Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
MajaCh mam nadzieję ze nie spieczesz się jak ja wczoraj 😉 a co do ciszy to rzeczywiście ostatnio mały ruch, ja w miarę możliwości zaglądam, Lenka dzisiaj nie była zbyt grzeczna a od 17.30 to już masakra nie poleży nie posiedzi w leżaczku nawet nie chce siedzieć na moich kolanach tylko ją trzeba nosić i się bawić i tak do 19 wiec wykończyło mnie to 🥴 ale już wykąpana nakarmiona zasnęła 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam was

emilia1 sliczne buciki a nie sa one na jesien ja sie na rozmiarahc nie znam ale moj maly ma nozke 17 a tma jest rozniar 22,5 to na wieksze dzidzi ale sliczne. i wlasnie co do buzikow czy wasze dzieciackzi podczas ich wkladania zginaja paluszki??moj ma w zasadzie non stop zgiete malo kiedy je wyprostuje nie wiem czy tak ma byc?bo on zadko ma zakladane butki moze dlatego

Teraz juz spi dzis nie bylo reweacji przy usypianiu zasnol od razu a i w dzien mi ladnie spal dwie drzemki po 1h i jedna po 30 min wiec nie narzekam .... ale...jest jedno

dostal prawdopodobnie plesniawek, jutro ide z nim do pediatry a raczej to nie z mleka a ma tego pelno na waragch i na dziaselkach i 2 plamki na jezyku masakra co to teraz bedzie podobno leczenie jest dlugi

majachgratuluje zabkow Zuzi i szczesciara z ciebei 3 zabki bez objawow, dzownilam do kuzynki czy moge wpasc na kawe jej bartus znow ma goraczke i biegunke znow mu ida zeby biedaczyna kazde zeby przechodzi goraczką i biegunką
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emiluś a no mam 🙃 Narazie na 15 dni,ale dobre i to ☺️ Muszę tylko prześwietlenie kręgosłupa zrobić i czekać do rehabilitacji... U mnie zapewne nastąpiło rozluźnienie więzadeł w części lędźwiowej 🤨 Przedstawienie odegrane po gwiazdorsku 😁 Tylko,ze ten mój krzyż naprawdę dokucza 🥴
No i zdecydowanie wybieram pomidorówę 🤪 Wątróbka śmierdzi sikami 😮
Salcesonu, kaszanki, wątróbki i reszty takich smakołyczków nie chwytam! 🤢

Mi mąż dziś obiadek gotował 🙂 Twierdzi,że jak będę jadła więcej makaronu nabiorę pierdek jak Włoszki 😁 Zboczeniec diabli 😉 😁

Co do proszku, przeszłam na Vizir Sensitive, Mały nie miał żadnych plamek, żadnego uczulonka... Tak mi wygodniej ze względu na nawyki ,,praniowe"... Teraz wrzucam i nasze ciuchy, i Olka, nie rozdrabniam się na 50 mniejszych... ☺️ No ale prasować prasuję. 🤢 Niestety... Przed nałożeniem ubranka nie rozwalam się z żelazkiem 🙂


Dobra zmykam, bo z Olkiem uczymy się piosenek na Mini Mini 😁
Spokojnej nocki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
darka co do pleśniawki to mogła powstać od wszystkiego bo dziecko wszytko do buzi wkłada, no i podobno nie powinno oblizywać się smoczka choć ja osobiście oblizuję wieczorem i w nocy bo nie chce mi się latać i płukać. Koniecznie idź do lekarza i daj znać co zalecił 😉
Mojej czasem zakładam buciki jak wychodzimy ale nie zauważyłam żeby paluszki zginała hmm muszę się przyjrzeć 😜

emiliaeem
widzę że podobnie jak ja nie preferujesz tego żarełka a ja dodam że nie cierpię natki z pietruszki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a tam nie wiecie co dobre 😜 wątróbka wyszła słodziuśka pyszna 😜


darka ja tam też się na rozmiarach butów nie orientuję ale za 1zł co tam 😜 😁 co do zginania paluszków nie zauważyłam Natalii zakładam papucie 😉 Idz do lekarza i daj znać 🤨


emiliaeem ja też dostałam l4 na 2 tyg i zobaczymy co dalej , ja mam rwę kulszową 😜 i skierowanie na rehabilitację jakieś masaże, ale jeszcze nie byłam się rejestrować 🥴 I też naprawdę mnie kręgosłup napiernicza najgorzej jak się nachylę to później wyprostować się nie mogę 🤢


