Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Jak minela niedziela?
Nam calkiem milo,bylismy dzis na plazy,spacer z dziecmi i troche zdjatek porobilismy.Kiniu no to my tak niedaleko od siebie mieszkamy,Szczecin jest fajny.I w Szczecinie pracuje mój maz 🙂Ale ja osobiscie nie chialam tam mieszkac,tylko bliziutko morza. 😆Kiniu glowa do gory idz na poczatek do fryzjera,oj jak to poprawia nastrój 🙃
A dziewczyny dostalam pierwszy okres od porodu 🤪Tyle miesiecy mialam spokoju a tu sie zaczelo.
MajaCh ja nie karmie juz okolo 3 tygodnie piersia i powiem Ci ze czujemy sie z mala dobrze,mala bardzo polubila butle i narescie zaczela przybierac na wadze.Ale ja do niczego nie namawiam,bo Ty moze masz tresciwszy pokarm i szkoda by bylo.Ale to Twoja decyzja 🙂
Emila moja kruszyna wypija 120 ml mleczka to ja na poczatek dodawalm jej po lyzeczce od herbaty kleiku i stanelo teraz na lyzce stolowej.A w przepisie na kleiku pisze dodawac na 150 ml ,mleka 3 lyzki stolowe kleiku.Dodawaj stopnio zwiekszaj.Acha ja kupilam ten kleik bezmleczny,oby do naszego mleczka dodawac tylko.
AnjaP jak sie czuje Lila?mam nadzieje ze ból uszka juz mija 🙂
Dziewczyny pytanko do Was?jak tam Wasze figury??ja mam 3kg wiecej niz mialam przed ciaza,a jak u Was?I powiem Wam ze wszytko mi spadlo jak karmilam piersia,teraz waga stoi w miejscu.
No nic lece poleniuchowac i cos w tele popatrzec.Dobranoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Emila pytalas jeszcze o smoczek.Ja mam buteleczki z aeventu i kupilam smoczki 3-ki ,ale okazalo sie ze jak juz sie doda kleik to nie leci zbytnio i moj maz powiekszyl sam ta dziurke.Ale co nadal powoli leci,prawie wcale.Mieszkam na wiosce to nie moge od tak skoczyc do sklepu i kupic.No nie wiem jak masz mozliwosc zorientuj sie czy sa smoczki specalne do kleików czy kaszek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramonka no my wybraliśmy szczecin bo tu lepiej było z pracką poza tym mężulo ma tu mamuśke swoją ..
Szczecin od razu mi się spodobał, jest tak zielony jak żadne inne miasto i te ronda... faktycznie zbudowano go na podobę Paryża a to też moje klimaty ^^
Co do wagi u mnie 5 na plusie,ale nie miałam komfortu karmienia cycem 😞 może się w końcu wezmę by to zrzucić nie wiem ,brak mi w ogóle chęci by walczyć o cokolwiek ehh maruda się do tego zrobiłam...stara i zrzędząca hehehe no nic mykam, po coś dobrego, młodzian już śpi

