Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
pumpernikiel może jest ciężki, ale tak jak MajaCh mówi pół kromki i jesteś full.
białe pieczywo surowo zabronione 😉
starajcie się używać jak najmniej konserwantów - Emilia wyrzuć w tej chwili te sosy do sałatek gotowe! 😉 😜 to ma full kalorii. sałatek przyprawiaj ziołami prowansalskimi, tymiankiem, rozmarynem, papryka słodką, oregano - sama natura. polej oliwa z oliwek. jak najwięcej trzeba samemu robić zamiast kupować - żadnych gotowych dań! chleb tez najlepiej piec samemu. wierzcie mi lub nie,ale to konserwanty są jednym z głównych winowajców tycia.
Naleśniki z mąki razowej dobry pomysł, ale góra raz w tygodniu, bo jednak węglowodany przeważają w tym daniu. Węglowodan to dodatek do zbilansowania diety dlatego ich nie wykluczam w zupełności, ale z dużym umiarem stosuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Tilii!!! 🙂 to cudownie 🙂))) parapetowa jakas bedzie na forum ? 🙂 z tej okazji winka sie napije hehehe 😁 ale to chyba na czata se wbijemy wtedy cooo? 🙂
Rosa dziekuje za przepis 🙂 znalazlam tez wczesniej na chlebek bardzo prosty i fajny :
http://www.wielkiezarcie.com/recipe55541.html
tylko ja bym robila bez sezamu i slonecznika pewnie 😉
wielka praca mnie czeka wieczorna......porobilam zdjecia juz ciuszkom,wrzucilam na kompa i bede wystawiac na ebayu ale to mase czasu zajmuje a musze sie wyrobic prze dpolnoca bo w weekendy jest wystawianie za free 😁 wiec do jutra koteczki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

No ale sie za Wami stęskniłam 🙂

Zmęczona jestem na maxa wróciliśmy o 20 i pomyśleć że byliśmy w SPA no ale jak sie jedzie w dzieckiem to człowiek nie wypocznie 😉 no ale tak w skrócie zabiegi, jedzonko i atmosfera super warunki lokalowe średnie wiec już na pewno tam nie pojedziemy i nikomu nie polecimy 🤢

Jej ale naskrobałyście, przepraszam jeśli kogos pominę ale odpiszę tylko na to co zapamiętałam 😉

Majach super fotki no i fajnie jej w tym kucyku 🤪

Darka gratulujemy ząbka 🙂

Kinia życzonka spóźnione ale szczere 😘

tedit my wakacje jakieś last minute w maju ale jeszcze nie wiem gdzie 😉

Tilii
super że już w nowym domku jesteście no a kartony po woli się rozpakują niestety nie same 😜

wercia spóźnione buziole i zdrówka dla Patryczka jej już 8 miesiączków 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam,

rose dziękuje za opinie. Ja już dużo schudłam i mój maż też ale teraz musimy po prostu zmienić nawyki żywieniowe...

MajaCh
mi bardzo smakuje chlebek Wasa 7 zbóż. Pychotka i kromka ma 20 kcal 🤪

emiliaeem mężulek został 🙂

Lenka śpi a ja siedzę z mężulkiem. Dziś byliśmy na zakupach i skusiłam się na ciasto z gałką lodów. Stwierdziłam, że raz na miesiąc mogę pozwolić sobie na takie coś, to samo pizza czy inne wysokokaloryczne jedzenie 😁 Przecież nie mogę ze wszystkiego zrezygnować 🙂

Miłego wieczorku !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiaczek, Róża, Dareczko, Emilia, Maju, Edytko dziękuję a życzonka, wieczna osiemnastka znów tiknęła 😉

Przepraszam też,że się nie udzielam ostatnio ale sobie mało radośnie ząbkujemy i naprawdę Maksio potrafi dopiec teraz i ja troszkę wymiękam ostatnio 🤨 dochodzą jakieś drobne zmartwienia i podły nastrój gotowy, do tego dołujecie mnie potwornie Waszą silną wolą 🤢 ja nie wiem gdzie moja poszła !?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinia Ty masz za to encyklopedie w glowie 🙂 Maxio dzielny chlopak co tam takie zeby,Ty tak samo!!! 🙂
Gosiaczek 🙂))) wrocilas 😁 wypoczeta ???
Tedit oj tam oj tam ja zamiast ciacha zjadlam kromke chrupkiego z powidlami zurawinowymi i 2 listkami miety mniaaam do kawki 🙂 😜 ja bardzo lubie te cienkie chlebki ale Wasa jakos mi sie lepi w buzi......
ide luli !! dobranoc juz na pewno do jutra!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witamz rana