Natalia dziś spała tylko 3x po ok 30 min i po kąpieli zasnęła czyli tak ok 20 tej 😉 Zmykam spać pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały dziś przeszedł sam siebie!!!! aż normalnie idę z tym do pediatry, spał od 12:30 do 20:30, obudziłam go ja, wykąpałam ,nakarmiłam i usnął o 21:06 znów !! 😮 kurde podstaw nie mam co prawda do zmartwień, bo jak już wstanie, osowiały nie jest ani nic, na wadze przybiera, umiejętności nabywa ... także tarczyca czy wszelakie choróbska odpadają,ale jednak mały mutant! wszystko po tatusiu poszło 😮 w sumie chciała miniaturę tatusia 😁

no nic lecę spać 😞 ja tam korzystam ze snu tylko w nocy
branoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiaczek nie spieklam sie na szczescie takie fajne to solarium nie jestem po nim czerwona jak zazwyczaj tylko od raz brázowy odcien 🙂
Darka wlasnie plesniawki to od wszystkiego mogá byc natura organizmu czy je zalapie czy nie.Zuza tez pakuje wszystko do buziola ale czysto ma ciagle. Smoczka nie ssie wiec to ulatwia nam zycie. To prawda wlasnie nie nalezy brac do buzi jego smoczka ani calowac prosto w usta bo jesli Ty masz jakas bakterie nieujawnioná to u niego moze sie zahaczyc;
Kinius jaki spioszek maly!!!! ale przyznam,ze tez bym sie martwila......
a mnie serducho boli!!!!! moze to nerwobol ale az do gardla idzie od kilku minut......boszz wlasnie sobie zdalam sprawe z tego,ze to czasem czuje 😮
dobranoc!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Spóźnione 100 lat dla Lenki 😉

Gratulacje dla Paulinki z okazji ząbków 😉

Moja Pyrka też ma szorstki jeden policzek, ale podejrzewam że to od białej czekolady 😉 Nie zjadła dużo, ale widocznie biała czekolada nie dla niej. A szkoda bo mruczała jak kotek jak jej dawałam 😁

Tedit Ja piorę ubranka w dzidziusiu, ale nie prasuję. Na razie jeszcze przez jakiś czas będę prała osobno ubranka małej. Bo co mi szkodzi? A przynajmniej nie będzie uczulenia.

Emilia Wątróbka.. pyyyyyyyyyyyyycha z cebulką PYYYYYYYYYYYYYYCHAAA! 😁 😁 😁
Aż mi ślinka pociekła na samą myśl 😉
A bucików używanych się troszkę boje. Filip ma przez to płaskostopie. Chociaż zimowe buty miał zawsze nowe, ale poza tym to używane. (niby nie zniszczone, ale jednak po kimś). Nikt u nas w rodzinie nie ma płaskostopia więc nie odziedziczył tego. Więc to na pewno od niewłaściwego obuwia 😞

Kiniek Z jednej strony super że tak ładnie śpi, ale z drugiej to jednak trochę dziwne, ze nie jest głodny…
Moja wczoraj po raz 1 w życiu przespała picie, ale dlatego ze od rana zasnęła dopiero o 14 i spała 3 godziny ( to jej absolutny rekord )

Maja Ch Musisz zrobić badania. Może to nic poważnego, ale nigdy nie wiadomo. Mnie boli czasem z lewej strony pod sercem, ale mam zaburzenia rytmu i kardiolog powiedział, że takie bóle są normalne. Gorzej jakby samo serce bolało…

A dzieciaczki już są pocieszne. Coraz fajniejsze się robią. Pyrka ostatnio odkryła cycek… Wcześniej po prostu piła, a teraz jak już zaspokoi pierwszy głód to małpa chce się bawić… i mnie drapie … A jak spuszczam bluzkę to ryk 😮

Na agu dodałam zdjęcia jak wcina chleb 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam z rana

emilia1ja tez uwielbiam watrobke z cebulka ale cebulki nie jem ochyda, ale jak kto lubi inni nie lubia watrobki a inni czego innego kwestia gustu kulinarnego

kinia wow Maksio przechodzi sam siebie ja sama nie umiala bym tyle spac choc Kinia ja bym sprawdzila czy nie ma cukrzycy nie wiem czy takie male dzieci moga miec ale to chyba glowny objaw ze sie tyle spi ja sie nie znam, ale przynajmniej masz czas by cos w domu porobic a my wszystkie po 30 min do 1h wolnego dla siebie

Zaraz bede dzwonic do osrodka czy jest gdzies wolne miejsce by malego wcisnac i mogla go przyjac bo nie zeszlo to

