Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

witam po weekendzie 🙂)
Emiliaem taki problem z kręgosłupem jak ty miałam z pierwsza córą (i teraz czuje, że zaczyna mi to też powracać). u mnie zauważyłam ten problem gdy mała miała około roczku (ona wtedy ważyła mniej więcej tyle co Twój Olek teraz 🙂) Było fatalnie, nie mogłam się podnieść z łóżka, ubrać...o schylaniu nie było mowy, masakra. Skończyło się na 2 miesiącach rehabilitacji. Od tamtej pory jest lepiej, ale zawsze odczuwam kręgosłup kiedy tylko dłużej postoję (np w pracy czy w kościele 🙂) czy coś dzwignę, gdy się napracuję itp
Nie piszę tego, żeby cię dołować, ale żebyś jak najszybciej poszła do lekarza (ale widze, że już jesteś umówiona to bardzo dobrze). Napisz co ci powiedział lekarz i mam nadzieję, że u ciebie będzie lepiej niż u mnie.
Ja jestem przekonana, że to od nooszenie dziecka (my wtedy się przeprowadziliśmy i mieszkamy na 2 piętrze więc musiałam tachac małą) i może karmienie też swoje robi, ciągła pozycja leżąca, na boku...to wszystko złożyło się na problem z kręgosłupem.
powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
emiliaeem monia ma racje z kręgosłupem nie ma żartów wiedz migusiem do lekarza i daj znać co Ci powiedział 😘

a Lenka śpi już ponad godzinę i jestem w szoku nie wiem czy to pogoda czy jakieś zmiany nadchodzą bo miedzy 23 a 26 tygodniem życia wypada skok rozwojowy 🤢 no dziwnie mi z tym że jeszcze śpi 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witajcie dziewczyny!
ja tak szybko, bo zaraz ma przyjść koleżanka z rówieśniczką Paulinki 🙂
chrzciny sie udały, jestem matką Chrzestną po raz pierwszy 🙂 Paulinka cały weekend grzeczna jak nie wiem, ale to chyba dlatego że cały czas rękach i każdy po kolei zabawiał.... w sobotę byłam w szkole, więc mała była u moich rodziców a akurat w sobotę rano mój tata przyjechał (pracuje we Włoszech) więc ciągle nosił i sie kłócili z bratem, bo mama piekła ciasto na chrzciny do brata 🙂 a w niedziele pełno ludzi na imprezie, każdy niby na chwile ale ciągle na kolanach albo rękach 🙂 a w nocy super spała, karmiłam ją dopiero o 5:30 🙂 ale o 4:30 musiałam jej dać smoka bo się zaczynała kręcić 😞

później Was poczytam bo trochę dużo tego po weekendzie, a tak co przeleciałam to:

Magdunia moja mała jeszcze niedawno bardzo mało się śmiała w głos, a od jakiegoś czasu (ok 2 tygodnie) cały czas się głosno śmieje 🙂kochana moja, a czasem aż przechodzi to w pisk 🙂

AnjaP Paulinka nawet nie wiedziała gdzie jest, hehe nawet mikołaja nie zauważała 🙂 tylko za dziećmi się rozglądała i za rączkami 🙂

Gosiaczek i MajaCh śliczne te Wasze Mikołajki 🙂 ja chciałam kupić na allegro taki strój ale kurdę godzinę przegapiłam licytację 😞 oczywiście używane bo w zasadzie to tylko na zdjęcia 🙂 ale poszukam wieczorem, może jeszcze znajdę 🙂

a i informacja dla matek karmiących 🙂 zjadłam wczoraj de'volaia, pieczeń i trochę rolady, tort i ciasto orzechowe, krótko mówić nażarłam się starsznie i jak na razie Paulinkę brzuszek nie boli, 2 kupy już zrobiła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emiluś ja z kozety wstać nie mogłam 😁 A kozeta to łóżko wg mojej Babuni 😁
Nie klozet 😜 😁

Byłam na mieście, odebrałam z pracy talony i nie kupiłam praktycznie nic ☺️
Łososia na Wigilię, produkty na piernik i serwetki 😁
Szukałam lampek na choinkę grających,ale w sklepach nie było... 🤨 Jutro myknę na bazar, może tam będą 🤔

Lekarza mam na czwartek,ale mu nie odpuszczę. Niech mnie dalej kieruje,ja naprawdę mam problem 😮 A Olcia praktycznie wcale nie noszę, za ciężki 🙂