Dobranoc Mamusie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramonka to powiekszcie jeszcze troszke dziuerke od smoczka i probuj sama czy leci ja tak robilam i jest ok, znaczy bylo bo mala juz kleiku nie chce jesc...
Spi teraz i gada przez sen siobie 🙂 moj skarbek taka byla umeczona dzis dzien pelen wrazen i sama ladnie zasnela,bez placzu ,jeczenia , patrzyla na mnie i przymykala oczka az zasnela 🙂
Ja mam jak do tej pory 4 kg na plusie....boszzz pamietam po porodzie 3 dni stanelam na wage,a tam tylko 4 kilo mniej bylo, bylam zalamana!!!! Ale jakos polecialo ALE mam ale - nie jjem pieczywa, to mnie blokuje do tracenia wagi, wszystkie inne weglowodany tak ale w mniejszych ilosciach a chleb polski i pumpernikiel odpadl na dobre. Raz na miesiac sobie jakies buleczki kupujemy z mezem , szalenstwo takie 😁
A Ramonka bo ja karmie mala w nocy piersia ,a w dzien piers i butla, tak mi szkoda odstawiac noooo.....tak bardzo chcialam karmic,ze teraz mi wstyd,ze moje egoistyczne myslenie karze mi odstawic,ze bede mogla pizze zjesc, sosy pieczarkowo-cebulowe, wogole cebulke jeeej jajecznice z cebulka hehehehhe, no glodzilla sie we mnie budzi na zime,wiec moze lepiej jeszcze pokarmie ze 3 miesiace heheheh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
😁 Hey babolki , jak tam u was. Nasza niunia śpi smacznie po jedzonku. Nocka ok, ani razu sie nie budziła - choć miałam obawy jak będzie przebiegać sen bo wczoraj bylismy na roczku u kumpelki i masakra tak sie dzieciarnia darła, śpiewali, tańczyli, rzucali sie wszystkim-a było 4 dzieci + nasze maleństwo bo reszta 8, 5, 2, 1 rok i nasza 3 miesiecznica hihihihihihi. No i do tego spora grupa jeszcze bardziej drących sie dorosłych 😉 ale Wiktorynka sie przemęczyła zabawą , nowymi ciociami i mimo tego DUZEGO halasu spokojnie w kąciku na bujaczku cieła komara , potem obudziła sie , amku i znów dokazywanie i usmiech na pysiu 😁 . Wychodziliśmy ostatni jako goscie a co za zdrowie małego trzeba było wypić , o 20 godz. spacerkiem do domu, kapanie , jedzonko i kimono . 😆
Miłego dnia zyczymy wszystkim 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramonka wczoraj robilam wywody,ze mi szkoda od piersi odstawiac,dzis definitywnie zaczynamy odzwyczajanie,mala cala noc od 2giej lezala przy cycuchu i tylko rzucala glowa o bie strony przez sen, ja niewyspana,ona niewiem bo teraz sie bawi, maz niewyspany, i jeszcze sie tak wiercila.....tak ma od kilku dni no i rano obudzila sie i od raz glod, wiec butla poszla w ruch. Zobaczymy co z tego wyjdzie, mozna tak od razu odstawic? w sumie w dzien to moze na butli pojechac ale w nocy....bedzie ciezko..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witajcie!

dziewczyny jak Wy często kładziecie maluchy spać w dzień? kurczę muszę coś zrobić, bo Paulinka jest coraz bardziej marudna wieczorem i nie może zasnąć 😞 przeciera oczka, ziewa strasznie, oczka się kleją a nie potrafi zasnąc.... czytałam na necie że jak dziecko jest przemęczone to nie może spać, a ona w dzień prawie nie spi, może ze 3 razy po dosłownie 10 minut.... stwierdziłam że będę ją próbowała usypiać o jakiś stałych porach tylko nie wiem jak często i ile powinno spać takie dziecko, czy Wy macie jakieś sztywne godziny spania i karmienia??

co do wagi to mam 7 kg mniej niż rok temu 🙂 ale dodam że karmię tylko piersią....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McDa mala zasypia poczawszy od rana na 30 minut pozniej takie przysypianie po 10 minut, a po 1wszej czasem spimy razem i 3 godziny max , pozniej kolo 18 znow kima 10-20 minut i pozniej po kapieli.
Malo Natalia spi to fakt, a probowalas sie z nia klasc spac? Zuzia spi dluzej jak jestem przy niej i ona sie moze poprzytulac..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej kobitki 🙂


Monia66..... super ,że impreza się udała i ,że Wiktoria była taka grzeczna, mądra dziewczynka 🙂


Maju będzie dobrze mała polubi butelkę, a ty cycki będziesz miała dla męża hahaha 😉, Ja juz wcześniej pisałam , jak ja odstawiałam od piersi to też na forum płakała ehhhhhhhhhh, a teraz jest super jak ja karmię butelka to całuje ją czółko , a ona się uśmiecha, a cycki no cóż zrobiły się flaczki ☺️ i mąż nad tym wieczorami pracuje hehehhee