Nocka dla mnie koszmar wstawalam 3 razy masakra podawac mu smoczek bo on sie nauczyl ze smoczek wyrzuca z lozeczka przebudza sie wyciaga smoczka z buzi i bach na ziemie a potem sie drze daje mu i spi dalej l. W sumie co do tych plesniawek ja malemu oblizuje smoczek od urodzenia wiec by chyba dawno wyszlo tylko zastaanwiam sie czy czasem Adi mu nie przeniosl bo oblizal w niedziele mu smoczek a on biologicznym ojcem nie jest wiec inen geny i w ogole wprawdzie zwrocilam mu na to uwage jakos bede musiala to przebolec

Ja piore ubranka w Loveli do kolorow i nie rozwarstwiam sie na biale i kolorowe wszystko razem i nie uzywam plynu do plukania i od paru miesiecy tez nie prasuje a jak skonczy rok to przeniose sie na proszek z tym dodatkiem sensitiv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam 🙂


o boziuuuuuuuuuuuuuu KINGA ALE MAKS ŚPI 🤪 🤪 🤪


Natalia wczoraj spała tylko 3 x po 30 min, padła szybko bo o 20 tej tyle że od 1 do 2 az 3 razy wstawałam do niej dawać smoczka a po 2 sie przebudziła no ale jak spala od 20 tej to sie wyspala 😉 pogadała troszkę i zasnęła u nas w łóżku , przełożyłam ja do łóżeczka zdążyłam zasnąć i po 4 butla 😮 😮 o 7 pobudka 🤢 🙃 no i teraz wlaśnie tnie komara ide na kawe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałam fora i zdarzają się dzieci śpiące tyle co Maksik,ale skoczę do pediatry w przyszłym tygodniu i pogadam co i jak, tak na wszelki wypadek . . .choć odkryłam ,że on aż tyle nie śpi po prostu leży sobie, a potrafi tak leżeć i się bawić zabawką 2h 🤪 a ja sądziłam ,że on tylko śpi, ale dziś Go przydybałam 🙃 choć i tak w ostatecznym rozrachunku śpi bardzo dużo , doczytałam się,że norma to 12h w nocy i 2-4h w dzień dla dzieci 8-12 mcy .
Tilii od zjada po 210ml, a na obiad już 300ml i nie ulewa tego, je mniej razy, a po więcej, przybiera ładnie ,teraz waży 9,5 kg, 76cm , wszyscy co Go widzą mówią,że jest bardzo duży(dzięki temu mamy szybszy termin ostatniej operacji) .Także głodny to chyba nie jest , w każdym razie jak już jest to słyszy cały blok 🙂
Co do cukrzycy też o tym myślałam, ale to nie jest taka senność ,on po prostu jakby się męczył, trze oczka, wydaje się wręcz znudzony , no to Go kładę do łóżeczka, bawi się tam chwilkę albo od razu kładzie się na boczek ,łapie pieluszkę i zasypia. Jak wstaje już jest bardzo żywiołowy, gada, śpiewa, próbuje siadać w bujaku non stop, na macie obraca klocki ,przygląda im się ,wciąż próbuje podnosić się na rączkach ,czasem na bajki popatrzy,no a po 1-2h jest zmęczony i zaczyna marudzić i oczka trzeć, tak właśnie było przed chwilą ...wstał o 7, o 8 jadł, bawiliśmy się, i przed chwilką Go położyłam ,jeszcze dałam mu jogurcik ,bo to za godzinkę pora obiadku by była ... no nic zobaczymy co zawyrokuje pediatra .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

emilia jestem jestem tylko brak weny do pisania 😞 Jestem tak padnięta że szok a przy małej to nawet położyć się nie mogę. Wstawałam do niej o 1 (mleczko) o 4 smoczek a o 6 już wstała 😠 że nie wspomnę że ja jeszcze kilka razy się budziłam. Poza tym wczoraj dała mi w kość a dzisiaj zapowiada się to samo 😉 Już kawę wypiłam mam nadzieję ze pomoże 😜 I strasznie oczy mnie szczypią pewnie z niewyspania 🤢

MajaCh z serduchem nie ma żartów może do lekarza się wybierz 😉

A ja dzisiaj do dentysty na 15 bo coś ząb mnie ćmi i wolę od razu sprawdzić co się dzieję 🥴

Kiniek Maksiu naprawdę dużo śpi wiec nie zaszkodzi zapytać się pediatry czy to normalne 😉