McDa życzę aby Paulinka nie płakała po uczcie Mamusi 🙂 W końcu już duża jest 😉

No i dałam Olciowi marchewę 🤪 ☺️
Opytlował z chęcią, nic nie wypluł, buzia czysta 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emilia1 Nasze dziewczynki się chyba umówiły dzisiaj. Sabinka spała tak samo od 19 do 3. A potem do 7.30 😉
Teraz też już śpi - mam nadzieję że będzie spać tak jak dzisiaj.
Tatuś się z nią dzisiaj nie zobaczył bo dopiero wrócił z pracy ☺️

Sabinka nie może się przestawić na jedzonko. Smakuje jej, ale zjada 1/3 słoiczka i koniec... Muszę ją dokarmiać mlekiem. Tak to ona się nie nauczy jeść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
😘 Hey, wróciłam od dentystki, nie bolało, Ewa w jednej ręce miała wiertlo a w drugiej moją ręke hihihihi
emilaeem- to fajnie ,ze Olunio tak ładnie pospał 🙂 no widzisz z tym alkoholem to cos za coś , ja mam " ucieche dla siebie" ,z e moge to i owo posmakowac a ty dajesz małemu jedzonko od siebie .
Fajni ,ze masz w pracy talony , u nas bida z nyndzą hahahahaha oczywiście brawa dla Olunia za jedzonko marcewki 🙂
McDa87- to fanie , ze napapusiałaś sie smacznosci i Paulinka nie rozpaczała po uciechach smakowych mamusi
emilia1 i Tilli12345- brawo dla spioszków mautkich 😉 . Byłysmy z nuna w Rossmanie i kupiłyśmy parę pyszności na te talony rabatowe z hippa 😆
Nasza Wiki dzis przeszła sama siebie śmiałą sie prawie od rana i gadała bez przerwy , a ile zjadla - wypiła juz 700 ml mleczka, zjadła cały słoiczek obiadku, wypiła pół buteleczki nektarku banan- winogronko,1/3 wczorajszego deserku i ciekawe ile zje po kąpieli ????
no nic baby spadam , miłej nocki . 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emiliaeem gratulacje!!! wreszcie się doczekałaś !!!! marcheweczka poszła mówisz ? no to na zdrowie Olo 😉

Ja dziś walczyłam z klejami, kartonami, papierem wizytówkowym, czekam na dostawę czyli na listonosza, oby wszystko dotarło przed weekendem 🙂 mam też już kilka nowych pomysłów 🙂

ok zmykam kąpać Malca a potem dooglądać film(tym razem na ambitnego smutasa- "Zielona mila" po raz enty) z moim Kochaniem, brej nocki Kobiety ! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorkiem 🙂

Jej faceci to są naprawdę inaczej myślący 😠Wyszłam z domu na godzinę bo małej bodów chciałam nakupować (okazało sie że nie mam ich tak dużo na rozmiar 68 i 74 a mała ulewa i czasem ją muszę pare razy dziennie pzrebrać) z językiem na brodzie żeby zająć się małą bo mąż wychodził no i co dziecko zmęczone a on jej nawet nie wykąpał bidulka już mi tak marudziła przed i po kąpieli i od razu zasnęła. Ja to nie wiem jak facetowi nie powie sie co ma zrobić to sie nie domyśli 😠

Lenka zjadła dzisiaj cały słoiczek marchewki 🙂

emiliaeem 6no to rzeczywiście nie za wiele kupiłaś, to tak jest jak człowiek się nastawi na duże zakupy a tu dupa blada 😜 no i widzę ze jednak dałaś marchewkę najważniejsze że smakowała 🙂

monia no jak sie ma taką dendytkę to nie mogło boleć 😉

McDa no to super że wszystko sie udało 😉

Kiniek ty do zdolniacha jesteś miłego oglądania a film rzeczywiście świetny 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no i mam, zachciało mi się smażonego 😞 mała cały dzień rzyga 😞 i to tak bardzo dużo, ja 3 razy zmieniałam swoje spodnie, kanapa cała mokra, a paulinkę to chyba z 10 razy przebierałam, aż musiałam wyciągnąć z kosza na pranie stare body co były do prania bo już nie miałam jej co ubrać, chociaż śliniak miała 😞 bidulka nie strawiło jej tego i żołądeczek boli 😞 i ciągle serek z wodą chlusnie, czasem wychodzi sam ser 😞 teraz już śpi, ale już 2 razy się obudziła z płaczek, dźwignęłam, odbiła sobie i znów śpi bidulka kochana.... więc z kotletami, de'volaiami koniec 🙂 wracam do mojego jedzonka 🙂 a dziś była u mnie koleżanka z 2 tygodnie młodszą Amelką i ona je już nawet hamburgery i pizze!!! oczywiście karmi... ale pomidorów się boi i zdziwiona że ja jem 🙂 no cóż, widać każde dziecko inne....

