Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej Kochane,

u nas wszystko się popie*****...wróciłyśmy właśnie ze szpitala.
W pon. o 21:30 zaczeła sie dusić od kaszlu i pogotowie nas zabrało. Musieliśmy zostać w szpitalu bo RTG pług pokazało stan zapalny na lewym płucu - diagnoza "bezobjawowe zapalenie płuc".
Pokuli ją całą, dostawała antybiotyk dożylnie...tragedia. Nigdy więcej.
Uważajcie na swoje Maluchy i niczego nie lekceważcie.

Na szczęście dziś już na wypisali, Lenka już lepiej się czuje. Teraz śpi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kurcze Tedit straszne, ważne że Lenka już lepiej się czuje, biedactwo musiała się namęczyć....

my po bioderkach, na szczęście wszystko super, lekarz powiedział że bioderka są idealne i nie mam się czym stresować, kiedyś mówiono że jak fałdki nierówne to coś z bioderkami ale mówił że jak technologia poszła do przodu to udowodniono że to nie ma nic z tym wspólnego 🙂 posprawdzał nóżki i zrobił usg, także jestem spokojniejsza jak drugi potwierdził 🙂 powiedział że może stać ile chce i w chodziku bez problemu może chodzić, bioderka są już całkowicie wykształcone, także zagrożenia już nie ma 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ZDRÓWKA DLA PATRYCZKA, 100 LAT 😘 😘 😘


tedi o rany szok 🥴, ale dobrze ,że juz jesteście w domku i lenka zdrowieje 😘 😘


gosiaczek no widzisz nigdy nie wiadomo jaka będzie nocka. ja się ciesze że póki co przesypia nocki, ale nie robię sobie nadziei ,że tak już zostanie 😉


Mcda no to dobrze ,że bioderka są juz uformowane. I fajnie ,ze mogą chodzić w chodziku , uspokoiłaś mnie ta wiadomością 😉


kasia dziś odwiedziła mnie koleżanka i mówi o rany jaka Natalka drobniutka , a na zdjęciach wydaje się taka duża i nabita 😉 Chyba dlatego , że ja robię zdjęcia z bliska , albo mam juz taki aparat 😉


Ale ciepełko się zrobiło, my już po 2 spacerkach. Co prawda na długi rękaw i w kamizelce , ale to juz lepiej niz wczoraj 😉 Jutro ma byc jeszcze cieplej 😎 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tedi naprawdę przerażające, ciesze zie ze jednak wszystko dobrze się kończy i Lenka jest już w domku.DUŻO ZDRÓWKA DLA NIEJ
To PRAWDA NICZEGO NIE MOŻEMY LEKCEWAŻYĆ.

Mój mały marudziak zasnął w końcu już 3 raz dzisiaj , zęby jej idą 2 górne jedynki- pisałam, ale już się przebijają, mała ma tak białe te dziąsła, ciągle chodzi ze smokiem w buzi, i gryzie wszystko co popadnie, mam nadzieje ze do jutra jej się wyzną.


wszystkiego najlepszego dla Patryczka


JESZCZE JEDEN FILM NAGRYWAŁA MOJEJ TANCERKI , PÓŁ DNIA MI SIĘ ŁADOWAŁ , ZA W KOŃCU JEST http://youtu.be/OUTnhSGVjpA

McDa87 w Belgii ogóle nie robią badań na bioderka, jak to moja pediatra powiedziała, lekarz powinien sam zauważyć kiedy dziecko ma problem z bioderkami, i dopiero wtedy kierować na badania i leczyć. mimo to dobrze ze wszystko dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorkiem

Lenka spała dzisiaj w dzień tylko 30 min. 😮 😮 😮 i o 19.00 padła od razu była taka zmęczona że szkoda mi jej było 🥴

tedit jej aż mnie ciarki przeszły jak przeczytałam co napisałaś biedna Lenka nacierpiała się 🥴 ale i co wy musieliście przeżyć, dobrze ze już jesteście w domu i że mała czuję się lepiej zdrówka i buziaki dla niej.

