Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
pól dnia mnie tylko nie było a tu tyle stron do nadrobienia 🤪


witaj Magdunia 🙂


gosiaczek super film ąż moja Natalia słuchała i podobne dźwięki wydawała 😉 Ja mam taka cicha nadzieje ,że to właśnie skok rozwojowy i za pare dni wszystko wróci do normy


kinga Natalia z dwa razy kiedyś się przekręciła teraz to tylko na boki no i do siadania chętna już prawie non stop siedzi 😉 i straszna terrorystka się zrobiła 😮


Tilii jeżeli idę do kogoś w goście to Natalia jest w miarę grzeczna 😉 na noc u nikogo jeszcze nie byłam 🙂


anjaP jak mój syn wstaje o 7 do szkoły to ja jestem nieprzytomna, na szczęście on nie bierze kanapek , a jak jest głodny z rana co się rzadko zdarza to sam płatki sobie z mlekiem zrobi , a najważniejsze żeby codziennie 3-5 zł w kieszeni było 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
no widzę że ja zapierdziel w domu mam a wy tu produkujecie, zrobiłam już babeczki z nadzieniem, ciasto czekoladowe i sernik padam na twarz a jeszcze na zakupy muszę jechać 🥴że o prasowaniu nie wpomnę a jutro sprzatnie mieszkanka 🤨

Magdunia dziewica komputerowa no tego to jeszcze nie słyszałam dobre daję za to oklask 😁

anjaP dzielna Lila 😘

McDa i anjaP to jak wam sie tak nudzi to zamieńmy sie bo moja 30 minut w wstaje 😮

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emiluś u mnie cały czas suwaczek był 🤨 Nic tam nie kombinowałam... Może po prostu chwilowo był niedostępny???
A co do marchewki, Kochana! Pewnie,że mnie korciło... ☺️ Zresztą ja jestem w gorącej wodzie kąpana i wszystko chciałabym na ,,już" ☺️
Jedynym sensownym argumentem, który dobitnie mnie przekonał,żeby zaczekać na męża to fakt,że Małego mógłby boleć brzuszek, a sama nie dałabym sobie z Nim rady... Więc czekamy.
Plan taki,że podczas Wigilii Oluś zaprezentuje kwaśne minki po nowym jedzonku Babciom i Dziadkom 😁 A nie ukrywam,że minki ma kosmiczne 🙂 Szczególnie po wit.C 😁

Gosiaczek a z jakiej okazji takie podboje kulinarne??? Bo chyba przeoczyłam Twój post, o ile pisałaś o tym ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Mamusie 🙂

przepraszam że Was ostatnio tak bardzo zaniedbałam ale najzwyczajniej w świecie brakuje mi czasu, wieczorem jak już Dziewczynki idą spać to pisać nie mam weny, coś tam podczytuję mniej więcej wiem co u Was także tak bardzo źle nie jest 😉
jednak w końcu postanowiłam się zmotywować i piszę co u nas

Dziewczynki rosną jak szalone, Weronika dalej pięknie przesypia nocki od 19:30 do 7, więcej niż 120 ml na jeden posiłek nie zje, wieczorem zagęszczam jej troszkę kleikiem ryżowym ale szczerze powiem że widzę że wcale nie jest tym zachwycona 😉 Póki co ząbka żadnego nie mamy i nawet na takowego się nie zanosi, ale nie spieszy mi się do tego. Jak się poda na siostrę to pierwszy ząbek wyjdzie jej około siódmego tygodnia. Zaczęliśmy już wprowadzać nowe produkty i tu pojawił się u nas problem. Mniej więcej w tym czasie Weronika dostała wysypki, czerwone krosteczki na brzuszku i nóżkach i do tego bardzo sucha skóra. Pomyślałam że to właśnie któreś z produktów: marchewka lub jabłuszko i przestałam dawać żeby zobaczyć reakcję i zaczęłam jej dawać wapno. Wysypka po wapnie przeszła troszkę, ale jak przestałam podawać znowu się pojawiła a nic nowego nie dostała, więc klops. Wczoraj wieczorem postanowiliśmy że trzeba się udać do lekarza i co dzisiaj rano wysypki prawie w ogóle nie ma, coś tam widać ale zdecydowanie mniej i bądź tu mądra, ale do lekarza oczywiście poszliśmy.
Nie było niestety naszego lekarza i przyjęła nas inna lekarka. Stwierdziła że to pewnie mleko a może AZS a może jeszcze coś innego. Mamy oczywiście przejść na Bebilon Pepti, kupić jakąś specjalną robioną maść albo jeszcze jakąś inną, w zasadzie jak chcemy, do tego badania: mocz i IgE i to jej recepta na wszystko. Jakoś mnie nie przekonała. No nic badania tak czy tak zrobimy, wtedy będzie wiadomo czy to mleko, jeśli tak sprawa rozwiązana, jeśli nie trzeba będzie szukać innego winowajcy.

