Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

  • Mamusie
mapa napisał(a):
Witajcie Mamusie 🙂
U nas dziś Rodzinny weekend 😁

Śliczne te Wasze Maluchy 🙂

KarolciK
wow co za tort - a kokardka idealna 🙂 🙂 🙂

A ja mam pytanie, jaka jest przerwa między pierwszymi szczepieniami, ile tygodni?
Bo my dopiero mamy mieć teraz to pierwsze (z 6 tyg) i się zastanawiam kiedy wypadnie kolejne.

Marta a noszenie dziecka przodem do siebie pionowo też jest niewskazane?
Bo nam pediatra tak odradzał
a ortopeda wręcz mówił, że wskazane - nóżki na żabkę, ręka na pupie.

Mapa ja miałam w piątek, czyli 04.11, następne mam 16.12 🙂 Czyli za 6 tygodni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
daniela napisał(a):
Jola ja swój piekłam wczoraj wieczorem a dzisiaj kilka kawałków zostało 😁 😁
i byliśmy w Kościele, Tosia też przespała mszę......

A no widzisz ja dzisiaj rano robiłam. 🙂
pochwal sie co kupiłaś 😆

moniq marysia super, i chyba mam podobną kurteczk polarową tylko inny kapturek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ann5353 napisał(a):
Mapa raczej z brzuszka na plecki. Jest im łatwiej.


Tak mi się wydawało,
ale wczoraj Macko pierwszy raz przewrócił się z brzuszka na plecki
i tak mi jakoś to nienaturalnie wyglądało...

Zaklepaliśmy chrzest na 10 grudnia 🙂
Chrzestni poproszeni - zgodzili się z uśmiechem 🙂
I zastanawiam się czy granatowy kombinezon nie będzie jednak przegięciem 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto kombinezonik 🙂 http://allegro.pl/spiworek-kombinezon-roz-68-i1906625637.html
Jola ja smaruję emolium nie mam specjalnego kremu na dwór.
Tosia się jeszcze nie przekręca z brzuszka na plecki ale to już lada dzień będzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mapa co do granatowego kombinezoniku to jestem zdania, ze chłopczykowi wypada 🙂
Widziałam dziewczynki chrzczone w różowych, więc czemu chłopiec nie miałby być chrzczony w granatowym 🙂
Poza tym zastanawiam się czy kupno białego kombinezonu na jeden dzień to nie jest zbędny wydatek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jola ja używam kremu oillan baby, ale jak zrobi się zimniej/mroźniej chyba potrzebny będzie inny.

Ann
ja właśnie też mam takie zdanie, ale sobie "głośno myślę" czy to nie za mało odświętnie będzie.

Daniela
naprawdę masz nosa!! 😉


Oki, Maciuś się obudził...idę karmić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My już po spacerku. Tak szybki ciemno się robi, że szok..

Co do smarowania to ja smaruje. Mam Nivea na każdą pogodę i Oilatum. Jak przychodziła do mnie położna to kazała smarować przed każdym wyjściem. 🙂

A co do chrztu i kazania, to u nas była taka sytuacja, że no nie mamy ślubu, a razem mieszkamy, więc żyjemy w konkubinacie i nie pozwolili nam do komunii przystąpić. Tak se myślałam, że trochę tak głupio na chrzcinach dziecka nie przystąpić do komunii 🥴 No, ale cóż nie my pierwsi i nie ostatni. No, ale wszystko było bez stresu, bo ksiądz który chrzcił Julka to przyjaciel teściówki i ochrzcił małego w sobotę pomiędzy mszami, tylko nasza rodzinka. A po znajomości nic nie płaciliśmy, bo tak to chyba koło 300 zł trzeba by było rzucić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marysia jest smarowana przed każdym wyjściem NIVE NA KAŻDĄ POGODĘ, a jeżeli chodzi o przewracanie to czasem jak leży na łóżku na boku to z niego przekręci się na brzuszek no i oczywiście na plecki ale z plecków na brzuszek wogóle a z samego brzuszka na plecy też jeszcze nie bo bardzo mało leży na nim a jak już to na mnie a kiedy będę miała możliwość kładzenia jej na brzuszek to nie wiem 😞
A jeżeli chodzi o chrziny to planujemy na wiosne dopiero a ja się zastanawiam nawet nad 12 sierpnia 🙂 my kazania tez nie unikniemy co prawda mamy ślub ale tylko cywilny a mój ma uczulenie na księży więc nie wiem jak ta rozmowa będzie wyglądała 🙂
Dziękuję za komplementy w stronę Marysi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danielakombinezon super, udało Ci się. Mieliśmy podobny, babcia Kuby z Kanady wysłała, ale nie wykorzystaliśmy, bo akurat pogoda była super 🥴 Zostanie do wózka na zimę, bo gruby jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej.

Mapa co do twojego pytania to w jednym i drugim masz rację. Powinno się unikać pionowego noszenia malucha przodem do siebie. Ponieważ wtedy daje mu się okazję do odginania kręgosłupa w tył, jednak i tu też masz rację dla bioderek bardzo dobre jest noszenie malucha na żabkę. Więc należałoby to jakoś wypośrodkować. U mnie ponieważ my z bioderkami już wygraliśmy, rehabilitantka sugeruje mi unikać pozycji pionowej buzią do mnie, ponieważ Julka wtedy korzysta z okazji i wygina kręgosłup do tyłu. Noszę ją tak czasami, bo ta pozycja pozwala mi ocenić siłę napięcia, teraz widzę np że jest mniejsza, bo Julka kładzie głowę na mojej piersi i zasypia (na początku tego nie było wcale, miała tak silny odruch odginania).
Co do pytania o przewroty to oczywiście przewrót z brzucha na plecy, jednak rehabilitanci twierdzą że do samego końca (tzn do świadomego przewrotu z pleców na brzuch, który wymaga od dziecka już sporej umiejętności i "rozumu") że przewroty z brzucha na plecy to są przypadki, tzn że malucha ciągnie ciężar jego ciała.
Co do pytania o szczepienia to dość długo bo chyba do 8 mc życia są co 6 tygodni. No chyba że są przesunięcia w związku z katarami itp.

Karolcia powiedz mi czy operowanie lukrem plastycznym jest trudne? Juz kiedyś chciałam się tym pobawić ale jakoś mnie przeraziło. A i pytanie gdzie kupujesz? Bo ja się zastanawiałam nad allegro, ale nie mam sprawdzonego sprzedawcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam
po porządkach w szafie Anastazji robię małą wyprzedaż
na moich aukcjach można znaleźć zimowe kombinezony, dresiki, pajace, bodziaki, rajstopki, skarpetki, śpiworki i wiele innych od 2,90 bez cen minimalnych
zapraszam do obejrzenia i licytacji
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=6008355
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniq1984 napisał(a):
a ja sie Was chciałam zapytać o siku, dużo wasze maluchy sikają w dzień?? ja niejednkokrotnie mam wrażenie, że praktycznie pustego pampersa wyrzucam i gdyby nie kupka to na pewnno bym jeszcze nie zmieniała, ile wogóle taki maluch powinien sikać????

Nasz Julek sika dużo, bo dużo pije i nie dlatego, że mu wciskam tylko sam się domaga. Płacze, jak jest najedzony, napije się i już spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...