McDa no widzisz ale przynajmniej masz spokojną głowę 😉

emilia u nas też ma być jutro jeszcze ładniej bo dzisiaj to wiaterek troszkę taki zimny 🤢 a i dałam Lence jabłuszko zjadła 4 łyżeczki i nie chciała wiec od jutra daje jej danonki 😉 a i zapomniałam kupić nocnik 😠

anjaP widać że mała ma poczucie rytmu tancerka Ci rośnie

Mąż dzisiaj wyjeżdża na tydzień wróci dopiero w sobotę i smutno mi 😞 Dobrze że chociaż pogoda sie poprawia bo bym chyba zwariowała w domu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
oj Gosiaczek współczuję!! ja od ślubu nie miałam ani jednej nocki bez męża 🙂 a to już będzie w sierpniu 3 lata! no nie liczę jego wypadów z kumplami co wracał w nocy albo nad ranem 🙂 ale gdyby musiał gdzieś wyjechać jak Twój to na pewno bym w tym czasie mieszkała u mamy! nie będę w tym domu ani jednej nocy bez męża 🙂 gdyby nie on to bym tu zwariowała, już nie mogę się doczekać aż będziemy sami mieszkali na własnym 🙂

kuchnia zamówiona, będzie gdzieś za 2 miesiące 🙂 w przyszłym tygodniu wylewki, ma przyjść gościu od kominka i schodów 🙂 potem już tylko wykańczanie, ale super! zaczynam na prawdę wierzyć że w tym roku uda nam się przeprowadzić 🙂

ja zrobiłam sobie dziś długą kąpiel i mąż usypiał 🙂 więc spokojny wieczór mam 🙂 ale idę zaraz spać bo jutro rano na kurs a potem mamy spotkanie integracyjne 🤪muszę jakoś wyglądać i nie chcę mieć worów pod oczami 🤪

dobranoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
McDa87 napisał(a):
patrzę właśnie na pogodę- ale ma być piękny weekend!! 😜


i właśnie ta nadchodząca pogoda mnie pociesza da mi jakoś zorganizować sobie dni poza domem 😉 bo w nim bym zwariowała.
Twój z Tobą cały czas a mój od urodzenia Lenki zostawia nas już trzeci raz i jedzie sobie na wycieczkę tym razem będzie pływał jachtem u wybrzeży Chorwacji ☺️ ale obiecał że to ostatni raz hmm zostaje mi w to wierzyć 😉
Oj jak ja Ci zazdroszczę tego urządzania ☺️ 😜

nic ja też zmykam do męża bo wyjeżdża o 2 w nocy. Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Nocka taka sobie Lenka piła oszukane mleczko o 24, 4 i 6 wstała przed 8 ale ja i tak nie wyspana bo mąż wyjeżdżał o 2 🤢

Zapowiada się ładny dzień 😉

a wy gdzie się podziewacie pewnie jeszcze spicie 😁

a tak Lenka stoi i ogląda bajkę 😉

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/831/dsc0136w.jpg/][IMG]http://img831.imageshack.us/img831/6152/dsc0136w.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzieeeńdobry Mamy! 🙂

U mnie nocka jak zwykle ale humor dopisuje. Byłam z małym na festynie - potem wstawie zdjęcia - fajne minki strzelał - nie ogarniał tych wszystkich świateł, głosów i ruszających się karuzel 😁 😁

Musze się pochwalić,że mąż mnie wczoraj na zakupy do C&A zabrał i dostałam w prezencie 2 bluzki 🙂 🙂 - spodenki buty i jeszcze jedną bluzke zakupiłam sama 🙂
I jak tu się nie cieszyć? Tylko poggoda dxisiaj taka że odziac sie w moje łupy nie moge.
Szykujemy sie z fifim na spozywcze zakupy - póki co życzymy wam mamusie równie wesołego dnia.

Mam pytanie - jeśli mój mauch nie chce pić mleka to całkiem je odstawić???
Boje sie że pozbawie go ważnych witamin zawartych w mleku - no ale dostaje wit. D, kasze, zupki i etc....

No nic mykamy i odezwiemy sie później 🙂:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Dzien dobry

U nas również zapowiada sie ładny dzień I CIEPŁY .
Posprzątam ZARAZ mieszkanie i jedziemy z małą do koleżanki, nie mam jednak zbyt dużo czasu na pogawędki bo jutro idziemy na komunię, ogarnąć się trzeba 🙂 i rodzinkę


Lenka bardzo zapatrzona, moja patrzy się w telewizor tylko jak gra muzyka ktoś śpiewa , albo jak trzyma pilota wtedy sprawdza czy umie przełączać.