Ostatnim naszym ulubionym zajęciem jest plucie 😉 ja nie ukrywam że mi mniej się to podoba niż Weronice bo cały czas mokra ale skoro jest to pasuje to w porządku.

Jeśli chodzi o drzemki i w tym temacie się nic nie zmieniło, 3 drzemki po 30-45 minut, po co spać więcej jak tyle się dzieje w około 😉

Jeśli chodzi o nowe postępy to przekręcamy się na boczki i z brzuszka na plecki (oczywiście jak mamy na to ochotę) poza tym poza tym Weronika cały czas by tylko siedziała, jak się ją położy to od razu głowa w górze, chwyta się kogoś z nas za ręce i siada, cwaniara mała 😉 i od razu uchachana jak złoto 😁 😁 😁
W ogóle najlepsze jest to jak one się do siebie śmieją, Weronika jak tylko zobaczy Paulinkę śmieje się w głos, a jak Paulina zacznie np do tego tańczyć, wygłupiać się to już w ogóle jest szaleństwo i piski straszne 🙂 generalnie nie ukrywam jest wesoło.

Paulinka rozrabia jak rozrabiała, kilka dni temu przebiła nam się ostatnia 3 więc do pełni szczęścia brakuje nam tylko 5 🙂 Teraz jesteśmy na etapie uczenia sikania na nocnik ale póki co nocnik służy nam bardziej jako coś co można założyć mamie na głowę 😉

Mnie Świąteczne szaleństwo nie dopadło bo jak zwykle całe święta spędzamy u Rodzinki, w tym roku padło na Dziadków mężula którzy mieszkają w okolicach Wałbrzycha więc czek nas długa podróż. Poza tym jakoś sobie nie wyobrażam robić generalnych porządków przy mojej Kochanej Dwójce rozrabiaków.
Prezenty Mikołajkowe to u nas tylko coś symbolicznie dla Dzieciaków choć jeszcze żadne nie wie o co chodzi, ale za to wielkie paki na Święta, taki u nas zwyczaj - podobnie chyba jak u Emiliaeem z tego co pamiętam. Dla mnie większą atrakcją jest prezent schowany pod choinką 🙂 Weronika dostała Pana Metkę, zachwycona nim jest, piski i śmichy chichy na okrągło http://planetadziecka.pl/pl/p/Pan-Metka/703

Co do Sylwestra my w tym roku w górach, w schronisku, przy kominku z kubkiem grzanego winka 🙂 mam tylko nadzieję że śnieg będzie, już nie mogę się doczekać bo ostatnio tak mało czasu jest żeby sobie Razem posiedzieć i na spokojnie pogadać nie zastanawiając się czy za raz któryś Maluszek się nie obudzi. Dziewczynki jadą do moich Rodziców, już dawno zaproponowali więc grzech nie skorzystać.

Oczywiście wszystkie Dzieciaczki bez wyjątku na agu śliczne i z dnia na dzień coraz ładniejsze 🙂 🙂 🙂
ja i w tym się zaniedbałam więc jak tylko skończę podorzucam jakieś zdjęcia.