Lenka kupkę robi no no to już druga od rana 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiaczek u mnie to samo , tez jestem padnięta Natalia obudziła się marudna i udało jej się znów zasnąć śpi już z 30 min, bym się położyła , ale jestem tak zmęczona ze nawet spać mi się nie chce , gorzej będzie popołudniu a jeszcze na 16 wywiadówka u syna 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was mamusie
Gosiaczek choć Lenka śpi lepiej od mojej Ani (bo ona budzi się kilka x w nocy, czasem oczka ma zamknięte, czasem cyca popije a czasem nie chce, ale coś postekuje, wierci się i nie wiedzieć czego żąda 🙂) to my za to dwie jesteśmy na maxa niewyspane.
Ja praktycznie widzę każdą godzinę za zegarze w nocy i tylko mała się obróci a ja juz nie spie, wszystko słyszę....no niestety może wkrótce nauczy się, spaćlepiej....a!!!!za to w dzień wyśpi się księżniczka pięknie 🙂)
ale Maksia nikt nie pobije w spaniu 🤪 🤪

DZiewczyny zastanawiam się czy mogę już małą sadzać w tym krzesełku do karmienia jeśli ona jeszcze nie siedzi stabilnie sama, czy to nie jest za duże obciążenie dla kręgosłupa. ja mam krzesełko po starszej córce i ona nie ma regulacji siedzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monia no współczuję tylko jak ja jestem przyzwyczajona do lepszych nocy niż te ostatnio to odnasawiać się nie mogę 🤢

rozmawiałam z mężem podobno jedzenie mają fatalne i mówi żebym mu coś dobrego ugotowała w sobotę a ja na to że ugotuję tylko niech wyśpi się w drodze powrotnej bo w sobotę ja wychodzę pochodzić sobie po sklepach a on małą się będzie zajmował a on na to: o nieeeeee a ja o taaaaaaaaaaak 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiaczek no masz rację, bo ja przyzwyczajona jestem i to norma dla mnie (choć bywało jużlepiej) ale jakoś dam rade.

No moja księżniczka się obudziła, pospała 2.5 godz. i na powitanie po przebudzeniu co?...kosi kosi 🙂)) tak jej się to spodobało, że nawet wczoraj zaczełą już trochę nawet pa pa rączkąpokazywać. Uczę ją mowić mama 🙂) ale w tej kwestii uczeń niepojętny 🙂)

Jak ja wam zazdoszcze tych wypadów na zakupy, ja sie jeszcze nie moge ruszyc. Maz z małA sam nie zostanie bo z cycem problem (ja nie odciagne pokarmu) a butli mała nie pije. Czasem cos popije, ale sporadycznie a ja juz tak tesknie za sklepami, chciałabym pobuszowac po galeriach, uwielbiam to, ale jak sie w koncu wypuszcze z domu t cały dzię mnie nie bedzie 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i w koncu weszlam pobudeczka byla o 9 na nogi ale ze dwa razy plakala przez sen troszke i smarowalam jej dziasla a rano po 6 zaczela jeczec to Michal ja przeniosl do mnie ,a sam poszedl na dol spac bo dzidzia u mnievod raz zasnela chyba jej zimno bylo...
Monia ja bym jeszcze nie sadzala malutkiej na wysokim krzesle jesli nie ma stabilizacji oparcia, poczekaj jeszcze az bedzie sama siedziala,a zreszta sprobuj zobaczysz jak sie zlozy w pol hehehe, ja probowalam z Zuzá i po prostu leci w przod,a jak sie zmeczy to i glowe kladzie 😁
moj máz tez czasem zostaje z mala ale nie na jakos specjalnie dlugo.....wlasciwie to czeka go jeden caaaly dzien z nia bo ja jade paszport zalatwiac wczesnie rano,a wroce dopiero po kápieli Zuzi wiec pewnie bedzie juz spala...nie wiem jak oni sobie dadzá rade hehehehe napewno dadzá tylko JAK 🤪
z tym moim serduchem rzeczywiscie mysle o tym.....teraz musze byc zdrowa dla mojej coreczki wiec moze dzis sie umowie na wizyte jak sie da na jutro..jak sie da 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh a ja się martwiłam,dziś Maksik od 7 spał 2h jedynie a tak buszuje ,szaleje, gada, ba spiewać próbuje 😮 nie w głowie mu dziś spanie, może on już się na zapas wyspał i teraz da mamie popalić 😎

Wracam do pitraszenia obiadu i ogarniania domu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Wercia,ze juz lepiej sie macie 🙂 no juz czas wyzdrowiec ilez mozna chorym byc 😜
Kinia Zuzek tez ma takie tygodnie,ze spi wiecej wieeele wiecej...ale nie az tyle co Max.... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...