kawa wypita trzeba iść
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agapurka a łyżeczką dawałaś mleczko bo jeśli nie chce pić z butli ani łyżeczką to może odstaw na tydzień i zobaczysz a jak nadal nie będzie chciał to poradź się pediatry. Koleżanka ma 5 miesięczne dziecko i też nie chce teraz pić mleka wiec nie daje jej ale powiedziała że za tydzień spróbuje. Dzieciaczki czasem tak mają moja siostrzenica nie chciała pić sztucznego z butelki a po jakichś dwóch tygodniach prób udało sie 😉

anjaP moja ogląda jedną jedyną bajkę z takim zaciekawieniem "Tomek i przyjaciele" 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ahh przypomniało mi się jeszcze coś. Dziewczyny pokupowałyście spacerówki na małych podwójnych kółkach, tez mam jeszcze taka w Polsce, byłam z niej nawet zadowolona, tylko ze tam nie testowałyśmy jej na kocim bruku.Tutaj niestety nie chodniki i ulice tylko w takiej kostce. chciałam się zapytać czy może wy wiecie jak się te parasolki sprawdzają na takim podłożu. Moja koleżanka ma qunny zapp , i jej wózek strasznie hałasuje i trzęsie ale ma plastikowe kółka i brak amortyzatorów , ciekawa jestem jest z gumowymi.
Ja mam dobrą spacerówkę bugaboo, duże pompowane i małe kółka przednie,sktetna lekka prosta w obsłudze , happy z nie jestem bardzo, wiele osób je tutaj ma , ale myślimy o kupnie parasolki McLaren lub bugaboo bee. tez dosyć popularne W BXL.. Tylko nie wiem czy warto zmieniać, bo nie ukrywam że sporo kasy wydałam i musiała bym wydać na nowy wózek .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anjaP jeśli nie musisz to nie zmieniaj ja kupiła spacerówkę parasolkę (Cybex Onyx) tylko z takiego względu ze do samolotu ma być parasolka wiec musiałam dokonać takiego zakupu a poza tym my lubimy wyjeżdżać i dużo jeździmy wiec parasolka zajmuje mniej miejsca. Ja mam plastikowe kółka i rzeczywiście czasem słychać (zależy po jakiej powierzchni się jedzie) no i trzęsie ale Lence to nie przeszkadza śpi w niej nawet do 2h (dodam ze ja wtedy cały czas spaceruję) 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam,
u nas nocka ok, tylko 2 razy kaszlała. O 2 wzięliśmy ją do siebie i spaliśmy do 6:30,a teraz ucina sobie drzemkę.

Mieszkanko posprzątane, pranie rozwieszone, obiad przywiezie teściowa - pierogi ruskie 🙂

anjaP ja mam na pankowych kółkach i trochę słychać jak jedziemy po "kocich łbach" ale jest ok. Mam wózek Britax, składa się jedną ręką.

gosiaczekślicznie Lenka wygląda a jak dumnie stoi 🤪 mój też wyjeżdza często bo ma szkolenia i sympozja w Wawie. Ale damy radę, co nie? 🙂 Teraz po tej chorobie to zastanawiam się czy gdzieś lecieć z Lenką. Boje się 😞
Jakoś trzeba to ogarnąć. I jeszcze paszport trzeba zrobić bo zapominam ciagle.

agapurka moze po prostu odrzucił mlek, mojej koleżanki córka jak miała 10 msc nie chciała pić i przemyca jej np. robi na nim kaszkę, miesza z biszkoptami, budyń itp. Spróbuj. Niektóre dzieci tak mają 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc Dziewczyny!!!


Dziękujemy za życzenia!!!


Wczoraj mieliśmy ciężki dzień, Patryk bardzo dużo marudził
Jestesmy po kontroli u pediatry - na szczęscie już zdrowieje
Schudł ok. 200 gram - wczoraj miał 9,4 kg no ale z buzi jeszcze wygląda ze chory był


Dzisiaj kupa była normalna a nawet bardziej twarda, powolutku wprowadzamy mleko - na 90 ml wody - 1 miarka mleka

Ja dzis odkurzylam i umylam wlosy
Moj maz sie stlenil na robote do firmy bo maja cos tam konczyc
Potem do biedronki