Tilii i Magdunia i Dzieciaczki witajcie na forum 🙂
Mam nadzieję że się u nas zadomowicie i będziecie stałymi bywalczyniami.

Darka Ty chyba o ile dobrze pamiętam pytałaś o numer do Meteorycznej, jeśli dalej potrzebujesz to daj znać bo ja mam to wyślę Ci smskiem.

Wercia
oczywiście wyrazy współczucia dla Koleżanki, ale jestem tego samego zdania że teraz żadne słowa nie pomogę, chyba tylko - Jestem z Tobą i możesz na mnie liczyć. Straszne rzeczy się dzieją i dlaczego dotyka najczęściej tych ludzi którzy na prawdę marzą o tym Maleństwie???

Kinia waga Maksia muszę przyznać imponująca. Masz co dźwigać, nie ma co, ale to takie słodkie kilogramy 🙂 🙂 My idziemy w przyszłym tygodniu na szczepienie z obiema Dziewczynkami to się dowiem ile ważą ale też mam co dźwigać więc myślę że w okolicach 7,5 kg jesteśmy na pewno.
Oczywiście też czekam na efekt Twojej pracy, pochwal się koniecznie.
a i jak tam z Maksiem? bo nie mogę znaleźć tego posta po Waszej wizycie w szpitalu.

Emiliaeem współczuję tygodnia bez męża, najważniejsze jednak że już dzisiaj wraca. A jakież to będzie powitanie, nawet myśleć nie chcę 😉 😉 😉
w takich sytuacjach widać najbardziej ile tak na prawdę mężowie nam pomagają
Ale Ty to jednak silna Babeczka jesteś i dzielnie dałaś sobie radę 🙂
no i liczę na Twój udział w kolejnym Top Model, wreszcie będzie na kogo głosować i może wreszcie miną Twoje frustracje związane z figurą, oj grzeszysz Mamuśka grzeszysz takim gadaniem.

Gosiaczek a dlaczego u Was potrzebne kontrolne badanie usg? To zw względu że Lenka urodziła się wcześniej?
no i Lenka na tym lewku po prostu boska 🙂 i na taką "dorosłą" już wygląda 🙂 oj postarzały nam się Dzieciaczki 😉

Monia321
czuprynka wymiata 🙂 a Dziewczynki chyba podobne do siebie? przynajmniej tak mi się ze zdjęć wydaje.

witaminkę D my też cały czas dajemy, na pewno do roku a potem w zależności co pediatra powie, chyba że mamuśka zapomni, a ostatnio coraz częściej skleroza mnie dopada a myślałam że to w późniejszym wieku przychodzi 😁 😁 😁 no nic trzeba wreszcie zrozumieć że człowiek już młodszy nie będzie
w przyszłym tygodniu kończę 28 lat 😞 nie podoba mi się to!!! choć z drugiej strony nie czuję się na swój wiek więc chyba tragedii nie ma

McDa87 co do leżaczka mu używamy już tego bardziej siedzącego poziomu (tzn to zależy w sumie jak na to patrzeć, spinamy z tyłu ale nie wyciągamy nóżek - jest bardziej siedząca ale wydaje mi się że ok i może bawić się tymi zabawkami, wydaje mi się że bardziej siedząca jest jak tylne nóżki się wyjmie i tego nie praktykujemy - nie wiem czy coś z tego zrozumiesz ale mam nadzieję że wiadomo o co chodzi 😉) bo w innym Weronika nawet chwili by nie posiedziała. Dla niej teraz i tak największą radością jest jak się sama podciągnie do siedzenia, oj tak mogło by być przez cały dzień.
i jak po zabawie z Mikołajem? podobało się Paulince?

Tedit26
u nas jak gdzieś jedziemy żadnego problemu ze spaniem nie ma, Weronika odnajduje się w każdym miejscu i oczywiście tak jak w domu śpi sama w swoim łóżeczku. U nas to może z racji że my pewnie każdy weekend gdzieś więc musiała się przyzwyczaić.