Masakra noc poszlam spac przed 24 w nocy do malego wstalam i bylam cala zlana potem nawet nie wiem co mi sie snilo ale wstalam smoczka standardowo dalam i spal dalej

Pobudka po 6 norma ostatnio przespal sie jakies 15 min bo ja potme klikalam na moim tel a on ma plastikowe klawisze i strasznie wszystko slychac nawet pod koldra

Maly teraz siedzi w lozeczku i rece poza szczebelki wystawia bo tam go interesuje sznurek i zabawki ktore sa na fotelu obok zaraz bedzie ryk jak sie zaklinuje

Kinia gratulujemy zabka ten sam co my prawa 1 🙂

Lece siebie ogarnac malego jakies lekkie sniadanko bo od dzis zaczynam dietke chcialam jeszcze w weekend posmakowac pysznosci w dodatku na obiad byla karkowka nie moglam sie oprzec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam z rana 🙂 Nocka super bez wstawania na smoczka tylko o 1,30 mleczko a o 5 herbatka 😉 teraz mamy pierwsza drzemkę 😉


Maja i Rose super przepisy dzięki 😘

    Maja pól kromki pumperniklu 🤪 ja jak kiedyś go jadłam to 4 kromki na raz i to z samym masłem prawdziwym ☺️
gosiaczek milo cie znów widzieć i super ze mogłaś chociaż troszkę się zrelaksować w SPA 😉


tilii cudownie ,ze już jesteście na nowym i ja tez liczę na forumową parapetówkę 😁 😁


tedi ty i tak masz silna wole , także od czasu do czasu możesz sobie pozwolić na coś kalorycznego 😉


kinga moja silna wola tez gdzieś uciekła 😉 pomału ja doganiam 😜 zobaczymy czy do wiosny zlecę te 7 kg 🤨 😮 🙃 🙃


darka naoglądałaś się filmów, a teraz koszmary ci sie śnią 😜 super ,że się dołączyłaś do dietki 😉


Natalia tez strasznie marudna , wymusza strasznie nic się jej nie podoba , ale syn zauważył biała plamkę na dziąsłach u góry widocznie to na zęby taka upierdliwa 😉 No skończyłam pisać i sie córeczka obudziła 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Nocka taka sobie 3 razy wstawałam o 1.30 i o 5 mleczko a o 6.30 smoczek 😉

Majach no powiedzmy że trochę wypoczęłam ale jakoś tego nie czuję 😜

darka
u nas też dolna prawa jedynka wychodzi 🙂

emilia
a jaką dajesz herb alkę Natalce w nocy? bo ja myślę dawać wodę ale nie wiem czy będzie chciała dziś spróbuję i zobaczymy.

Co do odchudzania to mnie zostało zrzucić tylko 2kg ale jak spadnie więcej to się nie obrażę choć żadnej diety nie stosuję 😉 choć mi zależy na płaskim brzuszku a mam czas do końca maja bo wtedy jedziemy na wakacje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 😁
Gosiaczek cwicz sobie brzuszek troche nawet na siedzaco podnos nogi, polrowerek itd to nie obciaza kregoslupa 😉
Darka mam newsa hehehe, robilam dzis malej na sniadanie kaszke manna na laciatym czerwonym, gescioche taka jak ze sloiczka i zjadla cala porcje mniej wiecej sloiczkowa ,a i posypalam to delikatnie baaardzo fruktoza 🙂 zjadla wszystko! na poczatku sie krzywila ale to zawsze z nowymi produktami tak robi,a pozniej az milo bylo patrzec jak sama paszcze otwiera kiedy przelknie!! 😁 wiem oczywiscie,ze nie za czesto bo to chyba nie czas jeszcze na zwykle mleko..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Mamuśki,
u nas też nocka średnia, 2 razy smok i raz karmienie no i o 7 pobudka 😞 ale ja jeszcze drzemałam a mała się bawiła smoczkiem i potem mną 🙂 no i o 8.30 zasnęła na 50 minut i ja razem z nią 🙂

