Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

ale dzisiaj Tosia ma śpiący dzień cały czas śpi....na dworze spała prawie 3godz, wzięłam nakarmiłam na śpika dalej spała....później się przebudziła, pośmiała się, sesje zdjeciową jej strzeliłam i dalej poszła w kime 😁 😁 oby tylko kolki jej nie chwyciły później.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

  • Mamusie
Hej nie mam za wiele czasu, ale odpowiem na pytanie Siehankowej.
Hehe nie żebym była mamusią z doświadczeniem 😮
Ksawier jest silny to fakt i pewnie będzie chciał wiele rzeczy robić szybciej. Zazdroszcze, moja Julka nie jest tak silna.
Powiem ci tak ja bym nie sadzała nawet jak chce. Ja teraz jak jeżdżę na tą rehabilitacje to dopiero widzę ile błędów się popełnia. Moja rehabilitanka do tej pory zabrania noszenia Julki tak by moja ręka była pod jej pupą, mówi że dziecko w tym wieku absolutnie nie powinno siedzieć, a na ręce wtedy jakby siedzi. Że to ogromne obciążenie dla tak młodego kręgosłupa i bioder. To samo jest ze staniem i chodzeniem. Rehabilitanci nie są zwolennikami stania szybkiego chodzenia dzieci.
Ale wracając do siedzenia ja pierwsze zdjęcia siedzącej z podparciem Majki mam z lutego, więc miała wtedy około pól roku. Co do sadzania dziecka na rękach i kolanach. Jestem zdania, że jak potrafisz utrzymać takiego malucha jedną ręką na biodrze (czyli on trzyma sam głowę, nie uciekają mu plecy itp) to wtedy możesz go posadzić. Ale to moje zdanie.

PS. Oj cudny ten mój przyszły zięć 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marta cieszę się, że mnie poprawiłaś 🙂 Sama też się ustrzegę tego błędu 🙂
Widocznie ile ludzi tyle opinii, bo ja to gdzieś w jakimś programie słyszałam, że dziecko które chce siedzieć widocznie jest do tego gotowe. Oczywiście wszystko z rozsądkiem. Nie mówię tu o sadzaniu szkraba, który totalnie nie ma o tym pojęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ann ja absolutnie cie nie poprawiam, gdzież bym śmiała. Być może ja po wyjazdach na te ćwiczenia inaczej na to patrzę i inną wiedzę posiadam.

Wiesz jak urodziła mi się Emilka spotkałam znajomych na spacerze i oni mi opowiadali jak to ich 7-miesięczny synek siedzi na nocniku i sika 🤨 🤨 🤨. Brakowało jeszcze słów sam woła 😲 😲 😲
I ja zaaferowana kupiłam nocnik jak Emilka miała pół roku. Jak przyszłam do domu popatrzyłam na ten nocnik i dziecko i dałam spokój 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale tu właśnie o to chodzi Marta, że ty masz w tym względzie doświadczenie, którego ja nie posiadam 🙂 I niestety mogę się kierować tylko tym co gdzieś usłyszę. A że niestety w telewizji co program to inna opinia to tym bardziej się cieszę, ze trafiłam na to forum, gdzie mozna wiele rzeczy skonsultować i sie poradzić w wielu kwestiach 🙂
A historia o znajomych dobra 🙂 Widocznie bardzo chcieli się pochwalić umiejętnościami swojego dziecka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i właśnie w tym momencie chciałam się poradzić.
Hania przed chwilą taka kupe zrobiła, że całe body i pajac brudne. Sama woda 😞
Jeszcze z nią tak nie miałam. Czy któraś z was też tak miała po szczepieniu?
Bo jak to nie od szczepienia, nie od jedzenia, to od czego chol... może być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ann5353 napisał(a):
No i właśnie w tym momencie chciałam się poradzić.
Hania przed chwilą taka kupe zrobiła, że całe body i pajac brudne. Sama woda 😞
Jeszcze z nią tak nie miałam. Czy któraś z was też tak miała po szczepieniu?
Bo jak to nie od szczepienia, nie od jedzenia, to od czego chol... może być?


Niestety w tym Ci nie pomogę. A jak ze spaniem u Haneczki po szczepieniu, bo Szymon jak o 14:35 zasnął to obudził się po 16 na jedzonko i dalej śpi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lydziaa84 napisał(a):
ann5353 napisał(a):
No i właśnie w tym momencie chciałam się poradzić.
Hania przed chwilą taka kupe zrobiła, że całe body i pajac brudne. Sama woda 😞
Jeszcze z nią tak nie miałam. Czy któraś z was też tak miała po szczepieniu?
Bo jak to nie od szczepienia, nie od jedzenia, to od czego chol... może być?


Niestety w tym Ci nie pomogę. A jak ze spaniem u Haneczki po szczepieniu, bo Szymon jak o 14:35 zasnął to obudził się po 16 na jedzonko i dalej śpi

Wczoraj jak poszła spać o szóstej to z przerwami na jedzenie przespała do 10 rano 🤪 Potem spała od 14 do teraz i drzyzła ta kupę. Teraz coś sobie opowiada 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry 🙂

ann to bardzo możliwe, że ta wodnista kupa jest od szczepionki. Po prostu tak organizm reaguje na jej działanie. Podawaj Hani przyjazne bakterie tj. probiotyki.A jeśli dalej będzie się utrzymywać to skonsultuj to z lekarzem Haneczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
madalena20 napisał(a):
Dzień Dobry 🙂

ann to bardzo możliwe, że ta wodnista kupa jest od szczepionki. Po prostu tak organizm reaguje na jej działanie. Podawaj Hani przyjazne bakterie tj. probiotyki.A jeśli dalej będzie się utrzymywać to skonsultuj to z lekarzem Haneczki.