Emiliaeem gratulacje dla Olusiątka za marchewe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiaczek Oni mają taką wadę genetyczną 😉 jak nie powiesz to sam nic nie zrobi i jeszcze zdziwiony o co ci chodzi
McDa87 to współczuje, małe biedactwo się męczy (niedobra mama 😉)
A to prawda, że każde dziecko inne - ja też jem wszystko (i dużo) a mała nie płacze.

Muszę się pochwalić, że dziś znów spała 19.00-> 3.00-> 7.30
🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
😘 Hejka wszystkim a raczej nikomu bo pusto , cos nie ma szczescia żeby natrafić na kogoś 😞
Gosiaczek no niby faceci tacy są ,ze jak nie powiesz to nie zrobiąć nic choć z całą stanowczością muszę powiedzieć ,że są wyjątki- mój mąż 😁 , no tu mam szczęście i zawsze powtarzam ,ze lepiej nic nie zmieniać bo drugiego takiego " łosia" nie znajdę i zawsze się z tego śmiejemy 😜
McDa87 widzisz kochana tak sie cieszyłaś ,ze sobie pysznie podjadłas i ja z toba a tu malutka takie rewolucje , oby jej jak najszybciej przeszło a mamusia niestety musi jeść tylko to co wczesniej 😉 buziaczki od Wiktorynki dla Paulinki 😘
Tilli12345 brawa dla Sabinki za ładnie przespaną nockę . No to mama ma siłę na zabawy z małą na caly dzień 😁
Wiktoria poszła spajuchnać o 22 i musiałam ją obudzić o 7.30 bo nie wyrobimy codziennego palnu żywieniowego 😁 o 8 po przebraniu duuupki 🙂 zjadła mleczko z kaszka malinkową 220 ml i dusi komara .
Sapadam , miłego dnia , dzis przyjdzie do nas kominiarz sprawdzić wentylację , potem spacerek , zabawa i zobaczymy co sie jeszcze uskrobie 🙂 pa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emilianemm hahahhaa kozeta klozet 😁 😁 😁 😁 😁ale się z rana uśmiałam 🤪 Tak cos czułam że w dniu Imienin Oli dostanie marchewkę i gratuluję ,że tak ładnie zjadł 🙂


McDa87 no to gratuluje zaszczytu Matko Chrzestna 🙂 i całuski dla Paulinki ,ze była taka grzeczna 😘 a co do jedzenia wszystkiego jak się karmi piersią to jednak prawda ,ze dziecko każde inne , no nic masz nauczkę

    Gosiaczek moja spała od 12,50 -14,50 łącznie w dzień przespała 3 godz a wieczorem padła przed 20 ta ale na 15 min później standard o 22 🙂 czyli wczoraj miałam szczęście ,że sie nie przebudziła 🙂
Tilii12345 widzę ,że twoja Sabinka chodzi bardzo wcześnie spać i się po godz nie przebudza zazdroszczę 🙂

    Kiniek gratuluje nowych pomysłów i z niecierpliwością czekam na rezultaty 😉


mała się obudziła dokończę później.........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monia668775 no to ładnie Wiktoria potrafi zjeść 220 kaszki 🤪 ja zrobiła 120 na gęsto i nie zjadła 🤪 no ale jak je w nocy o 3 to tak to jest ,że z rana wylewam do zlewu 🙂

    Tiliiiiiii Natalia tez nie zawsze zje cały słoiczek obiadku , tylko że jej to wystarcza bo mleko pije po około 2 godz 🙂 No i jak wcześniej pisałam mojej Natalii udało się tylko raz zasnąć o 19,30 i spać do 3 🙂
Miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was,
moja mała mnie WYKOŃCZY!!!!
poszła wczoraj spać przed 19 bo była mega zmęczona i co?...obudzła się o 21.30 z piskliwym krzykiem (chyba brzuszek ją zabolał bo matka nie wyrabiła i nażarła się słodyczy) i do 23.30 nie spała, oczy otwarte, zadowolona gadac jej sie chciało a mnie juz nerwica brała. Aha i znowu pozwoliłam sobie z nabiałem i buźka cała w krostkach...HELP
No.. a tu księżniczka zadowolona bawi się stopami 🙂)