no ja dziś mam cały dzień w papierach, muszę wypełnić deklarację na zwrot vatu z budowy bo jutro jadę do US to zostawię 🙂

i moja teściowa od dziś pracuje więc jesteśmy same z Paulinką w domku 🙂 no niby jest teściu ale jakby go nie było 🙂 siedzi cały dzień w kuchni i słucha radia albo ogląda tv 🙂

dziś jedziemy do kontroli z bioderkami, mam nadzieję że wszystko ok i że to ostatnia wizyta...


i moja Paulinka ma nową umiejętność od piątku, wszystkim rzuca;( co jej dam zabawkę to skopuje ją zaraz ale potem za nią wrzeszczy i podaję cały dzień, taką sobie zabawę wymyśliła cwana... ale najgorzej jak lezy w łóżeczku to wyciąga smoczek, rękę między szczebelki i wyrzuca... wrr a ja wieczorem ganiam ciągle podawać żeby już zasnęła 🙂
i w sobotę powiedziała mamama 🙂 ale tylko raz i koniec, ciągle tylko babababa....

Gosiaczek zazdroszczę SPA 🙂

Tilii super że już w nowym domku, ja się nie mogę tego doczekać! ale jeszcze duuużo roboty 😞

Kiniek spóźnione życzonka!!! sto lat i dużo siły 🙂 wczoraj mnie tu nie było i nie wiedzialam że masz urodzinki 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😁 Mcda taaak !!! to odpowiednia pora,zeby rzucac zabawkami i cieszyc sie jak mama je spowrotem podaje 😁 tak fajnie to opisal admin w 6 czy 7 miesiacu 🙂)))
powodzenia z papieraaami...
gratuluje tez,ze powiedziala mama 🙂 ja to slysze tylko jak jest awaria silnika nerwowego mojego dziecka 😁 albo wielki glod nocny 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny moja nie chce jeść kaszki z butelki wiec robię jej na gęsto i karmie łyżeczką 😉
A i śmiesznie się złości zaciska piąstki i taki fajny dźwięk wydaje no i przy tym ta minka muszę ją koniecznie nagrać 😁 mała złośnica 🙃

McDa gratulujemy Paulince nowych umiejętności 🙂 no i słowa mama moja je używa tylko jak się denerwuje tak to też tylko bababa 😜

MajaCh dzięki za rade 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehehe Mcda no smieje sie smieje 😁 uwielbiam takie wpadki dzieci jak niewiemczyswiadomie wypowiadaja w odpowiednim czasie slowa 🙂
Gosiaczek Zuzia jak sie zlosci to nosek marszczy i brwi i tak oddycha szybko przez nosek az glosno i sie zaraz smieje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wreszcie po całym dniu pracowitym, mam chwilę, a w pracy urwanie głowy. a propos diet, koleżanka której stotysięcy razy tłumaczyłam jak ma jeść uważa że wie lepiej i dziś je sniadanio-obiad o 13 czyli bułkę suchą pszenna i jogurt, ale twierdziże od tego nie przytyje, bo śniadania nie jadła, oj niektórym to cięzko wytłumaczyć,a ona chce schudnąć boma sporą nadwyżkę kg.
moje dziecko właśnie raczkuje za kapciami, dosłownie jak piesek, muszę rzucać a on leci po nie bop inaczej do buzi bierze, a jest coraz szybszy.
Emilia1, pytałaś o musli - ja polecam zrobić własne 20 dag rodzynek, 20 dag żurawiny, 20dag płatków owsianych, 10dag otrąb - wszystko wymieszać i jest to zdrowe musli, a nie sam cukier jak w tym gotowym.
MacDa fajnie mała gada 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde Rose ale Jasiu jest silny jak tak piszesz....moja kluska to sie tak nie ogarnia ale krzyczy na mnie zeby ja na brzuszek dac ja jej mowie sama potrafisz bo widzialam a ona jakby dyskutowala hehehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...