Ja tu do Was poemata pisze i garnek mi sie spalil
Nastawilam wode na ryz dla Zboja 🥴

tedit
- przeczytałam co napisałaś i się przeraziłam, jednak takie malutkie dzieciątka sa delikatne bardzo i nie należy lekceważyc
niczego, biedna Lenka się nacierpiała no i wiadomo że stres dla Rodziców też jest duży
ważne że jesteście już w domku bo szpitalne życie jest męczące i przygnębiające bardzo

dużo zdrówka życzymy



McDa
- super że z bioderkami wszystko ok
no tak te "fałdki" to wiem że dawniej były wyznacznikiem - moja Mama i ciotka mi truły właśnie o fałdkach

natomiast co do chodzika, każdy zrobi jak chce
ostatnio czytałam taki artykuł (strona przypadkowa, nie że kogos reklamuje)
http://bartoszekrehabilitacja.blog.onet.pl/Chodzikom-mowimy-NIE,2,ID331609832

super że domek niedługo do urządzania bedzie gotowy,
zazdroszcze miejsca - szalalabym z urzadzaniem



emilia1
- hehe co do Natalki to rzeczywiscie na fotkach wychodzi na wieksza - zwlaszcza z buzi, to tak jak u Nas kiedys, jak ciotka przyjechala
to strzelila haslem " a to on nie jest taki gruby jak na zdjeciach"

anjaP
- hehe super Lilka tanczy,
a filmiki laduja sie rzeczywiscie pol dnia....
co do spacerówek to my naszej jeszcze nie testowalismy ale niestety te na niepompowanych kołach są podobno wszystkie na jedno kopyto
jesli chodzi o kółka - trzęsie bardziej a kółka się zdzierają,
na naszej sa gumy ale przez 2 dni w domu juz sa slady na tych gumach
mamy taka spacerowke w koncu

http://allegro.pl/wozek-spacerowka-baby-design-mini-2012-nowosc-i2325178805.html
kolor niebieski


Gosiaczek
- nie zazdroszcze wyjazdu męża, ja bym ciągle nabuzowana chodziła, zwłaszcza jak mamy takie malutkie a teraz już coraz bardziej absorbujace dzieci
super Lenka stoi

agapurka2-
super zakupy no i postawa meża, ja musze mojego nakusic na cos bo w sumie odkad sie Patryk urodził to tylko sobie sukienkę kupiła na
chrzciny a tak to nic - W S T Y D
co do mleka - jesli to potrwa jakis czas idz do pediatry, moze deserki mleczne, jogurty moga je zastapic
ja osobiscie niecierpie samego mleka - byleby w jakiejs innej formie - ale wiadomo ja stara kobyła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mieszkanko ogarnęłam 😜 jej ledwo żyję 😁 ale idę na spacer bo pogoda ładna 🙂

tedit ucałuj Lenkę od nas 😘 😘 😘 nie wiem jak u Ciebie ale u mnie paszport dla dorosłej osoby 140zł (musiałam wyrobić po zmianie nazwiska), a dla dziecka 30zł czeka się 3-4 tygodnie, no i muszę je odebrać w przyszłym tygodniu 😉
no i oczywiście że damy radę dobrze ze pogoda ładna i w domu siedzieć nie trzeba 🙂 ach Ci nasi mężowie 😜

do później 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
GOSIACZEK u nas również lot samolotem tez nie wykluczony, poza tym jeszcze nie zmieniliśmy samochodu, i przeszkadza nam to ze wózek zawala nam prawie cały bagażnik , zwłaszcza przy wyjazdach .Dopóki nie kupimy mieszkania czy domku , o nowym aucie możemy zapomnieć, mam nadzieje ze to jeszcze kwestia pół roku -roku, z tych względów mniejsza karoca dla księżniczki by się przydała. MUSIMY SIĘ MOCNO ZASTANOWIĆ NAD SPRZEDANIEM I EWENTUALNYM KUPNEM NOWEGO WÓZKA ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
oj dziewczyny, ja 15 lipca jadę do polski, albo lecę, zobaczymy,mąż zostaje , zn jak nas odwiezie to tydzień pobalujemy w Polsce , jak samolotem to tylko ja sama z dziećmi, pod koniec sierpnia po nas przyjedzie, dwa tygodnie na mazurach, i wracamy razem, ale cały miesiąc osobno , kamerę w Skypie będę całować, Tez nie wykluczone ze pod koniec czerwca lub lipca mój zaszyje się na południu Francji, jakiś domek ma wykańczać, o ile będzie mógł to zabierze mnie i Lilkę, bo syn do Rumuni na 2 tygodnie jedzie.

wercia no włascie wszystkie na jedno kopyto, tylko ceny sie różnią.
Wasz wózek ladny, oby wam długo słuzył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...