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/859/pc110039.jpg/][IMG]http://img859.imageshack.us/img859/9239/pc110039.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

U nas nocka słaba Lenka się częśto budziła i nie wiem czemu 😞

McDa biedna Paulinka mam nadzieję ze dzisiaj już lepiej sie czuje 😘

Tilii śliczny avatarek no i miejmy nadzieję ze Sabinka będzie już tak ładnie sypiała 😁

monia widzę że Wiktoria ma apetyt moja najwięcej wciąga 150ml 😜

emilia to Natalka pobiła w spaniu Lenke oj mogło by tak już zostać z tym spaniem 😜

monia321 śliczne zdjęcie czekam aż Lenka zacznie łapać stópki narazie odnalazła kolana 🤪

Czy mi sie wydaje czy darki i werci dawno nie było? no chyba że przegapiłam jakieś posty 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam i ja!
nocka fajna, zasnęła o 20.30 i pierwsze karmienie 5.10, potem 8.20 🙂 ale dwa razy przed 5 wstałam jej dac smoka bo coś się wierciła....

Monia668775 no niestety musze jeśc to co wcześniej, ale jak to mówię, dieta mi tylko na dobre wyszła, w końcu 8 kg mniej niż przed ciążą 🙂 i najwazniejsze żeby paulinka nie cierpiała, a wiadomo że mleko mamusi najlepsze 🙂 póki jest to niech pije! i caluski również od paulinki dla Wiktorynki

Monia321 super sie Ania bawi nóżkami, ja nie mogę się tego doczekać, przez tydzień trochę zaczepiała swoje nóżki a teraz nic 😞
i nie martw się, ja też musze uwazac co jem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć...
ja dopiero dziś znalazłam czas, żeby wejść na forum, bo miałam podobną historię jeżeli chodzi o jedzonko... 😞 W niedzielę zjadłam pierś z patelni grillowej (niby nie smażone na oleju), a Julka to odchorowała. Wieczorem okropnie ulała, chociaż nigdy jej się to nie zdarza, no i w nocy pobudka co godzinę z płaczem... więc wczoraj zwłoki ze mnie były.
Ale wczoraj już było lepiej i dzisiejsza nocka super jak na mnie.... 😁 tylko 2 pobudki. Mam nadzieję, że już tak zostanie.... Ehhh...my karmiące mamy mamy przerąbane z tym jedzenie, ale z uwagi na wygodę mogę się poświęcić 😎
McDa87 współczuję sesji, mnie za nic nie chciałoby się uczyć, dobrze że to już za mną 😁 Ale jesteś dzielna i dasz radę. A co studiujesz jeśli można wiedzieć?
Emiliaeem...brawo dla Olka że zjadł marchewkę. Moja wcina marchewkę z jabłkiem i jabłko z bananem z Bobovity. Strasznie je smakuje, chociaż początkowo było ciężko, bo wypychała wszystko językiem, albo zaciskała usta, a tera płacze jak zdejmuje je śliniaczek 🙂
Emilia1... u mnie małą też często przebudza się po godzince, albo po 20 minutach... wkurzające...ale liczę, że kiedyś jej przejdzie 😎
U mnie kiepsko pogoda, więc spacerku nie będzie...
Pewnie później coś naskrobię 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Magdunia biedne te nasze dzieciaczki, cierpią za nasze zachcianki 🙂 no cóż, musimy się pilnować.... ja dziś nie daję małej marchewki bo ciągle wymiotuje, choć już mniej niż wczoraj, mam nadzieję, że to końcówka.... a po marchewce wszystko byłoby pomarańczowe 🙂 wolę biale 🙂 hehe
a ja studiuję rachunkowość, na szczęście ostatni rok czyli jeszcze 2 sesje no i obrona 😞 ale jak 4 lata dałam rady to jeszcze ten 1 rok przeżyję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McDa87 masz rację z tym pilnowaniem, innego wyjścia nie mamy 😞 no ale najważniejsze, żeby dziewczynki były szczęśliwe, bo bolący brzuszek nie sprzyja zabawom 😉 marchewka fatalnie się zmywa, więc też bym nie ryzykowała 😉
no więc kolejne podobieństwo między nami 😁 ja pracuję w biurze rachunkowym, co prawda nie jako księgowa, ale znam się na tych sprawach 😎 a 2 semestry to pikuś... szybko zleci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...