Ramonka dzięki za odpowiedz 😘 ja też mam smoczki z aventa i do kleiku kupiłam z trzema dziurkami tak mi poleciła w sklepie i jedna dziewczyna z innego forum 🙂 Są też z 4 dziurkami i taki smoczek specjalny do kleików i kaszek z jedna dziurka , ale kurczę jak ci to wytłumaczyć ... po prostu on jest przekręcany ma 3 stopnie przekręcania w wtedy dziurka się powiększa 😉, ale w klepie doradziła mi ,że ten z 3 dziurkami na początek jest wsam raz ponieważ dziecko jest jeszcze małe i to nowość dla niego podać kleik i o zachłyśnięcie wtedy nie trudno 😉 stopniowo można przejść na 4 dziurki i na ten przekręcany.A co do uciągnięcia to dzieci to chyba maja mocniejsze ssanie, bo w chwili obecnej Natalka ma z 2 dziurkami i mi jest trudno pociągnąć , a jej leci mocno 🤪


AAAAAAaa zapomniałam wam się pochwalić wypadają mi włosy 🤪 może już nie będę miała aż tak gęstej czupryny 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilia mi tez wlosy leca, baaardzo i mam tak jak Ty, moze sie troche przerzedza :P tylko okropne jest ich fruwanie wszedzie..
A mala i tak ssie z butli ,cyc jest uzywany do usypiania , spijania tego pokarmu co jeszcze mam, kurde juz sie przelamalam..plakala mi ,ze chce spac i tak plakala plakala,myslalam,ze sama zasnie i w koncu dalam jej cyca i spi....ciezko bedzie,ciezko......dla mnie :P jutro idziemy sie wazyc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
McDa87 moja Natalka w dzień spi tak jak Maksio Kingi czyli po zabawie ok 40 min pada a pośpi rożnie nieraz 10 min , a nieraz ok godz , karmienie zabawa i znów sapnie w nocy budzi się na jedzenie dzis aż 2 razy bo zasnęła już o 19,30( zmiana czasu ) no i obudziła się o 24 i 4 na butle , a jak jestem z nia na spacerze to śpi 2 godzinki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Pisze dopoki moj terrorysta lezy spokojnie ale juz sie drze bo mu smoeczek wypadl chwilka przerwy.....
.... juz spowrotem hehe
Ooo widze ze nie jestem sama mi wlosy leca garsciami codziennie szczotka pelna a mialam takie geste wlosy ehh jesczze 2 m-ce jakos przetrwam o ile mi cale nie wyleca

Maja ja jak odstawialam to w dzien bylo co 2 karmienie cyc i w nocy cyc i tak stopniowo potme juz byl tylko raz cyc w dzien i raz w nocy a na koniec tylko w nocy i jak juz w nocy nie produkowalo sie to odstawilam calkiem i wcale nie mialam problemu z bolacymi piersiami

Ja obecnie uzywam do wszystkiego smoczkow z aventu +3 i jedna butelke mam z canpolu to tma jest 1 dziurka od 0-6

Oj jak ja wam zazdroszcze ze wasze dzieciackzi spia w dzien tka dlugo u nas jest w nocy spanie jak susel a w dzien buszowanie az wkoncu nie padnie i tka staram sie go klasc 3 razy dziennie i wychodzi ale to jest spanie po 15-30 min chyba ze sam padnie wtedy spi max godzine nio i spacer tez pomaga bo wtedy spi tak dlugo jak jestesmy na spacerze

Takie pytanko do mam bardzije doswiadczonych moze troche glupie pytanie od kiedy dzieci robia juz normlane kupki i jak wyglada to przejscie tak smao jak ze smolki w zolta?he pamietam ten dzien wtedy sie wystraszylam i polecialam do pielegniarek na oddzial czy z malym jest wszystko ok hehe

Jesli chodzi o wage ja mam 1,5kg na minusie z przed ciazy tyle co karmilam malego wystraczylo by te pare kg zrzucic i gdybym dalej karmila bym dalej zrzucala nio ale coz....ma sie w domu glodomorrre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Dziewczyny!!!

Melduję że żyjemy ale nadrobić stronek to ja niestety nie będę w stanie więc będę skrobać na bieżąco o ile się da...