Emilia nieźle Was Natalka terroryzuje ale nie zazdroszczę sytuacji.
Może warto by było się troszkę przemęczyć i popracować żeby jednak wróciła ze spaniem do łóżeczka swojego bo z dnia na dzień będzie coraz gorzej.....oczywiście to moje zdani i zrobisz jak będziesz uważała 😉

Magdunia nie złe określenie - "komputerowa dziewica" 🙂 🙂 🙂

anjaP śliczna fotka awatarkowa 🙂 no i gratulacje za jedzeniowe osiągnięcia, a kuchnia Mamusi zawsze najsmaczniejsza.

Przepraszam jeśli kogoś pominęłam, nie chciałam, wybaczcie, ale więcej na prawdę nie pamiętam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no my po mikołaju, Paulinka nawet nie zauważyła gdzie jest, ciągle na siłe wpychała rączki do buzi i cała opluta, masakra 🙂 tym była głównie zainteresowana, rączki i rączki 🙂 i na początku trochę się bała jak nagle tyle ludzi się obok niej zebrało i każdy coś gadał, biedna dwa razy się rozpłakała 🙂 ale jak z nią tańczyłam z innymi dziećmi to zachwycona, była tam najmłodsza i ma zdjęcie na kolanach mikołaja, wrzuce potem na agu 🙂 no i oczywiście pamiątka w postaci filmu też jest 🙂 no i szczeniaczkiem uczniaczkiem zachwycona, także mikołajki się udały 🙂


Asiula doskonale rozumiem i tak samo nie wyciągam tylnich nóżek, tylko spinam oparcie 🙂 ps. i uwielbiam czytać Twoje dłuuugie poematy 🙂 oklask za to 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lenka śpi chuć usnęła dopiero o 21 a to dlatego że spała od 18.15 do 19 wiec jutro już jej nie dam zasnąć o 18 tylko ją przemęczę 😉

emiliaeem jutro przyjeżdżają znajomi na weekend wiec to z tego powodu tak pichcę choć ciasto czekoladowe zrobiłam dla siostry bo jej obiecałam a ona za nim przepada 😜

asiula83 co do bioderek to byliśmy już na trzech wizytach i na tej ostatniej powiedział ze już wszystko dobrze, a jak zapytałam kiedy następna wizyta to on powiedział za 2-3 miesiace albo jak dziecko zacznie chodzić wiec chyba to normalne czy nie?
Oj kochana wcale się nie nudziłam jak czytałam twojego posta dzielna z ciebie mamusia a córeczki ci pięknie rosną, najważniejsze że u was wszystko dobrze 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam i dobry wieczor

Caly dzien mnie nie bylo bo "jełopy" sorki za wyrazenie odlaczlyi prad bo wymieniali transormator caly dzien sie z tym pieprzyli od 9 do 16 masakra obiad szlka trafil bo ja glupia blondynka ugotowalam malemu obiad i co z teog wlozylma juz do miseckzi i podlaczylam blender i co.... buuu... nie dziala czemu?a moze pradu nie ma hee a dla siebie zrobilam dzis klopsy z szynki i mararonu nie patrze na to czy jest piatek czy nie jem miecho 🙂

Witam nowe mamusie 🙂

Wiec my sie dzis nudzilismy do mnie przyszedl jak to moja mama twierdzi "kolega" kupilam tez zel na dziaselka bo juz nie moge patrzec jak on je szlifuje nie pamietma nazwy tego zelu kosztowla cos 13 zl a 23 te zel co chyba ma go emilia1

Aaa wczorja pozno wieczorme dostalam smsa od kuzynki Bartus 7 miesiecy wyszedl mu 1 zabek a jak poszla na kontrole do lekarki powiedziala ze lada moment wyjda reszta 3 wiec chlopak bedzie mial komplet jedynek 🙂a tak sie martwila ze jej starszy syn to juz mial 2 zeby w wieku bartusia

