyba nie mam sił a i troszkę mężulkiem też chce się nacieszyć

dzisiaj wybieram się z Weroniką na szczepienie

postaram się wieczorkiem nadrobić i napisać więcej

a Darka i Oskarek do piątku zostają w szpitalu, z Oskarkiem już lepiej ale dostaje antybiotyki

Kinia buziaki gorące dla Was i dożo siły 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Słabej pogody ciąg dalszy, noc standardowa jedna pobudka o 4 😉

anjaP to powiem Ci że mała super Ci śpi w dzień moja właśnie usnęła na 10 minut i teraz w łóżeczku marudzi, a ja się przeziębiłam i nie chcę za bardzo się nad nią nachylać, tylko wtedy gdy jest to konieczne, kurcze boję się ją zarazić.
Jej jak bym chciała żeby chociaż na godzinkę poszła spać to i ja bym się położyła bo fatalnie się czuję 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam


U mnie dziś nocka nie za bardzo ciekawa 😞 standardowe 2 pobudki, ale mała coś się wierciła pół nocy, nawet myślałam że choróbsko ją bierze, ale jak na razie to tylko kicha i od czasu do czasu kaszlnie więc dam spokój z wizytą w przychodni 😉 widocznie miała taki niespokojny sen 🤢 teraz zasnęła ciekawe czy na 5 min 🤔 czy pośpi bo by się przydało głowę umyć 😉


GOSIACZEK nie daj się choróbsku 😉 weź zawczasu jakiś cerutin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny to super wam maluchy śpią (mówię o nocy). Ja nie narzekam, bo karmię piersią więc liczę się z częstymi pobudkami, ale trochę jednak wam zazdroszczę 🙂)
U nas Anka zasypia o 19.30, pobudka o 23.30, potem około 2-3 a potem to juz około 4.30, 5 i wtedy zaczyna się wiercenie, oczy zamknięte..... aż do pobudki. Ponownie zasypia około 8 rano i wtedy baba jedna potrafi cały dzeń (z przerwami na jedzenie i zabawę) przespać 🙂) ale kochana jest bo nawet po ciemku jak się obudzi to się śmieje do mnie wiec jak tu nie kochac 🙂)

Dziewczyny, któraś z was moze orientuje się w przepisach ZUS-owskich? czy na macierzyńskim można podjąć pracę na umowę zlecenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
.... no i pospała 2 min 😉 ja nie wiem dlaczego ona tak śpi, teraz ją bujam bo leży w leżaczku to na pewno zaśnie 😉, ale pod prysznic ze sobą jej nie wezmę 🤪. Tylko na spacerze potrafi spać 3 godz, ale teraz jak tak zimno jest to nie wychodzę z nią na tak długo , chyba ,że idziemy do miasta to jakieś 3 godz zleci 🙂Wczoraj cały dzień padało i wiało,że odpuściłam sobie spacer . Noga mnie od bujania boli a ona oczy jak 5 zł 🤪, a jakieś 5 min temu ledwo na nie patrzyła 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny 🙂

u nas pobudka o 7 rano 😮 aż jestem w szoku, że mi dziecko tak całą noc przespało 😮 zwłaszcza, że wczoraj przed kąpielą dość długo spała, po kąpieli od razu usnęła...i dzisiaj też od rana śpi, je..bawi się..i znowu śpi 😮 hmmm 😎chyba dobrze

Emilia spróbuj robić tak jak Kiniek....ta jej metoda usypiania jest super 🙂 weź dziecko np na matę edukacyjną i zabawiaj ją aż się tak wymęczy, że zacznie oczy przecierać, ziewać...a nawet już marudzić i płakać ze zmęczenia...potem kładziesz do łóżeczka..i dziecko ładnie usypia 🙂 🤪 u mnie też się sprawdza ta metoda 🙂 😎

ok zmykam coś posprzątać 🙂 buziaki: *
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ania_1988 na moją też ta metoda nie działa ona jest tak zmęczona, trze oczka marudzi a nawet płacze i co zasypia max na 20 minut, ja to nie wiem wczoraj taka senna pogoda a ona nawet godzinki nie pospała 🤨

emilia biorę leki no ale i tak boje się o małą bo dużo z nią przebywam przez to że nie śpi, a do tego chrzciny w niedzielę 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny
monia321 moj synuś spi bardzo podobnie do Twojego maleństwa, też karmię tylko piersią ale 22 mam pierwszy zjazd z podyplomówki i raczej nie ściagne pokarmu na cały dzień wiec jakieś mleczko trzeba będzie podać, zastanaiwiam się czy na noc nie podawać mu już mleczka modyfikowanego. Z tego co wiem to nie mozna miec zlecenia na macierzyńskim mozna na wychowawczym ale moze sie cos zmienilo moje informacje są z ok 2010 r.
Kinia i Darka trzymamy kciuki za zdrowie Waszych pociech.
Powiem wam nudze się sama moj mąż wraca za 2,5 tyg i juz nie moge się doczekać.
Milego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziendoberek 🙂
Ania ja tez mam pobudki w nocy na cyca, bo ja z kolei w nocy tylko cycem ja karmie, a w dzien dokarmiam butla kilka razy. a dzis pobrykala ....o 1wszej cyc i spac, potem o 4tej zmieniamy pampka, potem zasnela troszke do 6 , pocyckac i o 8wstalysmy na dobre. Tylko mnie sama wybija z rytmu to wstawanie i odkladanie jej do lozeczka.. 😜
Tez robie jak dziewczyny wymeczam ja na maxa i sama zasypia, nawet czasem poprzedzajac placzem przez 15 minut, takim bardziej buczeniem niz placzem. A ....i coraz czesciej zasypia ogladajac rano bajeczki!!!! 🤪
Pogoda wyglada na piekna dzis, ale to wiadomo......angielska pogoda zmienia w blyskawicznym tempie.
Kiniek mam nadzieje,ze sie dobrze trzymacie 🙂
Darka Ty tez z Oskarkiem!!! Duzo zdrowka dla Was :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...