Moje niebożątko biedne znowu ma katar a właściwie to ten jego katar i kaszel to się nasilił ten co po chrzcinach dostał w "prezencie" od kuzynostwa.
Apropo to kuzynowstwo nadal kaszle - ja pierniczę nie dość że nie cierpię tej swojej szwagierki to coraz bardziej się w tym utwierdzam - jeszcze taka powie że "mówiła swojej 5 letniej córce - może byś została tydzień w domu bo tak kaszlesz - ale ona tak lubi przedszkole że nie chciała" i wspaniale że o czymś takim decydować ma 5-letnie dziecko 🤨

Poza tym to mój maruder w nocy ma super spanie - od 22-23 do ok. 7.30 ale średnia jego snu w dzień to 2 godziny.

Ech to na razie tyle bo już się obudził i marudzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczynki, na baletach super. Byłam w domu o 5 🙂 A teraz jesteśmy u teściów.

Nie wiem co się stało ale Lenka najpierw zrobiłam z=normalną kupkę a potem troszkę pienistą. Czy to od marchewki albo herbatki jabłkowej. Pierwszy raz tak wyszło, a marchewkę dałam 5 raz, a herbatkę to już od ponad tyg. pije..

Buziaki dla Wszystkich dzieciaczków które pokończyły pełne miesiące. Zdrówka!

Kinia wiem co czujesz...ale niestety nic na to nie poradzimy 😞 Ja strasznie tesknie za rodziną i znajomymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tedit - super że balety się udały, zazdroszczę bo ja też z chęcią bym się przeszła a tak to tylko dom i dzieciątko + od listopada firma - ech masakra czuję że lekko wariuję...
Dobrze że mąż mi pomaga o ile ma czas ale i tak muszę z nim pogadać bo nie wyrobię, jeszcze jak miałabym brać dodatkową pracę to nie dam rady 😲 😲 😲 😲

Widzę że ostro się dziewczyny wzięły za marcheweczki, jabłuszka itp itd a my na razie nic nie dajemy, czekam jeszcze ze 3 tygodnie i próbujemy

Paczuszkę z HIPP-a również dostałam, a wykorzystałyście te kupony do Rossmana??? Tam jest za 1 grosik podobno następna paczuszka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc dziewczynki 🙂Ja teraz tylko na chwilunie,bo moja mala to chyba naprawde juz zaczyna zabkowac i bardzo dziasełka piluje wszystkim czym sie da i placz,teraz usneła.
MajaCh nie miej wyrzutów,teraz te mleka modyfikowane sa tak podobnie skomponowane do mleka matki ze nie robisz dziecku krzywdy.No wiadomo piers zawsze bedzie najlepsza.Ale jezeli juz zdecydowalas sie na odstawienie to nie rób tego tak nagle,ja robilam stopniowo.Chodzi o to ze laktacja naturalnie zanika powoli i nie beda tak cie bolały piersi.Tak tylko kilka dni,ze w dzien ograniczyłam podawanie piersi i tylko w nocy dawałam cycusia.A po paru dniach i w nocy juz poszla butla w ruch.No nic lece kochane,a ty Maju daj koniecznie znac jak dzis Wam poszlo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MajaCh- nie miej wyrzutów z powodu przejścia na mieszankę, ja na początku miałam straszne, w ogóle czułam że jak karmię mieszanką to zła matka jestem ale sama doszłam do tego że wcale tak nie jest, że różne są powody niekarmienia wyłącznie piersią...
Ale powiem Wam że odkryłam parę plusów karmienia butlą
- wiem ile moje dziecię zjadło
- butlę może podać również inna osoba
- podobno dzieciątko mniej się budzi w nocy jak je mliko modyfikowane
- nie trzeba podawać dodatkowo wit. K oraz później żelaza

Teraz Patryk dostaje 1 raz na dzień moje odciągnięte mleko ale boję się że je szybko stracę bo cyców nie chce ssać już, a laktatorem odciągam coraz mniej