Jutro mam w planie okna umyc na polowe z moja mama

Aaa asia jasne w wlnej chwili jak mi sie przypomni napisze do cebie smsa 🙂

Dobranoc dziewuszki buziaczki dla maluszkow:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
McDa87 cieszę się bardzo że Paulince Mikołaj się podobał no i najważniejsze że prezent przypadł do gustu 🙂
i dziękuję za oklaska :*

Gosiaczek pewnie normalne z tymi bioderkami, tak w zasadzie zapytałam z ciekawości.
U nas nie trzeba było powtarzać, lekarz był nimi zachwycony, ale już słyszałam od kilku osób że robią usg co jakiś czas więc może to zależy od miejsca gdzie się robi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobrej nocki 🙂

Niedługo Mężulo wraca, jakby co szukajcie mnie na Brzuszku! 🤪 😁 😉

Asieńko jeden Twój post i całą stronkę mamy 😁 Kochanieńka tęskno za Tobą...
Wprost uwielbiam czytać o rewolucjach Twoich Kobietek 😁 Ale i tak do kompletu brakuje im brata! 😜 Jakby co obie założymy wątek na brzusiu 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kurcze dziewczyny jak się dodawało albumy na agu do ulubionych?? chcę dodać Tilii i nie mogę za cholerę tego znaleźć, albo slepa już jestem 🙂 ale wszystkie Wasze albumy mam w ulubionych więc już nie pamiętam jak to zrobiłam hehe 🙂 powtórzę koleżankę: komputerowa dziewica z mężem informatykiem 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asieńko nawet nie wiesz jak się ciesze ,że do nas zajrzałaś 🙂. Zdaje sobie sprawę co się u ciebie dzieje , przy dwójce maluchów ubaw nieziemski 😉 moja siostra ma 2 w podobnym wieku 😉Najważniejsze że dziewczynki zdrowe i potrafią się obie z siebie śmiać.


A Natalkę trudno przywrócić do porządku, próbowałam do południa ją zostawić w łóżeczku , ale tak się bidulka darła ,że nie miałam po 5 min cierpliwości i ją wzięłam na ręce i od razu był śmiech , a na noc tez próbuję ja kłaść do łóżeczka , ale obawiam się sąsiadów bo pomyślą ,że katuję dziecko 🤪


Natalia zasnęła w leżaczku po 21 przełożyłam ja do łóżeczka i już raz do niej podchodziłam 🤢 i cały czas się kręci i smoka ciągnie no nic zobaczymy co będzie dalej 😉


Gosiaczek ja byłam tylko raz na bioderkach i teraz mam iść dopiero w marcu 😉


emiliaeem dopadłaś już męża 😉 😉 😉

    McDa87 JA CI NIE POMOGĘ BO NIE MAM ŻADNEJ WAS W ULUBIONYCH NAWET NIE WIEDZIAŁAM ,ŻE TAK MOŻNA ☺️ 🤔 wchodzę na forum w suwaczki 😜
DOBRANOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a i zrobiłam dziś dobry uczynek, kupiłam misia Klarę z akcji "Kup Misia", sama jestem ciekawa jaki będzie 🙂 o 50 zeta lżejsza, oby chociaż trochę z tego poszło na te chore dzieciaczki....

Gosiaczek ja wszystkie Wasze albumy mam w ulubionych i tylko klikam na zakładkę ULUBIONE i od razu je mam, pisze kto dodał nowe zdjęcia i noy komentarz 🙂 ale już nie wiem jak to zrobiłam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emilia a moja też dzisiaj w łóżeczku gruchała gugała gadała i takie tam ciumkała paluszki kręciła sie zgodnie ze wskazówkami zegara a ja ją tylko przekręcałam w odpowiednią pozycje wciskałam smoka i wychodziłam no i ona po godzinie się zmęczyła i zasnęła 😜

McDa ja tez mam nadzieję ze to idzie w dużej mierze na dzieciaczki my z mężem tez się zastanawiamy nad misiem tylko nie wiem czy przez allegro zamówić czy w Rossmanie kupic 😉

idę pranko rozwiesić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...