Dzięki ci Madalenka 😘 😘 😘 Bo już się martwić zaczęłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siehankowa Twój synek śliczny ma uśmiech. Jak na niego patrzę to nie mogę uwierzyć, że on dopiero 3 m-c skończył. Wygląda na pół roczne dziecko 🙂 A jaki silny skubaniec z niego 🤪 🤪 Ale co do siadania to popieram w 100 % Martę. Nie którzy lekarze wręcz każą opóźniać takie zachowania dzieci. I jeśli nie pora jest na siedzenie to nie każą sadzać, to samo ze staniem i chodzeniem. Na wszystko przyjdzie pora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta, ann, dziękuje za odpowiedz 😘
lydziaa, sto lat dla szymka i buziaków tysiąc 😉 😘 😘 😘 😘 i jaki śliczny avatarek 🙂 a szymek ma super blond włoski 🙂
ann, u ksawiera takie kupy były pierwszym objawem infekcji jelitowej, t 🙂ak więc obserwuj haniołka... mam nadzieje, ze to tylko reakkcja po szczepieniu 😘
foga, oj współczuje nieudanego spaceru...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie.
Foga pytałaś o żłobek więc ja nie dam swojej Emilki chyba, że do przedszkola jak będzie miała 3 latka, bo wtedy planujemy drugie dziecko chyba, że wcześniej będzie 😉 kto to wie. 😉 A do pracy pewnie wrócę na chwilę, by miesiąc popracować 🙂 a później dostawać kase.
siehankowa ślicznie śmieje się twoj Ksawier 😁 może marta ma racje z tym, że to jednak za wcześnie na siadanie nie ma jak to doświadczone mamy 🙂 u mnie ostatnio tak się kuli na rękach, że aż siada a to obciąża kręgosłup jak napisała marta.
ann to ty pisałas o tych przekłuwaniu uszu? bo juz się pogubiłam 🤨
Ja też myślę że to za wcześnie, ale rok to chyba ok 🙂 Fajnie wtedy wyglądają dziewczynki, ale bałabym się żeby np. niechcący zdjeła sobie kolczyk i włożyła do buzi chyba bym umarła 🥴 Jak tez chciałam wcześniej jej przekłuć uszy jak np by miała 3 latka skończone, ale mój m się nie zgadza, bo chcę żeby dorosła i sama zdecydowała 😉 hm
daniela ja dziś to samo co ty zrobiłam na obiad 😁 ale moj nie był zadowolony jadł, ale przy tym gadał, że ostatni raz to je 🤢 że co to za obiad kebaba by zjadł.

A my dziś bylismy za zakupach w TOMI na spacerze i w markecie słonecznie było 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madalena20 napisał(a):
siehankowa Twój synek śliczny ma uśmiech. Jak na niego patrzę to nie mogę uwierzyć, że on dopiero 3 m-c skończył. Wygląda na pół roczne dziecko 🙂 A jaki silny skubaniec z niego 🤪 🤪 Ale co do siadania to popieram w 100 % Martę. Nie którzy lekarze wręcz każą opóźniać takie zachowania dzieci. I jeśli nie pora jest na siedzenie to nie każą sadzać, to samo ze staniem i chodzeniem. Na wszystko przyjdzie pora.

dzięki madzia 🙂 wszyscy dają mu poł roku 😜 staram się go stopowac, ale siłuje się ze mną skubaniec 😮 nawet podczas jedzenia i przewijania targa głowe razem z plecami do góry 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jolajola81 napisał(a):
Witajcie.
Foga pytałaś o żłobek więc ja nie dam swojej Emilki chyba, że do przedszkola jak będzie miała 3 latka, bo wtedy planujemy drugie dziecko chyba, że wcześniej będzie 😉 kto to wie. 😉 A do pracy pewnie wrócę na chwilę, by miesiąc popracować 🙂 a później dostawać kase.
siehankowa ślicznie śmieje się twoj Ksawier 😁 może marta ma racje z tym, że to jednak za wcześnie na siadanie nie ma jak to doświadczone mamy 🙂 u mnie ostatnio tak się kuli na rękach, że aż siada a to obciąża kręgosłup jak napisała marta.
ann to ty pisałas o tych przekłuwaniu uszu? bo juz się pogubiłam 🤨
Ja też myślę że to za wcześnie, ale rok to chyba ok 🙂 Fajnie wtedy wyglądają dziewczynki, ale bałabym się żeby np. niechcący zdjeła sobie kolczyk i włożyła do buzi chyba bym umarła 🥴 Jak tez chciałam wcześniej jej przekłuć uszy jak np by miała 3 latka skończone, ale mój m się nie zgadza, bo chcę żeby dorosła i sama zdecydowała 😉 hm
daniela ja dziś to samo co ty zrobiłam na obiad 😁 ale moj nie był zadowolony jadł, ale przy tym gadał, że ostatni raz to je 🤢 że co to za obiad kebaba by zjadł.

A my dziś bylismy za zakupach w TOMI na spacerze i w markecie słonecznie było 😎

Nie to nie ja - to Moniq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...