A teraz mogę rozpętać gorący temat w stylu tego "czekoladowego" 🥴 🤪 🤪 🤪 ale Wam zdradzę że potencjalne następne dziecię też planuję karmić "złą, beznadziejną, niedobrą itp. itd." mieszanką = mlekiem modyfikowanym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wercia 😁 najpierw pomyslalam,ze jestes w ciazy jak to przeczytalam hehehehehe dopiero skumalam za chwile po przeczytaniu kilka razy 😁
To wybor kazdej matki, ja chcialam karmic i ciesze sie ,ze mi sie udalo choc i tak mala od samiutkiego poczatku byla karmiona pol na pol bo mam malo tresciwy pokarm lub mam go malo, a to z tego tytulu tak bylo bo . ..mialam cesarke, w Polsce podobno po cesarce nie mozna karmic ,tu to wszystko mozna wiec walczylam o mleko, mialam anemie i bylo slabe wiec wrocilysmy do szpitala bo mala spadala za duzo z wagi i tam mnie nauczyly jak karmic sztucznym i jak piersia jak to rozdzielac itd, wiec brzuszek od malego dzidzia ma przyzwyczajony, sa rozne przyczyny czemu sie nie karmi wiem, tylko mi szkoda tych oczkow kochanych i tego stekania przy cycuchu , oczka to jakby odlot miala robi ..... 🙂)) kocham to dziecie......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MajaCh - hehehe no na razie nie jestem a kiedy będę no i czy w ogóle to się jeszcze okaże bo różnie w życiu bywa.
Nie martw się, mój odpływa przy butli i oczka też takie "odlatujące" ma i zasypia czasem.
Poza tym ja nie zauważyłam aby karmienie butlą było jakieś "antybliskościowe", ja mojego całuję po główce jak je butlę, często trzyma moje ręce, trzyma moje palce i się śmieje.

Mnie się na szczęście nie czepia rodzinka, no chyba że gadają za moimi plecami ale niech ględzą sobie a jak usłyszę to im powiem swoje.
Tylko czasem mnie wkurzają hasła "A to Ty go nie karmisz piersią" - nie karmię bo karmię butlą i moim odciąganym mlekiem też - odpowiadam i tyle,
ech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka

Jej ale miałam do nadrobienia 🙂 My już wróciliśmy Lenka nawet była grzeczna choć były momenty zwątpienia 😉

Ramonka104 co do wagi mi zostało jeszcze 4 kg do zrzucenia no ale nie wiem jak z tym będzie bo wcinam dużo słodyczy 🤢

emilia1 pierwszy raz widzę żeby ktoś się cieszył że wypadają mu włosy no ale widocznie możesz sobie na to pozwolić 😁 Ja niestety nad tym ubolewam pełno ich się poniewiera w domu 😞

tedit26 to fajnie że balet się udał 😁

MajaCh pewnie nie przejmuj się i rób tak jak uważasz to twoja decyzja a ja tak jak wercia82 przy karmieniu głaskam małą po główce, policzkach trzymam ją za rączkę 🙃

Od wczoraj u nas karmienie to jakaś masakra bo trwa prawie godzinę, Lenka je po czym przerywa i się uśmiecham guga, wkładam jej butle a ona wypycha smoczka języczkiem co bardzo jej się podoba i tak w kółko no ale najważniejsze że wypija wszystko 😜 A i nie mieszam małej już tego bebilonu 1 z bebilonem AR bo strasznie ją brzuszek bolał wolę już żeby ulewała ważne że przybiera na wadze 😉

Dobra zmykam kąpu i spać 😘






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wercia jak dobrze ze poruszylas temat goracy 🙂Na miare czekoladowego 🙂Poczekajmy jak wkrocza majowki do boju 🤪Ale mysle ze Cie nie potepia jak mnie, bo w tej dobie to normalka ze karmi sie butla.No w miare powiedzmy..MajaCh ja tez po dwoch cesarkach ale karmilam ponad 3 miesiace obie cory 🙂piersia.Emilia a mnie to masakra lecialy wlosy,tyle ze poszlam do apteki i kupilam witaminy i teraz troszke lepiej jest.No z tymi smoczkami to musze jak bede w sklepie popytac i kupic jak mowisz te specjalne do kaszek.Dziewczyny powiedzcie jak wasze opony?Tzn brzuchy Wasze,bo moj to taki jeszcze nie taki jak bym chciala..Ale moze brzuszki w koncu zaczne robic oj jak mi sie nie chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...